Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1039274 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Общи хорари
« Отговор #6585 -: Май 01, 2018, 12:20:24 pm »
Техния у1 Сатурн е в тригон с моя у1 Слънце оф объркана съм много  :017:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Общи хорари
« Отговор #6586 -: Май 01, 2018, 12:35:41 pm »
Техния у1 Сатурн е в тригон с моя у1 Слънце оф объркана съм много  :017:
Да, в тригон са, но Сатурн е ретро и в разпадаща се квадратура с Меркурий - У3.  Чудя се дали тригонът  не отразява твоите надежди.
Единственият предстоящ аспект на Луна е куинконс с Уран, на който му предстои да смени знак.
Може ли тази работа да бъде дефинирана по 5 дом?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6587 -: Май 01, 2018, 12:46:35 pm »
Доколкото знам, фрийланс работата не е нито по 6ти, нито по 10ти дом.
Гледам възложителите по 7 дом, а за самата работа търся сигнификатори според нейното естество.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Общи хорари
« Отговор #6588 -: Май 01, 2018, 12:55:51 pm »
Парите не са много ОК.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Общи хорари
« Отговор #6589 -: Май 01, 2018, 12:58:59 pm »
Да, в тригон са, но Сатурн е ретро и в разпадаща се квадратура с Меркурий - У3.  Чудя се дали тригонът  не отразява твоите надежди.
Единственият предстоящ аспект на Луна е куинконс с Уран, на който му предстои да смени знак.
Може ли тази работа да бъде дефинирана по 5 дом?
Ами по пети дом частично-свързана е с естетическо художествено оформление разкрасяване  :017: Писах писмо за уточнение защото договора не изглежда страшен ама никъде не се споменава работата конкретно за която кандидатствах Ще видим дали ще има ответ иначе би било хубаво лесна работа за малко пари вероятно  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6590 -: Май 01, 2018, 01:06:42 pm »
Бека, малко съмнителна ми се струва тази история.
Ти си представена от Слънцето – в силен дом, но без есенциални достойнства. Тях ги гледам по 7 дом – силен Сатурн, но ретрограден, в неблагоприятен кадентен дом. В разходящ тригон сте – все пак са някак реагирали, изпратили са ти бланки. Може и проформа реакция да е било от тяхна страна.

Луната, която е косигнификатор на въпроса, е слаба есенциално и без сходящи аспекти. Тя е часови управител.
Последният ѝ аспект беше с Марс, есенциално силен малефик. Меркурий, който приемам за сигнификатор на въпроса, е ъглов, но има разходящ квадрат със Сатурн и сходящ квадрат с Марс. За славата на Меркурий/Марс може би си чувала. Особено когато става въпрос за договорки и бизнес отношения. Квадратът идва от неблагоприятен дом.

Може и да не ти навредят – техният сигнификатор не е в знак на твоя есенциална слабост, а перигрин. И по триплицитет нямаш никакви достойнства в Козирог. Освен това и Луната е без курс, слаба. Според мен по-вероятно е вашата комуникация да не е особено градивна, да не донесе кой знае какви дивиденти за теб. Резултатът да е посредствен, ако все пак го има.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Общи хорари
« Отговор #6591 -: Май 01, 2018, 01:16:50 pm »
Благодаря ви, да Лили ,дори и без карта в най-добрият случай нещата биха били както го описваш..Иначе е мое лично начало в този тип търсене и предполагам ще натрупам горчив и труден опит ,докато се обиграя  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6592 -: Май 01, 2018, 01:21:41 pm »
Иначе е мое лично начало в този тип търсене и предполагам ще натрупам горчив и труден опит ,докато се обиграя  :012:

Преди известно време имах хорар с квадрат Меркурий/Марс. Пълнолунен. Поредния горчив опит предпочетох да си го спестя.
Там също ставаше въпрос за дистанционна фрийланс работа, за човек от чужбина.

По въпросния хорар има и друга развръзка, която не ме касае лично. След като му отказах, той не успява да намери преводач с моя език. И пуска обява за превод на английски. Доколкото знам, също повторен опит. Имаше доста мераклии, но след като са поговорили с възложителя, с голяма доза увереност мога да предположа, че повечето сами са се отказали.

Дори ако не са измамници, по Меркурий/Марс обикновено са дребни парици, изкарани с много нерви. Могат да имат връзка и с нелоялни търговски практики.



« Последна редакция: Май 01, 2018, 01:24:49 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #6593 -: Май 01, 2018, 01:24:14 pm »
Има ли проведени разговори с фирмата или просто ей така директно ти пращат договор, без никаква друга комуникация?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6594 -: Май 01, 2018, 01:46:16 pm »
Моля за помощ, защото не знам какво да правя и мисля. Става въпрос за дистанционна работа, кандидатствах и получих някакъв контракт по пощат. Нямам никакъв опит с дистанционна работа, фирмата американска, работа по интернет,но договорът не изглежда като за моитe компетенции, по които кандидатствах Може да са общи бланки ,защото има и за други длъжности обяви, а после да има уточнения  :017: Не искам да се нахендря на измама или неустойки и прочие за мен в бъдеще.. Сложно е май как да се довериш така, ама.. Да подпиша ли договора ?   SOS  :engel016:
туй червеното петно кво значи, че Варна чества 1-ви май ли?  :D
имам приятелка-преводачка (Овен с много котки) , която дълго време работи по интернет с американска фирма, превеждаше за Дискавъри и беше доволна, бяха точни с разплащането, но тук е друг тип работа, с Нептун У3 на К3 и скрит Сатурн У1 в техен 12-ти, има нещо мъгляво и неясно при тях, Уран У1 в техен 4-ти описва дейсността им с недвижими имоти по интернет, Мерка У3 за теб ще извърши съвпад с Уран У1 за тях в техен 4-ти дом- подпиши, неустойки няма за какво да плащаш, най-много да им свършиш работа и да не ти платят, но не мисля, че ще се случи

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Общи хорари
« Отговор #6595 -: Май 01, 2018, 02:58:10 pm »
Не нямах разговори, но вече има развитие. Сега се прибрах и видя, че някаква женица-патица от техния офис в София ми е писала отговор. Напълно нелепо ми е да си пишем на английски при условие, че тя е българка  :D :012: и не знам къде е грешката но да тoва било договор стандартен за техни посредници продажби и да присъствам на няква презентация в София дъра бъра ,явно търсят шарани, но друг тип, а явно от бг страна, където са ситуирали европейският си клон не се разгледали кандидатурите по отделно,а са изпратили на всички  :017:2 пъти в питането си посочих за коя работа става въпрос и какво мога да правя, а тази пак ми пише за някви продажби.. Вече почнах да мисля че аз съм пуснала обява за друго . Така че край, загубих цяла сутрин да ги проучвам, да се чудя и да търся кой да ми помогне да разбера всичко в договора от 5 страници ,да не стане сакатлък. Приключих и то вероятно ,поради лоша координация от бг страна, а изпратения договор бе от американска страна  :017: Съжалявам че ви отнех времето и благодаря  :)
« Последна редакция: Май 01, 2018, 05:33:14 pm от Ребека »

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Общи хорари
« Отговор #6596 -: Май 01, 2018, 05:19:26 pm »
да продам ли колата?


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6597 -: Май 01, 2018, 05:46:14 pm »
да продам ли колата?
предполагам има купувач и се двоумиш дали да я продаваш
Луната без курс, извършила съвпад с Юпитер У3, който е ретро, може би по-рано си мислила да продаваш или самата кола създава проблеми, не е в добро състояние, ти и финансовия дом сте представени от Венера в близнаци, ще е за дребни пари

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Общи хорари
« Отговор #6598 -: Май 01, 2018, 06:07:50 pm »
няма конкретен купувач, не съм я обявявала за продажба, преди съм споменавала сред познати, че обмислям продажба - имало е желаещи, понеже ме познават, наясно са как е поддържана и км са реални, първи собственик съм
не ми трябва сега, от месеци, вероятно и следващите няколко, а технологично остарява и има разходи по данъци/застраховки, цената пада, при това изпреварващо спрямо инфлация
в перфектно състояние е, поддържана добре и на малко км, но годините и станаха доста, та се чудя, но да, хорарът не изглежда надежден, затова го пуснах :017:
« Последна редакция: Май 01, 2018, 06:10:08 pm от abroad »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #6599 -: Май 01, 2018, 06:35:35 pm »
И според мен не, няма да я продадеш на добра цена