Автор Тема: Ведически карти  (Прочетена 81830 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Ведически карти
« Отговор #90 -: Март 22, 2014, 11:10:24 am »
Азазаел, това твоята рожденна дата ли е - 30.04.1996???? Ти не си ли още малък за такива сериозни науки като астрология???? Не ти ли е време за гаджалък сега?????

Хайде, след РД-то излез навън в света и се наслаждавай на девойките - тамън Слънцето ще им поразсъблече малко дрешките :) :57: :57:

Happy58

  • Гост
Re: Ведически карти
« Отговор #91 -: Март 22, 2014, 12:33:53 pm »
Азазаел, това твоята рожденна дата ли е - 30.04.1996???? Ти не си ли още малък за такива сериозни науки като астрология???? Не ти ли е време за гаджалък сега?????

Хайде, след РД-то излез навън в света и се наслаждавай на девойките - тамън Слънцето ще им поразсъблече малко дрешките :) :57: :57:

Ами,  не е рано... Те душите, които се стремят към просветлението  носят интереса  към подобни неща още от детството...
Много впечатляваща карта, бих казала...  Повечето планети са или в знак на екзалтация или в  собствен знак...Не си дошъл на тази земя да се мъчиш, а  само да си доучиш и да предадеш на другите хора, това, което  си успял да разбешреш....Много от страданията ще ти бъдат спестени... Трябва обаче да се пазиш да не се възгордееш. Гордостта и надменността са лоши съветници и те връщат назад..Пази се от огън и пожари...да не те изгорят на някоя клада...
Сигурно си красавец, и дълго време ще успееш да съхраниш младостта.
Професията  ще бъде свързана или с театър или с кино, психодрама, психотерапия, компютърни игри,  или с някакъв друг вид  фикция, имаш добро умение да разказваш и да учиш другите...

Въпросът ми беше провокативен :) и исках да потвърдя датата, защото нумерологично също прави силно впечатление и потвърждава това, което си написала, може би с леки добавки:
 - "човекът идва в този живот да си почине от това, което е жертвал и направил в името на хората в предишни животи (геройство тип Смело сърце) , но от тази лекота може да пренебрегне йерархия и морал, душата се чувства толкова силна, че не изпитва страх от нищо - стабилна, здрава".

- Относно професията - да, такива са, но да работи откъм творческата страна, а по скоро откъм организацията.

- И една малка разлика - нумерологично в очите на другите изглежда затворен, строг, дисциплиниран, а всъщност той иска да полети :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Ведически карти
« Отговор #92 -: Март 22, 2014, 01:56:26 pm »
Да, това ми е датата и много ви благодаря! :) :)
Откакто се помня си чета за зодии, а от 3 години и половина се интересувам от астрология и езотерика и не чувствам, че ми е рано.
GauriGanDevi, радвам се, че ми казваш, че няма да се мъча, понеже доста гадни неща съм изпитал и понесъл в детството си ... Вървя вече напред, но си ми е останал отпечатък от преди няколко години, явно съм имал нужда да науча важен урок, но нека отсега нататък си живея безгрижно и щастливо. :) 
Горделив не знам дали съм, но определено изглеждам такъв и затворен, дисциплиниран, а вътрешно изобщо не изпитвам такава потребност. :) Съгласен съм много с Хепи, чувствам се така сякаш си почивам в тази инкарнация от глупостите на живота и не ми пука за много неща. (такива, за които им пука на връстниците ми примерно) Аз вътрешно си се чувствам уверен и нямам нужда да го демонстрирам или доказвам ... не ми е потребност! :)
Актьор винаги съм искал да стана - умея да се вживявам в много образи, голям съм мечтател. :)

Хепи, теб специално мислех да те помоля да ми видиш числата, а ти сама се нави. Много ви благодаря още веднъж!
« Последна редакция: Март 22, 2014, 02:00:27 pm от AzaZaeL »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ведически карти
« Отговор #93 -: Май 12, 2014, 04:29:42 pm »
Мога ли да помоля ,занимаващите се с ведическа астрология да ми покажат какво означават съкращенията след планетите в картата ми :
Sun -PK
Moon -AK
Mars-MK
Merkury-BK
Jupiter(R) -PiK
Venus(R)-GK
Saturn-DK
Rahu-AmK,

за да мога да   чета, поставената от вас литература .Благодаря ,предварително.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3181
Re: Ведически карти
« Отговор #94 -: Май 12, 2014, 04:32:46 pm »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ведически карти
« Отговор #95 -: Май 12, 2014, 04:35:54 pm »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #96 -: Юни 22, 2014, 10:36:26 pm »
Колеги, ако сте запознати с тълкуването на мула даша, бихте ли споделили? Някъде четох, че била най-древната от индийските даша системи, по-стара от дашите, базирани на лунната накшатра (Вимшотари). Вярно ли е?

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Ведически карти
« Отговор #97 -: Юни 23, 2014, 11:28:27 pm »
http://www.indiadivine.org/content/topic/1176401-moola-dasa-lagna-kendradi-graha-dasa/

аман  10 пъти пиша... ратх има книга по темата
« Последна редакция: Юни 23, 2014, 11:49:58 pm от Kaya »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #98 -: Юни 24, 2014, 08:10:13 am »
Благодаря ти, Кая! :-*

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ведически карти
« Отговор #99 -: Юни 24, 2014, 09:37:18 am »
Тук имам кратка статия на Рат на руски, дано ти е от помощ.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ведически карти
« Отговор #100 -: Юни 24, 2014, 12:22:16 pm »
Не знам дали съм запомнила правилно, но Мула даша дава по-прецизен тайминг на събитията в рамките на вимшотари дашите. Но за да се отсъди как ще се прояви една планета в Мула даша, май първо трябва да се разгледа D 60 - Шаштямса - там да видиш каква карма си довлякъл по тая планета и съответно можеш ли да чакаш наказание/назидание по нея в муладаша периода.
Но не съм срещала, а и не съм търсила правила за тълкуване на шаштямса.
De omnibus dubitandum est

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #101 -: Юни 24, 2014, 01:11:52 pm »
Благодаря ви! Диди, в една от любимите ми книги за варгите има написано и за тълкуването на D-60 - Vargas, a vedic approach by Raj Kumar: http://rghost.net/56547627 . Но тя е толкова чувствителна спрямо часа на раждане, че не съм посмяла да я използвам, освен за един вид ректификация, който опитвахме в друг форум.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Ведически карти
« Отговор #102 -: Юни 24, 2014, 03:13:43 pm »
тия всичките изчисления са понеже  имало 2 известни  смятания на  мулата : едното  като  на раши принцип ( оплюто и освиркано от ратх и компания), а другото  е санджай ратхското, което  води до не анализиране на раши  принцип не било "чара дашово"
някаква книга  имало по темата " джатака сара дипа", която  съдържала интерпретационната информация, но не съм я търсила;
има и друг момент, колкото астролози, толкова и теории  в индия е така :72:
обаче от чакрите в джаганатата също има силно кармично настроени;
като стана дума, че джаганатата изчислява  и се загледах- юпитерова мула от 2007 до 2017 ( юпитер не е бенефик за мойта лагна, но е в 9)  :d030:


Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3181
Re: Ведически карти
« Отговор #103 -: Юни 24, 2014, 03:23:29 pm »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #104 -: Юни 24, 2014, 09:35:10 pm »
Сатен, благодаря ти!