Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1040253 пъти)

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #2340 -: Ноември 23, 2014, 06:47:32 pm »
Ще купя ли това жилище?

Продава се на търг, точно до нас е. За съжаление търгът е сега в петък, а аз видях едва вчера. Утре ще звъня на банката, за да проверя предлагат ли подобен продукт за такива случаи и какво може да се направи. Позачетох се доста как се случват нещата и кой знае, може в петък никой да не го купи, може пък банката да ме изненада утре... :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2341 -: Ноември 24, 2014, 12:33:32 am »
ОВ: ще получа точно определена сума пари, която ще трябва да върна до година и половина. Сумата ме устройва, достатъчна е, за да не се налага брат ми да тегли кредит  :)
Това по кой въпрос е? Ако може в обратните връзки да поставяте линк с въпроса!

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #2342 -: Ноември 24, 2014, 12:51:48 am »
Този човек ще ми помогне ли финансово за жилището, както твърди?

Разпитва ме тази сутрин колко ще ми трябват, но отложих разговора за по-късно, не вярвам в безплатния обяд, макар че ми се иска да вярвам в искреността му - роден е на датата на баща ми, малко по-възрастен от него, но баща ми почина. Понякога човек се чуди защо съдбата го среща с определени хора  :)

Само да добавя, че най-вероятно ще обслужвам фирмата му с преводи безвъзмездно, докато се издължа :) До сега от там имам солидни приходи и съм ценен кадър...

По този въпрос, дано се вижда и картата  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2343 -: Ноември 24, 2014, 07:07:18 am »
Един хорарен въпрос, ако на някой му се занимава  :)

Има ли по-сериозен проблем с лаптопа ми, на който трябва да обърна внимание?

6:58 ч., Варна, 24.11.2014

Тази сутрин едва успях да стартирам уиндоуса и сега се чудя дали да го изключвам или да оставя на стенд бай, че може да не тръгне после. Компютърът е купен преди 5 години, но точно сега разходи за нов такъв не мога да си позволя.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2344 -: Ноември 24, 2014, 08:42:58 am »
По хорара не знам какво да кажа, но я кажи,като включиш лаптопа, поне показва ли се логото на Уиндоус?
Ако въобще не иска да стартира и него, т.е. включваш го, само черен екран и нищо повече, това е знак, че хард диска е сдал багажа и се налага нов.
Ако е от Уиндоуса, би трябвало да тръгне да се стартира поне.
Най-добре е някой да се опита да го преинсталира, а ако не иска да тръгне и да се инсталира (особено ако не покажа опциите за действия върху хард диска), ще се наложи най-малкото нов хард диска.
Все пак в хорара Луната е без курс и сигурно проблемът е само в Уиндоуса, така че нека някой се опита да го преинсталира.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2345 -: Ноември 24, 2014, 08:45:43 am »
ами ти сам може да прецениш дали е за коронка или може да се изгради в зависимост колко е голямо парченцето зъб, което се е отделило
ако е малко ще се изгради зъба, но а кое големичк няма как да стане и ще трябва да се облече
според хорара ще се изгражда, за да се разкрасиш- Луната у1 в сходящ съвпад с Венера у5, няма индикация за по-съществени процедури с включен 8д
интересно, на мене също ми се отчупи парче зъб снощи, докато пригризвах твърдите останки от мекица, но зъбът не си беше здрав отдавна, а хорар няма какво да си пускам- зная си какво ме очаква, трябва да събирам пари за нови зъби, че тр Сатурн в 1д ми потроши кътниците
Днес зъболекарката ми махна парчето. Другата седмица ще започне да подготвя за корона (няма как просто, засега ще изчака да заздравее венеца), хубавото е, че короната + отпечатъка ще ми струват 60 лева (най-евтиния вариант).
На излизане обаче се случи нещо много странно. Една пациентка дойде и си беше вързала кученцето отвън, а то като ме видя, започна да вие срещу мен (не да лае, а да вие), а аз само му се бях усмихнал. Това дали не е някакъв знак за нещо?  ???

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2346 -: Ноември 24, 2014, 09:24:23 am »
Първоначално като го стартирах тая сутрин, не искаше да зарежда уиндоуса, но му се появи логото, а после черен екран с бял текст, където натиснах „стартирай по нормалния начин“, но не се получи. Тогава рестартирах от копчето, после пак се появи логото и чаках десетина минути да зареди, което е необичайно бавно. И когато вече се бях отчаяла, уиндоусът стартира. За съжаление инсталационният диск с оригиналния уиндоус не е у мен, остана в старото жилище и няма как да го взема от там. Предполагам, че трябва да търся познат комп. специалист, който има уиндоус на диск, да ми го инсталира. Вкъщи ако остана и без компютър, направо ще се гръмна - това е работен лаптоп, не само за развлечение.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2347 -: Ноември 24, 2014, 09:54:10 am »
Аз имам оригинален Windows XP на оригинален инсталационен диск, жалко, че не сме от един град, за да ти го дам.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2348 -: Ноември 24, 2014, 06:48:24 pm »
На излизане обаче се случи нещо много странно. Една пациентка дойде и си беше вързала кученцето отвън, а то като ме видя, започна да вие срещу мен (не да лае, а да вие), а аз само му се бях усмихнал. Това дали не е някакъв знак за нещо? 
Знак е, че кучето може да има глисти  :D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2349 -: Ноември 24, 2014, 07:00:20 pm »
Един хорарен въпрос, ако на някой му се занимава  :)

Има ли по-сериозен проблем с лаптопа ми, на който трябва да обърна внимание?

6:58 ч., Варна, 24.11.2014

Тази сутрин едва успях да стартирам уиндоуса и сега се чудя дали да го изключвам или да оставя на стенд бай, че може да не тръгне после. Компютърът е купен преди 5 години, но точно сега разходи за нов такъв не мога да си позволя.
През лятото на 2012 имах подобен проблем на няколко пъти и се разреши, след като ми преинсталираха XP-то и по принцип, дори да си работи, лаптопа има нужда на 2г да му се прави профилактика- да се отвори и почисти, да му смени батерийката за часовника и датата, да му се капне наново сребърна паста, за да не прегрява, и всичко това приключва с частично преинсталиране.
По твоя хорар не мисля, че лаптопа ти има сериозна повреда, та чак да се стигне до купуване на нов, този ще ти служи още.

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2350 -: Ноември 24, 2014, 07:28:42 pm »
Ще купя ли това жилище?

Продава се на търг, точно до нас е. За съжаление търгът е сега в петък, а аз видях едва вчера. Утре ще звъня на банката, за да проверя предлагат ли подобен продукт за такива случаи и какво може да се направи. Позачетох се доста как се случват нещата и кой знае, може в петък никой да не го купи, може пък банката да ме изненада утре... :)

извън хорарите е, но да кажа - ако търга е за неизплатен апартамент, който се предлага от частен съдебен изпълнител, има голяма вероятност един ден да имаш проблеми с предишните собственици. Нашето законодателство не е подготвено за такива искове. Не те съветвам да взимаш такъв апартамент. Или пък поискай писмен отказ с нотариална заверка с отказ от бъдещи искове от собствениците.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2351 -: Ноември 24, 2014, 07:55:03 pm »
По този въпрос, дано се вижда и картата  :)
все пак първата карта си показва най-точно и по нея съм дала точен отговор, за разлика от следващата, на която дадваш ОВ, но обратната връзка важи и по първия ти въпрос по отношение на жилище:
http://astra.la/forum/index.php?topic=164.msg7704#msg7704

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #2352 -: Ноември 24, 2014, 08:53:19 pm »
извън хорарите е, но да кажа - ако търга е за неизплатен апартамент, който се предлага от частен съдебен изпълнител, има голяма вероятност един ден да имаш проблеми с предишните собственици. Нашето законодателство не е подготвено за такива искове. Не те съветвам да взимаш такъв апартамент. Или пък поискай писмен отказ с нотариална заверка с отказ от бъдещи искове от собствениците.

В петък ще отида да видя какво ще стане на търга за това жилище без да участвам, интересно ми е. Пазаря се в момента за друго, ако не стане - продължавам да търся.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Общи хорари
« Отговор #2353 -: Ноември 28, 2014, 04:02:56 pm »
съфорумка пита ще я пуснат ли на семинара. решението зависи от шефа й. тя си задава въпроса

не е отишла. каза, че се радва, защото не е искала да ходи.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2354 -: Ноември 28, 2014, 04:30:14 pm »
не е отишла. каза, че се радва, защото не е искала да ходи.
от начина, по който е зададен въпроса помислих, че иска да отиде, но не се знае дали шефът ще я (до)пусне, но благодаря за обратната връзка  :)