Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038693 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6345 -: Януари 09, 2018, 08:03:43 pm »
Не трябва ли да се гледат разходящите аспекти, ако се пита в минало време?
За Луната и аз се чудех в кой градус е, дали предстои секстил с Меркурий или вече е безкурсна.

Според мен квезитът не е лъжец от класа, но не е изключено да е укрил някаква информация. Може и да е дал неясен, уклончив отговор и това да е провокирало съмнения у отсрещната страна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6346 -: Януари 09, 2018, 08:09:08 pm »
Не е излъгал според мен.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Общи хорари
« Отговор #6347 -: Януари 09, 2018, 08:30:49 pm »
незнайно защо за първи път не успявам да кача по-голяма карта
Луната е без курс, последният разходящ аспект е секстил с Меркурий
не става въпрос по принцип, а за конкретен случай

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #6348 -: Януари 09, 2018, 08:58:46 pm »
незнайно защо за първи път не успявам да кача по-голяма карта
Луната е без курс, последният разходящ аспект е секстил с Меркурий
не става въпрос по принцип, а за конкретен случай
Не се виждат хубаво градусите,съжалявам.Гледаме последният разходящ аспект на луната,щом въпросът се отнася за минало време.
Щом е секстил с меркурий,отговорът е положителен.
Ти трябва да знаеш дали този конкретен случай е по домовете управлявани от меркурий.
« Последна редакция: Януари 09, 2018, 09:03:27 pm от Сафо »

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Общи хорари
« Отговор #6349 -: Януари 09, 2018, 09:05:24 pm »
прикачих я, не става иначе

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #6350 -: Януари 09, 2018, 09:21:24 pm »
Аброад, крие ли се този човек или нещо е скрито като информация, скрити отношения и затова да питаш дали лъже, по-скоро като акт на съмнение има у теб ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Общи хорари
« Отговор #6351 -: Януари 09, 2018, 09:26:34 pm »
естествено, че силно се съмнявам, иначе нямаше да питам
но повтарям, няма общо с принципно положение, а със съвсем конкретна ситуация, за която е построена картата
часовият управител също е Сатурн :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #6352 -: Януари 09, 2018, 09:40:25 pm »
Разминали сте се или един от двамата е естествен играч. Някой е прекалено възбуден- не гледам хорарни карти- Уран беше стационарен, Меркурий в сянка, Луна намаляваща, Венера невидима.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6353 -: Януари 09, 2018, 09:44:35 pm »
Разсъждавам на глас, за хорара не мога да бъда категорична.

Сатурн е естествен малефик, но в случая като часови управител той има връзка и с квезита, интересно. В античността Сатурн е имал отношение към тайните, скрити неща. Много често е замесен при всякакви недомлъвки, укриване на информация.

За някоя по-явна и брутална лъжа сякаш не откривам достатъчно потвърждения. Луната като сигнификатор на въпроса се намира в знака на екзалтация на квезита, пък и неговият сигнификатор е в собствена обител, което според някои източници би следвало да го определя като "читав". Сигнификаторът на кверента е в знак, управляван от квезита, в слаб кадентен дом, значи тук не е изключено да е в ситуация на някаква "зависимост" /незадължително в пряк смисъл/ от квезита – най-малкото информацията, подавана от последния, да е от съществено значение за кверента.

Последният аспект на Луната е бил секстил с есенциално слаб Меркурий – по сидерал той е близо до Сатурн и даже са в една накшатра /която не е добра/. Каквото и да е рекъл квезитът, то може да го поставя в по-изгодна ситуация или това да е целял. Луната като косигнификатор на въпроса е в знак, където квезитът екзалтира, а кверентът е в падение. Но ситуацията вероятно няма да претърпи кой знае какво развитие – Луната е фазова, но намаляваща /последна четвърт/, при това безкурсна. Това може да минимизира и евентуалните последици, ако се очакват някакви щети или накърняване на интереси. Доколкото виждам, Луната е в един знак с Парс Фортуна, на броени градуси. За мен това е още едно потвърждение, че вредата, която евентуално би могла да произтича от въпроса, ще бъде ограничена.


« Последна редакция: Януари 09, 2018, 09:46:43 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #6354 -: Януари 09, 2018, 10:20:08 pm »
Меркурий ще сменя знак след около 3*

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Общи хорари
« Отговор #6355 -: Януари 10, 2018, 07:08:27 am »
Ако питаш вярна ли е информацията, която си получила, то не е вярна,
за такава съдим по 3 дом, приемам 9 дом за 3 от 7, Риби , упр. Юпитер без достойнства,
под силен Марс, управляващ негов 4 дом. Нещата не а верно представени.
Ако гледам 3 от Асц като информация, която си получила -упр. Венера в лъчите на Слънцето.
Пак информацията е неправилна. Иначе Х е представен от Сатурн -стабилен, но е в 12 дом,
от 7-нещо скрива в случая, но не бих казала че е лъжец.

paganne

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Общи хорари
« Отговор #6356 -: Януари 14, 2018, 01:20:02 am »
Аз питам: бременна ли е Х? Понеже я назовавам по име, я отнасям по 7 дом, управител Марс, няма аспект с  Меркурий (5 от 7), погледнах и Луната, няма разходящи аспекти с планети, касаещи въпроса, според мен отговорът е не. Вие как мислите?
П.С. Пак гледам картата и виждам, че АЦ  е на изгорения път, означава ли това, че отговорът не се потвърждава?
« Последна редакция: Януари 14, 2018, 01:42:14 am от paganne »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6357 -: Януари 14, 2018, 02:09:00 am »
На пръв поглед като че ли не, но сякаш има нещо невротично в нейното поведение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

paganne

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Общи хорари
« Отговор #6358 -: Януари 14, 2018, 10:14:34 am »
Лили, много си права, изключително невротичен човек е и дано да не е бременна, защото тя вече има две деца и не иска и да чуе за трето. Утре най-късно ще стане ясно и ще пиша обратна връзка.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6359 -: Януари 14, 2018, 12:35:48 pm »
Аз питам: бременна ли е Х? Понеже я назовавам по име, я отнасям по 7 дом, управител Марс, няма аспект с  Меркурий (5 от 7), погледнах и Луната, няма разходящи аспекти с планети, касаещи въпроса, според мен отговорът е не. Вие как мислите?
  Има голяма вероятност- Марс У1 в разходящ съвпад с Юпитер У9, по който дом е 3-тото дете
С Уран на АСЦ може да очаква неочакваното...