Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233166 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1605 -: Април 28, 2023, 09:05:46 am »
fortunades, причините са по  Овен, симптоматиката по у6, Юпитер,  Марс управлява, в периода причините. Юпитер е изгорял, тялото гори, много си импулсивна и недоволна, нарушила си баланса настояще и бъдеще. Виж диета жлъчка.
Луната е в първи дом, и в първите градуси, растяща, ще си поболедуваш по-дълго време. Луната Лъв ще направи тригон с Юпитер Овен, може да няма очакваното подобрение, защото Юпитер в дневна карта няма достойнства в Лъв, а Луната е в терма на Юпитер, у9 - търси лекар специалист.

Извън въпроса ти, аз съм със същите симптоми в периода, като лекарства пих : Дуспаталин, 1 блистер, иначе по-дълго време Цинарикс/ Артишок. Докато Марс е в Рак и натални точки в Овен не са подкрепени от Юпитер, Венера, е нужна щадяща диета и режим на ежедневно ниво. "Прибирай меча" в сферите, които управлява Марс.  ;)

Рени, благодаря ти че се включи.
Да, доста импулсивност и нервност има в мен, даже не мога да си намеря място.
Специалист за сега само гастроентеролог, но говорих с личния лекар и каза да взема Седатиф ПС (аз го пиех по време на предната криза и имах много хубав ефект, но го спрях, а може би не трябваше). Ще си почина първо, после ще ходя да пусна изследвания на черен дроб и всичко, което е необходимо. Чух се и с психолога си и след 2 седмици ще отида и при него. Явно пак избива от някъде.
Спазвам си режим и то от преднага година есента, откакто нещата св влошиха, но явно стреса и напражението си оказват най-голямо влияние.
През 2018-та имах паник-атаки и почнах антидепресанти, но през 2020 ги спрях, защото се преместихме в ново жилище и всичко си беше наред. Да ама, заради ковид-а пак се отключиха нещата и малко по малко пак се стигна до този момент, но избива в храносмилателната система.
Ще се издържи, предполагам че още месец, докато и времето навън не се регулира.
Поздрави!

Сафо,
Сега те разбрах. А, как имах надежди нещата да се орпавят по-бързо... но като е трупано с години е нормално да се повлияе по-бавно. Ще се идръжи, няма как. До сега издържах.
Ще давам ОВ, когато имам подобрение!
Поздрави и на теб!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1606 -: Април 28, 2023, 10:49:24 am »
fortunades,
Цитат
докато и времето навън не се регулира.
. да, оказва влияние, особено върху хормони, оттам и психика. Добро е решението за психолог, а психотерапевт е по-приятно. :)
Март, април, септември, октомври са периодите, които изискват режим, при теб, затова превенция малко преди тях.
Виж натални Асцендент, управители на АСЦ, кой вижда АСЦ, с какъв аспект, колко е силен по знак, и по дом. В който дом попада и управлява оттам, сега, може да си набавиш сили като занимания, ангажименти, разбирания.
По същия начин разглеждаш 6 дом- управителите, кой е водещ, в кой знак попада, за да разбереш причините за дискомфорта ти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1607 -: Април 29, 2023, 10:07:45 am »
fortunades,
Цитат
докато и времето навън не се регулира.
. да, оказва влияние, особено върху хормони, оттам и психика. Добро е решението за психолог, а психотерапевт е по-приятно. :)
Март, април, септември, октомври са периодите, които изискват режим, при теб, затова превенция малко преди тях.
Виж натални Асцендент, управители на АСЦ, кой вижда АСЦ, с какъв аспект, колко е силен по знак, и по дом. В който дом попада и управлява оттам, сега, може да си набавиш сили като занимания, ангажименти, разбирания.
По същия начин разглеждаш 6 дом- управителите, кой е водещ, в кой знак попада, за да разбереш причините за дискомфорта ти.
Рени, благодаря ти.
Малко ще ми е трудно да определя всичко, но ще помисля над това, което си ми препоръчала.
Поздрави!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1608 -: Април 29, 2023, 05:50:23 pm »
fortunades, постави картата си и ще я четем заедно, така могат да се включат още хора.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1609 -: Май 10, 2023, 04:41:26 pm »
Здравейте,

Искам да дам някаква ОВ, макар че още не е минал периода, който ми посочихте.
Малко по-добре съм, започнах да хапвам и овесени ядки сутрин и леща даже, но белена.
Добавих пробиотик, Прокомбо и гледам да пия повече вода.
Мисля, да си спазвам тази диета и да включвам само сезонни храни.
Най-интересното е, че ми се яде зелено - спанак, коприва, лапад и т.н.

fortunades, постави картата си и ще я четем заедно, така могат да се включат още хора.  :)

