Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1085413 пъти)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1680 -: Август 10, 2014, 12:58:22 am »
Съни, аз не оправдавам бившата си изгора. Стигнах до извода, че не е за мен поради същите причини, като твоите. Ако ме е искал, да се е борил. Непостоянен е, едно говори, друго прави. Но не се съмнявам в чувствата му.

На второ място ако имам дете в такава ситуация, първо ще говоря с детето. И то не да му чета конско, че е на път да си съсипе живота, а с разбиране, за да проумея защо изобщо е в това положение и ако мога да му помогна. Ако това не проработи, след като съм подчертала неодобрението си, ще го оставя да си счупи главата, докато на мен сърцето ми кърви. Но трябва да проявя доверие. Но е абсолютно недопустимо да се намесвам в чуждата воля на пълнолетен човек, па и даже да съм го родила. По това няма какво да коментирам. Няма ситуация, в която да приема такава постъпка за оправдана. Ако само беше дошла и ми казала "Мисля, че не е за теб, понеже...", аз щях да и кажа "Аз стигнах до същия извод.". Но това е един гаден скорпион, който с всички действа така.

Иначе, колежке, аз съм съгласна, че хора не трябва да се зачеркват така. И имам предвид временно, докато ми мине и и простя, защото иначе ще стане лошо, постоянно ще си го изкарвам на нея и ще стане непоносимо. На дистанция е по-добре. Освен това си признавам, че искам да и стане гадно.

Аз не знам дали не трябва да я гледам майка ми по 10 дом. Луната е там, нищо че и тя е по име. Ето, аз не питам за мъжа ми и бившия ми, но и това ми стои на заден фон - как ще се развият отношенията ми и с тях. Неистина е важно човек да е наясно, но рядко е, обикновено пита, защото е в афект.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #1681 -: Август 10, 2014, 01:55:41 am »
Като гледам хорара, скоро ще се скарате с гръм и трясък. По-добре изчакай да ти разминат емоциите, както каза Съни, и след това се разправяй с нея.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13595
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1682 -: Август 10, 2014, 03:13:39 pm »
защо търсиш у3?
защото самото купуване на фиш, отбелязването по него е по 3д
на себе си също съм пускала хорар дали ще спечеля от лотарията и в един от случаите, когато нямах връзка с 3д така се стекоха обстоятелствата, че не успях да отскоча до близкото тото да си пусна фиша, но пък беше в моя полза- числата, които бях отбелязала не бяха изтеглени, така че си спестих 2 евро

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13595
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1683 -: Август 10, 2014, 03:55:59 pm »
Въпросът е как ще се развият отношенията ми с майка ми, и сега непросредствено, но и много напред във времето? Подозирам, че случката ще рефлектира за години напред върху нас, вие кажете така ли е? И другият въпрос, ако това може да се види, е как аз ще се променя, като човек, как ще ми се отрази, как ще го асимилирам това?
С майка ти не излиза да сте в напрегнати отношения по тази карта, Венера У1 за тебе е в разходящ хармоничен аспект със Сатурн У1 за нея, който е в твоя 7д, в съвпад с ДСЦ и във взаимна рецепция с Плутон У7- вижда се нейната намеса и връзка с твоя мъж, приятели, партньори, но въпреки това с майка ти имате връзка, която ще продължи и занапред във времето, макар обвързани по задължение- Венера в рак е във взаимна рецепция по заточение със Сатурн в скорпион.
Може да си замълчите с майка ти, защото Луната У3 за тебе ще извърши опозиция с Юпитер съУ3 за нея, да имате противопоставяне по време на комуникация, но до влошаване и прекъсване на отношенията си с нея няма да се стигне, дори най-неочаквано ще има подобрение в общуването ви и то точно във връзка с разговор, свързан с твой приятел/и- Луната У3 ще извърши секстил с Уран У11 за теб в неин 3д.
Предстои ти обаче влошаване на общуването, разправии с твоя мъж- Луната У3 за теб ще извърши квадрат с Марс У1 и със Сатурн У3 за него, понеже Луната е също У4 за теб, нищо чудно той да напусне дома ти, като това може да е свързано с неговата работа, в която има затруднения- Марс е диспозитор на вмъкнат знак в негов 6д. Отделно от това виждам да не са ви много добри отношенията с него, има противопоставяне между вас, отдалечаване- Венера У1 за теб е извършила опозиция с Плутон У1, съУ3 за него, който е ретро, така че ще има връщане към това предишно положение, разговори за това.
Луната У3,4 ще извърши опозиция със Слънцето У5 в 4д- няма да успееш да изразиш чувствата си, свързани с важен мъж за теб от миналото, както и с домашната, семейната среда, а последен аспект на Луната е опозиция с Меркурий У6 в 4д, като 6д е производен 4-ти от 3-ти, така че в крана сметка няма да е с добър завършек общуването при теб, както и нещата, свързани с дом и семейство.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1684 -: Август 10, 2014, 08:14:48 pm »
Акрукс, много ми харесвет подробните ти анализи! На първо място да кажа, че след като минаха 24 часа, излязох от шока от новината. Станалото, станало. От това ще се променят доста неща, но то е необходимо. Теглих таро снощи (не можах да спя цялата нощ) и картите за майка ми абсолютно съвпадат като развитие с хорара - по средата няма да е много розово, но накрая изведнъж ще има конструктивен разговор и нещата ще станат по-добре. Хорарът отчита и намесата на приятел. Не знам кой ще да е този приятел, освен самият ми бивш любовник, който съм го преместила към приятелските връзки. Но може да е и някой друг.

Що се казае до мъжа ми, реших да говоря с него за това, защото не знам защо, но още от вчера вътрешното чувство ми говори, че е замесен заедно с майка ми, че е вероятно да са играли комбина. И ще върна ситуацията, това не е изговорено. Затова се вижда влошаването. Хич не ми се иска, защото сега сме в добър период на хармонични отношения. Той другата седмица има рожден ден, ще изчакам да мине. Гледах му солара за годината - Марс и Сатурн в 6, така че наистина се очертават служебни ппоблеми и ще го предупредя. И хорарът интересно казва същото. Ще се учудя много, ако замине командировка, но не е изключено. След това няма ли да се оправят отношенията с мъжа ми? Под оправяне визирам хармонично ежедневие, като сега, не страстна любов, това си е заминало во веки!

И финалът ме натъжава, защото този важен мъж от миналото е именно онзи мъж, заради който стана всичко, и с когото ще имам среща след няколко дни. Или няма да (иска) да ме чуе, или на срещата ще се разочаровам от него. Скоро ще се разбере.

Нещата няма да са добре в дом и семейство. :( Докога? Светлинка в тунела няма ли?

Акрукс, благодаря ти!  :-*

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Общи хорари
« Отговор #1685 -: Август 10, 2014, 10:20:23 pm »
Конфликтът с майка ти е отминал.  :017:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Общи хорари
« Отговор #1686 -: Август 10, 2014, 10:26:55 pm »
Попрочетах и другите ти коментари по хорара. Сигурна ли си, че това питаш? Не правиш ли опит да намериш виновник за неслучилото се лично щастие? Изследвай, честно, генезиса на гнева си. Може, по пътя, да откриеш бункерите на истинските причини за този емоционален порой. :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1886
Re: Общи хорари
« Отговор #1687 -: Август 10, 2014, 11:23:05 pm »
Smarta, четейки публикацията ти се сетих за една практика от семинар на Кобилкина :) Ще ти я напиша, ти си прецени дали ще я приложиш или не...
Без да обичаме родителите си, такива, каквито са и дълбоко в себе си да им сме простили за техни грешки няма как да имаме щастлива любов.

Упражнението може да се прави гласно, а може и в писмена форма, във вид на писмо. Следователно се казва или пише и след това се чете гласно по следния модел за 10 дни и за всеки родител поотделно, като се допълва със свои думи:

„Мамо/татко, благодаря ти... Възхищавам се в теб на... Приемам това, че ти... Прости ми, прощавам ти... Обичам те...”

Ще се справиш! Успех :38:

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1688 -: Август 11, 2014, 08:50:50 am »
Благодаря ви за подкрепата, момичета! Някак си приех нещата такива, каквито са. Може да виждате, че конфликтът е преминал с нея, защото просто съумях да го преглътна бързо без да вдигам гълъбарника във въздуха. Но постъпката и продължава да бъде недопустима, унижението е твърде голямо. Всичките няколко човека, които смятах за най-близки и обичах най-много, тайно са се обединили и са решили вместо мен, защото по някаква причина те си мислят, че знаят по-добре от мен, кое е най-доброто. Действат тайно, зад гърба ми, цената я плащам аз. От тях подкрепа няма - стоят и гледат и никой не попита "Какво ти е? Ти не пиеш алкохол от 10 години, сега защо се напиваш всяка вечер?" Просто защото са знаели, а аз само се чудех в пролуките, когато можех да мисля. Скриха се като мишки, подлеците, никой не дойде да говори с мен. Все едно съм на 3 годинки, а не на 30 и няколко. А вие си мислите, че преувеличавам. Предстоят ми разговори с няколко човека. Винаги съм се стремяла да съм честна. Бракът ми с мъжа ми пропадна преди да се запозная с бившия ми. И мъжът ми, който също е играл в комбина с майка ми, не постъпи честно. Аз му казах, че ще се разделим, че искам развод, и повече няма да правим секс, и чак след това започнах друга връзка. Не съм го лъгала. А когато той е представял ситуацията, едва ли е казал, защо бракът ни се провали, за това, че постъпваше толкова малоумно във връзката ни, а аз все се опитвах да се нагодя, да го приема, защото го обичам, направих огромен компромис със себе си да нямаме деца, а сега фертилната ми възраст почти мина, а аз имам два проблема, единият от който е, че не мога да забремения. Толкова много уроци научих... а сега толкова много неща ще се кажат - всичко покрито ще го изтупам на бял свят, без да вдигам скандали, но сметките на всеки ще се извадят. Виждате, че не е толково просто. Не бягам от моите собствени вини. Но тия подли номера... просто не съм ги очаквала от най-близките ми, от тези, дето най-много им вярвам. Може и да са си мислили, че е за добро, но адът ги чака заради тези им добри дела. И всеки един ще си плати, с лихвите, вкл. и аз, каквото е на мойта сметка.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1689 -: Август 11, 2014, 09:21:40 am »
Смарта, позволих си да се включа, неастрологично...

Вярвам, че всеки човек заслужава да бъде щастлив. По начина, по който разбира личното си щастие.
За съжаление нашите близки и родители не винаги виждат щастието ни по начина, по който ние го искаме. Много често те ни напътстват и се месят в живота ни, водени от желание да ни спестят някои по-трудни уроци или просто да не повтаряме техните грешки. Но всеки трябва да извърви своя път, не може тези избори да се правят от друг вместо нас.

Дотук оставам с впечатлението (позволявам си да го кажа, извинявай), че не се чувстваш щастлива и удовлетворена в този брак. Първоначално си помислих, че продължаваш да го търпиш заради детето (колко тривиално, нали?), а сега чета как споменаваш, че още нямаш деца. Очевидно със съпруга ти вече не ви свързва дълбока любов, нито страст. Тогава какво ви свързва и защо не си позволяваш да бъдеш щастлива?

Надявам се да не възприемеш написаното като опит за нравоучение, това просто е мнение на страничен човек, не-психолог. Понякога не е нужно да търсим под вола теле, нещата са много по-прости. Желая ти да откриеш верния път и своето лично щастие.  :)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1690 -: Август 11, 2014, 10:22:47 am »
Лили, аз приемам намесата на семейството, когато тя е явна. Баба ми често идва и ми казва, знам, че няма да ме послушаш, но аз да си кажа. Дядо ми пък ще се дръпне сърдит, ако не го послушам (той си мисли, че винаги е прав). Това е нормално, даже така трябва да бъде. Усещам загрижеността. А другото не е нормално. Това е лъжа, интрига, предателство, лишаване от лична воля, лишаване от правото да си самостоятелен, да си възрастен, да взимаш решение. Освен това е и подгравка в известна степен, заради това, че те са по-информирани от мен. И най-накрая е кармично престъпление, което в този момент искам да си платят, а в някой следващ ще ми стане жал за тях, винаги ми става.

Новият урок, който е отговор на въпроса ти, е че се освобождаваш от един човек, когато се разплетете, когато се развържете. Това е причината да съм още с мъжа ми - има неизказани неща, тежки думи, които не са казани, и тежки чувства, от които е бягано. Така бягаше той десет години от разговорите за деца. Когато си събрах багажа един ден и му вдигнах скандал (понеже той беше много циничен и дори не даваше да се говори по темата), чак тогава се осъзна. А мойта грешка е, че винаги давам мнооого дълги шансове. Ако е сега, две години от началото на връзката и довиждане. Аз го чаках моя 12. Накрая се оказа, че не мога да заблеменея. Че не съм можела през цялото време. Че ще трябва медицинска помощ и време, за да стане. Това беше краят на връзката. Тогава просто го намразих. Всичко друго се случи по-късно, като естествена последица на това, че скъсахме интимността, любовта и спряхме секса. Не го пиша като оправдание. Аз знам, че всеки разтурен брак е по вина на двамата и тя винаги е 50/50. Дори когато единият е насилник, жертвата стои там доброволно. Няма оправдания, нито заради деца, нито заради нищо, които да са валидни защо стоиш там. Така че аз съм виновна, колкото и него. Но когато реших да си променя живота, когато реших да живея с друг, тогава вече черната невидима ръка се намеси, за да ми сложи пръчка в колелата и да ми промени съдбата без знанието ми и против волята ми. Това не мога да го приема. Болката е толкова голяма, защото това са хората от най-близкия ми кръг, просто най-близките. Ако бяха приятели, пак щеше да е болезнено, но някак е по-естествено, не са били проверени. Така че, Лили, знам, че не нравоучаваш. Предстои може би на няколко етапа развързването. Няколко разговора, после тежките чувства, после приемането на ситуацията, после помирението с всички, моментът е узрял. Аз не съм отмъстителна, но това вече ми промени живота и ще гледам просто да канализирам енергията в действия. Това е най-важното до което стигнах - да изкопая цялата истина за всичко и всички, всичко да стане публично, а аз да се погрижа за моята самостоятелност - нова работа, по-висок доход, учене, ако ми стигнат силите сега, ако не - по-нататък, развод, преместване и т.н. По някое време ще срещна и друг мъж, ще имам семейство, но първо трябва да се очистя мен и ситуацията и да минат болезнените чувства. Аз знам как от всеки мъртъв труп да произведа перфектната тор, да се регенерирам и да поникна наново. Не искам да товаря темата повече с лични драми. Ако някой иска, ще си пишем на лични. Благодаря ви за подкрепата, за съветите и за загрижеността. Извинявайте, че така се излях емоционално, просто реагирах във фазата на шока.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #1691 -: Август 11, 2014, 10:40:17 am »
Изобщо не ни натоварваш, Смарта. Изказът ти е толкова приятен за четене, че би ми се искало да купя всичките книги, които ще напишеш!

Щом са останали тежки думи за казване, значи няма смисъл и да се казват. Разговорите имат смисъл, когато могат да променят нещо. А тук всичко е непоправимо разбито, доколкото разбирам. Развод по взаимно съгласие, причината - несъвместимост в характерите, по бързата процедура.

Моята карта много прилича на твоята, родена съм няколко дни преди теб. И аз не мога да понасям да ми се месят в живота. Даже съм толкова твърдоглава, че и съвети не приемам току-така. Хора от работното ми обкръжение се намесиха в личния ми живот. Оказа се, че всяко зло е било за добро, но като научих, кипнах. Моето беше лесно, просто им обърнах гръб завинаги (и по други причини). В твоята ситуация това няма как да бъде изходът. Изчакай майка ти да осъзнае какви ги е надробила и да се покае.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1692 -: Август 11, 2014, 10:58:35 am »
Мирабелка, някога когато баща ми се развеждаше, искаше да каже всички неизказани думи на майка ми. Аз го молех да не казва, защото няма смисъл. Той ми каза, че не може, че трябва всичко да се каже, за да се освободи. Тогава не го разбирах, но сега го разбирам. Иначе не можеш да излезеш на чисто. Това е най-трудното, това е и най-необходимото. Каквото трябва, ще се преживее. Някога често използвах израза "за какво си говорим и за какво си мълчим". Има само един вариант за чиста раздяла в мълчание - когато и двамата чуват в мълчанието едно и също, когато се разбират без думи. Но когато в мълчанието се чува страх, въпроси, неясноти, лъжи, опити за прикриване, опити за невиждане на истината... тогава думите са едра шкурка, едра и неизбежна. Не може да сме се цапали цял ден и да си легнем мръсни, само защото е като бял ден ясно, колко сме се омазали. :) Чувствам се по-добре като ми позволявате пространство да говоря за чувствата си. Бесът ми от сутринта мина. А някои от въпросите ви бяха много подходящи, за да изясня себе си.

Мирабелка, ти често казваш, че са ни сходни картите. Искам да разгледам твоята, ако нямаш нищо против, прати ми данни на лични, за да я разгледам. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1693 -: Август 11, 2014, 11:45:14 am »
Смарта, извинявай че повдигам болен за теб въпрос, но може би има причина да не можеш да забременееш от съпруга си. Това би трябвало да се случи, когато жената се почувства готова и допусне с някаква част от душата си, че мъжът до нея е точният човек.

Най-близката ми приятелка от ученическите години навремето се омъжи и скоро след това изгуби първото си бебе. Впоследствие обстоятелствата се стекоха така, че със съпруга се дистанцираха един от друг, той започна да я мами, да се среща с други жени. Тя полагаше огромни усилия да зачене, но безрезултатно. И в момента, в който най-сетне възнамери да сложи край на тази агония, срещна друг мъж и забременя от него веднага - вече беше напуснала съпруга си, но формално процедурата за развод още не беше приключила. Съвсем скоро след това и първият й съпруг стана баща - жената, с която се е срещал, забременява от него.

А що се отнася за фертилната възраст, при някои жени и след 40 може да продължи. Въпросът е да има готовност за това и да имаш до себе си подкрепящ мъж. За мен лично майчинството не е самоцел, а трябва да е свързано с мъжа до мен, да е налице двустранно и искрено желание за създаване и отглеждане на деца.  :)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1694 -: Август 11, 2014, 12:47:14 pm »
И за мен майчинството не е самоцел, детето е плод на два оргаризма. Ез съм си го мислела същото - не е трябвало да стане. И с любовника ми за кратко опитахме, също не стана. Сега разбирам защо и се радвам. Не съм загубила надежда, знам че нещата при мен ще се наредят.