Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037368 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #5205 -: Август 05, 2016, 12:11:09 pm »
Ти май си тръгнала вече. Не че ще е супер - Венера влиза в Дева, но мъките ти ще са малко изсмукани от пръстите и субективно преувеличени. Иначе ще си в свои води и при навалицата. Сатурн (У4) от друга страна е ретрограден и в знак, в който нямаш никакви достойнства. Колкото и по принцип да си екзалтираш и тачиш дома, в случая там няма нищо за теб. Излез от черупката и се понамокри.

ПС. Бррр, и на IC e Плутон. Я да се махаш! :-*

Домът вече не е дом, а празна къща.

Да, почти съм тръгнала, без никакво желание, просто искам да избягам, но тъпото е че и физически не ми е добре и да не взема да припадам там, ей сега щях да се стропола на земята, успях да легна, обаче ми е много лошо  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5206 -: Август 05, 2016, 12:31:31 pm »
Ако гледаме хорара, струва ми се, че няма много да се забавляваш, но в момента от друго имаш нужда - релакс, отмора и да се "детоксикираш" от всички негативни мисли и тревоги. Положението ми изглежда доста невротично. И да смениш за малко обстановката - у вас е тегаво.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #5207 -: Август 05, 2016, 02:54:52 pm »
Кое ще е по-добре за мен, да остана в къщи или да отида на морето?
Нито вкъщи, нито на море- ориентирай се към някое близко планинско място с ручейче, басейн с минерална вода- ще ти се отрази добре на здравето подобен вид релакс сред природата.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Общи хорари
« Отговор #5208 -: Август 05, 2016, 03:04:29 pm »
И аз съм за морето, Венера е в дома на групите и калабалъка  :85:, освен това в Дева сигурно търси и под вола теле и прави от мухата слон, така че ще е добре да я освежи Нептун.
Обаче понеже е в 11-ти, предполагам се опасяваш за компанията- има ли изобщо такава, приятна ли е , едва ли ти се ходи сама.
Мен лично морето ме кара да забравя всичко, само като го погледна и ми става добре.
И всичко на неговия фон ми изглежда незначително и разрешимо като проблем.
Нищо не ме вдъхновява така, както пясък, бриз, крясъци на чайки и мнооого синя вода.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #5209 -: Август 08, 2016, 01:11:31 pm »
ОВ: тръгнах буквално на сила, направих го защото ако бях останала да потъвам в мъката си, щеше да стане много зле. Успях да се разсея малко, добре ми се отразява.

gemini

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 22
Re: Общи хорари
« Отговор #5210 -: Август 08, 2016, 05:18:53 pm »
Здравейте,
от една седмица се чудя с тази карта и немога да стигна до никъде, нямам достатъчно астро знания и затова моля за помощ.
ДД сам ли ще ходи на море ?  Каза , че ще е само със семейството на брат си. ::)
Благодаря 

gemini

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 22
Re: Общи хорари
« Отговор #5211 -: Август 08, 2016, 05:35:48 pm »
Да - от тогава се боря с нея

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Общи хорари
« Отговор #5212 -: Август 08, 2016, 06:22:59 pm »
обмисляш да се присъединиш ли?
според мен няма за какво да се притесняваш - в 5-ия му дом сте ти, брат му и семейството на брат му, а и изглежда се харесвате.
ти можеш да продължиш да се ядосваш, че не са ти дошли някакви пари, като Сатурн се обърне директен, ще се успокоиш.

//интересно ми е акрукс как тълкува факта, че Венера е у3 и у8 за него? братът поема разходи(те му), или?
« Последна редакция: Август 08, 2016, 07:01:18 pm от art7ess »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5213 -: Август 08, 2016, 06:49:36 pm »
Имам един хорарен въпрос за упражнение, по който се надявам да дам обратна връзка още утре.

Интересен е от практическа гледна точка - безкурсна Луна в съвпад със Спика, ако се гледат планетите от септенера. Ако се гледат транссатурновите, има сходящ аспект с Уран.

Въпросът е "Ще съм доволна ли от размера на банковия превод, който предстои да получа след извършена услуга?".
/скритият подтекст е - всичко ли ще е наред? - леко съм притеснена/

Този път признавам, че постъпих доста глуповато. Като гръм от ясно небе идва огромна поръчка от нов клиент /бях кандидатствала там/, вътрешно бях убедена в тяхната коректност и не питах какъв е хонорарът на страница. В нашия бранш имаме минимални прагове, надявам се поне прага да го спазят. Много бързаха да наредят парите, а предполагах, че срокът за разплащане ще е поне месец...

