Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1022184 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #285 -: Февруари 13, 2014, 04:55:01 pm »
Ох, една приятелка ме помоли да стана управител (формално) на новата и фирма, опитах се да се измъкна, но е доста настоятелна. Целта е двете фирми да не бъдат с един и същи управител. Разбрахме се, ако се съглася да и пусна пълномощно, без да се ангажирам с друго. Въпросът ми е, ще си създам ли излишни главоболия, ако кажа да? Също така иска да и помогна в някакви проекти, проблемът е, че в работна среда въобще не се разбираме и стигаме до конфликти, в друг момент щях да се съглася, за да и помогна, но точно сега не мога да се натоварвам психически по никакъв начин.

На Луната й предстои горе-долу това подчертаното - конфликти и дрязги - квадрат със Сатурн - тя, приятелката/партньорка, която те заточава, после опозиция с диспозитора - за беда детронирано Слънце и после опозиция с Меркурий. Не е болка за умирачка това, дето го описваш във въпроса, но ще се изпокарате и ще трябва да си й на разположение и да те командори.   
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #286 -: Февруари 13, 2014, 05:18:54 pm »
но ще се изпокарате и ще трябва да си й на разположение и да те командори.

Предвид характера и, и аз имам такова предчувствие. Преди няколко години пак ме беше помолила за помощ и много бързо се хванахме за гушите (точно заради описаните от теб причини), без да е в позиция, щото в крайна сметка го правя единствено заради нея и защото ми е приятелка.

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Общи хорари
« Отговор #287 -: Февруари 13, 2014, 07:55:03 pm »
Аз не смятам , че ще имаш проблем, а по-скоро ще те занимават някакви административни дела и ще трябва да им отделиш време. А, за това не си готова, т.е. няма да си очаквала, че ще ти създаде главоболия, поне в началото. Съгласна съм с Диана, че ще има някакво търкане, но ти ще си тази, която бързо ще се адаптира или ще махне с ръка и оная ще се съгласи, де ще иде
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Общи хорари
« Отговор #288 -: Февруари 13, 2014, 09:37:15 pm »
Ох, една приятелка ме помоли да стана управител (формално) на новата и фирма, опитах се да се измъкна, но е доста настоятелна. Целта е двете фирми да не бъдат с един и същи управител. Разбрахме се, ако се съглася да и пусна пълномощно, без да се ангажирам с друго. Въпросът ми е, ще си създам ли излишни главоболия, ако кажа да? Също така иска да и помогна в някакви проекти, проблемът е, че в работна среда въобще не се разбираме и стигаме до конфликти, в друг момент щях да се съглася, за да и помогна, но точно сега не мога да се натоварвам психически по никакъв начин.

Абе луда ли си? Това си е невероятен ангажимент. Управителя носи и административна, и законова отговорност. Освен това всеки месец трябва да подписваш подаваните документи за ДДС-то и хилядите простотии към данъчно и прочие бумащини, имаш ангажименти в банки и прочие. Да си МОЛ/управител си е пълна лудница. Ако направиш пълномощно на някой и той може да си вее коня както му скимне, но пред закона отговаря управителя. Няма значение, че ти е приятелка. Освен това ако ти беше истинска приятелка изобщо не би ти предложила такова нещо.

