Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1040145 пъти)

kalina_1986

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #7680 -: Юни 24, 2020, 05:13:10 pm »
Аз имам въпрос. Чакам важно обаждане от един мъж назован по име. Та въпросът ми е: "Кога ще се обади"?
утре, или след една седмица
Дано...

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Общи хорари
« Отговор #7681 -: Юни 25, 2020, 08:03:53 am »
Относно мнението ми от билки и тревички до лекарства и всички продукти на  цялостната фармация.

https://media.framar.bg/любопитно/синтетичните-лекарства-са-създадени-за-да-помагат

Тоест натуралните лекарства са естествения вид от природата - отвари, настойки, ЕКСТРАКТИ от лекарства(които визирате, че едва ли не са всичко).
Полусинтетични - антибиотиците.
Синтетични - особено аналгетиците, противозачатъчните, кардиологичните и т.н.

https://www.puls.bg/reference/dictionary/dictionary_370.html
Тук изкуственият заместител имитира хормона на надбъбречните жлези и прототип не е билка, тревичка.

Бета блокерите? Да, сигурно нещо в химичния състав на глога е идеята ...

Бабата на билковата тараба на пазара не предлага пластири за рани, те са в аптеката.
« Последна редакция: Юни 25, 2020, 09:40:29 am от tagetes »
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Общи хорари
« Отговор #7682 -: Юни 25, 2020, 11:48:30 am »
Предложиха ми да се запиша на един курс, обучението е сертифицирано, завършва се с няколко изпита. Харесва ми сферата, в която е насочен и въпросът е свързан с това -

"За вбъдеще ще мога ли да работя в тази сфера, ако се запиша на курса Х, не като основна работа, ако като допълнителна? Ще се справям ли добре, хората ще ми се доверяват ли?"

Благодаря!
« Последна редакция: Юни 25, 2020, 12:31:59 pm от romantica »

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Общи хорари
« Отговор #7683 -: Юни 25, 2020, 12:13:22 pm »
За мен курса е по 3 дом. Куспида Близнаци, У Меркурий в Рак.
Не ми харесва, че Меркурий е в Рак изгорен от лъчите на слънцето и ретрограден.
Квадрат АС и опозиция МЦ.
Тригон Нептун съвпад с Марс, У Овен 1 -ви дом (теб) в 12 дом. Някак си ще ти подпомогне реализацията по 12 дом ::)
Може и да греша - 9 дом да се гледа и съвсем друга интерпретация да е по-правилна.

ПП. У3 в 4 дом - вероятно е дистанционна форма. Ще го караш от вкъщи?


« Последна редакция: Юни 25, 2020, 12:24:00 pm от tagetes »
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Общи хорари
« Отговор #7684 -: Юни 25, 2020, 12:27:03 pm »
Благодаря!

Луната е без курс цял ден днес, видях още през нощта, но тогава ми дойде вдъхновението да питам...

Не знам по кой дом трябва да се гледа. Но това не е еднодневен курс, а продължава доста време и е на модули, програмата и лекторите ми изглеждат сериозни хора. Някои модули са онлайн, други - не. Но покрай ситуацията и събирането на хора не се знае дали няма да продължи и изцяло онлайн, казаха, че са готови, ако се наложи.

Обучението има връзка с професията ми и е вид терапия.
« Последна редакция: Юни 25, 2020, 12:35:30 pm от romantica »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #7685 -: Юни 25, 2020, 02:02:15 pm »
Бабата на билковата тараба на пазара не предлага пластири за рани, те са в аптеката.
fortunades е магистър фармацевт и е работила достатъчно дълго в аптека, за да я обиждаш на неука бабичка. А мнението си заври там, дето слънце не огрява :(

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Общи хорари
« Отговор #7686 -: Юни 25, 2020, 02:18:12 pm »
akruks, именно. Ти и честити вчера нещо, което според мен не и е цялото проявление.
Да, може, но има нещо НАД.
То е 25 септември.
Илюстровах какво е да си билкар и да си в аптека.
Едно е да имаш анестизол и риванол до теб, бинтове, МАСКИ, инхалатори, апарати за кръвно налягане и кръвна захар и т.н. друго е номенклатурата да е само листа пореч, корен глухарче,плавун, слез, невен, върбовка, хвощ и змийско мляко от някоя усойница ;D
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #7687 -: Юни 25, 2020, 02:51:11 pm »
akruks, именно. Ти и честити вчера нещо, което според мен не и е цялото проявление.
Да, може, но има нещо НАД.
То е 25 септември.
Честитила съм и´ празника, след като видях нейния поздрав във фейсбук към нейните колеги фармацевти! И откъде знаеш дали на 25 септември не съм я поздравила и международно? Толкова отрова и злъч по мен, откакто не те отразих на лични, по-точно не задоволих любопитството ти с коя програма работя :) Питай специалистките в бг мама, к'во си се хванал с мен    ;D
После ще трия, че достатъчно се оспами темата

kalina_1986

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #7688 -: Юни 25, 2020, 03:00:07 pm »
Благодаря!

Луната е без курс цял ден днес, видях още през нощта, но тогава ми дойде вдъхновението да питам...

Не знам по кой дом трябва да се гледа. Но това не е еднодневен курс, а продължава доста време и е на модули, програмата и лекторите ми изглеждат сериозни хора. Някои модули са онлайн, други - не. Но покрай ситуацията и събирането на хора не се знае дали няма да продължи и изцяло онлайн, казаха, че са готови, ако се наложи.

Обучението има връзка с професията ми и е вид терапия.
На Луната към настоящия момент и предстои секстил със Северен лунен възел и квинконкс с Марс.
По мои наблюдения квинконксът е мажорен аспект. Засичала съм вече в много карти, че действа като такъв.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Общи хорари
« Отговор #7689 -: Юни 25, 2020, 03:10:25 pm »
kalina_1986,

OK, какъв е отговорът според теб?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #7690 -: Юни 25, 2020, 03:24:03 pm »
По мои наблюдения квинконксът е мажорен аспект. Засичала съм вече в много карти, че действа като такъв.
мислех, че питаш за куинконкс как се изявява- като положителен или отрицателен аспект, а не дали е мажорен или минорен
Ясно е, че е минорен, но специално в хорари за отношения, когато е между У1 и У7 - връзка нъцки
Най-добрия отговор ще получиш с течение на времето, когато изследваш много карти, повече практика трябва, не само наизустяване на учебниците, като едно пиленце, което есента ги разпродаваше милата :)

kalina_1986

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #7691 -: Юни 25, 2020, 04:12:06 pm »
По мои наблюдения квинконксът е мажорен аспект. Засичала съм вече в много карти, че действа като такъв.
мислех, че питаш за куинконкс как се изявява- като положителен или отрицателен аспект, а не дали е мажорен или минорен
Ясно е, че е минорен, но специално в хорари за отношения, когато е между У1 и У7 - връзка нъцки
Най-добрия отговор ще получиш с течение на времето, когато изследваш много карти, повече практика трябва, не само наизустяване на учебниците, като едно пиленце, което есента ги разпродаваше милата :)
О, аз учебници не чета. Единствената книга, която имам по астрология е на Алфи Лавоа- Хорари за изгубени вещи.
Моите знания са свързани с наблюдения и изследвания на много карти.
Квинконксът е странен аспект, но за мен е мажорен и според някои школи също.
Доказателството е в картата на една дама с два брака, и то все със Скорпиони. Казват, че първият мажорен аспект, който прави Слънцето показва бъдещия и съпруг. Та в картата на жената има сходящ квинконкс с Плутон, след това квинконкс с Уран и накрая тригон с Юпитер. Очевидно е сработил квинконкса с Плутон, а не тригона с Юпитер.
Това съм го виждала и в други карти.

kalina_1986

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #7692 -: Юни 25, 2020, 04:20:42 pm »
Предложиха ми да се запиша на един курс, обучението е сертифицирано, завършва се с няколко изпита. Харесва ми сферата, в която е насочен и въпросът е свързан с това -

"За вбъдеще ще мога ли да работя в тази сфера, ако се запиша на курса Х, не като основна работа, ако като допълнителна? Ще се справям ли добре, хората ще ми се доверяват ли?"

Благодаря!
Обмисляла ли си някаква сериозна промяна в професията си?
Иначе за курса с тоя ретро Меркурий е възможно да започне по-късно от предвидената дата. Меркурий се намира в 4-ти дом, като има вероятност курсът да се провежда онлайн, от вкъщи. Слънцето при теб У6 ще изгори Меркурий. Възможно ли да се окаже, че си претрупана и преуморена от задачите в работата и да нямаш време за друга реализация?
« Последна редакция: Юни 25, 2020, 04:22:37 pm от kalina_1986 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #7693 -: Юни 25, 2020, 05:03:09 pm »
Квинконксът е странен аспект, но за мен е мажорен и според някои школи също.
Доказателството е в картата на една дама с два брака, и то все със Скорпиони. Казват, че първият мажорен аспект, който прави Слънцето показва бъдещия и съпруг. Та в картата на жената има сходящ квинконкс с Плутон, след това квинконкс с Уран и накрая тригон с Юпитер. Очевидно е сработил квинконкса с Плутон, а не тригона с Юпитер.
Това съм го виждала и в други карти.
това с браковете е относително, самата Ръшман е писала, че не е задължително да се спазва последователността на аспектите, освен това има значение дали е дневна или нощна карта, при нощна карта Марс насочва към бъдещия жених :)
Моето Слънце е с първи мажорен аспект опозиция Юпитер, втори аспект тригон със Сатурн еъв Водолей и се омъжих за Козирог, който по това време имаше Слънце във Водолей по прогресия. Картата ми е нощна, а Марс е в Скорпион, имах две гаджета ореди това от тази зодия, като едната връзка беше 3г. Все пак, ако отчитаме Марс за показател, първият му аспект е квадрат на Сатурн :) и втори аспект няма

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Общи хорари
« Отговор #7694 -: Юни 25, 2020, 06:22:00 pm »

Относно това как са създадени лекарствата и какво представлява те: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE
"Лекарствено средство (Лекарствено вещество, Медикамент). Представлява активно действащо вещество, което приложено в определено количество и по определен начин служи за повлияване структурата и функцията на организма в благоприятно направление с цел видоизменяне, отстраняване, предпазване от развитие на болестния процес или за диагностика на заболявания. Лекарствените средства представляват например гликозидите и алкалоидите извлечени от растенията, хормоните, извлечени от животинските органи, неорганични вещества и редица синтетични вещества. За да бъдат приложени обаче трябва да бъдат преработени в съответната лекарствена форма. Понятието медикамент съвпада с лекарствено средство."
Относно празника на БЪЛГАРСКИЯ ФАРМАЦЕВТ: http://www.redmedia.bg/statii/24-yuni-praznik-na-balgarskiya-farmatsevt-3006
Искам да вмъкна нещо в това отношение: Има определени билки, които виреят само на територията на БЪЛГАРИЯ! И поради тази причина, ние, както и всички фармацевти, които имат само в тяхната страна определена билка, се гордеят че умеят да я използват и прилагат! У нас от общо 4000 вида растения са установени 527 ендемични – 198-те български и 329 балкански.
И на самият празник Еньовден, различните треви и билки имат най-голяма лечебна сила, особено на изгрев слънце.

Вметвам само още едно нещо:  Lactobacillus bulgaricus - Лактобацилус булгарикус е кръстена на България – страната, в която за първи път е открита и използвана.
Хайде да видим, ако кажеш че това не е Българско, какво ще се случи според теб?
Относно международен празник на всички фармацевти: https://nationaldaycalendar.com/world-pharmacist-day-september-25/

Мисля, че приключихме темата!

« Последна редакция: Юни 25, 2020, 06:25:00 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.