Сега се загледах в хорара и установих, че на ключови места са изключително мощни звезди - Луна в съвпад със Спика /у7 - клиентът/, Сатурн в съвпад с Антарес /мой сигнификатор/, Асцендент в съвпад с Вега /кверентът/.



« Последна редакция: Август 08, 2016, 10:06:52 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #5214 -: Август 08, 2016, 06:58:42 pm »
Здравейте,
от една седмица се чудя с тази карта и немога да стигна до никъде, нямам достатъчно астро знания и затова моля за помощ.
ДД сам ли ще ходи на море ?  Каза , че ще е само със семейството на брат си. ::)
Благодаря
Значи няма да е сам, щом ще е със семейството на брат си  :)
По-важното е, че е заинтересован от теб, Юпитер съУ1 за него  ев твоя 1д съвпад с АСЦ, но понеже основно е потаен, затова му нямаш вяра - Нептун У1 в негов 12д, на трон по знак и дом.
Сигурно ли е, че ще ходи на почивка на море, защото аз не съм, опне картата не ми показва да има кратък път и развлечения.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #5215 -: Август 08, 2016, 07:07:52 pm »

Въпросът е "Ще съм доволна ли от размера на банковия превод, който предстои да получа след извършена услуга?".
/скритият подтекст е - всичко ли ще е наред? - леко съм притеснена/

Знаеш, че в хорарите се гледат всички планети, не само досатурновите, което само по себе си показва, че няма да си напълно удовлетворена с този последен аспект на Луната- опозиция с Уран У2, още опвече Луната е У1 за тях в техен 3д.
Не се ли уточнява заплащането още когато проемаш дадена поръчка, как така извършваш превод, без уговорена цена?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5216 -: Август 08, 2016, 07:10:23 pm »
Както казах, с тази поръчка леко изглупях.  ;D

Що се отнася до аспектите - зависи от астрологичната школа. В класическата хорарна астрология се разглеждат само планетите от септенера, в модерната се включват и останалите три.

Между другото, картата е построена по Региомонтанус. Ако е по Плацидус, върховете на 2/8 дом ще се изместят в Риби/Дева.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

gemini

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 22
Re: Общи хорари
« Отговор #5217 -: Август 08, 2016, 08:49:54 pm »
Значи няма да е сам, щом ще е със семейството на брат си  :)
По-важното е, че е заинтересован от теб, Юпитер съУ1 за него  ев твоя 1д съвпад с АСЦ, но понеже основно е потаен, затова му нямаш вяра - Нептун У1 в негов 12д, на трон по знак и дом.
Сигурно ли е, че ще ходи на почивка на море, защото аз не съм, опне картата не ми показва да има кратък път и развлечения.

Благодаря, akruks, много.
Сам, имах предвид без дамска компания. А дали ще ходи ... така ми каза. Дори иска съгласието ми.

gemini

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 22
Re: Общи хорари
« Отговор #5218 -: Август 08, 2016, 08:56:26 pm »
обмисляш да се присъединиш ли?
според мен няма за какво да се притесняваш - в 5-ия му дом сте ти, брат му и семейството на брат му, а и изглежда се харесвате.
ти можеш да продължиш да се ядосваш, че не са ти дошли някакви пари, като Сатурн се обърне директен, ще се успокоиш.

//интересно ми е акрукс как тълкува факта, че Венера е у3 и у8 за него? братът поема разходи(те му), или?


За разходите - той поема на брат си разходите. А колкото за  Венера е у3 и у8 за него, аз лично щя го определа , като "секс туризъм". затова и се обърнах към форума за помощ, но не съм подготвена достатъчно за да го твърдя. И това, че У5негов е в неговия 1д не значи ли, че ще има компания? Акрукс ще има думата, там.

Благодаря
« Последна редакция: Август 08, 2016, 10:33:16 pm от gemini »

gemini

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 22
Re: Общи хорари
« Отговор #5219 -: Август 08, 2016, 09:18:41 pm »
Значи няма да е сам, щом ще е със семейството на брат си  :)
По-важното е, че е заинтересован от теб, Юпитер съУ1 за него  ев твоя 1д съвпад с АСЦ, но понеже основно е потаен, затова му нямаш вяра - Нептун У1 в негов 12д, на трон по знак и дом.
Сигурно ли е, че ще ходи на почивка на море, защото аз не съм, опне картата не ми показва да има кратък път и развлечения.

Извинете, за навярно глупавия въпрос, но У3 неговия / кратки пътувания/ в 5 дом / развлечения/, не показва ли ходенето на море :17: