Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037686 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Общи хорари
« Отговор #2655 -: Януари 04, 2015, 10:29:18 pm »
А близо до вас ли е била, че Уран У1 за котката е в неин 3д на съседите

Da, в съседите на последния етаж. :)

tele

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
Re: Общи хорари
« Отговор #2656 -: Януари 05, 2015, 09:34:07 pm »
Здравейте, много ви моля за малко помощ  :'( Приятеля ми си поръча някасаква машинария от Хонг Конг, която му е важна. получена е в нашата митница, но незнаят какво мито и какъв документ трябва да плати, за да си го получи. Днес цял ходене по мъките и митници ... Ще бъде ли наред с доставката му от чужбина? Въпроса го задава той /близък приятел / аз му построих картата
Благодаря на всички ::)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2657 -: Януари 05, 2015, 09:43:32 pm »
Здравейте, много ви моля за малко помощ  :'( Приятеля ми си поръча някасаква машинария от Хонг Конг, която му е важна. получена е в нашата митница, но незнаят какво мито и какъв документ трябва да плати, за да си го получи. Днес цял ходене по мъките и митници ... Ще бъде ли наред с доставката му от чужбина? Въпроса го задава той /близък приятел / аз му построих картата
Благодаря на всички ::)
Защо питаш дали ще бъде наред доставката му от чужбина, като преди това си писала, че вече е доставена машинарията от чужбина, а митничарите са се направили на улави, че не знаят какво мито и какъв документ да издадат- определено са си просили рушвети, а твоя приятел не се е усетил ;)


tele

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
Re: Общи хорари
« Отговор #2658 -: Януари 05, 2015, 09:54:09 pm »
Akruks, мислиш ли ? Не е май съвсем така - митническия склад е в Сф , а ние сме в провинцията, а за да дойде при нас трябва да го освободят и не могат да решат как и с какъв документ ???

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2659 -: Януари 05, 2015, 10:06:52 pm »
Akruks, мислиш ли ? Не е май съвсем така - митническия склад е в Сф , а ние сме в провинцията, а за да дойде при нас трябва да го освободят и не могат да решат как и с какъв документ ???

ами с митническа декларация, от тарифите се взима процента за митото, ДДС е ясно, но предлолагам, че ще ви поискат и документ за произход - това вече си е за притеснение, ако го няма в пакета.
В такива случаи обикновено се наема митнически агент.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2660 -: Януари 06, 2015, 02:07:52 pm »
Днес имаше много сериозна оперативка за нашия отдел. Новият колега вчера напусна, а тъкмо изкара един месец на работа. Днес се разбра, че са го освободили по преценка, че не се справя достатъчно добре още по време на въвеждащо обучение.
Имаше доста заплахи за финансови санкции и уволнения, с двама от колектива щели сме да се сбогуваме по някое време...
Прехвърлиха ми един досадни задължения, с които досега се занимаваше друга колежка и често се случваше да я глобяват поради изтървани срокове за подаване на документи в съответните институции. Нея пък я натоварват с контролни функции, хаха.  :012:

Задавам хорарен въпрос - "Ще се задържа ли на тази работа в близките няколко месеца?". Хорарната карта ми се струва противоречива.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #2661 -: Януари 06, 2015, 04:41:35 pm »
Днес имаше много сериозна оперативка за нашия отдел. Новият колега вчера напусна, а тъкмо изкара един месец на работа. Днес се разбра, че са го освободили по преценка, че не се справя достатъчно добре още по време на въвеждащо обучение.
Имаше доста заплахи за финансови санкции и уволнения, с двама от колектива щели сме да се сбогуваме по някое време...
Прехвърлиха ми един досадни задължения, с които досега се занимаваше друга колежка и често се случваше да я глобяват поради изтървани срокове за подаване на документи в съответните институции. Нея пък я натоварват с контролни функции, хаха.  :012:

Задавам хорарен въпрос - "Ще се задържа ли на тази работа в близките няколко месеца?". Хорарната карта ми се струва противоречива.
Ще си останеш на работа. Внимавай да не направиш някаква грешка с административна работа ... Луната У3 е в сходяща опозиция с Мерка У1 в 9-ти и Венера У6 в 9-ти.

