Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1039354 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #4185 -: Септември 09, 2015, 12:02:55 pm »
От вчера ме вълнува един въпрос и реших да задам хорар : Ще остана ли доволна от курса, на който мисля да се запиша?

Общо-взето ще ти бъде полезен, ако нямаш свръхочаквания. Не бързай да се разочароваш, дай му шанс :-)
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4186 -: Септември 09, 2015, 12:14:16 pm »
Да задам и аз един въпрос  :)

Има отделна тема "Хорари за работа", но вече отдавна не е активна и се затруднявам да я намеря.

Вече не ме свърта у дома и зададох следния въпрос: "Ще започна ли работа до края на годината?"

09.09.2015, 12:02 p.m., Варна

Имам предвид работа по трудов договор, с работно място, сред колектив, а не нещо дистанционно и на свободна практика, както е сега.

Хорарът сякаш не ми изглежда много обнадеждаващ, но имам нужда от някаква промяна, от раздвижване, от нова перспектива... За съжаление обявите в сайтовете за предлагане на работа са пълна скръб, с предимство е неквалифицираният персонал.

Прави ми впечатление, че МС в хорарната карта е в последния градус. Да не би да означава някаква преориентация, смяна на посока/професионално поприще?



« Последна редакция: Септември 09, 2015, 12:17:56 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Общи хорари
« Отговор #4187 -: Септември 09, 2015, 12:25:27 pm »
Общо-взето ще ти бъде полезен, ако нямаш свръхочаквания. Не бързай да се разочароваш, дай му шанс :-)

Благодаря, Diyana.   :58: Днес  се събудих с мисълта, че трябва да му дам шанс. А и да се запиша по бързо, че местата са ограничени и се разграбва като топъл хляб. Да повдигна малко завесата -става въпрос за йога курс. Имам практични подбуди и се надявам наистина да ми е полезен, това ми е целта. От миналата година усещам , че трябва да си регулирам малко емоционалното и психическо състояние, както и сътоветните чакри.  :012: Притесняваше ме само, да не се разочаровам от курса, учител, начин на преподаване и тн. Понеже се плаща сумата предварително, не са малко пари, а ако не си доволен, не ти връщат и процент от сумата.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4188 -: Септември 09, 2015, 12:29:12 pm »
Да задам и аз един въпрос  :)

Има отделна тема "Хорари за работа", но вече отдавна не е активна и се затруднявам да я намеря.

Вече не ме свърта у дома и зададох следния въпрос: "Ще започна ли работа до края на годината?"

09.09.2015, 12:02 p.m., Варна

Имам предвид работа по трудов договор, с работно място, сред колектив, а не нещо дистанционно и на свободна практика, както е сега.

Хорарът сякаш не ми изглежда много обнадеждаващ, но имам нужда от някаква промяна, от раздвижване, от нова перспектива... За съжаление обявите в сайтовете за предлагане на работа са пълна скръб, с предимство е неквалифицираният персонал.

Прави ми впечатление, че МС в хорарната карта е в последния градус. Да не би да означава някаква преориентация, смяна на посока/професионално поприще?
На мен ми се струва, че по-скоро може да е някаква работа дистанционно. Марс У1 и У6 е в сходящ секстил с Меркурий съУ10 в 11 дом, Луната У9 в 9 дом ще направи секстил с Меркурий и съвпад с Марс.
Трудов договор като че ли няма да има - Луната ще направи последен аспект квадрат със Сатурн У3.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #4189 -: Септември 09, 2015, 12:30:43 pm »
Благодаря, Diyana.   :58: Днес  се събудих с мисълта, че трябва да му дам шанс. А и да се запиша по бързо, че местата са ограничени и се разграбва като топъл хляб. Да повдигна малко завесата -става въпрос за йога курс. Имам практични подбуди и се надявам наистина да ми е полезен, това ми е целта. От миналата година усещам , че трябва да си регулирам малко емоционалното и психическо състояние, както и сътоветните чакри.  :012: Притесняваше ме само, да не се разочаровам от курса, учител, начин на преподаване и тн. Понеже се плаща сумата предварително, не са малко пари, а ако не си доволен, не ти връщат и процент от сумата.

То се вижда, че е нещо такова от твоята позиция в 9-ти и позицията на Луната. Ще ти бъде полезен, но в смисъла на разположение по триплицитет - тоест, от твоята стихия, с твоята природа, по-скоро уютно, отколкото изключително. Няма да го чувстваш като специално направен за теб, по твоята мярка, но със сигурност ще е добро начало.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #4190 -: Септември 09, 2015, 12:38:08 pm »
Прави ми впечатление, че МС в хорарната карта е в последния градус. Да не би да означава някаква преориентация, смяна на посока/професионално поприще?

Обикновено това значи, или значи, че започваш работата. Тук е малко особено обаче - от една страна МС сменя знак, но от друга хорарният управител на МС е в десети дом и в новия знак на МС. Същевременно управителят на новия МС е в знака на падение на сегашния, но и на твоето заточение - Меркурий е във Везни. Може да са отношения от миналото, но трансформирани или различен тип работа за предишни твои работодатели. Ще разгледам картата на компютъра и ще пиша пак.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4191 -: Септември 09, 2015, 12:44:49 pm »
Имаше едно обещание /трансформация на вече съществуващи отношения/, но е много несигурно и ми намирисва на празни приказки. Освен това локацията ще е много неудобна и ще съм сериозно възпрепятствана да се придвижвам дотам. А и  още не сме обсъждали с какво точно ще се занимавам, дотук ме използват като безплатна дистанционна секретарка. Направиха ми неприятно впечатление и циганиите им за пари. Поредният несигурен старт-ъп.

Но аз не питам конкретно за тия, а по принцип дали ще изскочи някакво интересно предложение. Дотук най-много по 3-4 обяви да съм пуснала CV /просто няма подходящи/, няма никакъв отговор, дори за интервю не се обаждат. Имаше обява, за която бях перфектният кандидат - изчезна още на втория ден след публикация, никой не ме потърси.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Общи хорари
« Отговор #4192 -: Септември 09, 2015, 01:24:59 pm »
На мен на тренди хорарите са ми опаки, но тук управителят на асц. е в последен градус на знака си (скорошна значителна промяна, освен че влиза в знака на МС) и на 4 и малко градуса от МС. Горе-долу ни докарва до 7-ми септември. Управителят на 10-ти, Юпитер в Дева, изглежда буквално описва педантичния ѝ шеф Стрелец. Не е в блестящо есенциално и функциално състояние, изгорен и заточен, кой го знае каква скрита лимонка е, но все пак е ъглов.

Винаги гледам работни въпроси по 10-ти дом.

Шефът е скрита лимонка определено. Не може да излъжи скорпионския ми асц. Такива дето много говорят и уж са доста ларж доста ме ме съмняват. Тепърва ще му сърбам попарата, то си е ясно. Забелязвам, че нещо хорарите не ме ловят много, много напоследък  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4193 -: Септември 09, 2015, 01:28:47 pm »
Отидох на място да питам, тъй като досега никой не се обади за интервю, и ми казаха, че търсели само жени, макар в обявата това да не е споменато. 
  Магазинът парфюмерия ли е, че търсят само жени? Оплачи се за дискриминация на работното място!  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4194 -: Септември 09, 2015, 01:37:54 pm »
На мен на тренди хорарите са ми опаки, но тук управителят на асц. е в последен градус на знака си (скорошна значителна промяна, освен че влиза в знака на МС) и на 4 и малко градуса от МС. Горе-долу ни докарва до 7-ми септември. Управителят на 10-ти, Юпитер в Дева, изглежда буквално описва педантичния ѝ шеф Стрелец. Не е в блестящо есенциално и функциално състояние, изгорен и заточен, кой го знае каква скрита лимонка е, но все пак е ъглов.

Винаги гледам работни въпроси по 10-ти дом.
Аз също включвам 10д при въпроси за работа, но в случая Луната е извършила вече тригона с Юпитер У10, доста преди Тренди да зададе въпроса, и остава преносът ѝ на светлина с предстоящата опозиция със Сатурн У1 да е проработил, което като последен негативен аспект показва неудовлетворението ѝ от работата във връзка с шефа. Лично аз под "започнах работа" разбирам когато е налице подписан трудов договор, а в случая не се знае дали е така или само са я извикали да я пробват.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4195 -: Септември 09, 2015, 01:45:38 pm »
  Магазинът парфюмерия ли е, че търсят само жени? Оплачи се за дискриминация на работното място!  :012:
Не, обикновен магазин за цигари, алкохол, напитки и т.н. Доколкото видях, едно момиче мъкнеше и каси с бира.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4196 -: Септември 09, 2015, 01:46:22 pm »
По казуса на Тренди

Нямаше ли нормативно установен срок за сключване на трудов договор при започване на работа? Доколкото се сещам, в рамките на една седмица беше. В договора се посочва срокът на изпитване, но трябва официално да я назначат. Обикновено първите 2-3 дни решават всичко, тогава се взема решение дали служителят да бъде назначен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4197 -: Септември 09, 2015, 01:49:42 pm »
От вчера ме вълнува един въпрос и реших да задам хорар : Ще остана ли доволна от курса, на който мисля да се запиша?
Да, ще си доволна. Може да те затруднява придвижването до мястото, където се провежда, но ще си доволна от обучението, както и от общуването с други хора.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Общи хорари
« Отговор #4198 -: Септември 09, 2015, 02:07:29 pm »
Да, ще си доволна. Може да те затруднява придвижването до мястото, където се провежда, но ще си доволна от обучението, както и от общуването с други хора.

Благодаря, akruks. Записах се преди малко.  :) Почва в началото на октомври. Точно локацията не ми хареса много, но за курса, който беше в моя квартал, нямаше вече места.
Иначе курсът е в чужбина. Една тукашна преподавателка ще го води.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4199 -: Септември 09, 2015, 02:15:06 pm »
"Ще започна ли работа до края на годината?"
09.09.2015, 12:02 p.m., Варна
Имам предвид работа по трудов договор, с работно място, сред колектив, а не нещо дистанционно и на свободна практика, както е сега.
Прави ми впечатление, че МС в хорарната карта е в последния градус. Да не би да означава някаква преориентация, смяна на посока/професионално поприще?
МЦ може да показва промяна на шефа, в случая ако ти сама си шеф на себе си, значи ще промениш нещо в начина си на управление, както и стремежите си в живота и в кариерата- ако досега са били Слънце в дева- с високи изисквания и вечно мрънкаща, с минимум 10 постинга на ден недоволстване, свързано с работите, където беше напоследък, то при Меркурий във везни може да смениш тона с по-благ, което да ти помогне да намериш следващата си работа. Сега, засега продължаваш с преводите- Луната У9 ще извърши хармоничен аспект с Венера У7 (клиентите) и с Марс У1, У6, но последен аспект е квадрат със Сатурн У3- постоянна работа с трудов договор може би няма да има, но дано греша.