Рени,
Благодаря за предложението.
Нека мине периода на Марс в Рак и ретро Меркурий и ще я кача, за да я обсъдим.
Идеята ти е много добра.
Поздрави!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

HRISKA

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1610 -: Юни 04, 2023, 04:30:22 pm »
Здравейте,

откриха ми киста на яйчника и първото, което ми предложиха е да ми премахнат и двата яйчника с лапароскопска операция. ..... Въпрос: Ще се наложи ли операция за премахване на яйчниците


ОВ
Три месеца по-късно, се указа, че кистата е изчезнала, и че не се налагат никакви операции, Иначе беше доказана от двама лекара и в края на февруари си беше там с размер 6,5 см. Не съм правила никакво лечение, почти веган съм, ям само айца, веднъж на 2 седмици, никави млечни Наблягам на варено жито, личец, овесени ядки Бяло брашно и захар почти не употребявам Може би и храненето да е помогнало за тази развръзка,
Благодаря на всички за коментарите!
Хубав ден! :-*

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1611 -: Юни 04, 2023, 06:19:03 pm »
Здравейте,

откриха ми киста на яйчника и първото, което ми предложиха е да ми премахнат и двата яйчника с лапароскопска операция. ..... Въпрос: Ще се наложи ли операция за премахване на яйчниците


ОВ
Три месеца по-късно, се указа, че кистата е изчезнала, и че не се налагат никакви операции, Иначе беше доказана от двама лекара и в края на февруари си беше там с размер 6,5 см. Не съм правила никакво лечение, почти веган съм, ям само айца, веднъж на 2 седмици, никави млечни Наблягам на варено жито, личец, овесени ядки Бяло брашно и захар почти не употребявам Може би и храненето да е помогнало за тази развръзка,
Благодаря на всички за коментарите!
Хубав ден! :-*

Много се радвам за положителната развръзка

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1612 -: Юни 05, 2023, 05:19:50 am »
Хубави новини и разгадан хорар! Браво на всички!

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1613 -: Юни 05, 2023, 10:38:41 am »
Здравейте и от мен!

Искам да дам ОВ за ситуацията.
Определено след 25.05,нещата започнаха да се регулират.
Разбира се, още не е на 100% както преди, но все пак е нещо.
Доста четох за Боуен терапията и реших да отида. Вчера ми беше 1 сеанс.
Ще ходя всяка седмица х 1  път, докато не намерим облекчение.
Като цяло ми казаха, че между 4 и 5 сеанса, ще са достатъчни за да рестартираме организма.
Не искам да пия постоянно някакви лекарства и да се тъпча с тях.
Дадоха ми един лист, с който да следя х колко вода и кога да пия, и определено днес има ефект - не ми се подува корема.
Отделно ще е нужно и да спра кафето - отново, така че ще си действам и по този въпрос.
Някой да е ходил на такава терапия? Ще се радвам на ОВ.
И ако някой иска малко повече информация да ми пише ЛС, за да не спамя.
До скоро!  :-*


Здравейте,
Отново имам проблеми със стомаха - газове, подуване и съотвено безсъние от спазмите.
Приемам по препоръка на гастроентеролог пробиотик и сашета за регулиране на тези симптоми.
Вчера имах криза и вече започвам да се плаша.
На режим съм - без сладко, без плодове, определени зеленчуци, без бобови и без всякакви дразнещи храни и съм свалила 2 кг от гладуване.
Въпросът ми е: Ще отшумят ли проблемите ми със стомаха и червата и кога, до колко време?
Ако можете и причината да ми кажете, ще бъда благодарна, стига да се вижда.

Благодаря.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1614 -: Юли 07, 2023, 04:24:32 pm »
Въпросът ми е: Ще отшумят ли проблемите ми със стомаха и червата и кога, до колко време?
Ако можете и причината да ми кажете, ще бъда благодарна, стига да се вижда.
Е, то причината е ясна – щом с днешна дата си в началото на 6-ти месец, когато си питала си била на 10 седмици и не може да не си знаела, че си бременна. Лека бременност!  :-*

