Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1039846 пъти)

sunshineblue

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи хорари
« Отговор #1545 -: Юли 30, 2014, 11:27:03 pm »
ОВ по хорара от стр 102.
Относно акта, оказал се е на по-ниска стойност отколкото е предполагал. Но въпреки това, сумата е голяма и мисли да го обжалва.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1546 -: Юли 31, 2014, 10:51:16 am »
Нещо се развълнувах по един въпрос и пуснах хорарна карта. Бихте ли ми помогнали?

Въпросът е:
Ще ме приемат ли желаната магистратура сега есента, изпитът е след около месец и нещо?
Ако ме приемат дали ще е държавна поръчка (най-важната част от въпроса)? - не знам по кой дом да го гледам това.
Ако не е държавна поръчка, ми остават два варианта. Майка ми иска да ми помогне за таксата, но сега има извънредни разходи и не мога да се надявам на това.
Другото е, имам ли шанс за кредит, за да си платя магистратурата, и добра идея ли?
И накрая, ще успея ли да си изкарам таксата със собствен труд, ако не за първата, поне за следващите?
Ако нищо от това не проработи, да се откажа ли, ако ме приемат, за да си търся целодневна работа, поне да съм по-полезна?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1547 -: Юли 31, 2014, 01:43:35 pm »
Държавната поръчка не съм сигурна къде да я гледам в хорара, но мисля, че желанието ти ще се сбъдне и ще бъдеш приета.
В този хорар не виждам да е показана вероятност за извънредни разходи за теб в тази насока, така ми се струва на пръв поглед.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Общи хорари
« Отговор #1548 -: Юли 31, 2014, 01:49:07 pm »
Пренасям въпроса от Тарото тук - "Кога ще роди Х.?" Как пък Луната е точно в 5-ти дом на жената  :)
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1549 -: Юли 31, 2014, 01:58:09 pm »
Моето предположение е до 1,5-2 седмици, не повече.

А ти очакваш да стане до дни? За кога е терминът?  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Общи хорари
« Отговор #1550 -: Юли 31, 2014, 02:07:37 pm »
Моето предположение е до 1,5-2 седмици, не повече.

А ти очакваш да стане до дни? За кога е терминът?  :)
Терминът е за средата на август, явно ще роди тогава  :)
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1551 -: Юли 31, 2014, 02:11:50 pm »
ОВ по хорара от стр 102.
Относно акта, оказал се е на по-ниска стойност отколкото е предполагал. Но въпреки това, сумата е голяма и мисли да го обжалва.
Благодаря за Ов-то, спомням си този въпрос, макар да не се включих с изказване по него.
Ако може да редактираш и приложиш линк с въпроса и картата към него, защото при всеки е различно номерирането на страниците, с моите настройки най-новите са отпред  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1552 -: Юли 31, 2014, 02:15:58 pm »
Ето каква логика съм следвала:

- АС във фиксиран знак не предполага развитие до дни, в случая по-скоро в рамките на предстоящите седмици;
- Марс (приемам го за сигнификатор на раждането) е на около 2 градуса от съвпад с АС;
- Луната е косигнификатор на въпроса (намира се в 5ия дом на жената), има сходящ секстил с нейния у5 (и рецепция с него) – делят ги по-малко от 2 градуса.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #1553 -: Юли 31, 2014, 03:09:18 pm »
Според мен назование по име отива по първи дом, когато питащия не участва в развитието на въпроса.

Така Мерка е У8, а Луната е във сходящ секстил и взаимна рецепция с него. Възможно е раждането да стане по - рано от предвидения термин. Аз казвам след 12-13 дни - почти 2 седмици. :)
Юпитер в лъв е У5 - ще се роди лъвче. :)

solar

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Общи хорари
« Отговор #1554 -: Юли 31, 2014, 03:13:12 pm »
Пренасям въпроса от Тарото тук - "Кога ще роди Х.?" Как пък Луната е точно в 5-ти дом на жената  :)

В първите десет дни от август.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1555 -: Юли 31, 2014, 03:20:49 pm »
Пренасям въпроса от Тарото тук - "Кога ще роди Х.?" Как пък Луната е точно в 5-ти дом на жената  :)
Чрез  Хорарната астрология може да се даде отговор на въпрос, на който може да се отговори с "да" и "не", този случай не е такъв, още повече се видя и в предишен случай, че не става това  с пренасянето на Таро-въпроси, по които да се построи хорарна карта- последната не отразява въпроса.
В конкретния случай картата показва, че жената вече има дете- Меркурий У5 и Луната са в разходящ хармоничен аспект с Венера У1 за нея
Ако разглеждаме жената по Луната, като неин втори сигнификатор, на нея предстои да извърши секстил с Меркурий У5 след 1гр 43', което може да е в порядъка на 9-10 дни
« Последна редакция: Юли 31, 2014, 03:25:51 pm от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1556 -: Юли 31, 2014, 03:43:03 pm »
Нещо се развълнувах по един въпрос и пуснах хорарна карта. Бихте ли ми помогнали?

Въпросът е:
Ще ме приемат ли желаната магистратура сега есента, изпитът е след около месец и нещо?
Ако ме приемат дали ще е държавна поръчка (най-важната част от въпроса)? - не знам по кой дом да го гледам това.

Личи си вълнението ти с Луна на АСЦ, която е извършила хармоничен аспект с Марс У3, 8 , с Венера у2, 9 , с ПФ и Сатурн във 2д и предстои да извърши последен, хармоничен аспект с Меркурий У1, 10, така че имаш всички шансове да издържиш изпита и продължиш да учиш желаната специалност по начина, по който досега си следвала- с финансиране от семейство, стипендия и строга финансова дисциплина.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1557 -: Юли 31, 2014, 05:11:20 pm »
Благодаря ви за отговорите! Моето вътрешно усещане също е, че ще ме приемат. Акрукс, много точно изброи следването ми досега - стипендия, помощ и строга финансова дисциплина. Прекъснах, работих, но тези пари специално, не съм ги ползвала за учене. Въпросът ми, може ли в хорарна карта да се разграничи финансиране от семейството и държавна поръчка (където кандидатствам или е държавна поръчка или е платено без право на стипендия). Така че ще стане едното от двете, може ли да се види кое е по-вероятно? Не знам кои домове да гледам.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1558 -: Юли 31, 2014, 05:34:34 pm »
Благодаря ви за отговорите! Моето вътрешно усещане също е, че ще ме приемат. Акрукс, много точно изброи следването ми досега - стипендия, помощ и строга финансова дисциплина. Прекъснах, работих, но тези пари специално, не съм ги ползвала за учене. Въпросът ми, може ли в хорарна карта да се разграничи финансиране от семейството и държавна поръчка (където кандидатствам или е държавна поръчка или е платено без право на стипендия). Така че ще стане едното от двете, може ли да се види кое е по-вероятно? Не знам кои домове да гледам.
Нали написах, че ще е както досега, а ти уточни как е било досега- щом ще има стипендия, значи ще е държавна поръчка и да, по картата може да се разграничи- Марс У3, У8 във 2д  показва пари от стипендия и изпитите, свързани с нея, а Сатурн У4 във 2д са парите от семейството, които са строго разчетени
Луната е извършила хармоничен аспект с тях и ще пренесе светлина към У1, 10- ти и главната ти цел в момента

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Общи хорари
« Отговор #1559 -: Юли 31, 2014, 06:10:35 pm »
На приятеля ми днес са му превели заплата и като е отишъл до банкомата е видял че има 150 лв, което е много малко и няма логика но тяхната фирма е несериозна а неделя заминаваме на море и въпроса ми е "ще му преведът ли пари на И?"
« Последна редакция: Юли 31, 2014, 06:32:23 pm от mail »