Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037399 пъти)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Общи хорари
« Отговор #6210 -: Септември 28, 2017, 01:08:32 pm »
Много грубиянски коментар, Акрукс.; Доволна трябва да си, вдигаш левъл ;)

По хорара - знаеш, че знам как се формулира въпрос; като лежиш смачкана някъде, съм сигурна, че ще си го формулираш правилно;

В понеделник се запознах с квезита, не си смучи от пръстите, само за да си контра. Концепциите за емпатия и добрина няма да ти ги обяснявам.
//Ще ти отговоря астрологично, когато се прибера, ако имам енергия за хабене.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6211 -: Септември 28, 2017, 01:27:07 pm »
Арт, в този хорар се вижда, че си кофти поставена, почти в патова ситуация. Представена си от Луна в заточение, в 6 дом, затисната между два малефика. И накшатрата е доста неприятна - Мула. Може да отразява и състоянието ти в момента на задаване на въпроса – действие под натиск, в безизходица, фрустрация.

Обаче що се отнася до мотивацията на квезита, трудно ми е да го обясня. Ако се разгледат есенциалните ви връзки, ти си в неговата обител – в знак на Сатурн, но като цяло трудно поставена – и домово, и като близко обкръжение. Той е перигринест и в знак, където няма достойнства, огнената стихия също не му импонира – той е Сатурн. Като накшатра също не е добре поставен – Джиештха. Намира се доста близо до жилото на Скорпиона. Това може да предполага и някакъв прикрит мотив в отношенията му – жлъч, сарказъм, ревност, завист, себичност – доста колоритна палитра от негативни човешки прояви.

Неговият сигнификатор се намира в знак, където ти нямаш никакви достойнства. Това по-скоро говори за неутралитет – нито е в твоя подкрепа, нито е в твоя вреда, не виждам основания за привличане. Може да е било някаква моментна фрустрация. Между светилата има квадрат, като и двете са слаби есенциално – енергиите на базово ниво не протичат хармонично, не са в синхрон. Може да има някакъв дисонанс, който се дължи на някакво ирационално, вътрешно неприемане, несходство. Но квадратурата разпалва страстите, не говорим само за сексуални такива.

На пръв поглед е така. Погледнах часовия управител и знака на Локус Фортуна – Венера и Везни. Те също дават информация по въпроса. Абе знам ли, може наистина де е имало някакъв скрит мотив, нещо повече от съквартирантски отношения. Но останалите позиции в картата не говорят за истинско харесване и разбирателство. По-скоро нещо моментно, тип злоупотреба с това, че си на негов терен – ти си в знака на квезита и като цяло си неблагоприятно поставена в този хорар. Венера обаче е слаба есенциално в този хорар и може да е проработила в посока на неразбирателство с оглед на това, че се явява часови управител.

В 4 дом, ако го разгледаме за общата ви квартира – разделяли сте един покрив, са разположени Слънцето и Меркурий. Последният е в лъчите на Слънцето и ако в момента е невидим или скоро предстои да се скрие, това говори за доста неясни мотиви, от които  движен квезитът. При това е в разходящ квадрат с неговия сигнификатор. Приемам Слънцето за втори сигнификатор, съобразно естествената природа на планетите. Но определено не се чувства комфортно. С тази квадратура от Луната /твой сигнификатор/ може да му натискаш някакви бутончета и самото ти присъствие да го дразни – чувството може да е ирационално, т.е. да няма достатъчно аргументи и външни причини. Просто с някои хора не се получава нито приятелство, нито нормална комуникация, нито съжителство под един покрив.




