Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037170 пъти)

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Общи хорари
« Отговор #5325 -: Септември 08, 2016, 09:37:14 pm »
Здравейте всички,искам да попитам за следното-имам колега,който лъже,мами клиенти,неправомерно взема рушвети,сам си проси "за почерпка" от клиентите,ужасен човек.Всички колеги знаят,но си траят и го прикриват.Аз обаче не издържах и уведомих мениджърката.Та въпросът ми е -ще уволнят ли колегата?

И ако може насока-за сигнификаторите!Понеже въпроса го задавам аз-аз съм представена от АЦ,а той от ДЦ,а шефовете са по 10 дом или греша?
Благодаря на всички,които ще се включат с мнение! :-*

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #5326 -: Септември 08, 2016, 10:16:21 pm »
Луната обикновено дава насоки за въпроса, в случая е У10 за колегата ти- неговата кариера, като също така може да се приеме за сигнификатор на мениджърката- прекия ви началник
Няма да бъде уволнен.

Да, колегата ти е кошмарен, разбирам, но твоята работа е да си вършиш работата, а не да обсъждаш колегите зад гърба им. Мениджърката може да си помисли, че утре ще отидеш пред началника над нея да я докладваш  :)

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Общи хорари
« Отговор #5327 -: Септември 09, 2016, 10:16:06 am »
Благодаря за отговора ти akruks,но тук става въпрос за моите принципи.Не мога да стоя и да си затварям очите пред нередности.Такива хора трябва да бъдат спирани.Вие като срещате нередности,не се ли опитвате по някакъв начин да ги предотвратите или ги подминават,че така е ПО ЛЕСНО и не ви касае лично???

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #5328 -: Септември 09, 2016, 11:37:51 am »
Здравейте всички,искам да попитам за следното-имам колега,който лъже,мами клиенти,неправомерно взема рушвети,сам си проси "за почерпка" от клиентите,ужасен човек.Всички колеги знаят,но си траят и го прикриват.Аз обаче не издържах и уведомих мениджърката.Та въпросът ми е -ще уволнят ли колегата?

.........................

На първата ми работа след завършването направих същото като теб - имах принципи и т.н. .... та и аз казах на шефа - резултата беше следния - шефа ме помоли да напусна - прави си изводи. Акрукс много правилно ти е написала - гледай си твоята работа, не в паниците на другите.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #5329 -: Септември 09, 2016, 01:36:43 pm »
И ако може насока-за сигнификаторите!Понеже въпроса го задавам аз-аз съм представена от АЦ,а той от ДЦ,а шефовете са по 10 дом или греша?
Благодаря на всички,които ще се включат с мнение! :-*

Ако работим с определените от теб сигнификатори как стоят нещата - ти си Венера във владение, но в шести дом. Колегата и прекият началник - Марс и Сатурн в един и същи знак и предстоящ съвпад, в осми дом - парите на колегата/клиентите  ;D По принцип МС е в знака на екзалтация на твоя колега. За Луната акрукс е писала, но, и тя е в осми дом, в един знак с тях. Управител на часа е Сатурн, той би трябвало да е и управителят на ПФ във Водолей  :017:, намира се в твоя терма, но в деканат на Марс и съвпада все още с Антарес. Дотук не изглежда да имаш особени шансове да се отървеш от колегата си. Може да ви спретнат помирителна тристранна среща и до там. Единственият евентуално положителен развой може да се очаква, ако в проблема се включи собственикът на фирмата - Юпитер е диспозитор на навалицата в стрелец, не съм сигурна дали мога да го тълкувам като собственик, но той е анаретен, скоро влиза в твоя знак и знака на заточение на колегата.
De omnibus dubitandum est

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Общи хорари
« Отговор #5330 -: Септември 09, 2016, 09:22:12 pm »
Благодаря на всички...всички сте чудесни :-* :58:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5331 -: Септември 10, 2016, 12:33:26 am »
Вие като срещате нередности,не се ли опитвате по някакъв начин да ги предотвратите или ги подминават,че така е ПО ЛЕСНО и не ви касае лично???

Всеки гледа да напълни своята паничка.
Е, да, паничката на другарчето винаги изглежда по-пълна, но тук нали се спомена за т.нар. принципи?  :012:

Но по закона за причината и следствието за потърсилия справедливост има най-голям шанс да получи зашеметяващ ритник отзад.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Общи хорари
« Отговор #5332 -: Септември 17, 2016, 09:27:01 am »
Въпросът ти не е конкретен и не може да се отговори с "Да" или с "Не" , за да се нарече хорарен.  Аз поне не разбрах изобщо какво питаш, за да ти отговоря.

Добре,надявам се си видяла направената от мен карта - показана в следващия ми пост.
Въпросът е - какъв  ще бъде краят на тази история,враждебна история,между мен и другите - лошите,които искат да ми навредят.Надявам се така да звучи по-ясно. :)
Ако искаш след това,пак прочети този цитираният от теб мой пост.
« Последна редакция: Септември 17, 2016, 09:29:21 am от Ali_Lun »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Общи хорари
« Отговор #5333 -: Септември 17, 2016, 04:26:52 pm »
Видяла съм картата, още когато я постави, снощи също, казах и пак казвам, че въпросът ти е абстрактен, не обясняваш кои са тези другите, какви ти се падат на тебе, какви са ви отношенията, освен враждебни- колеги ли сте, съседи ли са ти, реални или виртуално враждуват с тебе, по какъв начин и т.н.

Хм... съседи,ако една пресечка се брой за съседство. :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #5334 -: Септември 17, 2016, 04:31:02 pm »
Тъй или иначе, щом са ти открити врагове, ще ги турим по седми дом. Засега няма да имате допирни точки. Можеш да дишаш.

Ти прочети хубаво написаното от Акрукс. Хорарният въпрос трябва да е максимално ясно и кратко зададен и такъв, че да може да му се отговори с "да" или "не". От сорта на - ще ми навредят ли враговете ми?

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Общи хорари
« Отговор #5335 -: Септември 17, 2016, 04:44:19 pm »
Тъй или иначе, щом са ти открити врагове, ще ги турим по седми дом. Засега няма да имате допирни точки. Можеш да дишаш.

Ти прочети хубаво написаното от Акрукс. Хорарният въпрос трябва да е максимално ясно и кратко зададен и такъв, че да може да му се отговори с "да" или "не". От сорта на - ще ми навредят ли враговете ми?

Благодаря за пояснението! :)
И.. ето че си задала въпроса  по необходимия ясен начин.

Ами нямаме - как да имаме,като се пазя... Да не описвам какви мерки съм взел и какво ми е ежедневието. :)
Но може би въпросът има и тази страна - какъв ще бъде краят на враждата и кога ще бъде(ако може да се питам кога ще свърши и как ще свърши тази вражда). :)
Хм,пак се получиха няколко въпроса..
« Последна редакция: Септември 17, 2016, 04:46:21 pm от Ali_Lun »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5336 -: Септември 17, 2016, 04:56:29 pm »
Мисля, че освен 7 дом, който е прието да се гледа за явни врагове /опоненти, конкуренти/, следва да се разгледат и естествените сигнификатори на враждебността и враждата - Марс и Сатурн. Имат ли връзка със сигнификатора на кверента, квезита и дали ги свързват по някакъв начин, дали има пренос на енергия. По Марс са директните сблъсъци и конфликти, по Сатурн - подмолни вражди, скрита неприязън. По Марс ще се сбиеш, Сатурн ще ти направи тихомълком сечено, а когато си обединят усилията, са много по-опасни.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Общи хорари
« Отговор #5337 -: Септември 18, 2016, 01:49:20 pm »
Ще оздравеят ли зайчетата?
 Имам съмнения за това, че показват на 99% симптомите на една изкуствено създадена болест с летален край за справяне с нашествието на дивите зайци в Австралия. Тази болест е пренесена и в Европа, в БГ също, чрез комари и бълхи се разпространява.
Четох, четох, няма единодушни мнения за нея, според ветеринаря не е тя.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #5338 -: Септември 20, 2016, 09:36:00 pm »
Уинтър, дано да сработи последният аспект на луната с марс, тази болест по кръвта и отделянето ли е? Нещо май не се борят тези заенца. Все пак меркурий е на трон/екзалтация в дева, скоро ще си покаже. Хубаво е, че марс е бърз, мерк няма да го стигне  с квадратура.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #5339 -: Септември 21, 2016, 08:10:17 am »
Ще оздравеят ли зайчетата?
Да
De omnibus dubitandum est