Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037919 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #3915 -: Август 08, 2015, 03:24:08 pm »
Аз бих предпочел да не ми се обаждаT, защото ще ги поздравя по невъзпитан начин ...  :d030:

И защо пък? Аз винаги смятам, че съм длъжна да се обадя и много ясно да обясня защо няма да стане и дали би могло да стане в бъдеще или какво точно още не достига. Понякога има няколко равностойни кандидати, но не можеш да наемеш всички. Ако са харесали Весо, могат да го потърсят директно другия път и без обява, а като са проявили тази елементарна коректност сега, са се показали като сериозна фирма, в чиято база данни си струва да бъдеш. А начинът, по който Весо е приел отказа им, ги е ориентирал допълнително дали си струва да го потърсят отново.
De omnibus dubitandum est

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Общи хорари
« Отговор #3916 -: Август 08, 2015, 03:24:33 pm »
Практическо обучение е

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #3917 -: Август 08, 2015, 04:17:42 pm »
А не се ли гледа управителя на 9-ти дом  :017: нали стажът ми е свързан с книги или се бъркам? То всъщност стажовете по кой дом са?
За мен стажовете си е вид работа, а българските стажове съм чул, че не подобряват квалификацията много много, защото се върши черен труд без никакво заплащане.  :012: Всякакъв вид квалификация иначе е редно да бъде по 9-ти дом, но в хорарите и 6-ти дом трябва да е замесен.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Общи хорари
« Отговор #3918 -: Август 08, 2015, 04:26:55 pm »
Стажът е усъвършенстване на вече наученото и прилагането му на практика, което го свързва с работата, а не с обучението. То вече е минал етап. В известна степен всеки стаж е обучителен, но става въпрос за придобиване на конкретни работни умения.
Във въпроса не е казано ясно дали стажът е с цел повишаване на квалификацията, затова го приемам по-скоро за обикновен стаж, с перспектива започване на работа. Затова го разглеждам по 6 дом.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #3919 -: Август 08, 2015, 04:49:57 pm »
По шести дом са служителите ти и тези, на които си работодател/шеф според хорарните правила, които следвам.
De omnibus dubitandum est

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Общи хорари
« Отговор #3920 -: Август 08, 2015, 05:54:40 pm »
Ще започна ли стаж към определен сайт? (свързано е с книги)
Мисля, че да, но се зареди с търпение.  В крайна сметка ще постигнеш целта си. :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #3921 -: Август 08, 2015, 06:10:13 pm »
А начинът, по който Весо е приел отказа им, ги е ориентирал допълнително дали си струва да го потърсят отново.
Е, аз се държах много учтиво и им благодарих за това, че са се обадили. Малко фирми постъпват така, дори се радвам, че са имали смелостта да го съобщят.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #3922 -: Август 08, 2015, 06:12:13 pm »
Квадратът със Сатурн е след тригона с Уран, може да започнеш работата, а после да се окаже, че работата те затруднява.
Оказа се права. Търсеха човек само за нощни смени и се наложи да откажа. Досега никога не съм работил само през нощта, освен това често имам проблеми със съня, да не говорим, че никога не съм спал през деня (освен ако не съм бил болен).

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #3923 -: Август 08, 2015, 06:41:32 pm »
Оказа се права. Търсеха човек само за нощни смени и се наложи да откажа. Досега никога не съм работил само през нощта, освен това често имам проблеми със съня, да не говорим, че никога не съм спал през деня (освен ако не съм бил болен).
Аз такава работа си търся, но никъде не намирам ... В тези обяви в джобса нищо не пише ...  :012:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #3924 -: Август 08, 2015, 06:47:31 pm »
И защо пък? Аз винаги смятам, че съм длъжна да се обадя и много ясно да обясня защо няма да стане и дали би могло да стане в бъдеще или какво точно още не достига. Понякога има няколко равностойни кандидати, но не можеш да наемеш всички. Ако са харесали Весо, могат да го потърсят директно другия път и без обява, а като са проявили тази елементарна коректност сега, са се показали като сериозна фирма, в чиято база данни си струва да бъдеш. А начинът, по който Весо е приел отказа им, ги е ориентирал допълнително дали си струва да го потърсят отново.
Зависи от работата, за която кандидатстваш. Аз съм без опит и тъкмо завърших средно сега и търся нещо нископлатено и ако ми звъннат, че не са ме взели за подобна работа, ще ги изям през телефона, че ме занимават.  :012: :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #3925 -: Август 08, 2015, 06:48:56 pm »
Аз такава работа си търся, но никъде не намирам ... В тези обяви в джобса нищо не пише ...  :012:
Да, там е работата, че нарочно не пишат.
Ако живееше в Пловдив, щях да ти кажа кой е магазина.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #3926 -: Август 08, 2015, 06:52:03 pm »
Да, там е работата, че нарочно не пишат.
Ако живееше в Пловдив, щях да ти кажа кой е магазина.
Те някои от нещата, които предлагат не са и много законни ... и затова обичат да са потайни. Така бих път за едно интервю, за да ми предложат работа на 14 часа пет пъти в седмицата!  :85: Секнаха ми ентусиазма оттогава.  :012:

Като цяло страшно некоректни са им обявите ...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #3927 -: Август 08, 2015, 07:03:20 pm »
Те някои от нещата, които предлагат не са и много законни ... и затова обичат да са потайни. Така бих път за едно интервю, за да ми предложат работа на 14 часа пет пъти в седмицата!  :85: Секнаха ми ентусиазма оттогава.  :012:

Като цяло страшно некоректни са им обявите ...
Че те в денонощните магазини точно по 12 часа са им нощните смени.
Не им отказах заради риска от пияндета, а най-вече заради проблемите със съня, които имам (и най-вече защото ми се е случвало три поредни нощи да не мога да заспя и после имах чувството, че ще полудея).

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #3928 -: Август 08, 2015, 07:46:34 pm »
А не се ли гледа управителя на 9-ти дом  :017: нали стажът ми е свързан с книги или се бъркам? То всъщност стажовете по кой дом са?
Книгите и търговията са по 3д, по този дом са също средно образование, всякакъв вид курсове, както и обучителен стаж, дори такъв в производството.
Затова и написах, че може да започнеш, защото Луната У7- назованото място, е в сходящ хармоничен аспект с Марс У3 в 7д, а Марс от своя страна е в хармоничен аспект със Сатурн У1

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #3929 -: Август 08, 2015, 09:15:11 pm »
Ако търсиш в София, може да те огрее за някое денонощно магазинче за Алкохол и цигари. Ама смените са по 12, 15 часа. Не е много весело, като добавим и криминалните моменти  :57:. Може и в денонощен Събуей(ама като им чуеш заплатите и ще помислиш, че не е работа, а е гавра). Без опит на хубаво място е трудно да се наместиш. Been there, done that  :)
Кофти реалност.  :012: На такава смяна няма да работя за жълти стотинки.
Ще видя за нещо почасово да го съчетая с лекциите може би.