Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037811 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #2310 -: Ноември 18, 2014, 09:27:09 pm »
са шти кажа - искаш да си направиш къща- обаче има наклон, и трябва да се изкопае
и трябва да платиш на багериста машиночасове- за 1 машиночас изкопава х кубика пръст
ти имаш един наклон с височина h и основа - да кажем квадрат със страна а

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Общи хорари
« Отговор #2311 -: Ноември 18, 2014, 09:37:44 pm »
самата рецепция има силата на съвпад, а изгнанието (заточение) показва затрудненията по отношение делата на тези домове, които владеят планетите
ти може да си мислиш, че я мързи, а момичето е затруднено
не се притеснявай и то толкова рано, а по този начин да се чувства дъщеря ти притискана, като му дойде времето ще си вземе изпитите - моята, малката, за един месец се подготви за матурите и си взе българския и географията с много добри оценки и после се фукаше, че учила по-малко от сестра си, която половин година се подготвяше за матурите, а също пред оценките ѝ пишело мн.добър, понеже малко не достигна за отличен по математика- 5,47 изкарахме, че аз я подготвях  :)
благодаря.
със сигурност се чувства притискана, защото вече ми е официално забранено да говоря по въпроса  :012:
може би наистина е рано и ще наруша хорарните правила- май месец, преди изпитите, ще питам пак:P

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #2312 -: Ноември 18, 2014, 09:56:05 pm »
са шти кажа - искаш да си направиш къща- обаче има наклон, и трябва да се изкопае
и трябва да платиш на багериста машиночасове- за 1 машиночас изкопава х кубика пръст
ти имаш един наклон с височина h и основа - да кажем квадрат със страна а
Нещо от сорта ми говореше и брат ми, който учи за архитект, но аз съм далеч от тази сфера.  :012: И като простосмъртен не мога да го харесам този предмет, защото не го чувствам полезен. Но аз съм на тоя принцип с всички предмети. Просто нереално много предмети имаме и накрая нищо не остава почти.  :012:
Алеле, колко грозно ги чертая тия чертежи.  :043: :043: Пирамидата е сравнително лесна, но призмата ....  :lol_hitting: :012:
Помня в 7-ми клас имахме за последна година рисуване и тоя цилиндър - учителката ми оставила 3-ка.  :043:  :043: Това ми е единствента 3-ка за годишна оценка в живота. Даже по химия и информатика изкарах 4-ки зорем.  :012:
« Последна редакция: Ноември 18, 2014, 09:58:50 pm от Теодор »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2313 -: Ноември 18, 2014, 11:48:04 pm »
по математика ли!? По скоро бих минал през влак пред това да карам матура по математика.  :D Кога в живата ми ще потрябва да намира повърхнина и обем на пирамида.  :57: :57: Не, че не ми се отдава геометрията ама не виждам смисъл.
да, по математика и тя беше първия випуск, който държа матури- първо започнаха учебната година късно, заради учителските стачки, после им казаха, че ще държат матури и трябваше наново да купуваме учебници и сборници за 9ти, 10ти клас, че ги бяхме продали, за 11кл бяха в наличност, че малката ги ползваше, а самите матури после- провеждане, резултати, оформяне на диплома- всичко това беше пълна лудница, едва сколасахме в срок да преведем и легализираме дипломата и тя с автобус тръгна за Мадрид- пристигна в събота и в неделя беше на изпит в университета; после като я приеха пак разправии с нейната гимназия- онези в университета искаха преведена и легализирана хорарна диплома- да пише на отделен лист на гърба на дипломата колко часа е учила всеки предмет в гимназията, в която пък нямаха готов образец за подобно нещо, та големите разправии по телефоните с мон  :)
Колкото до математиката- при нея има приложение, нали си смятат мащабите на модела за рисуване, преди да го нанесат на платното, скулптури като правят трябва да имат познания по обемна геометрия, която не ме питай как я вкарах в главата ѝ по скайп, понеже тя в учебника на испански не вдяваше и се оправдаваше с езика  :012:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #2314 -: Ноември 19, 2014, 10:02:58 am »
Кучето има скорпион на неговата К6, така че наистина е цистит.
Луната У3 за него в негов 8д ще квадратира Меркурий У1 в 5д, така че може да спре игрите и разходките, но в крайна сметка ще се оправи- Луната прави последен хармоничен аспект с К9 и Сатурн У9 в 6д на кучето, 9д е производен 4ти от 6ти, показващ крайното развитие на въпроса.

