Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038888 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4545 -: Декември 06, 2015, 06:58:03 pm »
Гледам, днес на работа колежката ми е оставила пари, с които да плати за цигарите.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4546 -: Декември 07, 2015, 10:54:06 pm »
Moля ви, че съм се шашнала  ::)
Има отделна тема хорари за здраве
и какво разбираш под оперативно вадене на мъдрец- кое вадене не е оперативно, като при всички случаи се слага упойка, а самото вадене е хирургическа интервенция по Марс и по 8д Луната У1 е извършила опозиция с Уран У8- не ти предстои операция  :012:
И за твош успокоение да кажа, че не боли нито ваденето, нито после
« Последна редакция: Декември 07, 2015, 10:55:58 pm от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4547 -: Декември 09, 2015, 11:38:26 pm »
Имам приятелка, която напоследък се държи неприятно с мен и мисля, че ще трябва да спра да общувам с нея. Зададох въпрос Ще приключим ли приятелството с нея? Как хем искам, хем ми е трудно..
По картата излиза, че съвсем скоро ще има промени в приятелсткия кръг при теб, може би ще престане да се държи неприятно.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Общи хорари
« Отговор #4548 -: Декември 10, 2015, 08:52:48 am »
Имам приятелка, която напоследък се държи неприятно с мен и мисля, че ще трябва да спра да общувам с нея. Зададох въпрос Ще си приключим ли приятелството с нея? Как хем искам, хем ми е трудно..



Ще има промени, но по-скоро ще замразите приятелството.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Общи хорари
« Отговор #4549 -: Декември 10, 2015, 09:06:50 am »
В какъв смисъл да го замразим? Налага се да се виждаме, така че все някакво общуване ще има...

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Общи хорари
« Отговор #4550 -: Декември 10, 2015, 09:07:54 am »
Това не значи приятелство. Хладни отношения, това имах предвид.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4551 -: Декември 10, 2015, 01:43:07 pm »
Колежката ми днес каза, че има вероятност през януари да замине за чужбина, което значи, че може да ме оставят да работя за дълго време по 12 часа на ден (не че заплащането ще се промени много де), ако не ѝ намерят заместник. Има ли такава опасност?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4552 -: Декември 10, 2015, 02:22:01 pm »
Колежката ми днес каза, че има вероятност през януари да замине за чужбина, което значи, че може да ме оставят да работя за дълго време по 12 часа на ден (не че заплащането ще се промени много де), ако не ѝ намерят заместник. Има ли такава опасност?
Да, ще замине за чужбина, но не виждам защо това трябва да те притеснява и да си мислиш предварително за неща, които не са твоя работа, защото за да я освободят от работа, то тя трябва да е яподала месец по-рано предизвестие, а за един месец те ще намерят човек за нейното място и мисля дори, че са намерили вече човек.
Ти почна работа и пак старата песен на нов глас- не излиза стока, колежката ще напуска и дали щели да тетоварят с това да караш смените ѝ, дали ще ти платят- тези въпроси те вълнуваха и преди, дай нещо ново  :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4553 -: Декември 10, 2015, 02:24:46 pm »
Благодаря, акрукс!
Питам, понеже съвсем скоро ще започвам да ходя на един курс и трябва да имам свободно време да ходя на него, а не да тръгна и след месец да се окаже, че няма да мога.  ???
Все пак, поемам свои инициативи и не искам да бъват спъвани, най-малкото, мисля, че и аз заслужавам да се развивам.
Тя моята колежка дори не иска да напуска, а иска да ѝ се пази мястото докато се върне, голяма тарикатка е.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4554 -: Декември 10, 2015, 02:30:23 pm »
Тя моята колежка дори не иска да напуска, а иска да ѝ се пази мястото докато се върне, голяма тарикатка е.  :012:

Е, то така е много хитро, а друг да се натовари заради нея с извънредно работно време. Не може хем лингам в йони, хем душата в рая.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4555 -: Декември 10, 2015, 02:31:25 pm »
Е, то така е много хитро, а друг да се натовари заради нея с извънредно работно време. Не може хем лингам в йони, хем душата в рая.  ;D
А дали въобще е възможно?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4556 -: Декември 10, 2015, 02:38:35 pm »
Всъщност, по картата излиза ли, че ще се наложи да прекъсна уроците? Питам, понеже взех заем, за да започна, а ако се окаже, че в близките месеци няма да имам времето за това, да си ги взема докато може.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4557 -: Декември 10, 2015, 02:42:54 pm »
А дали въобще е възможно?
Доколкото знам може да ползва 3 месеца неплатен отпуск, поне преди беше така и моя позната, която работи рехалибитатор в поликлиника всяко лято ходеше на морето да прави масажи на плажа, но в частния сектор не знам как стоят нещата. При всички случаи някой ще работи на нейното място, няма как да те карат/задължат да работиш и нейните смени- невъзможно е- няколко дни да я заместваш става, но месец/и няма как да стане- нали за всяка стока пускаш касова бележка, на тази бележка пише името ти и всичко това е свързано по електронен път с НАП, а при една проверка после като видят дни наред само твоето име- мислиш ли, че на шефа ти му се плащат санкции, какъвто е стиснат?  :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4558 -: Декември 10, 2015, 02:45:37 pm »
Доколкото знам може да ползва 3 месеца неплатен отпуск, поне преди беше така и моя позната, която работи рехалибитатор в поликлиника всяко лято ходеше на морето да прави масажи на плажа, но в частния сектор не знам как стоят нещата. При всички случаи някой ще работи на нейното място, няма как да те карат/задължат да работиш и нейните смени- невъзможно е- няколко дни да я заместваш става, но месец/и няма как да стане- нали за всяка стока пускаш касова бележка, на тази бележка пише името ти и всичко това е свързано по електронен път с НАП, а при една проверка после като видят дни наред само твоето име- мислиш ли, че на шефа ти му се плащат санкции, какъвто е стиснат?  :)
Не знам, но има колеги, които ги карат така да работят с месеци.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4559 -: Декември 10, 2015, 02:49:14 pm »
Всъщност, по картата излиза ли, че ще се наложи да прекъсна уроците? Питам, понеже взех заем, за да започна, а ако се окаже, че в близките месеци няма да имам времето за това, да си ги взема докато може.
Не знам за какви уроци си предплатил, но Мерка У3 отива към квадрат с Марс У1 и по празниците квадратът ще е завършен. Нещо окултно ли ще изучаваш?  :)