Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1040199 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #1410 -: Юли 17, 2014, 12:10:21 am »
Днес зададох хорарен въпрос: Ще ме удобрят ли за работата, за която имах интервю миналата седмица ? Лили ми беше хвърлила таро за самото интервю, но още нямам отговор. Така де, интервюто беше ок, час и половина ( може би най-дългото ми досега), но миналата седмица е имало и др. кандидати ( както излезе втората карта на тарото-жестока конкуренция). Трябва да ми кажат до края на месеца, най-вероятно др седмица, какъв е отговора. Какво виждате по хорара? Последния аспект на луната със слънцето предстои ( тригон). От друга страна марс и раху са на мц, но плутон ми е в 1-и дом.
Виждам не. Дано бъркам! ;)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1411 -: Юли 17, 2014, 12:18:30 am »
Има ли тема за хорари за работа? Пуснах си един сега, с въпроса ще си намеря ли скоро нова работа, от която да изкарвам пари, че сега имам трудов договор, който не го обслужвам, само ми текат осигуровки, и един граждански, където ми плащат редовно, но пък много малко. Като си гледам хорара, май няма да стане работата с изкарване на пари от работа. Имам и вътрешна спирачка една, че след месец и половина ще кандидатствам за редовна магистратура, а там ми казаха, че няма начин да работя по цял ден. Най-идеално ще стане ако ме приемат да почна успоредно работа по специалността,  да си докарвам още малко доход, обаче това вече ми е много далечно. Имам чувството, че прекалявам с хорарите след дълъг период без, сигурно защото ми е каша в главата. Извинявам се, че само се допитвам до вас! И тая Луна все в 12 ми излиза.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Общи хорари
« Отговор #1412 -: Юли 17, 2014, 12:26:01 am »
Цитат
Виждам не. Дано бъркам! ;)

Ще бъркаш, само ако картата е нещо сбъркана :) Иначе си е не отговора по тая карта.  Странното е  , че вчера ми се падна нерадикална карта с ранен асц.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Общи хорари
« Отговор #1413 -: Юли 17, 2014, 08:55:23 am »
Има ли тема за хорари за работа? Пуснах си един сега, с въпроса ще си намеря ли скоро нова работа, от която да изкарвам пари....
скоро, да кажем в следващите 3-4 месеца, едва ли ще си намериш нова работа.  :(
нищо не ми показва положителен отговор в тази карта.
« Последна редакция: Юли 17, 2014, 08:57:33 am от nerealna »

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Общи хорари
« Отговор #1414 -: Юли 17, 2014, 09:02:44 am »
Ще бъркаш, само ако картата е нещо сбъркана :) Иначе си е не отговора по тая карта.  Странното е  , че вчера ми се падна нерадикална карта с ранен асц.
и аз съм за Не в твоята карта :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1415 -: Юли 17, 2014, 09:05:13 am »
Според Ибн Езра последнте няколко градуса на Стрелец са "празни" - предлопагам, че това също се взема под внимание при тълкуване на хорара.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1416 -: Юли 17, 2014, 12:48:46 pm »
Днес зададох хорарен въпрос: Ще ме Одобрят ли за работата?
Трябва да ми кажат до края на месеца, най-вероятно др седмица, какъв е отговорЪТ.
Какво виждате по хорара? ПоследнияТ аспект на луната със слънцето предстои ( тригон).
По хорара виждам, че ще ти се обадят другата седмица, но едва ли ще си одобрена и причината няма да е някоя "венерка". Не си написала дали в момента работиш и за какъв тип работа си кандидатствала, но при всички случаи е добре да обърнеш внимание на граматиката. Последният аспект на Луната е квадрат с Венера у10.
« Последна редакция: Юли 17, 2014, 12:53:26 pm от akruks »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1417 -: Юли 17, 2014, 01:01:48 pm »
Виждала съм къде по-нескопосана граматика и литературни изяви, а хората цял живот успяват да си намират топли местенца и работят в сферата на словото. Културата на речта е важна, но още по-важен е акълът. Акъл няма ли, никакви засукани фрази няма да компенсират липсите.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Общи хорари
« Отговор #1418 -: Юли 17, 2014, 01:05:23 pm »
По хорара виждам, че ще ти се обадят другата седмица, но едва ли ще си одобрена и причината няма да е някоя "венерка". Не си написала дали в момента работиш и за какъв тип работа си кандидатствала, но при всички случаи е добре да обърнеш внимание на граматиката. Последният аспект на Луната е квадрат с Венера у10.

Благодаря, Акрукс. За "венерката" беше шеговито написано  :)

Колкото до граматиката- права си, но за съжаление в момента боравя с три чужди езика ежедневно , различни от българския. От 8 год. българския не ми е работен език, нито съм следвала на български ( което естествено не ме оправдава, но честно казано ми е по-важно да си спазвам граматиката на работния ми език в момента). Работя в момента, работата ми е свързана с доста комуникация.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Общи хорари
« Отговор #1419 -: Юли 17, 2014, 01:09:03 pm »
Виждала съм къде по-нескопосана граматика и литературни изяви, а хората цял живот успяват да си намират топли местенца и работят в сферата на словото. Културата на речта е важна, но още по-важен е акълът. Акъл няма ли, никакви засукани фрази няма да компенсират липсите.  ;)

И аз така мисля. Все пак когато съм в БГ се старя много повече. Но честно казнао, след като си написала 50 мейла дневно на два различни езика ( на единия граматиката е наистина супер сложна), не ми се отдава да съм много стриктна в българската граматика , уморена след работа. А и на бг пиша само тук, дори и рядко го говоря.

За мен винаги е било по-важно какво казва човек, а не как .

Тук естествено не се оправдавам, но все пак ако работата ми изискваше коректен български, щях доста да се постарая.

Но за рибешкия меркурий това не е специален приоритет .
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Общи хорари
« Отговор #1420 -: Юли 17, 2014, 01:25:59 pm »
Въобще не следва да се оправдаваш, Флора. Особено когато и двамата авторитети поставят пълен член в края на изреченията, на допълнения. Язък за астрологичния авторитет, веднага си сриват общото уважение с надменност тенденциозна. За граматиката не знам, но синтаксисА...


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1421 -: Юли 17, 2014, 02:17:45 pm »
Има ли тема за хорари за работа? Пуснах си един сега, с въпроса ще си намеря ли скоро нова работа, от която да изкарвам пари, че сега имам трудов договор, който не го обслужвам, само ми текат осигуровки, и един граждански, където ми плащат редовно, но пък много малко. Като си гледам хорара, май няма да стане работата с изкарване на пари от работа. Имам и вътрешна спирачка една, че след месец и половина ще кандидатствам за редовна магистратура, а там ми казаха, че няма начин да работя по цял ден. Най-идеално ще стане ако ме приемат да почна успоредно работа по специалността,  да си докарвам още малко доход, обаче това вече ми е много далечно.
Луната е извършила хармоничен аспект със Слънцето У6, Марс У1 е в сходящ квадрат с него, но и във взаимна рецепция по падение, така че с настоящата работа ще се разделиш ако не изцяло, то поне частично, все някакви промени ще имаш по настоящите работи, а Марс у1 няма аспект със Сатурн у10, у11, така че не се очертава да имаш нова работа по специалността. Юпитер У9 и ПФ в 5д са в знак на Слънцето У6 на К5- вероятно работата ти е това да продължиш следването, а късметът ти свързан с творческа работа.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1422 -: Юли 17, 2014, 02:30:04 pm »
Колкото до граматиката- права си, но за съжаление в момента боравя с три чужди езика ежедневно , различни от българския. От 8 год. българския не ми е работен език, нито съм следвала на български ( което естествено не ме оправдава, но честно казано ми е по-важно да си спазвам граматиката на работния ми език в момента). Работя в момента, работата ми е свързана с доста комуникация.
Щом българският език не е работен и си следвала с друг език е обяснимо, а близнаци на К6 обясняват настоящата ти работа. За следващата работа- Марс у11 е в тригон с Венера у10 и в рецепция със Слънцето У8- може би си се ориентирала към по-престижна и платена работа, а това че Юпитер У1 е преминал в знак на Слънцето и е в знаков секстил с Марс не ми е достатъчно да дам положителен отговор, но си е пак някакъв шанс. Юпитер е в нулев градус, тепърва предстои да се развиваш в личен аспект, както и да търсиш работа, да се явяваш на интервюта и изпити, понеже освен У1 е съУ3 по картата, освен това е у12- свързана си с 12д, вероятно обитаваш островна или океанска държава, или поне на такава си учила.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1423 -: Юли 17, 2014, 02:41:32 pm »
Въобще не следва да се оправдаваш, Флора. Особено когато и двамата авторитети поставят пълен член в края на изреченията, на допълнения. Язък за астрологичния авторитет, веднага си сриват общото уважение с надменност тенденциозна. За граматиката не знам, но синтаксисА...
Само да вметна, в случай, че камъните са по моята градина- не съм астролог, още по-малко авторитет, а всеобщото уважение няма как да се срине при положение, че го нямам, а и не ми е нужно- достатъчно е Човекът до мен да ме уважава  :)
 И в последното изречение си членувала граматика с пълен член, а синтаксис тенденциозно с кратък- не отговарят ли на един и същ въпрос "За какво не знам?" (отг. Защото много знам да се изказвам не по същество)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1424 -: Юли 17, 2014, 02:43:58 pm »
Най-добре е изобщо да няма член  ;D, както е в граматиката на някои езици - никой няма да ти казва къде и как да го слагаш, пълен или кратък.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui