Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1039138 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1995 -: Септември 21, 2014, 12:13:51 pm »
Според мен ще има някаква промяна в дома ти, но дали ще е до 6 м. не мога със сигурност да кажа.

Варианта "квартира" го изключваме, както казваш - нежеланието ти да живееш в чуждо жилище е показано от разходящия квадрат на Луната със Сатурн, който управлява производния 4 дом.

Новия дом - собствен - го разглеждаме директно по 4ти, щом нямаш друг такъв. Управлява се от Венера в падение, не е изключено в момента и да е невидима в небето (за което не съм сигурна, но така предполагам). Венера е във 2 дом - положителният оттговор зависи на първо място от финансите, с които разполагаш.

Луната има само един сходящ аспект - секстил с Меркурий в 4 дом. Като обнадеждаващ фактор бихме могли да разгледаме рецепцията му с Венера (у4). Освен това въпросът е зададен в час на Меркурий, токо че секстилът с Луната може да се тълкува в посока "да", но за срока не съм сигурна. При всички положения би трябвало да има някакво раздвижване, поне да ти одобрят документите на кредит и да вземат по-бързо решение във връзка с отпускането му. Вече е друг въпрос дали ще успееш бързо да намериш жилище, което максимално да те устройва, да отговаря на твоите критерии и цената му да не се разминава съществено със сумата на получения кредит.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #1996 -: Септември 21, 2014, 02:34:14 pm »
Дано успея, във вторник ще съм готова с документите, според печалбата, която имам - би трябвало да ме одобрят. След това следва търсене, още не съм наясно какво точно трябва да бъде жилището, за да ми даде банката 85%, не знам дали ще успея да ги имам тези 15%, ще моля брат си за помощ, не знам и в кой квартал изобщо искам да живея, много съм неориентирана, знам само, че искам да ни няма час по-скоро...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1997 -: Септември 21, 2014, 05:19:24 pm »
Подготвям документите си за кредит, смятам, че имам шансове и ще ми дадат - въпросът ми е ще купя ли жилище до 6 месеца?
Мисля, че ще успееш да си купиш жилище- Меркурий У3, свързан с купуването и с оформянето на документи, е в 4д до Иц, във взаимна рецепция с Венера У4, Луната е извършила хармоничен аспект с Уран У7 и предстои да извърши хармоничен аспект с Меркурий У3, от друга страна Слънцето У1 е извършило хармоничен аспект със Сатурн У7,  Венера ще извърши скоро хармоничен аспект със Сатурн у7, така че има указания да имаш нов, собствен дом скоро.
« Последна редакция: Септември 21, 2014, 05:49:41 pm от akruks »

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #1998 -: Септември 21, 2014, 05:34:50 pm »
Уау, благодаря ти, Akruks, имах нужда да го чуя, за да вървя смело напред. Банално е, но искам да дам на децата си нормална семейна среда и спокойствие :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #1999 -: Септември 21, 2014, 08:00:32 pm »
Не мога да спя, трябва да се изнасям с децата и затова вместо на квартира предпочитам да е директно в собствен дом. Подготвям документите си за кредит, смятам, че имам шансове и ще ми дадат - въпросът ми е ще купя ли жилище до 6 месеца? Гледам картата и си мисля, че да, но ако може някой да ми потвърди, че да се поуспокоя... истината е, че ми се иска да е максимално бърза и успешна тая покупка, за да осигуря на децата и себе си нормална семейна среда  :)

Можеш да разчиташ на стабилна финансова помощ от брат си. Неговия У1 и У2 са във взаимна рецепция. Първия и последният аспект на Луната е секстил с У3 (брат ти) в 4 дом - дома. От банката ще получиш пари, но ми се струва, че няма да е това, което ти се иска, а нещо по - оскъдно.

Последният разходящ аспект на Луната е квадрат с У7. Да не би да планираш развод със съпруга си? Твой У9 е в сходящ квадрат с У7.

