Автор Тема: Силата в наталната карта  (Прочетена 23672 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #105 -: Юли 10, 2013, 12:09:41 pm »
Ето още една карта, тук Марс е екзалтирал. Има ли сила или няма?

Satin , "силната" планета не прави човека силен ,нали това коментираме ,а дали човек има смелостта да ползва тази "сила" . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #106 -: Юли 10, 2013, 12:51:38 pm »
А да не би това да е роля, че никой с нищо да не я закача, демек-актриска слаба и безащитна, а като опре до нейните интереси-не показва ли рогата?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #107 -: Юли 10, 2013, 01:12:19 pm »
Е,защо трябва да е "силно  характерна" като и се полага по право другите да и задоволяват прищевките,интересите и ?!? ...За какво и този Юпитер в Риби към Слънце от 7-ми дом  ::) ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #108 -: Юли 10, 2013, 09:22:40 pm »
Цитат
Flora,външна планета никога не може да вземе превес над лична ,тя само променя ,видоизменя по някакъв начин принципа на същата,даже и да е в знак на достойнство спрямо личната .При теб има специфика в случая ,защото имаме лична планета в знак на екзалтация в аспект ,поддържащ принципа на същата ,с планета противоположна на същия принцип.Или твоят стремеж да се утвърдиш ,винаги ще е чрез Нептун или всичко онова ,което включва дейности по тази планета и понеже аспекта е съвпад ,той е действащ от самото ти раждане .Понеже Марс не "понася" неяснотата (Нептун) ,винаги ще има при теб объркване коя си ти ,какво правя и защо го правя ,особено когато се касае  как влизаш във  взаимоотношения,но пък Нептун дава тук своя принос рафинирайки малко консерватизмът,"сухият" подход на Марс .Или нещо такова ще изглежда на практика -Козирог катерещ морски рифове.
Аспекът сам по себе си е фокус в картата ти ,затова разглеждаш как си взаимодейства с всичко  останало в картата.

Благодаря за пояснението, Рени. Значи и според теб марс ще си се изявява като марс, но ще бъде на моменти като марс в риби  :) :) , защото понякога ( най-вече в личните взаимоотношения) така и го чувствам. тази обърканост там си я има, но понякога се чудя и за др неща- абе какво правя всъщност ?  :) Иначе съвпадът е богато аспектиран - в опозиция с нат. луна, секстил към плутон и юпитер.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #109 -: Юли 11, 2013, 12:47:22 am »
Цитат
Flora,външна планета никога не може да вземе превес над лична ,тя само променя ,видоизменя по някакъв начин принципа на същата,даже и да е в знак на достойнство спрямо личната .При теб има специфика в случая ,защото имаме лична планета в знак на екзалтация в аспект ,поддържащ принципа на същата ,с планета противоположна на същия принцип.Или твоят стремеж да се утвърдиш ,винаги ще е чрез Нептун или всичко онова ,което включва дейности по тази планета и понеже аспекта е съвпад ,той е действащ от самото ти раждане .Понеже Марс не "понася" неяснотата (Нептун) ,винаги ще има при теб объркване коя си ти ,какво правя и защо го правя ,особено когато се касае  как влизаш във  взаимоотношения,но пък Нептун дава тук своя принос рафинирайки малко консерватизмът,"сухият" подход на Марс .Или нещо такова ще изглежда на практика -Козирог катерещ морски рифове.
Аспекът сам по себе си е фокус в картата ти ,затова разглеждаш как си взаимодейства с всичко  останало в картата.

Благодаря за пояснението, Рени. Значи и според теб марс ще си се изявява като марс, но ще бъде на моменти като марс в риби  :) :) , защото понякога ( най-вече в личните взаимоотношения) така и го чувствам. тази обърканост там си я има, но понякога се чудя и за др неща- абе какво правя всъщност ?  :) Иначе съвпадът е богато аспектиран - в опозиция с нат. луна, секстил към плутон и юпитер.

Разбира се ,че Марс ще се изявява като такъв ,но щом при теб е толкова аспектиран ,ще се наложи да се "съобразява" с всички ,които му пречат ,но така се става герой ,а той това иска . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #110 -: Октомври 14, 2013, 02:32:45 pm »
Получих "прозрение"  :57:

Веднага можем да определим колко е силна една карта по следния прост начин - във фиксирана система - колкото повече ъглови планети, толкова по-голяма концентрация в житейския път, по-голяма категоричност.
Това не е някаква велика тайна, но всички бяхте прави, като казахте, че не е само марс, не е сатурн, не е еди кой си. Ами не е. Колкото по-действащи, толкова по-действащи

Ако повтярвам стар пост - извинете

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #111 -: Октомври 14, 2013, 05:21:25 pm »
Съгласна съм с теб ,относно това ,че същите локализирани така дават категоричност и динамика в живота ,но не съм сигурна дали съм "силна". ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #112 -: Октомври 14, 2013, 10:45:17 pm »
Силата е да вървиш по пътя, калвото и да става
Когато лъчите на планетите, или отражението им, падат под определен ъгъл в/у земята, те имат определено влияние. Ако светлината се разсее, разсейва се и човек
Ако небесният ти отговорник не е в сила, то и подопечният не е.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #113 -: Октомври 14, 2013, 11:42:01 pm »
Е ,от време на време криввам вляво ,но много насрещно движение по моя път ,а колкото и да се напъвам съм Риби ,не Овен ,така че... :d030:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“