Правихме изследвания, цистит е, пи сто вида хапчета, плюс антибиотик, спряхме и разходките, че като се разходи в мократа трева ставаше по-зле, на ден миех банята по 1001 пъти, щото там ходеше до тоалетна, ветеринарката я сложи и на диетична храна, та горкото трепереше като видеше ядене, един ден толкова беше гладна, че яде мандарина и и спрях диетата.
Сега почти е оздравяла, нов проблем куца със задните крачета, та пак чакам докторката.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Общи хорари
« Отговор #2315 -: Ноември 19, 2014, 12:46:21 pm »
Оказа се права Акрукс, наистина работата за , която най-много чаках се оказа , че са ме удобрили на първи кръг , но след интервюто , големия шеф е решил, че му трябва човек с друг опит и са ме отказали ... толкова много чаках наистина за това място ...

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #2316 -: Ноември 19, 2014, 02:44:53 pm »
Оказа се права Акрукс, наистина работата за , която най-много чаках се оказа , че са ме удобрили на първи кръг , но след интервюто , големия шеф е решил, че му трябва човек с друг опит и са ме отказали ... толкова много чаках наистина за това място ...
Разходящ секстил Луна Сатурн. :)
Като питате давайте малко повече информация, за да получите по - точен отговор. :)

Ще си намериш работа в близкия месец според мен. Ти доста активно си търсиш - У1 Марс в козирог кацнал в 10-ти дом.

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2317 -: Ноември 19, 2014, 03:07:47 pm »
по математика ли!? По скоро бих минал през влак пред това да карам матура по математика.  :D Кога в живата ми ще потрябва да намира повърхнина и обем на пирамида.  :57: :57: Не, че не ми се отдава геометрията ама не виждам смисъл.
Има едни задачи, обаче които ми късат нервите - тея със синус и косинус - трябва да си дера очите от една таблица да намирам разни формули .... грррррррррррррррррррррррррррррррррррррррр  :banghead: :33:

Виж сега, математическите предмети не целят да си смяташ повърхнина или обем на пирамида. Целта е мозъкът ти да бъде трениран за логическо мислене, с което в бъдеще да решавате проблемите си. Жалко, че това не се обяснява на децата в училище и те толкова мразят математиката. Литературата и бълг език сигурно пак няма да ви трябва в този си вид, в който го учите, но пък ще ви развие способността да се изказвате, което ще ви донесе по-добра реализация - по-добре ще убеждавате другите, по-добре ще представяте себе си, и т.н. за повечето предмети. така че, не се инати, ами си развий просто логическите дадености :) - всичко в училище е тренинг, ама .. що не го казват по-рано мамка му  :lol_hitting: :lol_hitting:

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Общи хорари
« Отговор #2318 -: Ноември 19, 2014, 03:14:28 pm »
Разходящ секстил Луна Сатурн. :)
Като питате давайте малко повече информация, за да получите по - точен отговор. :)

Ще си намериш работа в близкия месец според мен. Ти доста активно си търсиш - У1 Марс в козирог кацнал в 10-ти дом.

Теди , не знаеш вече от колко места са ме лъгали , тука , хайде днес , ама утре, ама ако може така или иначе , наистина просто вече имам чувството че душата ми се натегли. Винаги съм работил все временни работи, дано някога да започна сериозна и стабилна работа :(

Да, наистина си търся доста активно работа, дано дойде и малко помощ отгоре :(

нтересно е че хорара , наистина даде точен отговор , на това което някакси вътрешно исках да питам :-) Изумен съм
« Последна редакция: Ноември 19, 2014, 03:16:02 pm от greg07 »

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #2319 -: Ноември 19, 2014, 04:49:35 pm »
Виж сега, математическите предмети не целят да си смяташ повърхнина или обем на пирамида. Целта е мозъкът ти да бъде трениран за логическо мислене, с което в бъдеще да решавате проблемите си. Жалко, че това не се обяснява на децата в училище и те толкова мразят математиката. Литературата и бълг език сигурно пак няма да ви трябва в този си вид, в който го учите, но пък ще ви развие способността да се изказвате, което ще ви донесе по-добра реализация - по-добре ще убеждавате другите, по-добре ще представяте себе си, и т.н. за повечето предмети. така че, не се инати, ами си развий просто логическите дадености :) - всичко в училище е тренинг, ама .. що не го казват по-рано мамка му  :lol_hitting: :lol_hitting:
Целта им е да ни превърнат в зубрещи роботи.  :012:
Сега тъкмо ми предстои около 2 часа решаване на задачки. Много приятно!!! :) :) :) :) :)

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2320 -: Ноември 19, 2014, 04:52:02 pm »
Целта им е да ни превърнат в зубрещи роботи.  :012:
Сега тъкмо ми предстои около 2 часа решаване на задачки. Много приятно!!! :) :) :) :) :)

честно казано, зависи от настройката

приятно решаване :)

и приятна вечер на форума :)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2321 -: Ноември 20, 2014, 10:43:50 am »
Тази сутрин на работата си намирам известна сума пари. Какви са тия пари? Откъде са се взели? Работя сама... 10.43 Пловдив Съжалявам, че не мога да кача карта в момента, но пиша от телефона...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2322 -: Ноември 20, 2014, 09:59:44 pm »
Имам едно въпросче. Днес се задържах извънредно в офиса и имаше откровения и полезни съвети от двете по-добронамерени колежки. И не съм особено очарована от това, което чух - съвпада и с моите първи впечатления. Не съм сигурна дали и доколко ще съумея да толерирам такава среда и такива колективни отношения. В обявата са послъгали и за длъжността, а естеството на работата е съвсем друго.

Въпросът е:

Ще се задържа ли на сегашната си работа по-продължително време, т.е. извън изпитателния срок (той е 6 месеца и тече от началото на ноември).

20.11.2014 г.
21:48 ч., Варна

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2323 -: Ноември 20, 2014, 10:26:40 pm »
Явно наистина ретро Мерка е лош период за започване на работа, па макар и да е стара.
На мен пък днес ми изплатиха изключително ниска заплата и се чудя има ли смисъл да оставам там. Зададох въпрос дали ще ми платят още пари към вече дадената заплата и дали ще остана на тази работа, но като гледам сходящия квадрат между У2 и У8, май отговорът е не.  ???

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Общи хорари
« Отговор #2324 -: Ноември 20, 2014, 11:06:34 pm »
Имам едно въпросче. Днес се задържах извънредно в офиса и имаше откровения и полезни съвети от двете по-добронамерени колежки. И не съм особено очарована от това, което чух - съвпада и с моите първи впечатления. Не съм сигурна дали и доколко ще съумея да толерирам такава среда и такива колективни отношения. В обявата са послъгали и за длъжността, а естеството на работата е съвсем друго.

Въпросът е:

Ще се задържа ли на сегашната си работа по-продължително време, т.е. извън изпитателния срок (той е 6 месеца и тече от началото на ноември).

20.11.2014 г.
21:48 ч., Варна
Не разбирам от хорари,но май ще останеш да работиш за същата фирма-организация.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: