Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1035851 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Общи хорари
« Отговор #7695 -: Юни 25, 2020, 09:34:09 pm »
Квинконксът е странен аспект, но за мен е мажорен и според някои школи също.
Доказателството е в картата на една дама с два брака, и то все със Скорпиони. Казват, че първият мажорен аспект, който прави Слънцето показва бъдещия и съпруг. Та в картата на жената има сходящ квинконкс с Плутон, след това квинконкс с Уран и накрая тригон с Юпитер. Очевидно е сработил квинконкса с Плутон, а не тригона с Юпитер.
Това съм го виждала и в други карти.
това с браковете е относително, самата Ръшман е писала, че не е задължително да се спазва последователността на аспектите, освен това има значение дали е дневна или нощна карта, при нощна карта Марс насочва към бъдещия жених :)
Моето Слънце е с първи мажорен аспект опозиция Юпитер, втори аспект тригон със Сатурн еъв Водолей и се омъжих за Козирог, който по това време имаше Слънце във Водолей по прогресия. Картата ми е нощна, а Марс е в Скорпион, имах две гаджета ореди това от тази зодия, като едната връзка беше 3г. Все пак, ако отчитаме Марс за показател, първият му аспект е квадрат на Сатурн :) и втори аспект няма

akruks,

При женските карти, Венера май не се отчиташе, ако има аспект?
Ако Слънцето / Марс имат аспект към Венера, не се гледаше като аспект за брак, нали?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

kalina_1986

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #7696 -: Юни 26, 2020, 06:55:35 am »
Romantica, ако искаш да започнеш този курс не го мисли. Хубаво е човек да се ъпгрейдва. А и освен това ще получиш нови знания, нови емоции и запознанства с нови хора.
Аз много обичам да ходя на курсове и непрестанно се чудя какъв курс да изкарам. Наскоро изкарах шофьорски курс, сега мисля да записвам английски, обаче се чудя и за курс по хомеопатия.
Искам да мога да лекувам себе си и близките си хора, понеже имам много добри впечатления от хомеопатията и да си призная честно, самолекувала съм се по този начин. Даже един хомеопат, с който разговарях ми каза, че имам много силна интуиция за лекарствата. Но не знам дали е позволено да изкараш такъв курс ако нямаш медицинско образование.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Общи хорари
« Отговор #7697 -: Юни 26, 2020, 08:29:24 am »
По мои наблюдения квинконксът е мажорен аспект. Засичала съм вече в много карти, че действа като такъв.
мислех, че питаш за куинконкс как се изявява- като положителен или отрицателен аспект, а не дали е мажорен или минорен
Ясно е, че е минорен, но специално в хорари за отношения, когато е между У1 и У7 - връзка нъцки
Най-добрия отговор ще получиш с течение на времето, когато изследваш много карти, повече практика трябва, не само наизустяване на учебниците, като едно пиленце, което есента ги разпродаваше милата :)
О, аз учебници не чета. Единствената книга, която имам по астрология е на Алфи Лавоа- Хорари за изгубени вещи.
Моите знания са свързани с наблюдения и изследвания на много карти.
Квинконксът е странен аспект, но за мен е мажорен и според някои школи също.
Доказателството е в картата на една дама с два брака, и то все със Скорпиони. Казват, че първият мажорен аспект, който прави Слънцето показва бъдещия и съпруг. Та в картата на жената има сходящ квинконкс с Плутон, след това квинконкс с Уран и накрая тригон с Юпитер. Очевидно е сработил квинконкса с Плутон, а не тригона с Юпитер.
Това съм го виждала и в други карти.
моето Слънце има само един сходящ аспект-квинконс с Плутон, ретрограден, в дева. Омъжена съм вече 24години станаха, за един мъж, зодия везни, но с Плутон на МС.

kalina_1986

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #7698 -: Юни 26, 2020, 08:35:09 am »
Сафо, правилно ли го проследяваш? Имам предвид движението на Слънцето. Идеята е да си представиш, че всички други планети не се движат и мислено предвижваш Слънцето градус по градус до напускане на знака, в който се намира. Да не би Венера да се намира близо до Слънцето, и по точно зад него? По принцип Венера не се отдалечава с повече от 40 градуса от Слънцето.

kalina_1986

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #7699 -: Юни 26, 2020, 08:41:56 am »
Да допълня само, че става въпрос за първия твърд аспект-съвпад, квадрат, опозиция. Твърдите аспекти са по-силни. Ако има твърди аспекти се гледа първо тях.

kalina_1986

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #7700 -: Юни 27, 2020, 11:20:34 am »
Ще имаме ли общо сътрудничество с фирма "X" назовани по име? Избрах У7 за техен управител.
Преди време им направих едно предложение и чакам техния отговор. Много съм любопитна и ентусиазирана.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Общи хорари
« Отговор #7701 -: Юни 27, 2020, 02:02:51 pm »
Квинконксът е странен аспект, но за мен е мажорен и според някои школи също.
Доказателството е в картата на една дама с два брака, и то все със Скорпиони. Казват, че първият мажорен аспект, който прави Слънцето показва бъдещия и съпруг. Та в картата на жената има сходящ квинконкс с Плутон, след това квинконкс с Уран и накрая тригон с Юпитер. Очевидно е сработил квинконкса с Плутон, а не тригона с Юпитер.
Това съм го виждала и в други карти.
това с браковете е относително, самата Ръшман е писала, че не е задължително да се спазва последователността на аспектите, освен това има значение дали е дневна или нощна карта, при нощна карта Марс насочва към бъдещия жених :)
Моето Слънце е с първи мажорен аспект опозиция Юпитер, втори аспект тригон със Сатурн еъв Водолей и се омъжих за Козирог, който по това време имаше Слънце във Водолей по прогресия. Картата ми е нощна, а Марс е в Скорпион, имах две гаджета ореди това от тази зодия, като едната връзка беше 3г. Все пак, ако отчитаме Марс за показател, първият му аспект е квадрат на Сатурн :) и втори аспект няма

Явно наистина не може да се съди по това не само за последователността, но и изобщо, защото моята карта е нощна и Марс е в последния градус на Везни, не прави никакви аспекти до напускане на знака, а аз съм семейна от много години.
« Последна редакция: Юни 27, 2020, 02:06:07 pm от irko_birko »

kalina_1986

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #7702 -: Юни 27, 2020, 02:11:44 pm »
Гледа се Слънцето.
Прегледала съм доста карти и най-показателно е Слънцето.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #7703 -: Юни 27, 2020, 03:45:58 pm »
Гледа се Слънцето.
Прегледала съм доста карти и най-показателно е Слънцето.

Слънце в 29 * ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

kalina_1986

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #7704 -: Юни 27, 2020, 04:21:48 pm »
Каръл Ръшман е описвала подобен случай. От планета в градус Анарета, може да се очаква всичко. Включително и да се омъжиш... 7 пъти. :)

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Общи хорари
« Отговор #7705 -: Юни 27, 2020, 04:55:38 pm »
Е, значи и аз се вписвам тогава  :) Мъжът ми е с асц Везни.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #7706 -: Юни 27, 2020, 05:19:37 pm »
Каръл Ръшман е описвала подобен случай. От планета в градус Анарета, може да се очаква всичко. Включително и да се омъжиш... 7 пъти. :)

Да я оставим Ръшман, цитирам :"Гледа се Слънцето.
Прегледала съм доста карти и най-показателно е Слънцето."- от вашите прегледи, Слънце в женска карта анаретно, имат ли брак, колко ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

kalina_1986

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #7707 -: Юни 27, 2020, 06:02:00 pm »
Каръл Ръшман е описвала подобен случай. От планета в градус Анарета, може да се очаква всичко. Включително и да се омъжиш... 7 пъти. :)

Да я оставим Ръшман, цитирам :"Гледа се Слънцето.
Прегледала съм доста карти и най-показателно е Слънцето."- от вашите прегледи, Слънце в женска карта анаретно, имат ли брак, колко ?
Аз не съм попаднала на анаретни, мадам. 😉

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #7708 -: Юни 27, 2020, 06:11:27 pm »
Каръл Ръшман е описвала подобен случай. От планета в градус Анарета, може да се очаква всичко. Включително и да се омъжиш... 7 пъти. :)

Да я оставим Ръшман, цитирам :"Гледа се Слънцето.
Прегледала съм доста карти и най-показателно е Слънцето."- от вашите прегледи, Слънце в женска карта анаретно, имат ли брак, колко ?
Анаретен е последния 30-ти градус, но и първия градус
Познавам омъжени анаретни в 1вия градус;
моя приятелка анаретен Овен( първия градус) има дългогодишен брак с анаретен Лъв(в последния градус)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #7709 -: Юни 27, 2020, 06:18:05 pm »
Явно наистина не може да се съди по това не само за последователността, но и изобщо, защото моята карта е нощна и Марс е в последния градус на Везни, не прави никакви аспекти до напускане на знака, а аз съм семейна от много години.
а нещо към Марс прави ли аспект- Меркурий, Венера, светилата?