Преди 3 години се съгласих да помогна на бившия за една от фирмите му да не и правят одит като свързана фирма с едни и същи собственици и ми прехвърлиха 51% от дяловете (понеже нямам нищо общо вече с тях). Уж беше за 3-4 месеца, а то минаха 3 години и още съм "горд" притежател на половин фирма. Накрая ще мина през банката да си осребря дяловете, та току виж се сетили да си ги вземат  :57:... Но има огромна разлика от това да ти прехвърли дялове и да те направи управител.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #289 -: Февруари 13, 2014, 09:40:26 pm »
Управител може да бъде и външно лице, т.е. да не е съдружник във фирмата. Но това си е сериозен ангажимент и отговорност. А фирмата може и да няма регистрация по ДДС. И доста бумащина като цяло.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Общи хорари
« Отговор #290 -: Февруари 13, 2014, 09:43:29 pm »
Естествено, че може! В по-големите фирми си ги назначават за да не се занимават собствениците с това, но си е ангажимент на пълен работен ден. Ако девойката смята тя да си върши работата, то не ми е ясно защо изобщо иска да е друг управителя. Няма никакво значение, че един и същи човек е управител на 2 фирми - просто ще му плаща двойни осигуровки ако не се лъжа и естествено и двойна заплата  :29:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #291 -: Февруари 13, 2014, 09:46:47 pm »
Ами именно за да не се налага регистрация по ДДС, за да може да прехвърля част от поръчките на другата фирма, без да бъде доказана връзка между двете, за да не заподозрат счетоводни врътки и укриване на доходи и данъци, или пък просто, защото тя самата няма право да бъде собственик/управител на фирми...
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #292 -: Февруари 13, 2014, 09:53:23 pm »
Ако се съглася, няма да е за да получа нещо, а защото ме е помолила, трудно отказвам когато някой има нужда от нещо. Но е трудно човек да се разбере с нея и съм почти сигурна, че ще си имам главоболия, а тя е от тези дето няма да ме оставят на мира докато не се съглася. Веднъж се разхождахме из мола, реши че и се ходи на кино, на мен пък не, това като се заинати, започна да тропа с крак и да се тръшка, привлече всички погледи ;D, накрая нямах избор и отидохме на кино  :) Друг случай, буди ме рано-рано сутринта, че щяла да ходи на тенис, да пием кафе след тренировката, чаках я в някакво кафе един час, след който вече не издържах и и се обаждам, тя изпадна в истерия, че си имала по-важна работа от това да пие кафе-по принцип и издържам изцепките, ама тогава я хванах за гушата :)
Иначе много я обичам, ама често е непоносима, а аз по незнайни причини съм супер търпелива към нея.

Нямам никакви притеснения, че ще ми създаде законови проблеми, затова и имам пълно доверие. Просто ако съглася искам да съм сигурна, че ангажимента ми приключва с издаването на пълномощното.

До понеделник ще се разберем да или не. Благодаря на всички  :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Общи хорари
« Отговор #293 -: Февруари 14, 2014, 06:24:32 pm »
Много,много ви благодаря за помощта! :38:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #294 -: Февруари 14, 2014, 11:24:50 pm »
Муунлайт, да!
De omnibus dubitandum est

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Общи хорари
« Отговор #295 -: Февруари 15, 2014, 07:47:13 am »
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Общи хорари
« Отговор #296 -: Февруари 17, 2014, 08:02:41 am »
MoonLight ме помоли да публикувам картата и тя пита - Дали ще започне работа на точно конкретно място?


Току-що "ме отрязаха" за въпросната длъжност. :41: :41: :41:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Общи хорари
« Отговор #297 -: Февруари 17, 2014, 09:38:42 am »
За съжаление не съм видяла тозихорар, но отговорът щеше да е не, тъй като Луната склучва само отрицателни аспекти,т.е. те са повече от останалите
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Общи хорари
« Отговор #298 -: Февруари 17, 2014, 11:52:16 am »
Ами, аз гледах управител на 6, Сатурн в квадрат с Луна в 1. То това беше достатъчно
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #299 -: Февруари 17, 2014, 12:01:23 pm »
А аз гледах работата по 10-ти, както обикновено, Марс, макар и детрониран, към когото правят добри аспекти и Луната, и Слънце. Марс наистина е в знак на падение на Слънце, но се поблазних по скорошния тригон.

Другото, което подцених, е скорошната смяна на знака на МС. Това винаги говори за промяна на ситуацията и трябва да се разгледа въпросът с новия управител и новия знак на МС... С Венера нещата са различни.

Все пак, Муунлайт, окончателно ли е това отрязване или още не е "официализирано".
De omnibus dubitandum est