Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1040302 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2055 -: Септември 29, 2014, 07:21:56 pm »
Благодаря ви - тази помощ ми е обещана отдавна, днес ми се напомни да разчитам и се искаше по-подробно обяснение от моя страна каква точно е вероятната сума, но не бях сама, а чакам тая банка да каже почвай да търсиш жилище. Разговорът се отложи за след няколко седмици, а аз пък ще отложа търсенето на жилище и сключване на договор по ретро Меркурий. Може би така забавянето си има обяснение?
Обяснението за забавянето дава ретро Уран У3 в 4д- търсене, сключване на договор за покупка на недвижима собственост. Марс У4 е в сходящ тригон с Уран У3, както и с Юпитер У1 в 8д, Луната У8 в сходящ съвпад с Марс У4, последният аспект на Луната е тригон с Юпитер У1, така че нещата ще се развият благоприятно за теб, а колкото до помощта от страна на човека, за когото питаш, то на самия него му предстои промяна по отношение на дом, недвижима собственост- Венера У4 в последен градус на знак дева, с диспозитор Меркурий У1 за него- дали не се кани да продаде негово жилище, което му е ненужно или в тежест, защото Венера У4 отива към съвпад със Слънцето У3, което пък е в падение в знак на Венера? Колкото до съмненията ти дали е е искрен с приказките си, то Луната У2 за него е извършила квадрат с Нептун в негов 9д, твой 3д- има неясноти, свързани със съд, юридически инстанции относно неговите финанси или дължи пари на споменатите- има нещо в тази връзка, което не знаеш, тъй като Луната е в твоя 12д. Луната У2 за него няма аспект със Сатурн У2 за теб, така че пари няма да ти даде, може да ти ги даде под форма на жилище или да ти помогне в кредитиране за жилище.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2056 -: Септември 29, 2014, 07:29:55 pm »
Ще имаме ли финансовата възможност да си плащаме тока, за да се отопляваме през зимата, или ще се налага да мръзнем? Ще успеем ли да преживеем тази зима?
Много съм разтревожен, а баща ми преди малко допълнително подпали атмосферата, като каза, че по новините съобщили, че държавата е пред фалит (което според мен е евтин политически трик, за да повярваме, че нямат пари).
Весо, нали си слънчев стрелец, като майка ми, че и тя само такива ми ги приказва- вярва им на приказките от тв и вестника  :) Зимата няма да е студена, така че споко, а картата показва, че пари ще има семейството ти, за да си плаща текущите нужди- Луната У4 и У2 за дома ти е в сходящ хармоничен аспект с Марс У4, броено от 2д за дома ти
Понеже Луната и Марс У1, У8 попадат в твоя 8д, защо не кандидатстваш за помощи за отоплителния сезон, да ти пуснат някой kW?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2057 -: Септември 29, 2014, 08:25:36 pm »
Благодаря много, akruks!
Колкото до помощи, нямам право да кандидатствам (вече ходих там), понеже трябва да имам поне 6 месеца регистрация в бюрото по труда, след като изгубих работата си.
Неее, не такива помощи, а помощ за отоплителния сезон, под формата на безплатни киловати, дърва за огрев или парно, в зависимост от това, с какво се отоплявате у вас, майка ти или на когото е жилището трябва да провери дали ви се полагат, понеже има праг за средния доход на член на семейството

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2058 -: Септември 29, 2014, 08:26:03 pm »
Весо, що се отнася до фалита на държавата, ние все сме пред фалит, все затягаме коланите, постоянно вдигат цената на тока и на оновните услуги и пак оцеляваме. Вече в продължение на почти 25 години.

Въпросът ти отнасям към втори дом - става дума за лични ресурси, пари, финансови възможности, а не за отношенията ви с електроразпределителното дружество по принцип.

Да, положението никак не е цветущо, то се вижда - Венера в знак на падение, в лъчите на Слънцето (приемам я за изгорена) и в неблагоприятна позиция по дом. Но обнадеждаващото е, е скоро ще направи ингрес и влиза в знак на достойнство. Това няма да те направи по-богат, но е предпоставка да успеете да свържете някак двата края, макар и на ръба.

Луна в 8 дом говори за зависимост от чужди ресурси. Разположена е в юпитеров знак, но неприятното е, че се намира между два малефика.

Апликира към съвпад с Марс в 8 дом - евентуално би могъл да разчиташ на някаква финансова помощ (тригонът с Юпитер също помага) - нямаш ли право на обезщетения по безработица? Доколкото знам, не само при съкращение, а и при напускане по взаимно съгласие имаш право да вземаш обезщетения от борсата, макар и за по-кратко и в по-малък размер. Мисля, че условието беше да има стаж на последното ти месторабота с определена продължителност.

Също така тази позиция на Луната може да говори и за средства, получени назаем. А може и да е помощ, потърсена от някоя социална служба.

Абе мама му стара, толкова пари ми удържат за данъци и осигуровки, все мързеливи мангали ли ще ги лапат!? Ако ще ни облагат с толкова данъци, предпочитам тези пари да отидат за хора, които наистина се нуждаят!

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Общи хорари
« Отговор #2059 -: Септември 29, 2014, 11:15:45 pm »
Венера брои ли се за изгорена, ако Слънцето е в съседния знак? :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2060 -: Септември 30, 2014, 08:04:25 am »
Много е близо до Слънцето, макар и в съседния знак. Сега все още е Зорница, но видима ли е в небето преди изгрев слънце?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #2061 -: Септември 30, 2014, 08:08:48 am »
... но видима ли е в небето преди изгрев слънце?

Едва ли

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #2062 -: Септември 30, 2014, 08:34:03 am »
Венера брои ли се за изгорена, ако Слънцето е в съседния знак? :017:

Брои се за изгорена, но не брои в съвпад.  :012:
De omnibus dubitandum est

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #2063 -: Септември 30, 2014, 12:28:17 pm »
Обяснението за забавянето дава ретро Уран У3 в 4д- търсене, сключване на договор за покупка на недвижима собственост. Марс У4 е в сходящ тригон с Уран У3, както и с Юпитер У1 в 8д, Луната У8 в сходящ съвпад с Марс У4, последният аспект на Луната е тригон с Юпитер У1, така че нещата ще се развият благоприятно за теб, а колкото до помощта от страна на човека, за когото питаш, то на самия него му предстои промяна по отношение на дом, недвижима собственост- Венера У4 в последен градус на знак дева, с диспозитор Меркурий У1 за него- дали не се кани да продаде негово жилище, което му е ненужно или в тежест, защото Венера У4 отива към съвпад със Слънцето У3, което пък е в падение в знак на Венера? Колкото до съмненията ти дали е е искрен с приказките си, то Луната У2 за него е извършила квадрат с Нептун в негов 9д, твой 3д- има неясноти, свързани със съд, юридически инстанции относно неговите финанси или дължи пари на споменатите- има нещо в тази връзка, което не знаеш, тъй като Луната е в твоя 12д. Луната У2 за него няма аспект със Сатурн У2 за теб, така че пари няма да ти даде, може да ти ги даде под форма на жилище или да ти помогне в кредитиране за жилище.

Ще дам обратна връзка, силно ме изненада последното "може да ти ги даде под форма на жилище или да ти помогне в кредитиране за жилище.", защото човекът не живее в България и не е български гражданин. От банката нещо се бавят да ме информират, дано не са преценили, че рискуват да дадат заем на разведена с две деца :) Ще дам обратна връзка, веднага щом ми звъннат  :)

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #2064 -: Септември 30, 2014, 04:12:41 pm »
Кредитът е факт, преди малко ми го съобщиха по телефона, отпуснаха ми точно толкова, колкото поисках - можеше и повече, но да не прекаляваме, няма смисъл да се надценявам :)
И идва този ретрограден Меркурий, заради когото мисля да не търся жилище, а да го изчакам. Или да търся и да сключвам договор след 25-ти? Вие как бихте постъпили?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2065 -: Септември 30, 2014, 04:17:30 pm »
Да ти кажа, аз и трудов договор съм сключвала по ретро Меркурий и все още работя. А сега ако се наложи да напускам и да минавам на друга работа, пак ще е по ретроградна фаза.

Не е чак толкова фатална тази фаза, просто както се казва "гледай дребния шрифт" - в пряк и преносен смисъл.

Честито за кредита - вече си с една крачка напред по пътя към желаната цел.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #2066 -: Септември 30, 2014, 04:29:44 pm »
Кредитът е факт, преди малко ми го съобщиха по телефона, отпуснаха ми точно толкова, колкото поисках - можеше и повече, но да не прекаляваме, няма смисъл да се надценявам :)
И идва този ретрограден Меркурий, заради когото мисля да не търся жилище, а да го изчакам. Или да търся и да сключвам договор след 25-ти? Вие как бихте постъпили?

това не е някаква нова идея, със жилището, тоест ретромерковата фаза си е напълно в реда на нещата за приключването й. не е като да ти е хрумнало сега. а и не е толкова лесно намирането - като нищо ще хартиса договорът за след 25-ти (пс. всъщност, подписването може и след 9.11. да отиде - тогава излиза от сянката). Търси сега, че зимъска съвсем няма да ти е до търсене и местене.
успех!
« Последна редакция: Септември 30, 2014, 04:32:24 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #2067 -: Септември 30, 2014, 04:35:48 pm »
Аз на това разчитам, че другите няма да търсят през зимата и ще съм аз, ентусиастката :)

При мен Меркурий управлява първи и десети дом, няма да се помайвам тогава  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2068 -: Септември 30, 2014, 04:41:31 pm »
Кредитът е факт, преди малко ми го съобщиха по телефона, отпуснаха ми точно толкова, колкото поисках - можеше и повече, но да не прекаляваме, няма смисъл да се надценявам :)
И идва този ретрограден Меркурий, заради когото мисля да не търся жилище, а да го изчакам. Или да търся и да сключвам договор след 25-ти? Вие как бихте постъпили?
Ама въпросът ти не беше дали ще получиш кредит от банка за купуване на жилище, а дали конкретен човек ще ти помогне с пари да си купиш жилище... Е, помогна ли ти??
Относно ретро Мерка, работа съм започвала по ретрограден Меркурий, работила съм 5г в дадената фирма, получавала съм високи заплати, премии, но напрежението и нервите бяха нечовешки, а накрая ме извадиха от релси буквално и ме принудиха да си напиша молбата за напускане, след успешната им постановка, която разиграха зад гърба на собствениците на фирмата, за които знаеха, че следващите 20дни няма да идват от чужбина  :)
Меркурий няма връзка с недвижимата собственост, която е по 4д, но е пряко свързан с търговията, оформянето на документи, така че в тази част може да възникнат неуредици и да има връщане към това след време отново, затова не избързвай да си слагаш подписа под документи, но това не пречи през това време да търсиш жилище и да го договориш- самото прехвърляне на собствеността, оформянето на нотариален акт отнема време, не става за ден-два.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2069 -: Септември 30, 2014, 04:48:28 pm »
В същото положение съм и аз на сегашната работа - всички подписахме договори по ретро Меркурий, лъжи и измами нямаше, вече изкарахме две години, но всичко това на мен ми коства много нерви. Интересното е, че останалите колеги спокойно и консуматорски си гледат рахатлъка, само на мен така ми се отрази ретроградието в трудовия договор.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui