Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038718 пъти)

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #2085 -: Октомври 01, 2014, 03:45:41 pm »
Когато ти тук ми написа, че ще е оскъдно, сериозно се замислих, огледах още веднъж сайтовете за имоти и реших да увелича искането си. Така де - по-добре да има, а не да се моля после за още   :08: При срещата за подаване на документите, ми казаха, че може да дадат и повече от посочената от мен сума, но аз не пожелах, мислейки все пак, че тия пари трябва и да се върнат  :)

Така че с твоя помощ поразмислих и ти благодаря - навреме беше  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2086 -: Октомври 01, 2014, 03:58:18 pm »
Който не се свени да иска повече - получава повече  ;D, а не като нас, скромните. В това съм се убедила вече.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2087 -: Октомври 01, 2014, 04:24:57 pm »
Имам информация, че там дават много високи заплати. Е, моята длъжност няма да е мениджърска, нито от най-високоплатените, но поне колкото вземам в сегашната фирма, толкова ще ми предложат и там. С тази разлика, че ако се представя добре, има тенденция за увеличаване (а тук от две години сме на "стартови" заплати, няма бонуси и премии, няма дори аванси - караш от заплата до заплата). Но най-големият стимул за мен към този момент е смяна на средата и преминаване в по-интелигентен и кадърен екип. Писна ми всеки ден да слушам - "Чуй каква новина - еди коя си... (цитират се имена от бранша)... еди какво си... (почва едно безмозъчно журналистическо клюкарене)".

А във въпросната фирма работата ще е в техния юридически отдел, а не с брокери, което още повече ме мотивира.  ;D
Брех, да му се не види, току-виж съм ти познала (и) този път  :012:
Имаш шанс да започнеш нова работа на голяма заплата- Марс У11 е в сходящ тригон с Юпитер У1 за теб и У2 за новата работа, който е в твоя 8д., Луната съУ7 ще направи последен хармоничен аспект с Меркурий У1 и У3 за назованата фирма, Меркурий е в твоя 10д и във взаимна рецепция с Венера У10, така че ще оценят професионалните ти качества и може би ще си на по-висока длъжност. Венерката е съвпад със Спика  :29:
Аз и на себе си познавам, но не се слушам какво си говоря  :D :D Миналата седмица си пуснах хорар дали ще спечеля от тотото в неделя, казваше ми Не, но аз напук на себе си пуснах фиш и изгорях с някой друг лев, че да му дойде акълът в русата главица  ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2088 -: Октомври 01, 2014, 04:27:21 pm »
Весо, не пропускай този шанс, щом засега не можеш да намериш по-добра работа! Не може все да е по директен Меркурий и все с хубави аспекти, някои неща са неизбежни. 
Така е, все пак няма да се жените за работата, нито купувате скъпа кола, за да е фатален чак толкова ретро Мерка  ;D ;D
Честито и на двамата за работата, мислено ви мятам котлето с вода след вас...
 :engel016:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2089 -: Октомври 01, 2014, 04:32:49 pm »
Брех, да му се не види, току-виж съм ти познала (и) този път  :012:

Ами дано наистина, то е за добро. Остава и аз да се реша на тази промяна.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2090 -: Октомври 01, 2014, 04:33:31 pm »
Да, така е. Аз приех и вече ходих да ми издадат необходимите документи за назначение.
Благодаря и на Тео и на Хепи!

че тя Хепи няма особена заслуга, че да й благодариш, но пък ти пожелавам късмет :)

А като мине Нова година вече ще се случват случки (дай Боже) и ще си отдъхнеш. Аз да му мисля, че сега я започнах ЛГ4 :) - още от преди РД-то съм в процес на харчене и то въобще не е за кеф  :91: :91:

Сега се сещам нещо - винаги, когато съм се връщала обратно в тази фирма на работа, някой от сигнификаторите за работа е ретро. Така че, този ретро меркурий просто ти показва връщането на предишната позиция :).
« Последна редакция: Октомври 01, 2014, 04:35:18 pm от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2091 -: Октомври 01, 2014, 04:34:44 pm »
Весо, честито, ще си платиш тока през зимата!  :)  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2092 -: Октомври 02, 2014, 11:37:38 am »
Последна ОВ по моя хорар - ще ме вземат.

Средата е много по-висока и ще се работи с компетентни хора, не с лаладжийки.  :)

Окончателното решение ще зависи от мен, но вече съм почти узряла да приема. Спазарих се да изчакат един месец (да пусна предизвестие и да спазя срока), към края на идната седмица трябва да им се обадя с потвърждение и съответно да поставя въпроса ребром пред сегашния работодател. Мисля да му предложа дистанционно обслужване, по граждански договор - в негов интерес ще е, ще плаща по-малко, така нашите служебни отношения няма да се прекратят окончателно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #2093 -: Октомври 02, 2014, 11:51:14 am »
Браво, Лили, време беше :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2094 -: Октомври 02, 2014, 12:01:22 pm »
Ще се спазят и съображенията ми за ретро Меркурий - аз затова поисках да се спази едномесечно предизвестие, а и трябва да събера смелост и да го кажа някак на сегашния работодател.  :017:

Меркурий пак ще си е в ретро сянка, но почти към края - предполага се да започна работа от първия работен ден на ноември (между другото, в нашата фирма от тогава съм планирала част от платената отпуска). Не мога да разбера - защо все по ретроградин фази вземам важни решения? 
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #2095 -: Октомври 02, 2014, 12:49:35 pm »
Наистина време беше, Лили. Не се шашкай за сегашния си работодател, сигурно и той би си тръгнал, ако можеше ;D А и при настоящата ситуация с фирмата ви, може би за него ще е облекчение някой да си тръгне сам, вместо да трябва той да съкращава хора.

Добра вест и от Веско - хубаво е да получиш от работодателя обратна връзка, че си ценЕн.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2096 -: Октомври 02, 2014, 01:05:00 pm »
Последна ОВ по моя хорар - ще ме вземат.

Средата е много по-висока и ще се работи с компетентни хора, не с лаладжийки.  :)

Окончателното решение ще зависи от мен, но вече съм почти узряла да приема. Спазарих се да изчакат един месец (да пусна предизвестие и да спазя срока), към края на идната седмица трябва да им се обадя с потвърждение и съответно да поставя въпроса ребром пред сегашния работодател. Мисля да му предложа дистанционно обслужване, по граждански договор - в негов интерес ще е, ще плаща по-малко, така нашите служебни отношения няма да се прекратят окончателно.
Честито! Този път извървя пътя на Луната в хорара, като по учебник  :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #2097 -: Октомври 02, 2014, 01:07:02 pm »
Последна ОВ по моя хорар - ще ме вземат.

Средата е много по-висока и ще се работи с компетентни хора, не с лаладжийки.  :)

Бравооо, Лили :) Сега само мъж трябва да се появи, че до края на годината съм решила, че ще те омъжваме  :29:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #2098 -: Октомври 02, 2014, 01:18:58 pm »
Може ли и вие да погледнете този хорар
Въпросът е зададен от Х.: "Да се разведа ли с мъжа ми и да започна живота си на чисто или да му дам последен шанс"

ОВ, окончателно решение, развежда се  :) хорара е на 97стр.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2099 -: Октомври 02, 2014, 01:21:44 pm »
Честито! Този път извървя пътя на Луната в хорара, като по учебник  :)

Да, когато е близо до ъгъл, е много показателна за тайминга.  :)

Сатин, там определено има по-голям мегдан... с млади мъже  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui