Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037440 пъти)

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Общи хорари
« Отговор #6435 -: Март 01, 2018, 11:12:12 pm »
Благодаря ти ,сега човекът до мен преживя операция на главата и сега нещата,май са по-спокойни ,доколкото обесни докторът обесни това може да е последствие от катастрофата,което да е било причина за нервноста му,а и виждам ,че той полага усилия.Знам че ако се разделим на мен ще ми я върнат по лесно,но също така знам ,че той я обича,както и мен просто не е от хората,които показват лесно чувства,просто много задълбочени комплекси от детцките години ,последствия от лошото отношение на баща му ,което и до момента продължава.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #6436 -: Март 01, 2018, 11:22:58 pm »
По хорара на Лила, аз съм против сътрудничество: неговият у е в негов 12, парите не са добре поставени, слънцето у1 в съвпад нептун в 8-ми, последен аспект на луната лош, и последно (накратко), кету винаги показва къде е битата карта в хорара, тук си е направо на дсц

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Общи хорари
« Отговор #6437 -: Март 01, 2018, 11:39:36 pm »
Съжелявам,че пак досадих,но просто вече започвам да имам чувството,че никога няма да ми я върнат .На мен явно просто не ми е писано да бъда щаслива ,каквото и да правя.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6438 -: Март 01, 2018, 11:41:14 pm »
Съжелявам,че пак досадих,но просто вече започвам да имам чувството,че никога няма да ми я върнат .

Приеми го като предизвикателство. Проблемите те провокират да се стремиш към по-високи резултати. Вероятно е някакъв житейски урок.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Общи хорари
« Отговор #6439 -: Март 01, 2018, 11:46:34 pm »
Знам права си просто съм сигорна ,че плащам грехове на лудото ми семейство.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6440 -: Март 02, 2018, 12:00:23 am »
И в кочина може да се открие бисер. Така че, Ади, не е късно още, има шанс за твоята дъщеричка. Вземайте се в ръце.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6441 -: Март 02, 2018, 02:17:46 am »

Между другото, хорарният въпрос май ще отпадне.
Открих човека – бил е форумен трол, прилича ми на социопат.

С обществено признати луди не ми се занимава, мисля да си го спестя.
Леле, сто форума е наспамил, не само калдата. И сега го чета как псува и ругае там.  :clap:

---
Бърза ОВ по хорара – приключих тази драма. Изпратих жлъчно-любезен и много мил отказ.  :012:
Лили, ти къде ги намираш тези клиенти, по форумите ли? Не си ли към някоя преводаческа агенция и от там да ти пращат клиенти? И нали писа, че било книга със сценарии, а то бръщолевици на изкукал слънцеяд. Имаше един варненец с някакви такива писаници, с няколко страници във фейса и само ме добавяше в групите си, с намерение да ми продаде книга, курс и всякакви откачвации пробутва, но не го отразих. Пълно куку, може да е същият.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6442 -: Март 02, 2018, 09:57:22 am »
Да, този е от един съмнителен сайт – Фриланс.бг. Там са все такива.
По изключение от същия сайт само със собственика на издателството се свързах. Но и той плаща стотинки.

За толкова години шарен живот успях да извлека една важна поука – видя ли измет, приключвам веднага. Такива отношения още в зародиш трябва да се прекъснат, за да си спестиш по-нататъшни злини и проблеми от човека.

Тази седмица буквално колабирам от работа и да вземе да ми се натресе социопат. Има ум, но за какви цели го използва? Човек без етика и морал. А романът е хубав, между другото, много интересно е написан, в жанр фентъзи.

Това, че е откачалник, го разбрах след проверка по име в нета. Вероятно с рекламна цел навсякъде се беше регистрирал с името на романа си. Но и за тона и отношението по време на първия ни телефонен разговор ви казах – така не е редно да се държи. Особено с човек, когото не познава и се чуват за пръв път. Но такива безхаберни хорица – под път и над път.

Агенциите не пращат клиенти, те изкарват пари на гърба на преводачите. Пращат поръчки, но са малко и нископлатени, а и рядко се намират коректни агенции. Затова съчетавам различни ангажименти – работа за агенции, работа за директни мои клиенти, работа за издателство, търсене на допълнителни възможности по сайтове като споменатият горе.



« Последна редакция: Март 02, 2018, 10:18:50 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6443 -: Март 19, 2018, 12:48:32 pm »
Предлагам ви един учебен хорар, ако имате желание да се упражните. Обещавам да дам отговор на 14-15 април.
Малко трудно се ориентирам с домовете – да използвам ли производни или да гледам директно?

Въпросът е "Ще бъда ли поканена на сватбата на Х (от У)?".

Внимание: Не се очаква директна покана от младоженеца, а от майка му, с която сме близки. Но има редица фактори, които ме съмняват, че ще съм в списъка с желаните гости. Сватбата е на 15 април. Баш на стационарен Меркурий ще подписват и невидима Луна.

Майката е назована по име. И сега се чудя дали да я гледам по 7 дом и оттам нататък да процедирам с производни – нейният син по 5ти от 7ми, неговата сватба като 5ти от 11ти... Много объркано става.

Часови управител на въпроса – Меркурий. Луната е мой сигнификатор и в момента на задаване на въпроса прави точен съвпад с моята Венера в 5 дом. Въпросът е радикален и има емоционална стойност за мен.

Но няма да е лична трагедия, ако не ме поканят. Дори клоня към такъв отговор – и по хорара, и с оглед на лични обстоятелства.

Вие как мислите?



« Последна редакция: Март 19, 2018, 01:03:03 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #6444 -: Март 19, 2018, 03:08:45 pm »
Предлагам ви един учебен хорар, ако имате желание да се упражните. Обещавам да дам отговор на 14-15 април.
Малко трудно се ориентирам с домовете – да използвам ли производни или да гледам директно?

Въпросът е "Ще бъда ли поканена на сватбата на Х (от У)?".

Внимание: Не се очаква директна покана от младоженеца, а от майка му, с която сме близки. Но има редица фактори, които ме съмняват, че ще съм в списъка с желаните гости. Сватбата е на 15 април. Баш на стационарен Меркурий ще подписват и невидима Луна.

Майката е назована по име. И сега се чудя дали да я гледам по 7 дом и оттам нататък да процедирам с производни – нейният син по 5ти от 7ми, неговата сватба като 5ти от 11ти... Много объркано става.

Часови управител на въпроса – Меркурий. Луната е мой сигнификатор и в момента на задаване на въпроса прави точен съвпад с моята Венера в 5 дом. Въпросът е радикален и има емоционална стойност за мен.

Но няма да е лична трагедия, ако не ме поканят. Дори клоня към такъв отговор – и по хорара, и с оглед на лични обстоятелства.

Вие как мислите?
Лили,а жената загатвала ли е,че ще те покани?Нея я гледам по 7дом.Юпитер у  неин 3дом е ретро в твой 5дом и Луната ще направи квинконс с него.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6445 -: Март 19, 2018, 03:16:39 pm »
Жената е много хлъзгава, сатурнов типаж, нищо че е кардиналка. Там палачинката се върти според интереса, а интересът бързо се мени. Един ден си ѝ първа приятелка, после изведнъж ставаш ненужна и забравя за теб, след това пак те търси... На приливи и отливи са ни отношенията, но напоследък започна да инициира контакт. А въпросната сватба от миналата година бе предсказана от мен, направиха годеж. След него насрочиха и дата за сватба.

Не очаквам искрена покана, то май се вижда и в хорара. Може да е нещо за отбиване на номера, само да ми покажат снимки.
Иначе съм голям сватбар, много обичам да ходя по такива мероприятия. И да гледам красиви булки и младоженци. Семейството ми е близко. Но през април няма да съм и в цветущо финансово състояние, а сега по сватбите всички те гледат в ръцете и после обсъждат кой какво и колко е дал.
« Последна редакция: Март 19, 2018, 03:18:22 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6446 -: Март 19, 2018, 06:00:35 pm »
Ръководейки се от хейтърски мнения в една бг фейсбук страница, с лека ръка щях да набедя една чуждестранна фирма за измамник. Даже хорар бях пуснала, ако се сещате. Затова смятам, че е желателно човек да се допитва до странични мнения, но няма гаранция доколко ще са компетентни и обективни. Трябва да имаш и собствена позиция, а не сляпо да следваш чуждо менторство. Но понякога една такава препоръка, ако наистина е точна и обективна, може да помогне доста на един недалновиден човек или на такъв, който има склонност да избързва, да реагира според моментните емоционални състояния.

Дотук имам два примера за хорар, в който е проработила свободната воля. Питащият избира да не продължи и да си спести по-нататъшни проблеми. Единият е мой – последният, другият е на една позната. След като получих не особено обнадеждаващ отговор на хорара от професионален астролог, станах още по-подозрителна и потърсих какви следи е оставила въпросната съмнителна личност в нета. Много бързо ми стана ясно с какъв вампир си имам работа и веднага се потвърдиха впечатленията от телефонния ни разговор. Изпратих му любезно-ироничен мейл, след който повече не ми отговори. А споменатата позната, вече имайки съмнения, се допитва до мен. И в картата се вижда, че е поставена в изключително неизгодна ситуация спрямо тях. Но завършека го инициира тя, макар че Луната отиваше към съвпад със сигнификантора на квезита. До 3 дни. И именно така се случи, само че тогава тя приключва комуникацията с тях. И се насочва към по-читав контрагент. Там нещата тръгват като по вода и успява много бързо да договори желаните условия, за разлика от първия контрагент, който само я е размотавал.



« Последна редакция: Март 19, 2018, 06:11:00 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #6447 -: Март 19, 2018, 06:10:32 pm »
Ръководейки се от хейтърски мнения в една бг фейсбук страница, с лека ръка щях да набедя една чуждестранна фирма за измамник. Даже хорар бях пуснала, ако се сещате. Затова смятам, че е желателно човек да се допитва до странични мнения, но няма гаранция доколко ще са компетентни и обективни. Трябва да имаш и собствена позиция, а не сляпо да следваш чуждо менторство. Но понякога една такава препоръка, ако наистина е точна и обективна, може да помогне доста на един недалновиден човек или на такъв, който има склонност да избързва, да реагира според моментните емоционални състояния.

Дотук имам два примера за хорар, в който е проработила свободната воля. Питащият избира да не продължи и да си спести по-нататъшни проблеми. Единият е мой – последният, другият е на една позната.

Възможно ли е да е заради антисия на к3 с меркурий?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6448 -: Март 19, 2018, 06:11:42 pm »
Гледам антисии с осите и с планети, за останалите куспиди малко нагласено ми се струва.

Човекът в хорара е представен от малефик. Нищо че е тронов. Това не означава, че е читав.
Ето сега в последния пак има нещо такова, квезитът е Сатурн в Козирог, но в лошия кадентен дом – 6ти за мен, 12ти за нея. И е поставен заедно с друг малефик, също есенциално силен.

Всъщност става въпрос за една симбиотична двойка – възрастна около 60-годишна жена и млад любовник, който се перчи и се изживява като голям мъж под нейната фуста. Но са много сплотени като двойка.
Двете планети дори описват доминантите в хороскопите им – тя е със Сатурн в същия знак в опозиция със Слънце и квадрат с Луна, той е с кулминиращ тронов Марс в опозиция с Луна, младоженецът /5ти от 7ми/ е акцентиран Телец с Венера в изгряващия знак /първи дом/. Венера е близо до Меркурий – в натала му Венера е в Близнаци, по сидерал са в един знак. Аз, питащата – Луна в точен съвпад с моята Венера. Петодомна по Плацидус, така че има отношение към въпроса. Питам за празненство, тържествено мероприятие. Луната не се намира в някой дом, който показва задни мисли или задкулисни действия. Но У7 е поставен малко съмнително, освен това ме "изгонва" по знак. Пък и с Луна без курс нямам големи очаквания.  :)

Пък и като се замисля какво клоунско шоу ще е там. Официална рокля имам. Не ми се гледат откачени лелки, пърхащи с лепени изкуствени мигли. То ще е театър "Сълзи и Смях" направо. Но предвид едно интересно обстоятелство не съм удобен гост на това тържество, макар че наистина много ме радва това събитие.



« Последна редакция: Март 19, 2018, 06:28:13 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #6449 -: Март 19, 2018, 06:14:33 pm »
Гледам антисии с осите и с планети, за останалите куспиди малко нагласено ми се струва.
ми не знам,пробвам...в натала работят