Разходящият секстил между У1 Меркурий и У10 Сатурн дава сигурност в оставането ти. Мерна У1 е в сходящ съвпад с Венера У6, Луната сходящ тригон с Уран У10 + Сатурн У10. Все аспекти, които са в твоя полза.  :)
Мерка прави секстил с Уран.
Обаче ще си има напрежение.
« Последна редакция: Януари 06, 2015, 04:45:40 pm от Теодор »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2662 -: Януари 06, 2015, 04:48:58 pm »
Да, работата ми има административен характер, нищо общо с досегашната. Много документи, бумащина, а това изобщо не е силната ми страна. Ще се старая максимално, пък каквото стане... Не ми тежат отговорностите, по-скоро напрежението /ако се създава изкуствено/ и когато извършваш неблагодарен труд.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2663 -: Януари 06, 2015, 11:21:45 pm »
Задавам хорарен въпрос - "Ще се задържа ли на тази работа в близките няколко месеца?". Хорарната карта ми се струва противоречива.
Да, ще останеш на тази работата, няма да имаш финансови санкции, ще получаваш парите си от работата


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2664 -: Януари 07, 2015, 12:24:40 pm »
Ами дано. Прехвърлиха ми допълнителни задължения, за да може въпросната колежка повече да седи и да се обучава. Трябваше и аз да се правя на тъпа, но не чак толкова тъпа, че да ме уволнят. Вече знам, че така номерът минава, не трябва да си показваш истинския потенциал.

Работното магаре тегли и поема допълнителни функции, за да могат някои просто да си цъкат на компа и да се обучават. Същите тарикатлъци имаше и в предишната ми работа, прехвърляха ми функциите си. Изглежда, че е доста присъщо на хората, с които работя.
« Последна редакция: Януари 07, 2015, 12:59:46 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2665 -: Януари 08, 2015, 02:09:51 pm »
Голяма новина, няма що. Всички заплати във фирмата са спряни, въобще не се знае кога и дали ще ни платят за м. декември.  :91:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2666 -: Януари 08, 2015, 03:10:06 pm »
Голяма новина, няма що. Всички заплати във фирмата са спряни, въобще не се знае кога и дали ще ни платят за м. декември.  :91:
Споко, ще ви ги дадат заплатите, то нали имаше вчера срив на банкоматите в София, покрай пенсиите и докато потръгнат нещата...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2667 -: Януари 08, 2015, 03:14:03 pm »
Причината не е в някакъв банков срив. Няма пари по сметката, от които се плащат заплатите на персонала. Предполагам, че ръководството е недоволно от резултатите за изминалата година. Но не мога да разбера защо поддържат такава огромна бройка персонал, при това с доста високи заплати? Голям щат сътрудници, половината са неефективни. Но е вярно, че повечето разбират само от санкции, само така можеш да ги накараш да работят по-качествено и да не се скатават.

По-голяма простащина не бях виждала обаче - нито стотинка преди празниците /аванси няма, да не говорим пък за премии/ и после ти спират декемврийската заплата след празниците, когато се предполага, че хората са останали без пари.

« Последна редакция: Януари 08, 2015, 03:23:07 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2668 -: Януари 09, 2015, 11:14:06 am »
Ще направя ли покупка утре?

dani

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 45
Re: Общи хорари
« Отговор #2669 -: Януари 09, 2015, 11:19:57 am »
Здравейте,може би е малко безсмислено да поставям картата си,защото ми се струва очевиден отрицателният отговор на въпроса ми-опозиция м/у У1 и Луната и то в 6 дом и все пак питането ми беше: Имам ли шанс да спечеля този конкурс за работа? С този късен ац вероятно въпросът вече е решен. Благодаря!