Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1039249 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2115 -: Октомври 03, 2014, 09:46:36 pm »
"Ще бъде ли намалена заплатата, която получавам сега след връщането от майчинство на прекия ми ръководител?" Отне ми малко повече време докато формулирам въпроса. В момента аз замествам мениджъра като при назначаването имах обещанието как дадената по-висока заплата в последствие няма да се промени..доста се съмнявам, в което..;-) Ще съм благодарна за отговор.
Според мен няма да ти вземе работата, няма да започне работа, след като му приключи майчинството, което от своя страна означава, че няма да ти намалят заплатата.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Общи хорари
« Отговор #2116 -: Октомври 03, 2014, 09:56:06 pm »
Ще си тръгне ли утре?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Общи хорари
« Отговор #2117 -: Октомври 03, 2014, 10:32:00 pm »
Не,мъжът ти няма да си тръгне.И защо да си тръгва като Мерк е ретро и после пак ще се върне. :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2118 -: Октомври 03, 2014, 10:39:48 pm »
Ще си тръгне ли утре?
не
подробностите ти написах на лични

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2119 -: Октомври 05, 2014, 06:53:25 pm »
А взел ли е личната си карта или е останала у вас?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2120 -: Октомври 06, 2014, 02:21:44 pm »
Един въпрос  от мен
Ще подновя ли комуникацията си  с   Х
Луната У1  ще направи квадрат с Марс У 7 ,което е не ,но пък от своя страна Меркуий у на 3 дом за Х  ще се върне във Везни и ще образува отново секстил с Юпитер У на 3 дом за мен.
Венера У 1 ще образува секстил с Марс У 7 в рамките на знака който се намира.
Последният аспект на Луната е тригон със Сатурн ,но не зная как да го тълкувам
Луната е У10 и ако да подновиш комуникацията с точи човек е основна жизнена цел за теб в момента, няма да стане- Луната отива към квадрат с Марс у7
От друга страна Венера У1 е в сходящ хармоничен аспект с Марс У7, така че връзката ви би трябвало да продължи, може би той ще те потърси и намери общ език с тебе- Марс У7 на К3 в скоро ще направи тригон с Юпитер У3 за теб
В крайна сметка ще се съберете заедно в един град/един дом- Луната У4 за него прави последен хармоничен аспект със Сатурн у4 за теб

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2121 -: Октомври 06, 2014, 08:35:32 pm »
Имам още едно въпросче  :)

- Ще се сработим ли с колегите в новия екип, ще ме приемат ли?

Става въпрос за голяма фирма с голям колектив - наясно съм, че не може да се харесаш на всички и да се разбираш с всички без изключение. Конкретно ме интересуват хората, с които непосредствено ще работя - колегите от юридическия отдел на фирмата.

6.10.2014, 20:26 ч., Варна

За мен въпросът е много важен, защото с тази смяна на работа съм изложена на голям риск. Ако не се получи на новото място, вече нито мога да се върна в старата фирма, нито имам право да вземам обезщетения от борсата, каквито мога да получавам, ако от сегашната фирма ни съкратят. При песимистичен сценарий оцеляването ми ще е под въпрос.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2122 -: Октомври 06, 2014, 09:06:13 pm »
Не, засега няма  :)

Днес избързах да им се обадя с потвърждение (бяхме се разбрали да звънна в четвъртък/петък), за да съм сигурна, че още пазят мястото за мен като тръгна да пускам предизвестие утре или вдругиден. Разбрахме се да започвам работа от първия работен ден на ноември, 3ти се пада - точно оттогава бях планирала и част от платената отпуска в нашата фирма, за една седмица.

Според мен въпросът в хорара е по 6 дом - колегите, работна среда. Не става въпрос за отношения с ръководния състав и за кариера като цяло (по 10 дом). И ми прави впечатление, че у1 и у6 в картата са една и съща планета - Венера във Везни. Луната също отговаря на естеството на зададения въпрос - намира се в 11 дом в хорара. Има само един сходящ аспект - тригон със Сатурн. Много пренаселен 6 дом, но и колективът е голям, за разлика от сегашния. Мисълта ми е да не сменя кокошарник със змиярник, това е въпросът.  ;D



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2123 -: Октомври 06, 2014, 11:29:25 pm »
Мисля, че бихме могли и директно по 6 дом да ги разгледаме.

Със сегашната работа вече не ме свързва почти нищо, а при задаване на въпроса съм имала предвид новата работа и новия колектив - конкретно място, а не хипотетично, което тепърва щях да търся, и тогава бихме го гледали по производния дом.

В случая замислих те да са по 6 дом, предишният екип вече е бита карта - за него не питам в хорара, не ме интересува.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #2124 -: Октомври 07, 2014, 12:59:40 am »
Как бихте тълкували квезит със сигнификатор Сатурн в 5-ти дом на питащия?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #2125 -: Октомври 07, 2014, 01:02:17 am »
- Ще се сработим ли с колегите в новия екип, ще ме приемат ли?

Според мен да, ще сте ти допаднат и теб ще те харесат :)

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2126 -: Октомври 07, 2014, 08:51:32 am »
нито имам право да вземам обезщетения от борсата, каквито мога да получавам, ако от сегашната фирма ни съкратят.

Малко извън хорарите, но все пак да дам съвет.

Лили, ако започваш на трудов договор с изпитателен срок и те освободят по време на изпитателния срок, спокойно отиваш на борсата при нормални условия. Ако не искат да го направят така, веднага си уреждаш договор при някой познат за 1 месец при същите условия и после той те уволнява - това е трик, който много хора прилагат. Е, ще трябва да си платиш сама осигуровките за 1 месец, но пък след това си подсигурена поне 8-9. Така че, за това не се притеснявай.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2127 -: Октомври 07, 2014, 09:20:43 am »
Нямам никакви познати тук, които да ме уредят - нито с работа, нито с договор. Винаги съм се спасявала сама.

Не го знаех това за изпитателния срок - притеснявах се, че в такъв случай мога да изгубя правата си на борсата. Е, вярвам, че няма да се стигне дотам, но съм длъжна да обмисля всякакви възможни варианти. Такива като мен трябва да са подготвени за всичко, за нас прошка няма.  :)

Благодаря, Хепи!
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #2128 -: Октомври 07, 2014, 09:39:26 am »
- Ще се сработим ли с колегите в новия екип, ще ме приемат ли?

Не изключвам варианта да са наели още някой заедно с теб, или да има друго сравнително ново попълнение, което да ти се яви конкуренция
Но пък ще имаш и подкрепа от някой
Възможно е разходящият квадрат на марс с луната да отразява сегашното некомфортно положение

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2129 -: Октомври 07, 2014, 09:41:23 am »
Всъщност имах притеснения, защото за втори път пускат такава обява. Първата беше в края на март, но тогава не ме отразиха. И си помислих, че има текучество, щом пак търсят. А се оказа, че на същата длъжност имат вече двама обучени, търсят трети човек.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui