Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037155 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4140 -: Септември 03, 2015, 10:14:26 pm »
Ще започна ли работа до края на годината?

И според мен има слаба вероятност това да се случи до края на годината.

Луната, която е косигнификатор на въпроса, е силно поставена, обаче последният ѝ аспект ще е опозиция със Сатурн - сигнификатора на кверента. Сатурн се намира в последния градус на знака, така че може впоследствие ситуацията при питащия да се промени. Луната е в разходящ тригон със Слънцето и Юпитер /последният в знак на заточение и изгорен/ - според мен забавянето няма да се дължи на това, че нямаш нужните качества и квалификация за извършване на работата, за която евентуално ще кандидатстваш. По-скоро е възможно при подбора да е намесен някакъв субективен фактор, който да изиграе роля при оценяване на кандидатите, освен това на този етап може да не ти допаднат вакантните позиции, които се обявяват. С други думи - не защото си неподходяща и нямаш нужните качества, а просто да не попаднеш на читава обява /което, между другото, много често се случва - казвам го от богат личен опит/. Хорарът не показва достатъчно предпоставки да започнеш работа по специалността в рамките на периода, за който питаш.

Дано не сме прави, пък и все отнякъде човек трябва да започне. Периода на безработица можеш да използваш за лично самоусъвършенстване, придобиване на полезни навици и допълнителни умения, които да те направят по-конкуретноспособна.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Общи хорари
« Отговор #4141 -: Септември 03, 2015, 10:22:04 pm »
Рада, пътуването има всички изгледи да е ОК, не изключително, но приятно и с нелоша компания.
Прав е Тео, че ти си слабата брънка, но вече малко по малко би трябвало да излизаш от ступора - макар и още заточена, поне вече изгарянето от Слънцето отминава. Както и да е, изглежда, че нигде няма да помръднеш, тъй или иначе..., а би трябвало. Пък и така ти се пътува :)! Хайде, беж! Надалече, наблизо, накъдето си наумиш.
Благодаря Дияна, абсолютно точно!!! Пътува ми се нон стоп, то е очевадно защо :). Има някои пречки, но каквото зависи от мен ще направя за да замина.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Общи хорари
« Отговор #4142 -: Септември 03, 2015, 10:23:36 pm »
Благодаря ви  :) Пфф сложна работа, майка ми супер много ме притиска и затова бързам с намирането.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4143 -: Септември 03, 2015, 10:27:40 pm »
Тогава потърси временен вариант. Никой не е казал, че трябва да стоиш няколко години на работа, която не ти допада. Като поработиш няколко месеца, все ще е някакво начало и трудов стаж в сивито.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Общи хорари
« Отговор #4144 -: Септември 03, 2015, 10:30:58 pm »
Днес си пуснах св за рецепционистка в един хотел. В моя град положението е трагично. Търсят само сервитьорки и общи работници. Почти няма обява, която да те грабне.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4145 -: Септември 03, 2015, 10:33:01 pm »
Във Варна е същото - търсят предимно неквалифициран/обслужващ персонал. За секретарка или офис сътрудник изискванията са все едно търсят нобелов лауреат.  :o
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #4146 -: Септември 03, 2015, 10:57:24 pm »
тренди, хорарите ти все такива едни нефеляви... предния път в 27 градус асц. със сатурн там, сега си сатурн в 30-ти градус, силен сатурн ли имаш ъглов някъде в натала или какво :017:. скоро сменяш знак, сегашният ти диспозитор не е в твоя полза, можеш и да почнеш какво да е, но няма да е задълго, можеш и да си смениш нагласата, търсенето, въобще - задръж малко, отдъхни си и се подреди, и тогава виж дали нещо ще изскочи.
De omnibus dubitandum est

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Общи хорари
« Отговор #4147 -: Септември 03, 2015, 11:23:08 pm »
Вчера получих неочаквано предложение от моя приятелка да се присъединя към нейни приятели за едно пътуване през декември. Обикновено не се колебая, дори първата ми реакция беше, ето възможност да избягам от себе си :)?! Днес тръгнах да си купувам билет и изведнъж се отказах без причина. Въпросът, на който търся отговор е: Ще пътувам ли до Сенегал този декември?

Благодаря на всички, които ще ми помагат да разруша колебанието!!!

Ще пътуваш, макар че няма да успееш да се насладиш напълно на преживяването.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Общи хорари
« Отговор #4148 -: Септември 04, 2015, 06:49:16 am »
тренди, хорарите ти все такива едни нефеляви... предния път в 27 градус асц. със сатурн там, сега си сатурн в 30-ти градус, силен сатурн ли имаш ъглов някъде в натала или какво :017:. скоро сменяш знак, сегашният ти диспозитор не е в твоя полза, можеш и да почнеш какво да е, но няма да е задълго, можеш и да си смениш нагласата, търсенето, въобще - задръж малко, отдъхни си и се подреди, и тогава виж дали нещо ще изскочи.

Не е ъглов, но ми е много силен в натала. Наричам го шефа.  :012: Ще изчакам, но как да го обясня на припряната ми майка, която иска на момента да започна работа. Може и да изчезна при баба ми малко, докато си подредя мислите. Благодаря и на теб  :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Общи хорари
« Отговор #4149 -: Септември 04, 2015, 07:00:33 am »
Бъдещата ми колежка задава въпрос "ще пътувам ли ежедневно като започна университет?"
(в смисъл да не остава на общежитие или квартира, а да се прибира с автобуса всеки ден до вкъщи)

ОВ - ще остава на квартира.  :)
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4150 -: Септември 04, 2015, 02:14:29 pm »
ОВ - ще остава на квартира.  :)
  :)
Слънцето У1 за нея в неин 12д няма аспект с Венера У3, а Марс У4, 9 е в сходящ тригон със Сатурн У7 на Иц (7-ми дом е производен 4-ти от 4-ти), което показва, че няма да пътува често, а ще има промяна на дома, заради образованието.

Слънцето У1 за нея е във взаимна рецепция с Юпитер У5, съУ8, а на Луната във 2д предстои само един аспект- секстил с Юпитер, ще може да си позволи финансово да живее там където учи

fearless.

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Общи хорари
« Отговор #4151 -: Септември 04, 2015, 02:24:42 pm »
Ще замина ли да живея в чужбина до края на годината?
Така като го гледам, не е хич лошо положението, ама знам ли и аз вече... благодаря предварително   :-*

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #4152 -: Септември 04, 2015, 02:24:53 pm »
Ще започна ли работа до края на годината?
Не. На Луната У6 предстои само един аспект до смяната и на знака - опозиция със Сатурн.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #4153 -: Септември 04, 2015, 02:32:17 pm »
Благодаря ви  :) Пфф сложна работа, майка ми супер много ме притиска и затова бързам с намирането.
Ще мрънка известно време, но можеш да разчиташ на нея за финансова подкрепа.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #4154 -: Септември 04, 2015, 02:37:07 pm »
Ще замина ли да живея в чужбина до края на годината?
Така като го гледам, не е хич лошо положението, ама знам ли и аз вече... благодаря предварително   :-*
Не.