Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1030814 пъти)

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Общи хорари
« Отговор #7710 -: Юни 27, 2020, 11:19:11 pm »
Аз съм с анаретен Марс, 28 градус Риби,аспектите са му опозиция с Плутон,квадрат със Слънце,секстил с Венера и секстил Сатурн.......  никога не съм живяла в брак!!!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Общи хорари
« Отговор #7711 -: Юни 27, 2020, 11:41:16 pm »
Не виждам много логика, ама ще го напиша, ако е полезно за нещо и някой. Моя роднина- последният градус на Дева, явно се води за дневна карта, около 7 сутринта, със Слънце в дванадесети дом. Съпругът и е със Слънце в първият 0+' градус на Дева .Възможно е Слънцето все пак да прави сходящ квадрат с Луната в последният градус на Близнаци. Но може и Луната да е в по-ранния 29 градус .На съпругът не зная час. Води се безследно изчезнал от много години.. Имам приятелка -първи градус Овен ,омъжи-ожени се за гей/личеше си, ама решихме ,че не е  :)уж  /разделиха се и забременя и роди от него след пиянска вечер, но си останаха разделени, защото той вече твърдо и официално беше открил сексуалното си предназначение .Слънцето има полусекстил с Марс в първи градус на Риби и вероятност за полусекстил с Луна  в първи градус Телец. Не знам час и съм забравила мъжа и кога беше роден .

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Общи хорари
« Отговор #7712 -: Юни 28, 2020, 07:30:59 am »
Сафо, правилно ли го проследяваш? Имам предвид движението на Слънцето. Идеята е да си представиш, че всички други планети не се движат и мислено предвижваш Слънцето градус по градус до напускане на знака, в който се намира. Да не би Венера да се намира близо до Слънцето, и по точно зад него? По принцип Венера не се отдалечава с повече от 40 градуса от Слънцето.
Слънце във водолей-26,17*,Плутон в дева-26,49*.Всички останали планети са в по-малки градуси.Картата ми е в темата за солари.Управител на 7дом,Юпитер-5*скорпион опозиция сатурн,квадрат Меркурий у1.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Общи хорари
« Отговор #7713 -: Юни 28, 2020, 02:34:51 pm »
Явно наистина не може да се съди по това не само за последователността, но и изобщо, защото моята карта е нощна и Марс е в последния градус на Везни, не прави никакви аспекти до напускане на знака, а аз съм семейна от много години.
а нещо към Марс прави ли аспект- Меркурий, Венера, светилата?

С Венера и Уран квадрат на 5* и 4*, но те са преди Марс по градуси, а със Слънцето е полусекстил, но Слънцето ми е в 1,08* Стрелец. А ако се гледа Слънцето, няма да направи никакви твърди аспекти, само тригон с Юпитер, но по никакъв начин не го свързвам с мъжа ми (освен, че моя Юпитер е съвпад с неговото ДЦ, но ако тръгнем да търсим ще извадим от 9 кладенеца вода). Повече се връзва Марс според мен, ако изобщо има такава логика.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #7714 -: Юни 28, 2020, 05:13:31 pm »
Явно наистина не може да се съди по това не само за последователността, но и изобщо, защото моята карта е нощна и Марс е в последния градус на Везни, не прави никакви аспекти до напускане на знака, а аз съм семейна от много години.
а нещо към Марс прави ли аспект- Меркурий, Венера, светилата?

С Венера и Уран квадрат на 5* и 4*, но те са преди Марс по градуси, а със Слънцето е полусекстил, но Слънцето ми е в 1,08* Стрелец. А ако се гледа Слънцето, няма да направи никакви твърди аспекти, само тригон с Юпитер, но по никакъв начин не го свързвам с мъжа ми (освен, че моя Юпитер е съвпад с неговото ДЦ, но ако тръгнем да търсим ще извадим от 9 кладенеца вода). Повече се връзва Марс според мен, ако изобщо има такава логика.

Слънце и Марс са общи сигнификатори за типажа/образа мъж, който си създава жената. Сатурн и той може да вземе участие в нощно раждане. Ако Слънце и Марс са сигнификатори на брака в картата на жената, тогава може да се тества предложението на Каръл Ръшман, иначе няма никакъв смисъл или каквто каза ти, може да извадим от 9 кладенеца вода, за търсеното. :)
Без  връзката с домове планетите няма как да покажат за коя житейска сфера са главните герои, нали ?! :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Общи хорари
« Отговор #7715 -: Юни 28, 2020, 05:25:53 pm »
В някои случаи може да показват, но в много други- не са показателни, затова не е да се приема за аксиома ,а като вероятност .. Не е правило ,а пък К .Ръшман много ентусиазира последователките си в началото ,с простотата на тези разпостранени правила.. В общи линии всеки има извадка от нужните му случаи,за да оправдае астротеорията си, но премълчава другите неканонични  ;D случаи .Или тогава идва липсата на някакви конкретни знания, които да обяснят ,защо при така чудесни предпоставки аджеба няма брак  ;D 

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Общи хорари
« Отговор #7716 -: Юни 28, 2020, 06:36:09 pm »
A защо трябва да има брак? Не е ли същото и с дългите отношения, които често траят по-дълго от брак.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Общи хорари
« Отговор #7717 -: Юни 28, 2020, 06:40:54 pm »
Че ,де да знам ,защо ..сигурно ,защото преди ,заедно са живеели саммо в брак .Но все пак- не е същото, бракът е вид сделка, договор ,бизнес отношения и сигурно, затова има други сигнификатори  :)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Общи хорари
« Отговор #7718 -: Юни 28, 2020, 07:16:24 pm »
Когато човек е отговорен всичко е коректно и без брак, че и по-добре.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Общи хорари
« Отговор #7719 -: Юни 28, 2020, 08:02:16 pm »
Когато човек е отговорен всичко е коректно и без брак, че и по-добре.
Това не го коментираме изобщо  ;) нали става въпрос за астропоказатели, а не морално/ социални стойности и ценности  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #7720 -: Юни 29, 2020, 09:02:36 am »
Каръл Ръшман е описвала подобен случай. От планета в градус Анарета, може да се очаква всичко. Включително и да се омъжиш... 7 пъти. :)

Да я оставим Ръшман, цитирам :"Гледа се Слънцето.
Прегледала съм доста карти и най-показателно е Слънцето."- от вашите прегледи, Слънце в женска карта анаретно, имат ли брак, колко ?

Аз не съм попаднала на анаретни, мадам. 😉

Планети/ Слънце в 29 *.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #7721 -: Юни 29, 2020, 10:41:36 am »
Явно наистина не може да се съди по това не само за последователността, но и изобщо, защото моята карта е нощна и Марс е в последния градус на Везни, не прави никакви аспекти до напускане на знака, а аз съм семейна от много години.
а нещо към Марс прави ли аспект- Меркурий, Венера, светилата?
С Венера и Уран квадрат на 5* и 4*, но те са преди Марс по градуси
еми точно- Венера е по-бързата планета и е в сходящ аспект с Марс, мъжът ти не каза ли, че е Везни

Kik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Общи хорари
« Отговор #7722 -: Юни 29, 2020, 01:56:27 pm »
При мен правилото на Ръшман също работи.

Имам страничен въпрос за хорарите - луната ми при зададен от мен въпрос е в първи дом, 22 гр. 34'' във Везни, Via Combusta, но Spica ми е на 24 гр. 7''.
В този случай положението на луната малефик или бенефик е?
M+A=VE/NE=JU/AD

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Общи хорари
« Отговор #7723 -: Юни 29, 2020, 05:19:54 pm »
A защо трябва да има брак? Не е ли същото и с дългите отношения, които често траят по-дълго от брак.
Всъщност ние с мъжа ми нямаме брак, но мисля, че такива отношения са си брак, макар и неофициален.

Скоро точно това се чудех- как се определя кои отношения гледаме по 7 дом? Съвместно съжителство, което е за кратко пак ли е по 7 дом? Защото има хора, които често сменят партньорите си и макар и да живеят под един покрив, те може би не се усеща като семейство. Малко объркано стана  :)

а нещо към Марс прави ли аспект- Меркурий, Венера, светилата?
С Венера и Уран квадрат на 5* и 4*, но те са преди Марс по градуси
еми точно- Венера е по-бързата планета и е в сходящ аспект с Марс, мъжът ти не каза ли, че е Везни
Да, точно така Акрукс, Везни е. Но си мислех, че гледаме само планети, които по градуси са по-големи. Иначе всички по- бързи от Марс планети трябва да ги отчитаме като аспект. В такъв случай имам и Луна 7,11* Козирог, което е квадрат. Всъщност, извинявам се за грешката, Марс прави секстил с Венера и Уран.
« Последна редакция: Юни 29, 2020, 05:24:05 pm от irko_birko »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #7724 -: Юни 29, 2020, 06:45:16 pm »
irko_birko, абе бръкна се в кладенеца. Нали, първо да има предпоставки за брак в картата и тогава да се търсят разни кръстоски /! ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“