Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038238 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #5220 -: Август 08, 2016, 11:04:43 pm »
Извинете, за навярно глупавия въпрос, но У3 неговия / кратки пътувания/ в 5 дом / развлечения/, не показва ли ходенето на море :17:
А къде пропускаш в тълкуванията си У1? При положение, че У1 няма връзка с У3/У8- краката му и това между краката сами без него ли ще ходят на секс-туризъм?

gemini

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 22
Re: Общи хорари
« Отговор #5221 -: Август 09, 2016, 12:22:57 am »
 :smiley_confused1:
Да бе , ама извинете липсват ми поьнания, старая се да уча повече, но мн ми убягва още - благодаря

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5222 -: Август 09, 2016, 11:40:34 am »
Имам един хорарен въпрос за упражнение, по който се надявам да дам обратна връзка още утре.

Интересен е от практическа гледна точка - безкурсна Луна в съвпад със Спика, ако се гледат планетите от септенера. Ако се гледат транссатурновите, има сходящ аспект с Уран.


Обратна връзка по хорара:

Полученият банков превод надхвърли моите очаквания. Приятно е да те събуди смс за постъпила четирицифрена сума.  ;D

Притесненията ми не се оправдаха. Тези клиенти се оказаха изключително точни и коректни /каквато съм и аз - веднъж да получа насреща това, което заслужавам/! Много съм доволна. Луна в съвпад със Спика.  :)



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #5223 -: Август 09, 2016, 01:12:25 pm »
Между другото, картата е построена по Региомонтанус. Ако е по Плацидус, върховете на 2/8 дом ще се изместят в Риби/Дева.
Това вече е друго, Мерка в сходящ съвпад с Юпитер  :)

Да ти е честита 4-цифрената сума и да си я харчиш със здраве!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5224 -: Август 09, 2016, 01:18:14 pm »
Въпрос на мода - някои ги гледат и по Кох. Принципно не би трябвало домовата система да е решаваща за крайния резултат, правилният отговор би трябвало да се вижда по всички системи.  :017:

И друго ми направи впечатление в хорара - Луната, дори ако се отчете като безкурсна, е в знака на екзалтация на кверента. В случая Луната символизира квезита /въпросния клиент/ и е свързана по знак на екзалтация с кверента. Съвпадът с една от най-благоприятните звезди също е спомогнал за благоприятната развръзка.

Съмненията не бяха относно това дали ще си платят, а колко ще платят. Но в случая става въпрос за агенция с дългогодишни позиции в бранша и вътрешно бях сигурна, че няма да се излагат с тарикатлъци на дребно. Изпитах и известни съмнения, затова зададох въпроса. В крайна сметка доверието ми към тях се оправда. Първоначалното ми усещане за тях, когато се свързаха с мен, беше положително, че всичко ще е наред.

« Последна редакция: Август 09, 2016, 01:26:24 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #5225 -: Август 09, 2016, 01:55:59 pm »
Въпрос на мода - някои ги гледат и по Кох. Принципно не би трябвало домовата система да е решаваща за крайния резултат, правилният отговор би трябвало да се вижда по всички системи.  :017:
По различните системи сигнификаторите са различни, сама виждаш, че по Плацидус У2 е един (Юпитер си е Юпитер, дори заточен), а по Региемонтанус е друг. Всеки сам за себе си е преценил коя система отчита правилно, аз съм се спряла на Плацидус, по който наталното ми Слънце е във 2д., докато по Кох е в 1д., което не описва моята втородомна личност.  :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #5226 -: Август 09, 2016, 03:11:34 pm »
Що се отнася до аспектите - зависи от астрологичната школа. В класическата хорарна астрология се разглеждат само планетите от септенера, в модерната се включват и останалите три.

Клиентът те екзалтира, Луната е без курс - няма за какво да се притесняваш в септенера.
Управителят на джоба на клиента си е в домицила - пълен джоб - и в заточението на твоя У2 - от тяхна гледна точка си им направо на сметка, може и да са те минали и да са ти платили по-малко, отколкото обичайно плащат. Но при общ триплицитет има зона на комфорт. Всички доволни :-)

De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5227 -: Август 09, 2016, 03:16:05 pm »
...от тяхна гледна точка си им направо на сметка, може и да са те минали и да са ти платили по-малко, отколкото обичайно плащат. Но при общ триплицитет има зона на комфорт. Всички доволни :-)

Може и така да е, зависи от камбанарията - за един софийски преводач биха дали повече, тук в провинцията и това ни се струва много, защото местните агенции плащат жълти стотинки, а ако сумата е по-голяма - разсрочено и на части. Основното ми притеснение беше да не постъпят като някой провинциален тарикат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Общи хорари
« Отговор #5228 -: Август 10, 2016, 10:09:24 am »
Ще имам ли среща с Х. при предстоящото му пътуване? Пътуването е след 20 дни. Всъщност знам, че няма да имам, дори асцендентът на картата е късен. Повече ме интересува защо. Може ли да се прецени по картата?

Обратна връзка - съвсем очаквано, не се срещнахме.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5229 -: Август 12, 2016, 11:16:25 am »
Луната съвсем не е без курс, но е под обсада - затисната между два малефика. Дано не съм права, но мисля, че трудно ще се възстанови. А ако успее да се включи, вече няма да работи по същия начин, може да дава някакъв дефект.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #5230 -: Август 12, 2016, 01:09:59 pm »
Не, няма да се оправи.
De omnibus dubitandum est

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Общи хорари
« Отговор #5231 -: Август 12, 2016, 01:40:52 pm »
Моля ви, помагайте.  Детето намокри телефона ми и казват, че ще бъде сложно да се оправи.
Питам ще се оправи ли телефонът ми? Луната е без курс:(

Не.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #5232 -: Август 12, 2016, 03:47:16 pm »
Моля ви, помагайте.  Детето намокри телефона ми и казват, че ще бъде сложно да се оправи.
Питам ще се оправи ли телефонът ми? Луната е без курс:(
Луната си е в курс и предстои да извърши доста аспекти, сред тях и положителни, кофтито е, че последният неин аспект е негативен- с Юпитер У3, кохйто ще тръгне напред и изпревари Уран, докато Луната ги аспектира последователно, а 3д се свързва с комуникацията и нейните средства. От друга страна, ако го гледаме телефона като преносима вещ, разглеждан по 2д. е представен от Марс, с когото Луната е извършила съвпад, и от Плутон, с когото Венера У1 предстои да извърши тригон- планетата е ретроградна и на ИЦ, потънал е в мръсна вода у вас, остава и в тоалетната да го е пуснал малчугана или момиченцето, че не знам какво имаш, предполагам момче, с водолей на К5  :)
Въпреки последния негативен аспект на Луната си мисля, че има надежда телефонът да се оправи, малко трудно, малко бавно, но ще се възстанови.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #5233 -: Август 14, 2016, 02:34:53 pm »
Ще успея ли да сдобря Х и У. и въобще да се набърквам ли в тази ситуация.

По принцип не се бъркам в чужди отношения, но тук не виждам друга алтернатива, положението е повече от трагично и ще съсипят живота на едно дете. Не познавам У, но мисля да се запознаем без да казвам на Х /преди време категорично ми отказа, защото с У не можело да се говори нормално/, който е мой приятел. Картинката между двамата е крайно агресивна, изпълнена със злоба, гняв и болка. Но в крайна сметка мисля, че и двамата искат едно и също, детето да е щастливо, просто от озлобление не намират един език, той не я разбира, тя го напада и т.н.
Въобще не съм сигурна, че е добра идея да съм буфер между двамата, но не знам какво друго да направя. Приятелят ми е доста разумен и разбран, но за У не знам, дали само с него поведението ѝ е абсурдно, заради това, че се чувства наранена или по принцип си е такава, ако е второто може да отнеса боя, но ми се струва, че проблема е единствено, че не могат да говорят един с друг.

Кои домове да гледам в хорара за трима ни?

Вариантите аз съм 1-ви, Х. 11-ти, У. мой 5-ти/негов 7-ми?
Или само тях двамата по 1-ви и 7-ми
« Последна редакция: Август 14, 2016, 02:38:51 pm от Satin »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5234 -: Август 14, 2016, 02:41:52 pm »

Кои домове да гледам в хорара за трима ни?

Вариантите аз съм 1-ви, Х. 11-ти, У. мой 5-ти/негов 7-ми?
Или само тях двамата по 1-ви и 7-ми

Бих разгледала отношенията им директно по 1 и 7 дом.
А теб /като влияние/ по Луната, която е сигнификатор на въпроса - все пак очакваш след твоята намеса ситуацията да се промени.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui