Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1039706 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2640 -: Декември 29, 2014, 12:10:57 am »
Нещо съм настинал, лошото е обаче, че и колежката ми също и докато аз не смея заради нея да си взема болнични, днес ми каза, че смятала да иде при джипито да си взима болнични, което значи, че ще трябва да работя до 31 декември по 12 часа на ден без почивка, а самият аз не се чувствам добре. Мисля и аз да ида при джипито в понеделник евентуално (нали само на 29 и 30 ще работят и то май не всички), да си взема болнични, в случай, че тя реши да вземе. Въпросът ми е ще ѝ дадат ли на нея болнични и ще ми се наложи ли да работя принудително и нейните смени?
Последния път, когато работих така принудително, кучето ми почина, а по-предишния път пък брат ми изчезна безследно. Не искам и този път да стане пак нещо лошо. 
По картата излиза, че колежката ти ще има влошаване на здравето, както и прекъсване на работа във връзка с това, докато за теб излиза подобрение на здравето, така че няма причина да не работиш, а колкото до последните ти заключения, че когато си работил на два пъти смени на колежките ти се е случвало нещо у дома ти, не си втълпявай подобни неща, не са виновни работата и колежките ти за това, което се е случило, нито пък ти си виновен, дори да си беше у вас, то кучето ти пак щеше да си отиде, защото му е дошло времето.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2641 -: Декември 29, 2014, 06:23:06 pm »
По картата излиза, че колежката ти ще има влошаване на здравето, както и прекъсване на работа във връзка с това, докато за теб излиза подобрение на здравето, така че няма причина да не работиш, а колкото до последните ти заключения, че когато си работил на два пъти смени на колежките ти се е случвало нещо у дома ти, не си втълпявай подобни неща, не са виновни работата и колежките ти за това, което се е случило, нито пък ти си виновен, дори да си беше у вас, то кучето ти пак щеше да си отиде, защото му е дошло времето.
Значи в крайна сметка ще ми се наложи да работя извънредно, пак ли?  ??? ??? ??? ??? ??? ??? Сигурно заради опозицията на Марс и Луната с Юпитер, нали?
Не знам доколко подобрение ще имам, при положение, че днес се чувствам още по-зле от предишните дни, но ще видим.
Не казвам, че колежките ми са виновни за това, просто има някаква връзка все пак. Не мисля, че е случайно, че брат ми изчезна точно когато беше последния работен ден на онази колежка, с която работех преди.
За сегашната не съм сигурен, че наистина е болна, а и често ме кара да си разменяме смени поради една или друга причина, както на нея ѝ е изгодно.
 А и от фирмата трябваше да ме пуснат да търся брат ми, когато изчезна, а не са ме натирят да работя по 11 часа на ден 2 седмици подред. Сега, дори и да ме накарат да работя, няма да го направя, ако ще да ме уволнят дисциплинарно. А и за 10-те лева, които ще ми платят за извънредното време, не си струва въобще.
« Последна редакция: Декември 29, 2014, 06:29:14 pm от Veselin »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2642 -: Декември 29, 2014, 06:56:38 pm »
Значи в крайна сметка ще ми се наложи да работя извънредно, пак ли?  Сигурно заради опозицията на Марс и Луната с Юпитер, нали?
Не знам доколко подобрение ще имам, при положение, че днес се чувствам още по-зле от предишните дни, но ще видим.
Не съм казала, че ще работиш извънредно, а че няма да прекъснеш работа, нали мислеше да вземаш болничен
опозицията на Луната с Юпитер се отнася за колежката ти, при теб гледах, че У6, У2 и У1 са в сходящ съвпад, затова написах, че здравословно ще си добре и ще работиш, ще изкараш и пари

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2643 -: Декември 29, 2014, 07:04:17 pm »
Ясно. Благодаря ти много!
Под извънредна работа имах предвид удължено работно време, понеже във фирмата ако някой от колегите отсъства, карат другия да работи ще не ще с удължено работно време, т.е. от 7 часа на ден на 11 или 12 часа на ден, което е наистина изключително много.
По принцип нали никое джипи няма право да даде болнични повече от 3 дена, поне при първо идване, нали?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #2644 -: Декември 29, 2014, 09:49:54 pm »
благодаря. картата беше ясна за мен, наистина.
пожелавам ти след нова година да осъществиш срещата :035:

Благодаря за пожеланието, Нереална.   :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2645 -: Януари 03, 2015, 01:26:01 pm »
Нещо съм настинал, лошото е обаче, че и колежката ми също и докато аз не смея заради нея да си взема болнични, днес ми каза, че смятала да иде при джипито да си взима болнични, което значи, че ще трябва да работя до 31 декември по 12 часа на ден без почивка, а самият аз не се чувствам добре. Мисля и аз да ида при джипито в понеделник евентуално (нали само на 29 и 30 ще работят и то май не всички), да си взема болнични, в случай, че тя реши да вземе. Въпросът ми е ще ѝ дадат ли на нея болнични и ще ми се наложи ли да работя принудително и нейните смени?

Весо, обратна връзка по този въпрос няма ли да дадеш??

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2646 -: Януари 03, 2015, 01:33:29 pm »
Оо да, верно, че беше до 31 декември срока във въпроса ми.  :-\
Ами, колежката ми се пооправи и не си взе болнични, на мен още не ми е минало, но важното е, че не ми се наложи да работя извънредно.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #2647 -: Януари 03, 2015, 06:45:10 pm »
С един тъп въпрос съм, ама болният ми мозък какво ли не измисля :)
Има ли опасност да се разболея от пневмония?

Бях да видя една приятелка в болница, с вирусна пневмония е, утре пак съм и обещала да отида.

На тръни съм, да не се разболея, ама не мога да я оставя  :)
След малко сигурно ще реша, че имам температура  ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2648 -: Януари 03, 2015, 08:12:31 pm »
С един тъп въпрос съм, ама болният ми мозък какво ли не измисля :)
Има ли опасност да се разболея от пневмония?

Бях да видя една приятелка в болница, с вирусна пневмония е, утре пак съм и обещала да отида.

На тръни съм, да не се разболея, ама не мога да я оставя  :)
След малко сигурно ще реша, че имам температура  ;D
Луната е без курс, тъй че няма какво повече да се случи, не пречи да си сложиш маска докато си при нея

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Общи хорари
« Отговор #2649 -: Януари 04, 2015, 09:32:12 pm »
Koтката ни е изчезнала. :( Ще я намерим ли?
Очевидно се е измъкнала  преди  час- час и половина, когато входната врата бе отворена за малко.
« Последна редакция: Януари 04, 2015, 09:36:51 pm от Uran »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2650 -: Януари 04, 2015, 09:42:45 pm »
Луната в хорара е силна, но с малко сходящи аспекти /от септенера/.

Не мисля, че нещо лошо се е случило с котката. Да не се е разгонила?

Твоят сигнификатор скоро ще смени знак и ще направи съвпад с бенефик - Венера. Да се надяваме, че ще се случи така, въпросът да отпадне.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Общи хорари
« Отговор #2651 -: Януари 04, 2015, 09:57:22 pm »
Намерихме я. :-*
Щерка ми я ореваваше на глас, а аз имам лека вина за изчезването й.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2652 -: Януари 04, 2015, 10:04:34 pm »
Намерихме я.
Щерка ми я ореваваше на глас, а аз имам лека вина за изчезването й.
А близо до вас ли е била, че Уран У1 за котката е в неин 3д на съседите

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #2653 -: Януари 04, 2015, 10:15:56 pm »
Мерка У1 е в сходящ секстил със Сатурн У6, въпреки че секстила не е по знак орбисата е много малка и си действа аспекта. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2654 -: Януари 04, 2015, 10:25:14 pm »
Радвам се, че развръзката е бърза и положителна  :)

Сигнификаторът на кверента предстои да смени знак /намира се в последния градус/, затова предположих, че въпросът ще отпадне от дневния ред, а за добрата развръзка - апликиращ съвпад с Венера и секстил със Сатурн /сигнификатора на котето/, след като ингресира в следващия знак, а то е съвсем скоро.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui