Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037872 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #3630 -: Юли 07, 2015, 09:46:29 am »
Дияна, по Юпитер ли го търсиш?

Управител на куспидата на втори дом, Луна, Парс Фортуна, владетел на Парс Фортуна.
Сатурн често описва вещи, които може и да нямат много търговски вид - не са ценни като стойност, но са стойностни като функционалност - оръдие на труда. Иначе обичайно Меркурий бих заподозряла за сигнификатор, пък и той е шеф на Парс Фортуна.
Последен аспект на Сатурн с Луна (у7), но в предходен знак, последен разходящ аспект на Луната е със Слънце (у8 в 7-ми дом) + Парс в 8-ми. Поради това освен, че е аксидентална "рана", осми дом може да ни насочи къде е или къде последно е бил апаратът все още във владение на кверента.
Много бавен и ретрограден Сатурн, бърза, но намаляваща Луна. Сатурн и Луна си разменят достойнства по фас и деканат, имат някакви достойнства там, където са, но Сатурн е в падението на Луната.
Следващи домове, при което Парс в осми, а владетелят на Парс - в шести. Предстои квадрат на Луна с владетеля на Парс.

Като цяло ми се струва, че далечният тригон Луна-Сатурн и красавиците Бингула и Ахернар няма да са достатъчни за бърза положителна развръзка.
De omnibus dubitandum est

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #3631 -: Юли 07, 2015, 09:59:01 am »
Разходящият съвпад на Луната с Нептун показва, че е бил забравен някъде. Може да е оставен при брат/ сестра, съсед, близък роднина, на път за училище или по време на междуградско пътуване. На мен ми се струва, че в случая Уран по-добре го описва, понеже е вид техника. Странно ми е, че асцендентът е в нулев градус.
Луната ще направи тригон със Сатурн, обаче Венера (У4 от 2 дом) ще направи квадрат със Сатурн У1. Не съм сигурен дали ще се намери толкова лесно.
С този ранен асцендент възможно ли е да ти дадат друг служебен фотоапарат?
« Последна редакция: Юли 07, 2015, 01:21:11 pm от Veselin »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Общи хорари
« Отговор #3632 -: Юли 07, 2015, 10:02:38 am »
Мислех за Сатурн като У2, той най ми допадаше, но Уран щеше да остане без сигнификатор, само с асцендента. Можеше евентуално Луна, тя ми е малко двусмислена, може да се даде и на кверента, и на квезита, тогава Сатурн би се освободил за У2. По някаква причина реших, че Сатурн ще е У1. И вече като опрях до Юпитер или Луна, пасувах. Благодаря, че ми разясни логиката си.
« Последна редакция: Юли 07, 2015, 10:06:23 am от Reptil »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #3633 -: Юли 07, 2015, 12:48:17 pm »
С този ранен асцендент възможно ли е да ти дадат друг служебен фотоапарат?

Или пък току-що да е разбрала, че пущината липсва? Или пък току-що да е затрила фотоапарата и значи трябва веднага да се върне където е била :-). Изхитрих се  да тествам и Юпитер като кверент, дали може да ни опише ситуацията преди да се загуби фотото и да е по-дащен, но не би. Държи Луна, но не я вижда, пак си е в осми и ще направи квадрат със Сатурн. И тук не ми се хареса работата и го изоставих.

Не знам с Уран като У2 дали се подреждат нещата по-добре. Аз цикля върху септенера.
« Последна редакция: Юли 07, 2015, 12:52:27 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Общи хорари
« Отговор #3634 -: Юли 07, 2015, 01:54:28 pm »
Ще взема ли изпита по ОХ2 тази година?  :017:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Общи хорари
« Отговор #3635 -: Юли 07, 2015, 08:26:35 pm »
провери при близки роднини, приятели, в автомобил, на балкон.

Moже и да съм го изръсила в автомобил, но, в такъв случай, няма да го намеря.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Общи хорари
« Отговор #3636 -: Юли 07, 2015, 08:29:07 pm »
Или пък току-що да е разбрала, че пущината липсва? Или пък току-що да е затрила фотоапарата и значи трябва веднага да се върне където е била :-). Изхитрих се  да тествам и Юпитер като кверент, дали може да ни опише ситуацията преди да се загуби фотото и да е по-дащен, но не би. Държи Луна, но не я вижда, пак си е в осми и ще направи квадрат със Сатурн. И тук не ми се хареса работата и го изоставих.

Не знам с Уран като У2 дали се подреждат нещата по-добре. Аз цикля върху септенера.

Категорично разбрах, че го няма в понеделник (този). През уикенда имах само съмнения. Последно го видях в понеделник- вторник (миналата седмица), когато прехвърлях клип от него.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #3637 -: Юли 08, 2015, 03:13:13 pm »
Как мислите, ще изкарам ли повече на редовния кандидатстудентски изпит от предварителния, на който имах 5,51  :012: ? Ако не ме приемат с тия оценки се отказвам от живота ....  :-X :012:

Мен ми харесва съвпадът на Венера и Юпитер. Давам си над 5,60.  :012: Но от много случайни фактори зависи оценката ми, но се чувсвам обнадежден. :)
5.61  :cheer: :cheer: :cheer:
Прецаках се малко на третия модул история, защото много объркващи въпроси и се подведох за неща които знаех, но съм страшно доволен от оценката.  :) Математика е компенсирала. :) С нея си гарантирам, че ще вляза на първо класиране. Гледат ми се дипломата + оценката от изпит модул(1+2+3).  Btw, имах ужасни квестори в стаята ... някакви садистки направо ...  :-X
« Последна редакция: Юли 08, 2015, 03:17:03 pm от Теодор »

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #3638 -: Юли 08, 2015, 03:22:23 pm »
Ееее, браво на нашето момче!!!!  :clap: :clap: :clap: :clap:

Пожелавам ти късмет и удовлетворение!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Общи хорари
« Отговор #3639 -: Юли 08, 2015, 03:24:45 pm »
Браво, Тео! Нали пълнолунието ти беше в 9ти дом, кога се очаква класиране да излезе?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #3640 -: Юли 08, 2015, 03:26:08 pm »
Браво, Тео! Нали пълнолунието ти беше в 9ти дом, кога се очаква класиране да излезе?
Даа, в тригон със Слънце У5 в 12-ти. :) Във вторник излиза и трябва да им приготвя да плащам семестъра още от сега ....  :72: :72:

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #3641 -: Юли 08, 2015, 03:28:23 pm »
Даа, в тригон със Слънце У5 в 12-ти. :) Във вторник излиза и трябва да им приготвя да плащам семестъра още от сега ....  :72: :72:

кажи им, че в текущия лунар 2 дом не е намесен - да почакат

 :57: :57: :57:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #3642 -: Юли 08, 2015, 03:38:06 pm »
кажи им, че в текущия лунар 2 дом не е намесен - да почакат

 :57: :57: :57:
Ще им кажа аз .... в тридневен срок ми искат квитанцията от платена такса.  :-X :012: И тва е май във всички университети в България.  :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #3643 -: Юли 08, 2015, 05:00:41 pm »
Браво!  :clap: Аз ти казах, че ще влезеш.
Успех!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #3644 -: Юли 08, 2015, 07:23:46 pm »
5.61  :cheer:
  определено ще изкараш по-висока оценка на този изпит, а останалото не мисли- картата е за въпрос дали ще изкараш по-висока оценка, а не дали и къде ще си приет.
5.61 е повече от 5.51 с една десета :)
Стягай семестриалната такса, че ей сегинка ще се изтъркули лятото.