Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038573 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #5565 -: Януари 15, 2017, 11:13:32 pm »
Промениха ми плана, така че вероятно ще си получа парите обратно

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Общи хорари
« Отговор #5566 -: Януари 16, 2017, 03:48:47 pm »
http://astrosite.org/forum/index.php?topic=2916.0
цитирам Небесна и тук тя е посочила съдията по 10

"Човекът, с който сте имали договорни отношения е по 7-ми дом, и неговия адвокат -също. Наследниците са по неговия 8-ми дом. Съдът е по 9-ти (законодателството в държавата), а съдията, който тълкува законите и решава е по 10-ти."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5567 -: Януари 16, 2017, 03:53:24 pm »
А това от кой източник е цитирано? Забелязвам, че различните автори и книги дават различна информация, противоречива.

Едни автори разграничават адвоката от насрещната страна, други ги гледат по 7 дом като едно цяло.
« Последна редакция: Януари 16, 2017, 03:55:01 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Общи хорари
« Отговор #5568 -: Януари 16, 2017, 07:35:57 pm »
Веско, баща ти ще се муси винаги, щот и щом такъв му е нравът. Всеки си има номер, няма да пречим на номерата на хората, циркът е пълен. Ти пък бъди себе си,животът в един момент напредва с времето, когато вече няма родители, ти на себе си дължиш развитие.

Брей,имало ум под ''покрива''..   :)
« Последна редакция: Януари 16, 2017, 07:37:38 pm от Ali_Lun »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #5569 -: Януари 16, 2017, 11:30:54 pm »
Брей,имало ум под ''покрива''..   :)
Започвам да се замислям дали не флиртув/к/аме някак. Зареждам се като те дразня, ако ти се озлобяваш, нещата не са наред.
Няма под покрива, спокойно, там духат северните ветрове. ;)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #5570 -: Януари 17, 2017, 12:46:55 am »
дойде време и аз да зачета" учебника по хорарна астрология "на Джон Фроули

и там той пише, че
по 2 дом е адвокат,а съдия по 10 дом ,така ли е  :017:
а 9 дом    ::)
Малко примери имам за дела с произнесена  присъда, но съдията с присъдата винаги е 10 дом- с аспектите, независимо дали питащият е ответник ,или ищец  по делото.
Свидетели са по 2 дом .
 Моят  9 дом  е моят адвокат,есенциално поставен, аспекти казва дали  и как ще ме защити. 3 дом е адвокат на ответната страна.
Крайният изход по делото е по 4 дом, с аспекти  и т.н. към У на 1 дом, удовлетворяваща  ли е присъдата.
Ходът  на луната ще покаже как се случват нещата.
За какъв вид дело говорим ?
При наказателните е друго, 12 дом е присъдата, 10 пак е съдията, релацията е между 1 , 10 и 12 домове.
Фроули е много добър, и аз на него разчитам за разбиране на нещата от хорарните въпроси.


strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Общи хорари
« Отговор #5571 -: Януари 17, 2017, 09:23:20 am »
Малко примери имам за дела с произнесена  присъда, но съдията с присъдата винаги е 10 дом- с аспектите, независимо дали питащият е ответник ,или ищец  по делото.
Свидетели са по 2 дом .
 Моят  9 дом  е моят адвокат,есенциално поставен, аспекти казва дали  и как ще ме защити. 3 дом е адвокат на ответната страна.
Крайният изход по делото е по 4 дом, с аспекти  и т.н. към У на 1 дом, удовлетворяваща  ли е присъдата.
Ходът  на луната ще покаже как се случват нещата.
За какъв вид дело говорим ?
При наказателните е друго, 12 дом е присъдата, 10 пак е съдията, релацията е между 1 , 10 и 12 домове.
Фроули е много добър, и аз на него разчитам за разбиране на нещата от хорарните въпроси.
а когато аз  задавам за човек назован по име  се гледа 7 дом
а иначе по принцип ищеца е 1,ответника -7

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #5572 -: Януари 17, 2017, 09:39:47 am »
Тъкмо се чудих дали да си допълня поста за подробности по  1-7 дом. :)
Независимо дали си ищец, или ответник, винаги Питащият е 1 дом.
Но ти питаш за друг, първоначално построената карта вече гледаме като производна. Ако питаш за "Иван дали ще спечели делото....", той вече не е по 1 дом, защото ти питаш и ти си 1 дом на картата., 7дом става първи на производната карта-това е Иван. Другият в съдебния спор спрямо Иван идва в 1 дом на първоначално зададения от теб въпрос, тоест 7 производен. И така "производно" гледаш 10-съдия и присъда, 4-изход на делото, адвокатите им....По планети с есенциална сила слабост и аспектите им правиш извода за хода и края на делото.
« Последна редакция: Януари 17, 2017, 09:42:48 am от enigma »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Общи хорари
« Отговор #5573 -: Януари 17, 2017, 10:14:02 am »
Тъкмо се чудих дали да си допълня поста за подробности по  1-7 дом. :)
Независимо дали си ищец, или ответник, винаги Питащият е 1 дом.
Но ти питаш за друг, първоначално построената карта вече гледаме като производна. Ако питаш за "Иван дали ще спечели делото....", той вече не е по 1 дом, защото ти питаш и ти си 1 дом на картата., 7дом става първи на производната карта-това е Иван. Другият в съдебния спор спрямо Иван идва в 1 дом на първоначално зададения от теб въпрос, тоест 7 производен. И така "производно" гледаш 10-съдия и присъда, 4-изход на делото, адвокатите им....По планети с есенциална сила слабост и аспектите им правиш извода за хода и края на делото.

значи ако съм схванала правилно теб и фроули - по 1д е др. страна,4-изхода за него и 10 съда,присъда от негова гледна точка
по 7 - е този, за който питам и тук вече 10 на картата става 4 за него,а 4 на картата става 10 за него
ха голяма врътка

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #5574 -: Януари 17, 2017, 10:28:06 am »
значи ако съм схванала правилно теб и фроули - по 1д е др. страна,4-изхода за него и 10 съда,присъда от негова гледна точка
по 7 - е този, за който питам и тук вече 10 на картата става 4 за него,а 4 на картата става 10 за него
ха голяма врътка
Виж ,нали първо винаги когато питаш за друг , а не ти да задаваш въпрос, друият  става 1 дом- Питащият. Все едно строиш нова карта, и да, домовете са така както ги казваш, просто ги напроизводваш на новата карта на Иван.
Ако Иван те е попитал-виж дали ще спечеля, то 1 дом  СТава той а не ти , ако ти се питаш-Иван ще спчели ли, обръщаш картата, Иван става 1 дом, и после нареждаш там съдия 10 по новата карта и т.н.
Ти ли задваш въпрос за друг човек, или той те е питал?
Фроули, доколкото помня, гледа , ако планетата на питащия е с достойнства в знака на изхода на делото, значи е добре за него , и ще спечели. Например, Питащ е представен от венера, а тя е в риби-обича юпитер, а съдия е представен от юпитер, и юпитер като сигнификатор на съдията  е във везни, да речем, т.е. той също "обича"питащия.Та, там нещата ще се случват добре за питащия. Чак после гледа аспекти, есенцията е първото.
 Там, при Фроули много се залага на есенциалното при планетите, но той си е учен-индивидуалист, вероятно и енциклопедист. Той е по древната школа, и на темепераментите обръща внимание, и може би там е истината.
Извън темата, при него ми направи впечатление в хорари за брак и връзки, гледа есенциалното на слънце и венера за мъж и оформя съждение. Чак после се съпоставят управителите на 1 и 7 домове.
« Последна редакция: Януари 17, 2017, 10:50:24 am от enigma »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Общи хорари
« Отговор #5575 -: Януари 17, 2017, 11:57:48 am »
даже и антисия,контра , тайно -скрито и е фактор когато подсилва аксидентално,попадайки на връх на дом
« Последна редакция: Януари 17, 2017, 12:02:37 pm от strelicka »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #5576 -: Януари 19, 2017, 01:09:36 pm »
Сатенче, нелепи инциденти те преследват тия дни, много неприятно.  :(

По хорара ти - смятам, че ще ти върнат пари, но дали няма да удържат някаква част... -  Венера и Марс, управители на вторите ви домове ще съвпаднат в 7 дом, но ще са в куинокнс с Юпитер, У7, и в квадрат със Сатурн.
А това, че всичко се е случило внезапно и без да искаш много добре се вижда от Уран опозиция Юпитер и двамата във вторите домове - от едната банкова сметка в другата.

Всичко е ок, има удържани само такси картови транзакции десетина лева  :)

Ама този стационарен Мерк да тръгва нормално вече. Бях направила резервация за един хотел през уикенда, е бях забравила, въобще че ще ходя някъде и от хотела ми звънят да се чекна, че съм там, че да не ме глобят от сайта /добре, че бяха свестни хората/. Блендера дето ме контузи, уж вчера говорих с тях, казаха че ми пращат нов, сега гледам ми върнали парите, блендер няма. Тъчпада на лаптопа ми се развали, остава му един месец гаранция, ама вече с тия неразбории ме е страх да им го нося, че да не ми го върнат целия неработещ. И телефона ми стои на изчакване за нов ремонт. Мислех нов диван да купувам, ама ще почака малко, че кой знае там какво ще се обърка.


delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Общи хорари
« Отговор #5577 -: Януари 19, 2017, 01:36:55 pm »
Сатенче, радвам се, че всичко се е уредило с пренебрежимо малки загуби  :38:

А ти не предприемай нищо, докато Меркурий не измине сенчестата си фаза. Чак мен ме хваща страх като чета какво ти се случва  :( Да излезе "на светло" и тогава действай  :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #5578 -: Януари 19, 2017, 11:08:19 pm »
Ще получа ли имота (жилище) безпроблемно?
Всичко зависи от Десцендента. Имам известни опасения и страхове. Десцендента е опасен човек...
Да, ще получиш каквото ти се полага по закон, не мисля, че дсц е опасен човек, представен от екзалтирана Венера в риби, в който знак е и твоя У1, У8, за него остава да получи пари.

Sugar

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Общи хорари
« Отговор #5579 -: Януари 20, 2017, 12:31:29 am »
Мила, Акрукс
Имота не ми се полага по закон, а е знак на добра воля от страна на Десцендента, който поиска от мен да свърша нещо в замяна. Десцендента е човек, с няколко дела зад гърба си, две от които-опит за убийство. С не съвсем стабилна психика, ако мога да го окачествя най-правилно бих казала "психопат", но искрено се надявам да има капка човечност в него и да се е променил.
Благодаря за отделеното време!
« Последна редакция: Януари 20, 2017, 12:33:31 am от Sugar »