Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1039030 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #4815 -: Февруари 07, 2016, 09:50:10 pm »
Сега се пита за повтаряне, догодина да не се пита за потретване. Че както каза Диди, гледаме у5 - ретрограден, заточен, в сходящ квадрат с у3 от 5-ти Сатурн.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4816 -: Февруари 07, 2016, 09:57:20 pm »
И аз така интерпретирах хорара, но майката хич не е очарована да чуе, че детето може да има нужда от повтаряне на същия клас, все пак отива в училище в друга държава. При все това, че има проблеми с успеваемостта и дори частните уроци не помагат, сякаш желанието ѝ е да тръгне направо в 5 клас.

За по-сигурно разгледах наталната карта на детето. Ако хорарът изглежда неясен, в динамиката на натала нещата се проследяват доста по-отчетливо като тенденция. Виждат се и причинно-следствените връзки, докато хорарът само отразява ситуацията към момента на задаване на въпроса и евентуалното ѝ развитие, без да може да се отчете влиянието на всички фактори.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Общи хорари
« Отговор #4817 -: Февруари 07, 2016, 10:05:21 pm »
А правилният въпрос може би е дали синът ѝ да повтаря годината. Пък после претендират за точен и категоричен отговор. Затова и картата изгледа някак хлъзгава - нито да, нито не.

Ами да, това е реално погледнато въпросът. Но така избистрен, картата все нещо ще покаже. То си е в реда на нещата хората да не питат правилното нещо от първия път и да трябва доуточняване.

Много разпилян изглежда младежът, а учението явно му е сатурнова мъка откъм 12 дом. Ако логиката "II от III" е коректна, и успехът му ще е никакъв. Не се чуди, Лили, по-хубаво кажи на майката да не се изсилва.
« Последна редакция: Февруари 07, 2016, 10:13:52 pm от Reptil »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4818 -: Февруари 07, 2016, 10:20:35 pm »
Много разпилян изглежда младежът, а учението явно му е сатурнова мъка откъм 12 дом.

Ти му уцели наталната динамика направо в десетката  :012:

Слънце и Меркурий в Близнаци в 12 дом, Уран в Риби в 10ти и квадрат към Меркурий. Транзитният Сатурн сега ръчка квадрата. В момента и прогресивните ъгли активират наталната квадратура между Уран и Меркурий. Плюс прогресивно Слънце в съвпад с нат. Меркурий и точен квадрат с Уран и прогресивно МС.
« Последна редакция: Февруари 07, 2016, 10:36:14 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4819 -: Февруари 08, 2016, 11:18:36 am »
Според мен самият въпрос, както се получава в повечето случаи при незнаещите, е формулиран неправилно.

Буквално се пита "Да го оставя ли в 4ти клас?".
Е, как да видим къде е 4ти и къде е 5ти клас в хорара?
Лили, а синът на питащата нейно първо дете ли е?
Ако е нейно първо дете, то с Нептун в негов 3д ученето му е мъгла,  Юпитер У1 за него е ретрограден, извършил е опозиция с Нептун съУ3 и квадрат със Сатурн У3, който ще се повтори, което според мен показва повторение на учебната година. Луната ще извърши квадрат с К10 по картата, която е на производен 4-ти от 3-ти дом на детето, показващ крайното развитие на въпроса.
Сега, питаш как да се види къде е 4ти и къде е 5ти клас- всяка хорарна карта е построена за даден въпрос, в случая тя пита дали да го остави в 4ти клас, а картата показва дали ще го премине успешно или ще се наложи да го повтаря и според мен ще го повтори.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4820 -: Февруари 08, 2016, 11:27:43 am »
Ще успея ли да си взема изпита. За първи път ще се явявам на този.
Ще го вземеш, де факто вече си го взела.
не знам само последния аспект на Луната, който е негативен, какво означава- ще докладваш после

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4821 -: Февруари 08, 2016, 01:39:21 pm »
Обратна връзка по хорара горе

Току що писа майката на момчето. Решили са да го оставят в 4ти клас, т.е. ще повтаря годината.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи хорари
« Отговор #4822 -: Февруари 08, 2016, 02:51:17 pm »
Здравейте! Предстои ми защита, която отлагам вече година и реших да направя карта, но като цяло аспектите не изглеждат благоприятни. Моля Ви да погледнете дали ще е успешна защитата или не.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4823 -: Февруари 08, 2016, 04:20:22 pm »
Здравейте! Предстои ми защита, която отлагам вече година и реших да направя карта, но като цяло аспектите не изглеждат благоприятни. Моля Ви да погледнете дали ще е успешна защитата или не.
Карта се прави за момента, когато е зададен въпроса, а твоята е за деня на защитата, предполагам  :012:

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи хорари
« Отговор #4824 -: Февруари 08, 2016, 05:13:10 pm »
Благодаря, akruks - правилно предполагаш. Явно ще трябва да изчакам.  :012:

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Общи хорари
« Отговор #4825 -: Февруари 08, 2016, 05:16:14 pm »
Мерси, akruks. Още не съм се явила.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4826 -: Февруари 08, 2016, 05:59:09 pm »
Мерси, akruks. Още не съм се явила.
Друго имах предвид, с написаното, че де факто си го взела, но карай...

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Общи хорари
« Отговор #4827 -: Февруари 09, 2016, 09:28:43 am »
Ще изгонят ли баща ми и приятелят му от мястото, където живеят( в хостел са)?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4828 -: Февруари 09, 2016, 10:26:53 am »
Ще изгонят ли баща ми и приятелят му от мястото, където живеят( в хостел са)?
Баща ти и парите му са представени от Луната, която е в последния градус, излиза в негов 9д, приятелят му е представен от Венера също в неговия 9д- в чужбина ли са или някъде надалеко?
Да не са нарушили правилата на хотела, като са вкарали гаджета в стаята, без да им платят нощувка?  :012: Мисля, че са се разбрали с отсрещната страна и заради Луната бе зкурс няма да има промени.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Общи хорари
« Отговор #4829 -: Февруари 09, 2016, 10:38:15 am »
Не са в чужбина, тук са.  Случаят е следният. Приятелят му е руснак сигурно затова излиза в 9 дом. Той си отговаря за хостела, просто нямат гости и не могат да платят наема на собственика.

Ще дам ов утре, че дотогава им е срокът.