« Последна редакция: Септември 28, 2017, 01:39:24 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Общи хорари
« Отговор #6212 -: Септември 28, 2017, 04:39:36 pm »
Мерси, Лила, съгласна бях още с първата версия на коментара ти, но ми падна батерията и не успях да коментирам. Сексуалната фрустрация беше само една от възможните мотивации, които превъртях в главата си. И то заради няк'ви заяжданки, които съм срещала при незрели момчета, които така се карат с гадженцата си, т.е. изобщо не подхождаше на нашия тип "отношения" между познати на познати. + не се спря, докато не ме доведе до плач, въпреки че по близнашки бях готова да се направим на разсеяни и че всичко е една смешка (това ми е основна стратегия за избягване на нежелани и безсмислени конфликти). И докато се прибирахме, както си ревях като някакво счупено детенце, той продължи да ме занимава, изчаква, гледа, докосва, да ме пита как съм била и да провокира абстрактни философски дискусии и всичко това го правеше неприкрито доволен. Така че, или е сбъркан и инфантилен в изразяването на емоции и чувства, или не може да се държи адекватно в социални интеракции, или е социопат. Няма к'во друго, аз реално нищо не съм му направила, даже го играх на негова страна в ситуации, които можеше да се почувства като аутсайдер. Та, все едно, да са живи и здрави, ама чувството е на едно емоционално изнасилване, не е яко никак. //той е слънчев стрелец, нямам му данните, но допускам, че слънцето му е близо до Марса ми, където транзитира Сатурн.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6213 -: Септември 28, 2017, 04:48:40 pm »
Много грубиянски коментар, Акрукс.; Доволна трябва да си, вдигаш левъл ;)

По хорара - знаеш, че знам как се формулира въпрос; като лежиш смачкана някъде, съм сигурна, че ще си го формулираш правилно;

В понеделник се запознах с квезита, не си смучи от пръстите, само за да си контра. Концепциите за емпатия и добрина няма да ти ги обяснявам.
//Ще ти отговоря астрологично, когато се прибера, ако имам енергия за хабене.
За своя коментар ли говориш, щото точно той е грубиянски! Идея ни нямаш от колко малък по размер телефон пиша, колко време ми отнема гледането на картата и писането на коментара, но не очаквам разбиране от заточена Луна У1 квадрат Слънце У3 в падение по знак , повредата е в твоята антена/излъчвателя и също няма да си губя времето като се прибера, Арт 7 63 2 1...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6214 -: Септември 29, 2017, 08:54:15 am »
Вчера Х, когото смятам за приятел и е само на 11 години, мина през работата, за да си говорим (често минава, когато е без надзор от майка си) и като видя, че някой се е опитал да подпали обекта, взе да ме разпитва какво би станало, ако всичко изгори, за камерите ме разпитваше работят ли без ток (понеже тогава точно спря тока), аз естествено му казах, че това не е негова работа да ги знае. Въпросът ми е от чисто детско любопитство ли ме разпитваше или някой го е накарал (беше ми споменавал, че по-големи от него го били заплашвали и обвинявали, че бил счупил една чешма в парка наблизо)?
ПП: Ако се гледа по У11, неговият с-р е в мой 12 дом, това значи ли, че може би крие нещо?

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Общи хорари
« Отговор #6215 -: Септември 29, 2017, 10:46:11 am »
Възможно е да има манипулация според мен, този Нептун в негов 11д(твой 5д), ако Х го гледаме по 7д (защото - защо не?), е в разходяща опозиция с неговия у1 и в сходяща с твоя, от което ти е чуденката/съмнението. У3 за него, както ти каза, е в твой 12д, което си знаеш, че е скрита/недостъпна/спестена ти информация. Меркът излиза от квадрат със Сатурн (негов у10, твой у4) - ти не му вярваш (чисто интуитивно като онова усещане в стомаха, когато нещо не е наред) и/ли над детето може да има тартор на групичка/алфа/шефче/агресор/баща (ако съществува такава), който му е задал задачата, но това ти ще го знаеш или ще го провериш най-добре.
Моят съвет е напълно честно да разпиташ детето. Тази опозиция по 1-7д между Юпитер (твой у3, негов у12) и Уран (у5 за теб, у11 за него) - време за проверка на приятелството ви.
//извън хорара - аз бих говорила направо, защото манипулациите и съмнението са разрушителни за всеки тип взаимоотношения.
Успех и всичко да е наред и да си се притеснил напразно! ;)

ПП: Марс - у1 за Х е в сходяща тригон с Плутон, който освен обекта (като твоя собственост?), е и негов у8. Без да подхранвам страховете ти - за мен Марс в Дева е социопатичен, а с в комбо с Плутон, знаеш - може да е от манипулативен до разрушителен, така че не отписвам Х като невинно теленце по никакъв начин.
« Последна редакция: Септември 29, 2017, 10:51:14 am от art7ess »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6216 -: Септември 29, 2017, 10:51:06 am »
Благодаря ти много, art7ess!
По принцип, той е от тези деца, които обичат да си измислят/ преувеличават разни неща, освен това не общува много с други деца и въобще с хората. Мисля да му кажа въобще да не се занимава и интересува от такива неща, понеже особено сега след палежа, всеки може да бъде заподозрян и той, макар и да е дете, може да загази. Мисля, че идеята не е лоша, нали?

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Общи хорари
« Отговор #6217 -: Септември 29, 2017, 10:53:33 am »
Направи всичко, което ще те направи по-спокоен! :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6218 -: Септември 29, 2017, 01:32:44 pm »
Да, ще направя, а дано опасенията ми да са напразни! Освен това, се надявам, дори да не е имало нищо, да не му хрумва нищо, че децата лесно могат да бъдат манипулирани и може да изтърси нещо пред някого без да иска.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6219 -: Септември 29, 2017, 09:12:12 pm »
Въпросът ми е от чисто детско любопитство ли ме разпитваше или някой го е накарал (беше ми споменавал, че по-големи от него го били заплашвали и обвинявали, че бил счупил една чешма в парка наблизо)?
ПП: Ако се гледа по У11, неговият с-р е в мой 12 дом, това значи ли, че може би крие нещо?
7д е също дом на приятелствата, по него Марс У1 в 5д е в разходящ съвпад с Меркурий У3 и според мен от детско любопитство е разпитвал.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6220 -: Септември 29, 2017, 09:27:16 pm »
7д е също дом на приятелствата, по него Марс У1 в 5д е в разходящ съвпад с Меркурий У3 и според мен от детско любопитство е разпитвал.
Благодаря ти много, akruks! Дай Боже, да е така!
Все пак, когато се появи, ще му обясни, че тези неща са сериозни и по-добре да внимава с кого и какво говори.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #6221 -: Октомври 01, 2017, 01:28:36 am »
Към арт: попречила си на някакви скрити планове/намерения, не те иска в къщата си. Може приятелката да е причината

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Общи хорари
« Отговор #6222 -: Октомври 01, 2017, 06:43:26 am »
Мерси, Стар, Папи! :38:
Честно казано, радвам се, че послушах интуицията и инстинкта си за самосъхранение (по-често не го правя, а трябва да се науча) и се отстраних от ситуацията.
//Папи, възможно е, да, даже си мисля, че тя ме е поканила, без да се консултира с него (защото видях, че така прави:Д), което е и предпоставка за последвалото отношение.
Както и да е, все едно, минало-заминало. 'Ма много емоционално (и) напрегнато беше, никак не по вкуса ми.:Д :57:
Благодаря на всички ви!))

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Общи хорари
« Отговор #6223 -: Октомври 06, 2017, 09:06:26 pm »
вече е разбрал- Луната У12 за Х.  е извършила секстил със Слънцето У1 в негов 1д.
Обратна връзка: наистина знае. :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6224 -: Октомври 07, 2017, 08:20:42 am »
Преди 2 седмици си взех от Декатлон каска за велосипеда, много хубава, особено на външен вид и уж ми стоеше добре, но забелязах от няколко дена, че явно ми убива, понеже челото ми се зачервява и ми се подува леко. Въпросът ми е: ще я приемат ли обратно (пазя касовата бележка, има 2 години гаранция по принцип) и ще успея ли да намеря друга, по-подходяща каска?