Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1021920 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #720 -: Май 09, 2014, 12:31:00 am »
Малко сложно се получава конкретно в този хорар, защото го задава майка, питаща нещо конкретно за детето си. Аз обърнах картата съответно и разглеждам 5-ти като 1-ви дом. Иначе майката е представена от Юпитер, но в картата на детето има силно изразен Марс като сигнификатор. Вече от тук нататък съвсем се изгубих, дали да гледам само неговите аспекти, или и тези на майката към неговите и към сигнификаторите на естеството на въпроса.
Щом въпросът се отнася до детето, тогава гледаш неговия основен сигнификатор, този на въпроса,  Луната, ПФ и нейния диспозитор
щом майката, като питаща е представена от Юпитер, предполагам детето има овен на неговия АСЦ и скорпион на негов 8д, т.е. Марс се явява негов У1, У8 и попада в негов 7д, а Плутон У8 вероятно в негов 10д. Луната е в хармоничен аспект с Плутон, а с Марс няма аспект, последния аспект на Луната е секстил със Сатурн, който може да е в 9д на детето, който се явява 4-ти от 6-ти, показващ крайното развитие за неговото здраве, ако въпросът е свързан с това, но с каквото и да е, то крайният резултат ще е положителен при последен хармоничен аспект на Луната.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Общи хорари
« Отговор #721 -: Май 09, 2014, 08:33:38 am »
Щом въпросът се отнася до детето, тогава гледаш неговия основен сигнификатор, този на въпроса,  Луната, ПФ и нейния диспозитор
щом майката, като питаща е представена от Юпитер, предполагам детето има овен на неговия АСЦ и скорпион на негов 8д, т.е. Марс се явява негов У1, У8 и попада в негов 7д, а Плутон У8 вероятно в негов 10д. Луната е в хармоничен аспект с Плутон, а с Марс няма аспект, последния аспект на Луната е секстил със Сатурн, който може да е в 9д на детето, който се явява 4-ти от 6-ти, показващ крайното развитие за неговото здраве, ако въпросът е свързан с това, но с каквото и да е, то крайният резултат ще е положителен при последен хармоничен аспект на Луната.

Предполагам мога да използвам тези указания при всички случаи, когато търся информация за друг човек в картата на кверента.

Основният въпрос е, дали дъщерята на кверента, ще получи обещаното ѝ наследство. Затова го търсих по 8-ми дом в картата на дъщерята. Тук пак имам затруднение, защото освен че предполага забавяния и пречки, Сатурн е и ретрограден в момента, в неин 8-ми дом. Както ти казваш, Луната ще извърши секстил със Сатурн, но не знам дали това е достатъчно за положителен отговор.

Ако търсим крайният резултат, то това се явява 11-ти дом на дъщерята-4-ти от 8-ми, чиято куспида е във Водолей. Пак ли гледаме само Сатурн, или бихме включили и Уран?

Благодаря, че беше  така добра да ми обясниш така подробно, ето картата, в случай че искаш да погледнеш:
« Последна редакция: Май 09, 2014, 08:36:09 am от MayFlower »

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #722 -: Май 09, 2014, 09:08:54 am »
Да, точно тогава в солара съм имал К6 върху 7 натален дом, У6 Венера в 6 сол/8 нат дом, както и СЛВ и ПФ също там. Дирекционната Луна току-що е била преминала от 5 в 6 натален дом.

Веско, 8нат как се вписва в тълкуванието?

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Общи хорари
« Отговор #723 -: Май 09, 2014, 09:19:08 am »
Ако става дума за първо дете, то то е представено от неин 5 дом, т.е. от ретро Марс. Венера У2 за дъщерята ще направи опозиция с Марс, което показва предстоящи финансови проблеми. Марс е направил вече квадратура с У8 Плутон, който също е ретро - имала е затруднения с получаването на наследството, нищо не е получила досега. В 8 дом също имаме и ретро Сатурн, който също показва забавяния и пречки. Когато Марс тръгне директен, пак ще направи квадратура с Плутон и опозиция с Уран, У4 от неин 8 дом. Единственото, което дава лъч надежда е, че Луната ще направи тригон с Плутон и секстил със Сатурн (като последен аспект), също У4 от 8 дом на дъщерята, както и секстил с Юпитер, с-р на питащата, така че ако не дъщерята, то поне тя ще остане доволна от развоя на събитията.

Веско, много благодаря и на теб!

Да, досега няколко години се е опитвала да си полчуи наследството дъщерята на кверента (първородна), но винаги е имало пречки, както от роднини, така и от административен характер. Самата дъщеря живее в чужбина от дълги години, тоест не си е в родината Гърция, и майка ѝ движи нещата, от нейно име. Скоро май не се очаква благоприятно развитие.

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #724 -: Май 09, 2014, 09:19:17 am »
Не знам. Мислил съм по въпроса и единственото, което ми хрумва е, че по някакъв начин да се свързва със животните. При мен лично кучето промени до голяма степен отношението ми към животните и мирогледа ми, освен това покрай него се запознах и с много нови хора.

значи ... нещо като вид трансформация, може и да е докоснало някакви дълбоки неща у теб, които иначе нямаше да усетиш. Благодаря за отговора :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Общи хорари
« Отговор #725 -: Май 09, 2014, 11:56:41 am »
Яя, поне седмица, макар меркурий вече да не вижда Сатурн. Ще пиша на части, че съм на телефона и не виждам добре картата.

Поне още седмица ще се гледаме ли, Диана? Или понеощеседмица ще е така? То е едно кротичко, добричко... никогане е пречила...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #726 -: Май 09, 2014, 02:09:49 pm »
Разбирам, че въпросът ти е още колко ще се мъчи, Яя. Няма сходящ аспект на Меркурий (У8) със Сатурн (У1) на кучето. Прави са всички, които казват, че ретроСатурн говори за затлачване и проточване на състоянието му. Но и Сатурн е напълно безсилен там, където е, ако вземем предвид диспозитора му - Марс, предстои аспект на Меркурий с него след 7-8 градуса. Тригонът може да значи освобождение.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #727 -: Май 09, 2014, 02:22:57 pm »
Предполагам мога да използвам тези указания при всички случаи, когато търся информация за друг човек в картата на кверента.
Основният въпрос е, дали дъщерята на кверента, ще получи обещаното ѝ наследство. Затова го търсих по 8-ми дом в картата на дъщерята. Тук пак имам затруднение, защото освен че предполага забавяния и пречки, Сатурн е и ретрограден в момента, в неин 8-ми дом. Както ти казваш, Луната ще извърши секстил със Сатурн, но не знам дали това е достатъчно за положителен отговор.

Ако търсим крайният резултат, то това се явява 11-ти дом на дъщерята-4-ти от 8-ми, чиято куспида е във Водолей. Пак ли гледаме само Сатурн, или бихме включили и Уран?

Благодаря, че беше  така добра да ми обясниш така подробно, ето картата, в случай че искаш да погледнеш:
Няма как да ползваш тези указания за всички случаи, защото всеки случай е сам за себе си- при търсене на изгубена вещ например сред основните сигнификатори се нарежда и Венера, като естествен У2, но общото е, че когато въпросът е правилно формулиран и искрено зададен, то Луната в картата го показва, както е в случая с тази карта- Луната У8 в 9д за питащата- въпросът е за наследство, което е надалеко, свързано с некръвни роднини.
 Луната У4 за дъщерята на питащата- 4д е недвижимата собственост, имот, който ще бъде наследен от нейния баща- Луната У4 за нея в хармоничен сходящ аспект с Плутон У8 за нея. Сатурн в неин 8д е У2 за питащата, която е затруднена финансово и вероятно се надява да спечели пари от това наследство.Нейната дъщеря е обвързана с наследството, чрез общия у-л Марс на 1-ви и 8-ми дом, но Марс е в сходящ квадрат с Плутон У8 на дъщерята, която няма да получи наследството, но погледнато от друга страна за питащата излиза, че след време ще получи пари от наследство- Луната У8 в сходящ хармоничен аспект с Юпитер У1, съУ4 и последен аспект със Сатурн У2, но понеже е ретро ще получи парите трудно и с преодоляване на препятствия, освен това Юпитер е заточен в знака, в който се намира Луната.

пп Само да подчертая, че разглеждах картата, без да съм чела другите коментари по нея- сега видях, че е споменато Гърция, което показва, че картата си работи- написах още в началото, че въпросът е свързан с наследство надалеко, тъй като Луната У8 е в 9д, свързан с чужбина, чужденци, некръвни роднини.
« Последна редакция: Май 09, 2014, 02:29:07 pm от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #728 -: Май 09, 2014, 02:32:54 pm »
Забравих да спомена, в солара ми тогава соларен СЛВ е бил в съвпад с натална Венера У3 и У8.
Аз те попитах конкретно за лун. Юпитер или сол Юпитер, за който пише, че ако е в третата част на лун 6д., съответно сол 6д. може да донесе домашен любимец.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #729 -: Май 09, 2014, 04:33:11 pm »
Появи се бучка, с големината на тенис топка, на коремчето на кучето. Има ли опаност за живота и?
Докторката ще дойде чак довечера, а аз умирам от притеснение
Качете карта, моля, че се скапа нета-днес 16:14 София

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #730 -: Май 09, 2014, 04:37:30 pm »
За Сатен

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #731 -: Май 09, 2014, 05:08:13 pm »
мисля, че не, Сатен.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #732 -: Май 09, 2014, 05:22:00 pm »
Появи се бучка, с големината на тенис топка, на коремчето на кучето. Има ли опаност за живота и?
Докторката ще дойде чак довечера, а аз умирам от притеснение
Качете карта, моля, че се скапа нета-днес 16:14 София
Опасност има- Меркурий У4, У8 ще извърши квадрат с Нептун У1 в 1д на кучето, но ако го гледаме по Юпитер може да му се размине

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #733 -: Май 09, 2014, 05:50:47 pm »
Не мисля, че ще има опасност за живота и, но е възможно да се наложи операция.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #734 -: Май 09, 2014, 06:11:22 pm »
Аз мисля, че не е добре...съжалявам, Сатен, дано да бъркам