Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1039180 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1935 -: Септември 03, 2014, 01:43:37 pm »
Един хорар за упражнение, после ще дам обратна връзка.

В нашата фирма, доколкото разбирам, вече не става въпрос дали ще продължим напред и дали ще изкараме още един месец на работа, а дали ще си вземем заплатите за изтеклия месец.

Задавам следния въпрос: Ще взема ли заплата за изтеклия месец (без закъснение?).

03.09.2014, 13:35 ч, Варна

От събота шефът е планирал семейна почивка в планината, в средата на месеца заминава в туристическа командировка в чужбина. И сега се чудя дали ще се сети да плати на персонала преди да замине или поне в периода между двете предстоящи пътувания?

Положението тук вече никак не е розово, а аз нямам никакво желание да ме използват за новия проект на макс и същевременно да си върша основните задължения, при това на непълен работен ден и непълно заплащане, когато виждам, че други симулират дейност на пълно работно време.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #1936 -: Септември 03, 2014, 03:10:08 pm »
Не, няма да си получиш парите на време ... : (

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1937 -: Септември 03, 2014, 03:14:15 pm »
Трябва да е към края на тази седмица, но се очертава да има забавяне. Да се надяваме, че поне преди средата на месеца ще се сети. А иначе пари за семейни почивки по луксозни планински и Спа курорти има. Очакваше едно голямо плащане (от партньор на фирмата) и заплатите на персонала да се платят от чужд джоб, не от шефския. И още не са дошли никакви пари, може и да прекъснат договора за обслужване с нас. Вероятно човекът най-сетне е зацепил, че в офиса няма компетентни и квалифицирани хора, които да вършат нужните му услуги.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1938 -: Септември 03, 2014, 04:09:55 pm »

Задавам следния въпрос: Ще взема ли заплата за изтеклия месец (без закъснение?).

От събота шефът е планирал семейна почивка в планината, в средата на месеца заминава в туристическа командировка в чужбина. И сега се чудя дали ще се сети да плати на персонала преди да замине или поне в периода между двете предстоящи пътувания?

АСЦ е ранен, нещо би трябвало да научиш, да се случи, което да направи въпросът ти ненужен.
По картата много добре излиза как шефа ти ще си харчи парите за пътуване и забавления- Луната У8 за теб, У2 за фирмата, има само един сходящ аспект- тригон с Венера У5, У12 за него в негов 3д  :) Иначе Луната у2 за него по картата е извършила квадрат с негов У1 Меркурий, така че излизат също и финансовите му затруднения, които е имал
Сатурн У2 за тебе обаче е във взаимна рецепция по заточение с Венера У6, У11- парите , които получаваш от настояща и нова работа са ти сигурни в дългосрочен план, Луната У8 е извършила хармоничен аспект с Юпитер У1 в 8д за теб, не би трябвало да имаш притеснения относно парите на фирмата, която ти дава заплата- за теб такава е предвидена да има.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1939 -: Септември 03, 2014, 04:11:44 pm »
Вероятно човекът най-сетне е зацепил, че в офиса няма компетентни и квалифицирани хора...
А ти не си ли част от този офис?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1940 -: Септември 03, 2014, 04:15:52 pm »
А ти не си ли част от този офис?

Аз моята работа я върша на 100%, но тя няма нищо общо с услугите, които предоставяме. Превеждам документация и контенти. Нито се занимавам с обслужване на клиенти, нито правя анализи, нито подготвям сключването на сделки. Но реално ни липсват щатни специалисти като изпълнители на услуги, които уж предоставяме. Всичко е една лаладжийница - говори се много и се създава измамно впечатление.

Благодаря за тълкуването на хорара.  :)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #1941 -: Септември 03, 2014, 04:17:00 pm »
Този ранен градус на АС в мутабелен знак ми е много хлъзгав. Но проверих, че часовият управител е Венера, която се намира в огнен знак като АС и има отношение по финансовите въпроси.

Наистина ли шефът няма да получи пари (от чужбина), които да използва, за да изплати заплатите ви? Негов у2 Венера е в 9-тия дом и Луната в твоя 1-ви ще завърши тригон с нея. Или може би да разгледам Венера направо като управител на твоята заплата (у11). Слънцето не прекъсва преноса на светлина между Юпитер и Венера, защото квадратурата между светилата е завършена преди тригона с Юпитер. Юпитер управлява и фортуна. Юпитер в кадентен дом се връзва с факта, че нямаш възможност за пряко влияние върху ситуацията.

Би трябвало да получиш парите според мен. Надявам се, че хлъзгавият АС няма да ме подхлъзне лошо. Възможно е ситуацията да бъде динамична и да търпи обрати в течение на времевия период, за който се пита. Разстоянието между Луна и Венера е около 4 градуса. За четири дни да става дума - сигурно невероятно ти се вижда. Четири седмици пък са прекалено много, затова тайминга го зарязвам.

Да, за шефа и аз исках да напиша (забравих), че е слезнал съвсем наскоро от трон и се намира в знак на Венера - отдава се на удоволствия с партньорката си.

P.S. Оправих си печатните и правописни грешки. :012:
« Последна редакция: Септември 03, 2014, 04:20:11 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1942 -: Септември 03, 2014, 04:22:19 pm »
Паричният превод, който да покрие текущите разходи за издръжка на персонала и офиса, трябва да дойде от чужденец с бизнес в България, не от чужбина. Но това плащане е еднократно, оттук нататък няма какво да му предложим, услугата е свършена. 1/3 от нея бе свършена от един щатен специалист (други нямаме), 2/3 от външни доставчици на услуги (това по въпроса за липсата на достатъчно компетентни щатни служители).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #1943 -: Септември 03, 2014, 04:27:19 pm »
И от към шеф има липси, обсъждали сме го твоя началник. Оттам тръгва всичко. Спомням си, че сме обсъждали картата му във връзка със Сатурн. Малефик си е, има си много лоши страни, но мисля, че за добър ръководител се изискват аспекти на Сатурн. Не съм разглеждала подробно въпроса. Ако го разчепкам, ще пусна отделна тема.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1944 -: Септември 03, 2014, 04:35:27 pm »
Да, със слаб Сатурн е в западната карта и без мажорни аспекти с лични планети. Има интересни идеи, но му куца практическата реализация. Не го интересуват междинните стъпки, иска всичко на златен поднос без да се интересува, че нямаме нужния човешки ресурс за някои по-квалифицирани дейности.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1945 -: Септември 04, 2014, 07:52:19 am »
В началото, преди 10та дата. После ще дам обратна връзка по хорара.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Общи хорари
« Отговор #1946 -: Септември 04, 2014, 12:28:26 pm »
Един стар хорар...ако може вашите мнения по него?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #1947 -: Септември 04, 2014, 01:18:26 pm »
Управителите ви "не се виждат" един друг. Всеки е в знак на собствено достойнство, където другият не е силно поставен. Струва ми се, че липсва спойка, общи интереси, цел. Луната ще завърши опозиция с Венера (сигнификатор на хармонията) и неговия управител Меркурий (у10). Не виждам указания за положителен отговор. Надявам се, че греша.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Общи хорари
« Отговор #1948 -: Септември 04, 2014, 07:21:30 pm »
 :38: Благодаря ти,Мирабела!
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #1949 -: Септември 05, 2014, 10:55:37 am »
Веско, 18 години са страшно много за кученце, рядко живеят до толкова години, трябва да си щастлив, че е била толкова време в живота ти и ще си отиде от старост. Аз треперя от сега за моята, а още няма 12, за най-малкото викам докторката, на скоро и падна зъбче, ревах 3 часа, тя си е моята лигла. Просто бъди до нея и не я оставяй самичка. Ако се мъчи, по-добре по-рано да си отиде, знам, че е тежко и болезнено, но пред някой неща сме безсилни, а и не може да няма кучешки рай.
Купете и нещо любимо, пасирайте го и се опитай да и го дадеш. Пробвай с дроб или риба, кучетата много обичат, внимавай да не се обезводни. Не я оставяйте в клиника, по-добре в къщи, за да не страхува, гали я и и говори, и не я оставяй сама.

По хорара не мога да видя отговор, извинявай.

п.п. И още нещо пред нея се преструвай, че всичко е наред, животните усещат много и ако ти си тъжен, неспокоен и тя ще бъде.
« Последна редакция: Септември 05, 2014, 10:57:51 am от Satin »