Трябва да знам дали живееш в жилището на човек по седми дом (съпруг партньор), за да мога да преценя нещата.  :017:
« Последна редакция: Септември 21, 2014, 08:40:04 pm от Теодор »

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #2000 -: Септември 22, 2014, 10:48:16 am »
Живеем в старото жилище на вуйчото на бащата на дъщеря ми - нямаме брак, съжителстваме и ще прекратя връзката, ако той продължава да пие. За сега няма промяна, така че ще купувам сама без него, а ще моля брат си и майка си за финансова подкрепа :)

Цялата тази стъпка, която предприемам е защото съм решила, че прекратявам връзката, не искам все да съм жертва, а той безотговорник, така че съм готова да поема отговорност и да осигуря спокойствие на себе си и децата си :)
« Последна редакция: Септември 22, 2014, 10:51:40 am от Eaglet »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2001 -: Септември 22, 2014, 02:00:05 pm »
Има ли шанс да сменя местоживеенето си до края на годината (т.е. да изляза на квартира)?
Марс У4 е в сходящ хармоничен аспект с Юпитер У1, така че ще продължиш да живееш на същото място, защото няма да имаш пари, за да предприемеш промяна на дома- Юпитер У1 е в сходящ квадрат със Сатурн У2. Юпитер У1 в 8д показва, че разчиташ на пари от други хора, които ще продължат да те издържат- Луната У8 е в сходящ секстил с У2, вероятно това е майка ти, на която ще помагаш в работата или ще работиш с нея, понеже Луната У8 прави последен аспект с Венера У6, У10, У11

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2002 -: Септември 22, 2014, 02:22:33 pm »
А това, че Луната ще направи съвпад с Венера, не показва ли, че ще успея да си намеря работа?
Само по едната Луна няма как да стане при положение, че въпросът ти не е свързан с работа, а и У1 няма връзка с 6д., което е по-важно. Но това е мое мнение, нека и други да се изкажат по въпроса.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #2003 -: Септември 22, 2014, 02:31:30 pm »
Живеем в старото жилище на вуйчото на бащата на дъщеря ми - нямаме брак, съжителстваме и ще прекратя връзката, ако той продължава да пие. За сега няма промяна, така че ще купувам сама без него, а ще моля брат си и майка си за финансова подкрепа :)

Цялата тази стъпка, която предприемам е защото съм решила, че прекратявам връзката, не искам все да съм жертва, а той безотговорник, така че съм готова да поема отговорност и да осигуря спокойствие на себе си и децата си :)
Аха. Пак сложната роднина го гледам по седми дом. Негов У4 е в сходящ тригон с куспида на асц, а Венера твой У4 е в сходящ секстил с У7. За сега ще живеете с него и промяна може да има на по - късен етап ... Демек не и в близките месеци. Да кажем 3,4.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #2004 -: Септември 22, 2014, 02:37:36 pm »
Веско, подкрепям мнението на Акрукс. Луната освен това е в сходящ квадрат с куспида на 7 дом. А за намирането на работа можеш да си направиш друг хорар. ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2005 -: Септември 22, 2014, 03:35:51 pm »
Жалко наистина.
В настоящия си солар имам Марс в 4 сол/7 нат дом, ама май само при брат ми подейства. Освен ако и аз не направя нещо такова като него, иначе всичко ще си остане по старому вовеки веков. 
Сол Иц може да е в нат 7д, но сол Марс в сол 4д не носи благини в дома, а напротив...
нат 4д е вмъкнат в сол 12д, сол К12 е в 3д, което ясно описва положението на дома ти за тази година и изчезването на брат ти, а последното не е изобщо похвално, майка ти си знае само как се чувства и ѝ съчувствам!

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #2006 -: Септември 22, 2014, 04:31:06 pm »
Аха. Пак сложната роднина го гледам по седми дом. Негов У4 е в сходящ тригон с куспида на асц, а Венера твой У4 е в сходящ секстил с У7. За сега ще живеете с него и промяна може да има на по - късен етап ... Демек не и в близките месеци. Да кажем 3,4.

Той, ако спре да се държи като дете, може да живее с нас, но вече втора година чакам. Би могъл и да изтегли той кредита като глава на семейството ни  :012: или да ми помогне вместо брат ми, но не смятам да моля за такива неща. Освен това той иска огромен палат или да строи къща, а аз практично и реално изплатимо от самата мен жилище. Чаках го 5 години да се накани, виждам, че не само че не пести пари, ами ни "доведе" в старо, от 50-те години жилище и само аз инвестирам в леки ремонти, не и той. Решила съм, че няма да ремонтирам нещо, от което може да ме изгонят още днес, а че ще се местим и то чрез кредит, взет от мен, но не под наем и да се пренасяме на два пъти... затова и ще "вися" в този дом още 3-4 месеца, пък дано е с по-малко тревоги...
« Последна редакция: Септември 22, 2014, 04:43:22 pm от Eaglet »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2007 -: Септември 22, 2014, 04:48:37 pm »
Утре съм на интервю за евентуална допълнителна работа. Зададох въпрос и се получи интересна хорарна карта.  :017:

Как мислите, ще стане ли?

Засега не става въпрос за смяна на работа, а за допълнителен ангажимент извън основната ми целодневна работа. Дейноста е по Меркурий и Юпитер, но също така може да бъде сигнифицирана от 3 и 6 дом - курсове за професионална квалификация (не е преподаване във Вуз).

Зададох въпрос дали ще ме вземат на работа като лектор - в смисъл не само да ме харесат и включат в списъка, а да ми възлагат реални ангажименти (водене на курсове). Обратна връзка няма да мога да дам веднага, а след като първият ми ангажимент към тях стане факт - това може да се случи след 2-3 месеца или да не се случи въобще.
17.09.2014, 20.21 ч, Варна; час на Венера  :)
Луната, разположена в 3д описва въпроса, свързан с курсове и преподавателска работа, както и Меркурий У3, У6 в 6д, но те са в сходящ квадрат. ПФ в 3д е с диспозитор Луната, която е в сходящ хармоничен аспект със Сатурн У10, 11, а Марс У1 е в сходящ хармоничен аспект с Уран У11 и последния аспект на Луната е хармоничен- секстил със Слънцето в 6д, така че може да имаш късмет и получиш допълнителната работа, за която си кандидатствала.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2008 -: Септември 22, 2014, 05:03:01 pm »
Благодаря, Акрукс  :)

Но заплащането е толкова незадоволително, че на фона на цялата предварителна подготовка и времето, което ще ми отнемат тия лекции, инициативата се обезсмисля. Евентуално би си струвало, ако водя по 2-3 курса, а това предполага почти целодневна заетост, а не само след работа. С преводи след работа докарвам повече, а не искат никакво четене предварително.

Във вторник обещаха да се обадят и да кажат дали съм одобрена, но мисля учтиво да им откажа. Ако се съотнесе заплащането с времето, което ще ми ангажира това преподаване, няма никакъв смисъл. Единствено за разнообразяване на социалния живот, но моето време струва много повече.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2009 -: Септември 22, 2014, 05:22:48 pm »
Но заплащането е толкова незадоволително, че на фона на цялата предварителна подготовка и времето, което ще ми отнемат тия лекции, инициативата се обезсмисля. Евентуално би си струвало, ако водя по 2-3 курса, а това предполага почти целодневна заетост, а не само след работа. С преводи след работа докарвам повече, а не искат никакво четене предварително.

Във вторник обещаха да се обадят и да кажат дали съм одобрена, но мисля учтиво да им откажа. Ако се съотнесе заплащането с времето, което ще ми ангажира това преподаване, няма никакъв смисъл. Единствено за разнообразяване на социалния живот, но моето време струва много повече.
Е, то заплащането е за тези, които са усвоили средства за организирането на курса, не за последната брънка на веригата  :) Това щях да ти пиша и аз, че си има положителната страна- раздвижване на социалния живот. Имам приятелка преводачка, която миналата година също беше ангажирана в подобен курс и не срещна принца, но пък живна и това се отрази на цялостния ѝ облик, и на здравето, че беше в период като при тебе сега- фирмата, където работеше, и береше ядове, беше пред закриване и я закриха, което я поставяше на работата преводи вкъщи, откъдето основно са ѝ доходите, но там пък е нейната майка, която ѝ напомня ежедневно, че е прехвърлила 40г, а не се е омъжила и не прави нищо по въпроса  :)