Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037384 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5010 -: Май 17, 2016, 05:57:46 pm »
Мисълта ми беше, че ако очакваните постъпления са свързани с работен проект, освен 2 дом би трябвало да се разгледат и други сигнификатори - нещо по 10ти или може би 11ти по-скоро.  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #5011 -: Май 17, 2016, 05:58:20 pm »
Ами той личният ресурс от къде трябва да дойде - от мъж, наследство.... щом не от професионална дейност?
лотария   :)

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Общи хорари
« Отговор #5012 -: Май 17, 2016, 06:01:04 pm »
лотария   :)

Няма проблем да работя и с идеална цел, ако мъж реши да си ме отглежда или ударя евромилионите....  :012: Акрукс, ти пък никакви ли пари не видя в тази карта, как ме отряза с това "не"...  :91:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5013 -: Май 17, 2016, 06:06:40 pm »
Твоят сигнификатор в хорара е слабо поставен, но има рецепция по терма с Венера – у10, тя пък е силна по знак. Имаме Локус Фортуна в Лъв, а в нощна карта тук има влияние и Юпитер – сигнификаторът на кверента. Проектът свързан ли е по някакъв начин с чужбина, чужди партньори, хуманитарна насоченост или привличане на някакви фондове за финансиране?

Въпреки всичко пак ще кажа, че постъпления за в бъдеще ще има с по-умерено темпо, но ако ситуацията се разгледа през призмата на професионална дейност, а не на личната ти касичка, нещата изглеждат една идея по-добре. Не е изключено обаче и по самия проект нещата в началото да не вървят гладко или да има някакво забавяне. Бавничко, но ще се случват.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Общи хорари
« Отговор #5014 -: Май 17, 2016, 06:11:15 pm »
Мисълта ми беше, че ако очакваните постъпления са свързани с работен проект, освен 2 дом би трябвало да се разгледат и други сигнификатори - нещо по 10ти или може би 11ти по-скоро.  :017:

Ако ще идват каквито и да е възможности и постъпления по втори дом, няма да ги върна :) , но принципно очаквам и по 10ти да се случва нещо, да. Лили, право в десятката - пряка връзка с чужбина ще има :clap: . Бързо забогатяване не очаквам, освен нещо по мъж да се случи по-бързо, но като се знам каква съм, едва ли до 3 месеца ще се пресрамя да му бъркам дълбоко в портфейла.  :012: . По работа очаквам опаричването да е бавно... но славно, надявам се. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5015 -: Май 17, 2016, 06:16:59 pm »
Дано имаш късмет - такива като теб го заслужават  :) /дето не се изживяват като успели "бизнес" дами на чужд гръб/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Общи хорари
« Отговор #5016 -: Май 17, 2016, 06:19:32 pm »
Дано имаш късмет - такива като теб го заслужават  :) /дето не се изживяват като успели "бизнес" дами на чужд гръб/.

Благодаря ти много, Лили, както за коментара към мен, така и за коментара по картата - изключително ми е полезен!  :-*

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #5017 -: Май 17, 2016, 08:46:54 pm »
Акрукс, ти пък никакви ли пари не видя в тази карта, как ме отряза с това "не"...  :
Сега никакви ли пари не изкарваш от работа? "Не"-то е за въпроса  в следващите 3 месеца ще се подобри ли положението? Луната последно ще извърши опозиция с Уран У2

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Общи хорари
« Отговор #5018 -: Май 17, 2016, 09:25:52 pm »
Сега никакви ли пари не изкарваш от работа? "Не"-то е за въпроса  в следващите 3 месеца ще се подобри ли положението? Луната последно ще извърши опозиция с Уран У2

Сегашният ми проект приключи и ще започвам нов. Е, имам спестявания, няма да умра от глад, но не ми е приятно това положение. Започването на новия проект ще е свързано с допълнителни разходи за мен, затова може би няма и да има пряко подобрение, но поне би трябвало да даде нова перспектива.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5019 -: Май 17, 2016, 09:28:49 pm »
Боби, а ти като фрилансър/външен специалист ли работиш по тези проекти или на заплата и щатна длъжност? Питам, защото тия нюанси също имат значение за тълкуването на хорарната карта.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Общи хорари
« Отговор #5020 -: Май 18, 2016, 01:37:15 am »
Последният ми ангажимент, който приключи, беше като фрийлансър. Но новият, по който очаквам доходи, ще е на договор със заплата, макар и да няма яснота към момента точно типа на договора какъв ще е. Но няма да е с хонорари за извършена дейност и спрямо фазата на проекта. 
« Последна редакция: Май 18, 2016, 01:39:04 am от Bobolina »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5021 -: Май 18, 2016, 11:00:08 am »
Но новият, по който очаквам доходи, ще е на договор със заплата

Щом е така регламентирано, значи 10 дом в хорара и неговият управител също се вземат под внимание. Официално ще си ангажирана с трудовоправни отношения с този работодател.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Общи хорари
« Отговор #5022 -: Май 18, 2016, 02:09:11 pm »
На 24 май Х (назован по име) ще дойде ли на гости в къщи (заедно със съпругата си) за ден - два?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5023 -: Май 18, 2016, 02:13:49 pm »
Малко тип нежелани гости ли са или не се чувстваш в кондиция да ги приемаш в дома си, притесняваш се от нещо?

Може и да ти се размине това гостуване или да се отложи във времето, но в последния момент да бъдеш уведомена, дотогава да те държат в напрежение/очакване.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Общи хорари
« Отговор #5024 -: Май 18, 2016, 02:16:11 pm »
На 24 май Х (назован по име) ще дойде ли на гости в къщи (заедно със съпругата си) за ден - два?
Според мен да, но това ще ти коства негативи и нерви в домашните дела и/или служебните.