Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1022456 пъти)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Общи хорари
« Отговор #120 -: Декември 13, 2013, 01:14:23 am »
Ам-ти не питаш "ще имам ли"
Кой дали ще има?

Е, нали пита за себе си. Те планетите не четат :012:, а отразяват това, което е вътре нас - тъй да го кажем.

Не изглежда съвсем плачевно, по-скоро временна стагнация. Ама в близък период сякаш не се отпушват напълно нещата, нестабилни ще са все, на приливи и отливи.

Забелязвам, че когато има известен блокаж – стопиране в дадени области, все излизат вписани знаци по въпросните оси, като акцент. Ако искате го проверете.

Проблемите с плащанията обаче май си остават валидни и занапред, даже скоро предстояща ситуация може да те запъне.
Противоречива ми е картата, може да не съм я преценила добре.   
« Последна редакция: Декември 13, 2013, 02:54:10 am от sunrain »
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #121 -: Декември 13, 2013, 02:00:20 am »
Не е така
Ако каже "ще има ли (фирмата, в която работя) нови поръчки" и
"ще има ли (гаджето ми) нови поръчки" и
"ще има ли (майка ми) .." да не продължавам
Казано е без лични местоимения-никакви
Още повече, че в случая питащият има две дейности, и в двата случая зависи от клиенти (доколкото знам)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Общи хорари
« Отговор #122 -: Декември 13, 2013, 02:46:23 am »
Но тук не се пита за никаква фирма, нито за други хора, има даже пояснение под въпроса. Касае нея. Не е от значение дали е пропуснала да го напише буквално. 
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #123 -: Декември 13, 2013, 07:57:44 am »
Но тук не се пита за никаква фирма, нито за други хора, има даже пояснение под въпроса. Касае нея. Не е от значение дали е пропуснала да го напише буквално.

Да, не става въпрос за фирмата, в която работя. Тя с преводаческа дейност не се занимава.

Ако трябва да уточним, става въпрос за страничен/допълнителен ангажимент, извън официалните трудови правоотношения ("външни поръчки").

В интерес на истината, откакто Юпитер квадратира наталния Меркурий (упр. на МС), все такива въпроси си задавам и дори ме спохождат мисли за преквалификация, да се насоча евентуално към друг тип дейност или, ако има такава вероятност, да премина на друга длъжност, а преводачеството като допълнителен ангажимент да го отпиша. И въобще като много неблагодарна работа го усещам вече, особено ако я вършиш и в неподходящи условия.

Тоя хорар май повече прилича на оплакване.  ;D

Благодаря за включването!  :88:



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #124 -: Декември 13, 2013, 09:50:40 am »
Но тук не се пита за никаква фирма, нито за други хора, има даже пояснение под въпроса. Касае нея. Не е от значение дали е пропуснала да го напише буквално.

Не става въпрос за буквализъм, както и да е
Важното е, че ти си го разбрала и си го изтълкувала

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Общи хорари
« Отговор #125 -: Декември 13, 2013, 08:42:27 pm »
Привет!  :)

Вчера зададох един въпрос на друго място, но поради заинтересуваността ми по него ще се радвам да чуя и вашите отговори  :86:.

Благодаря предварително!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #126 -: Декември 13, 2013, 09:14:15 pm »
трудна работа, дано да не е вярно

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Общи хорари
« Отговор #127 -: Декември 14, 2013, 06:36:55 pm »
Да питам един въпрос тук: как се тълкува куинконса между планети в хорарната карта ? Да речем като аспект, който предстои да се случи между сигнификатори ?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #128 -: Декември 14, 2013, 06:44:57 pm »
Вероятно, че ще се стигне до някакъв компромис (не съм сигурна, така мисля)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #129 -: Декември 14, 2013, 07:04:08 pm »
Като проблем, пречка, но не задължително "не", от наблюдения

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Общи хорари
« Отговор #130 -: Декември 14, 2013, 07:26:30 pm »
Да питам един въпрос тук: как се тълкува куинконса между планети в хорарната карта ? Да речем като аспект, който предстои да се случи между сигнификатори ?

като нещо, което предстои и ще измести фокуса от основния въпрос

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Общи хорари
« Отговор #131 -: Декември 14, 2013, 07:47:29 pm »
Благодаря за включванията.  :) :) Замислих се , защото днес гледах един хорар. Сигнификаторите на 1ви и 7ми бяха в куинконс и се зачудих как се тълкува ( иначе нали го водят "кармичен" аспект).  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Общи хорари
« Отговор #132 -: Декември 14, 2013, 11:24:06 pm »
В интерес на истината, откакто Юпитер квадратира наталния Меркурий (упр. на МС), все такива въпроси си задавам и дори ме спохождат мисли за преквалификация, да се насоча евентуално към друг тип дейност или, ако има такава вероятност, да премина на друга длъжност, а преводачеството като допълнителен ангажимент да го отпиша. И въобще като много неблагодарна работа го усещам вече, особено ако я вършиш и в неподходящи условия.

Май е резонно покрай Юпитер да възникне желанието да се отхвърлят неблагодарни и без перспектива ангажименти. Може да е знак. Ти не се отказвай да помислиш за евентуална промяна. 
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Общи хорари
« Отговор #133 -: Декември 15, 2013, 01:30:36 am »
Вчера зададох един въпрос на друго място, но поради заинтересуваността ми по него ще се радвам да чуя и вашите отговори  :86:.

Сякаш ти е рисково начинанието или си хвърлил повече средства, отколкото е нужно… мисля, че има шанс в случая да си останеш що-годе доволен все пак. Но дали съвсем ще отговори на очакванията ти, не съм убедена, затруднявам се.

ПФ в Риби ли е или бъркам?

Мозъкът ми е за рестарт напоследък и не съм сигурна как да тълкувам Луна накрая без контакти (макар да я следя и напред) – ако е имало индикации, че нещата ще са ок, значи ще бъдат. Другият вариант, който по-вероятен ми се струва: в бъдеще няма да е нещо, на което да разчиташ и по-скоро е прекалено авантюристично, за да възлагаш особени надежди. Малко е като на плаващи пясъци.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Общи хорари
« Отговор #134 -: Декември 15, 2013, 09:45:43 pm »
Да внеса само едно доуточнение - инвестицията е свързана с борсови спекулации.

Веско, в момента може да се каже, че съм недоволен покрай някои пречки, които се получават, но и каквото е имало съм го предприел и сега единствено ми остава да чакам.

Благодаря отново!  :)