Автор Тема: Ведически карти  (Прочетена 77778 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ведически карти
« Отговор #30 -: Юли 14, 2013, 07:02:19 pm »
Diyana, благодаря много за допълнителната информация, сега си обясних откъде идваха черти в моя характер, които не успявах да си обясня само чрез западната  :), замислих се и върху др. неща. Все повече се убеждавам, че индийската дава много по-точни описания и преценки, в сравнение със западната. ето сега от накшатрата само колко неща излизат, а в западната от един знак на луната само не може да се определи почти нищо, трябва да се ровят аспекти, градус, мажорни, минорни, декада и тн. Иначе това за методите на ардрите  много ми хареса, описва ме абсолютно точно. Винаги съм готова да действам със замах спрямо някой проблем, обвинявала съм се понякога , че нямам търпението да стискам зъби и да тъпча едва ли не на едно място с надеждата, че без да действам, ще се оправят нещата. Затова и не мога да стоя в безперспективни отношения, не мога да се закрепя на работи в години , колкото да кретам, не мога да живея продължително време на място, в което чусвтвам, че само стоя на едно място. А това доста често е твърде изтощаващо, хаосът си идва сам. Вчера се замислих какво ли би било да имам супер подреден живот, понякога наистина си го мечтая. Но после осъзнавам, че пак няма да съм доволна, защото това просто няма да съм аз, няма да  е моят живот. А за окото на бурята- отново право в целта. Добре, че е този мой опитизъм, бурите минават и заминават си е на лице, че да ме спасява в тези турбулентни периоди.
« Последна редакция: Юли 14, 2013, 09:58:20 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ведически карти
« Отговор #31 -: Юли 15, 2013, 05:32:07 pm »
Имам въпрос  :) Как се определя кои планети са добри, лоши и неутрални?
Това ли са условията http://www.astromitra.com/Functional_Malefic_Benefic_Planets.php

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #32 -: Юли 15, 2013, 07:10:33 pm »
И аз съм чела същия източник като теб.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ведически карти
« Отговор #33 -: Юли 15, 2013, 08:00:32 pm »
И от тук следва следващият ми въпрос  ;D
От тези планети, които от бенефици са се превърнали в малефици, можем ли да очакваме, че ще имат положително проявление? И обратното?

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ведически карти
« Отговор #34 -: Юли 15, 2013, 10:29:16 pm »
Дай конкретен пример, защото съществуват случаи при които вредното влияние се редуцира и анулира, но и такива които го подсилват, доколкото си спомням (н.п формиране на йога) :D .

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Ведически карти
« Отговор #35 -: Юли 15, 2013, 10:34:35 pm »
Ако ардра е от 6 гр. и 40 до 20 гр в сидералния близнак, щерчето ми има Венера, Луна и Марс в тази накшатра.
Шета си единствено и само на своите желания.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ведически карти
« Отговор #36 -: Юли 15, 2013, 10:49:42 pm »
Ето ти Венерата ми, която е Атмакарака и Меркурий, който освен, че е малефик е и в падение
Венера участва в следните йоги-Malavaya, Ubhayachara (заедно с Меркурий и Юпитер, които са в падение), Adhi yoga (с Меркурий), Maha Yogada, Raja Sambandha
А бенефиците ми Луна и Марс са ранени  ;D Сатурн и Слънцето също са малефици, а Юпитер е неутрален, ако приемем, че правилата в горепосочената статия са верни

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ведически карти
« Отговор #37 -: Юли 17, 2013, 02:00:03 am »
Satin,

Венера е йогакарака, следователно би трябвало малефичното влияние да е силно редуцирано, предвид че участва в специална йога/попада в кендра и е силно есенциална/. Не споменаваш и за някакъв съвпадък с друга планета, чрез който функц малефик да изрази влиянието си. В такъв случай в дашата си би трябвало да даде добри резултати.

Можеш да погледнеш тук за справка  8) http://www.iipa.net/systems.htm .

Въпросче, въпросче, въпросче  ;D

При какви условия се редуцира негативното влияние на Гулика/Маанди ?

При мен попада във втора бхава, заедно с луната/нак. Ревати/ и раху - за Кумбха лагна, луната и Раху идва функц.малефик. Бях срещам някъде, че когато се намира в знак на Юпитер или накшатра под негово управление, то нейното негативно влияние се редуцира.
« Последна редакция: Юли 17, 2013, 02:08:48 am от Santi »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ведически карти
« Отговор #38 -: Август 06, 2013, 07:35:01 am »
Аз съм с поредния тъп въпрос  :)
Ако една планета е в един знак с Ланга, но е в накшатра преди накшатрата, в която попада Ланга, в кой дом считаме че е планетата, 1-ви или 12-ти, след като стои преди Ланга?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ведически карти
« Отговор #39 -: Август 12, 2013, 10:36:50 pm »
Аз съм с поредния тъп въпрос  :)
Ако една планета е в един знак с Ланга, но е в накшатра преди накшатрата, в която попада Ланга, в кой дом считаме че е планетата, 1-ви или 12-ти, след като стои преди Ланга?

В раши картата - картата на знаците един знак е равен на един дом. Накшатрите нямат значение тук.
В джотиш също се използват домови, неравнодомни карти - бхава чакра, и те се строят според избрана домификация. Счита се, че тя дава по-точно описание на външните събития. Така една добра планета в уча/екзалтирана в пети дом може да не действа по предназначението си в раши, защото в бхава се оказва в шести дом.
Но все пак винаги с предимство се разглежда раши картата.
De omnibus dubitandum est

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #40 -: Август 19, 2013, 01:06:57 pm »
Каракамша карта. Имате ли наблюдения върху нея? Използва ли се във физически план, напр. в предсказателната астрология с Вимшотари дашите, или само в духовен? Построява се като:
1. Намира се Атмакараката (АК)
2. Намира се знака, в който планетата АК е разположена в Навамша
3. Този знак се разглежда като Лагна (1-ви дом) в рожденната карта (Раши).

Направих справка за себе си и се оказва, че някои от по-значимите събития в живота ми се потвърждават в Каракамша. Например, при започване на следването, съм била в период на Меркурий/Венера, които са в 5-ти дом в Каракамша. При започване на работа - Меркурий/Юпитер, Юпитер е във 2-ри дом в Каракамша, откъдето аспектира 10-ти, Меркурий управлява 10-тия дом, Юпитер се намира в 10-тия дом от Меркурий. Тези събития добре се виждат и просто в наталната карта.

Ей това четях http://ashevillevedicastrology.wordpress.com/2012/08/30/navamsa-swamsa-soul-fulfillment/ (и още едно, което не намирам в момента) преди да ми хрумнат въпросите.

Как се броят знаците в Каракамша? По обичайния начин, по който следват един след друг в зодиака, или не? Защото от горния линк прочетох нещо за Свамша:

Note: when counting rashis from the svamsha, you count forward (like you normally would when reading a chart) if the sign is an odd sign and you count backwards if its an even sign.

Едно въпросче, свързано с определянето на Атмакарака. Когато определяте АК, включвате ли Раху в списъка с планети, измежду които АК може да бъде, или изключвате Раху и разглеждате само останалите 7?
« Последна редакция: Август 19, 2013, 01:38:08 pm от Mirabella »

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ведически карти
« Отговор #41 -: Август 19, 2013, 02:44:01 pm »
Цитат
Едно въпросче, свързано с определянето на Атмакарака. Когато определяте АК, включвате ли Раху в списъка с планети, измежду които АК може да бъде, или изключвате Раху и разглеждате само останалите 7?

Mirabella,

Да, Rahu не е изключение от тези планети.

Sanjay Rath:

Цитат
Rāhu as AK indicates that the native maybe cheated often and will still have to be free from guile and clean hearted.

http://srath.com/jyotiṣa/scholar/atmakaraka-karakamsa/

Преди време се бях интересувал по тази тема и може да се провери нещо:

KL има ли отношение към професионалното развитие и избор на професия ? Планета в знакът на KL ? Можете да проверите. По-късно ще допълня.


Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #42 -: Август 19, 2013, 03:15:45 pm »
Благодаря ти, Санти.

За самия Атмакарата съм чувала, че има отношение към избора на професия. Знакът, в който попада в Навамша, е Каракамша Лагна, нали така?

Погледнах картата на Рафаел Надал. АК е Марс, който е варготама, намира се сам в Стрелец в 3-тия му дом в Раши. Марсово-юпитерово влияние върху избора на професионално поприще - пасва за спортист.
Лиз Тейлър. АК е Раху, който в Навамша попада в знак Лъв. В Раши в Лъв няма планети. Лъв пасва за актриса.
Едно момче, което иска да учи за хирург. АК му е Сатурн, в Дева е в Навамша. В Дева в Раши няма планети. Дева пасва - грижа за здравето, прецизност. Един Марс да имаше още и щеше да е перфектно.

Виж, в някои карти върви много добре. В моята - не знам. АК ми е Сатурн, варготама е, намира се в Дева. В Раши е заедно с Марс в Дева. Дали съм искала аз да бъде хирург - да, исках да бъда лекар. Професията ми е в сферата на образованието. Че е знак на Меркурий е добре, само Юпитер ми липсва в картинката.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ведически карти
« Отговор #43 -: Август 19, 2013, 09:11:09 pm »
Бях срещал, че се гледа и накшатрата. Объркващото в случая е че според някои школи знакът на Каракамша лагна е не този в който AK попада в навамша, а се взима този знак в Д9, където е AK и в Рази той бива KL.
Разликата идва от различието м/у Сламша и Каракамша.

http://www.nikhilworld.com/karakamsa-and-swamsa-chart.html

« Последна редакция: Август 19, 2013, 09:31:24 pm от Santi »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ведически карти
« Отговор #44 -: Август 20, 2013, 11:00:27 pm »
някоя програма смята ли го това (от общите - не специализирани-ведически) ?