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1615 -: Юли 07, 2023, 05:06:08 pm »
Въпросът ми е: Ще отшумят ли проблемите ми със стомаха и червата и кога, до колко време?
Ако можете и причината да ми кажете, ще бъда благодарна, стига да се вижда.
Е, то причината е ясна – щом с днешна дата си в началото на 6-ти месец, когато си питала си била на 10 седмици и не може да не си знаела, че си бременна. Лека бременност!  :-*

akruks, Да! Знаех, но не исках да казвам, защото чаках изследванията за Даун от САЩ и ми беше голям стрес и притеснение.
Но, в крайна сметка нещата се поуспокоиха и взех да пия едни капки на Бах Рескю, те ми помагат за нервното напрежение.
А стомаха си ми е зле: по-добре е де, но е малък, подува се и не мога да хапвам повече от нормалното. Не, че трябва да се тъпча, но доста внимавам с какво се храня. Свалих 2 кг и сега си ги възстанових. Така, че за сега с килограмите съм ок. Даже забелязвам, че ям по-малко от преди да забременея. Надявам се, сега покрай майка и татко да си почина и да се успокоя на вилата ни в планината, че ще постоя 2 месеца там.
Благодаря ти!  :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1616 -: Август 05, 2023, 07:01:44 pm »
Привет,
Аз пак съм с проблем, то няма как де, като си бременна, но все пак исках да ви попитам.
Нещата са следните: изведнъж на 28.07, докато лежах на дивана във вилата в планината, коремът ми стана като топка (в последствие разбрах, че това са подготвителни контракции Бракстън-Хикс). След това, се случи още няколко пъти и до днес. АГ ми каза да почивам повече и да пия Магнезий и Но-шпа за тези контракции.
Да де, ама от смяната на леглото, което се оказа доста меко във вилата и за мое нещастие, започна да ме боли тазобедрената става и целия ляв крак и то вечер и от болка не можех да заспя отново. Но, сутрин като се раздвижех всичко се оправяше. И на 29.07 при сутришната разходка, която е буквално не повече на 500метра от вилата, започна да ми опъва много зоната, където е диафрагмата, и да ми тежи корема (качила съм само 3кг, а съм в началото на 7м., но съм 180см висока и 61кг, слаба, кльощава, без мускулатура и с проблемен кръст и гръб от волейбола и от работата права и след това седнала зад бюро). На 30.07 в неделята се прибрахе в София, аз не се чувствах много комфортно от 300км пътуване, все ми опъваше нещо, все ме придърпваше и ми тежеше, което до преди 2-3 дни го нямаше.
Нещата започнаха да се влошават и от това, че лежа повече, отколкото трябва и отколкото съм свикнала и преустанових домакинската работа, заради тези контракции.
Днес вкъщи извикахме Боуен терапевт (през целия 5 месец ходих на терапии, които облекчиха болките в кръста и след това си бях пушка, като кон дето се казва) и тя ми каза, че лявата част на таза е по-високо и съм прищипала нерв от ляво и затова и ме боли и кръста, гърба, корема отстрани при ребрата и диафрагмата. Буквално като хапна и не мога да стана изправена, защото изпитвам много силна опъваща болка по целия корем от самото издуване.  Каза ми да правя йога за бременни и да не спирам да върша лека работа и да се движа, защото така става още по-зле, мускулатурата се оптуска много, а бебето тепърва ще расте.
Въпросът ми е: Ще ми минат /облекчат/ ли болките в кръста/гръб/коремните муслули/диафрагма и кога?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1617 -: Август 05, 2023, 07:31:20 pm »
Привет,  fortunades, чудесна новина! Иначе си представена от ретро Сатурн опозе с Меркурий У6 в 8ми, вече в ретросянка.Обадили са се стари болежки с костите по Сатурн и мисля че докато си бременна ще продължи болката.У6 Меркурий ще бъде ретро в зоната на осми дом.Но , тъй като предстои тригон на Луната със Слънцето, мисля, че като родиш ще отшуми болката.Секцио ли е този Марс в осми?

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1618 -: Август 05, 2023, 08:57:26 pm »
Здравей Ребека,
Благодаря!
Да, с кръста си имам болки от доста време.
Не сме говорили с АГ, дали ще е секцио, защото все още е рано. Надявям се д мине нормално раждането, най-вече да износя до края, че вече с тези контракции запопнах да се филмирам(предвид предните ми истории).
Качила съм си Соларния хороскоп за годината, там може да хвърлиш поглед. Надявам се наистина да н стане най-лошото.
Поздрави!





Привет,  fortunades, чудесна новина! Иначе си представена от ретро Сатурн опозе с Меркурий У6 в 8ми, вече в ретросянка.Обадили са се стари болежки с костите по Сатурн и мисля че докато си бременна ще продължи болката.У6 Меркурий ще бъде ретро в зоната на осми дом.Но , тъй като предстои тригон на Луната със Слънцето, мисля, че като родиш ще отшуми болката.Секцио ли е този Марс в осми?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1619 -: Август 09, 2023, 11:01:16 pm »
fortunades , бебето като расте в теб и измества навън извивката на кръстните прешлени, оттам е болката, нали гръбначният стълб е с формата на S
Мене ме болеше много след раждането няколко месеца, докато се прибират на старото си място.
Прави йога за бременни, както са ти казали и не се залежавай, успех!