Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038537 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Общи хорари
« Отговор #4320 -: Септември 30, 2015, 12:06:19 am »
Здравейте, имам въпрос :-)

Ще се представя ли добре на конференцията тази седмица?

Благодаря :-)

Яя, за на̀учна конференция ли става дума или с професионална насоченост?

iivvaa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
Re: Общи хорари
« Отговор #4321 -: Септември 30, 2015, 03:40:51 pm »
Здравейте, дано не съм досадна много.. ако съм ще ви разбера.. :( промених си въпроса, дали можете да го погледнете? Много ви благодаря! "Дали ще съм доволна на новото работно място?"

iivvaa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
Re: Общи хорари
« Отговор #4322 -: Септември 30, 2015, 03:43:27 pm »
Още нещо искам да споделя.. този договор, който подписвам сега в ретрограден меркурий е предварителен, тъй като имам месец предизвестие. Т.е. ще имам нов договор, трудов, който ще разпиша след ретро меркурия.. мисля че това е добре? :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4323 -: Септември 30, 2015, 03:52:23 pm »
Перспектива за трайност има, на ниво комуникация и отношения с екипа може и да има какво още да се желае. Като цяло не ми се вижда да е място, където да придобиеш в пъти по-квалифицирани умения от досегашните.

Луната е силно поставена - дава тенденция за стабилност, но степента на лично удовлетворение може да зависи и от други фактори, тези на обкръжаващата среда.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

iivvaa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
Re: Общи хорари
« Отговор #4324 -: Септември 30, 2015, 04:06:15 pm »
Много благодаря! :58: Въпреки това мисля, че съм решила да рискувам. То обкръжението и сега не ми е особено удовлетворяващо..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4325 -: Септември 30, 2015, 04:08:56 pm »
Ако твърдо си решена да смениш обстановката, пробвай. Може да не е нещо много по-различно, но човек има нужда от промяна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

iivvaa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
Re: Общи хорари
« Отговор #4326 -: Септември 30, 2015, 05:11:21 pm »
Благодаря, да, имам нужда точно от промяна.. и защото в момента условията не са ми чак толкова крайно лоши.. и се притеснявам да не си изгубя сигурната работа. Но не знам, ще се съгласите сигурно че 1000 лв. за специалист в София.. са нищо пари... при положение, че 4 години съм във фирмата. И затова трябва да предприема нещо. Много ми е трудно, по принцип съм адски нерешителна.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Общи хорари
« Отговор #4327 -: Септември 30, 2015, 05:36:12 pm »
Ще имам ли проблеми (юридически/финансови) с азиатския работодател?

Обратна връзка да дам по въпроса (целия казус и коментари са на стр. 206)-нямах никакви проблеми с работодателя. Нямаше дори нужда от фалшиво медицинско, че уж съм болна. Разбрах, че договорът няма никаква тежест в Европа. Вярно, помръкнаха малко в имейлите, но веднага са намерили американец, който да ме замести. Колкото и да е странно, американците в момента си умират да работят в Китай по ред причини.

Акрукс беше права, загубих малко пари, в смисъл че няма да ми платят сумата за самолетния билет за връщане, както и едни други тамошни държавни такси, но като цяло и финансово всичко е ок.

Сега погледнах картата отново, кверента представен от Нептун, заблудих ги, че съм болна, късен АЦ, Луна в последен градус на знак, свършила работа, няма какво повече да се случва.

Акрукс, Теодор, благодаря ви :58:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4328 -: Септември 30, 2015, 05:38:33 pm »
Здравейте, дано не съм досадна много.. ако съм ще ви разбера.. :( промених си въпроса, дали можете да го погледнете? Много ви благодаря! "Дали ще съм доволна на новото работно място?"
Това като обратна връзка по предишния въпрос ли да се приема, т.е. решила си вече да напускаш настоящата работа и да започваш на другото място? В предишната и настоящата карта излиза, че ще си останеш на настоящата работа или ще се върнеш на нея, в случай че предприемеш напускане, защото ретрограден Меркурий У6 при движението си назад ще извърши хармоничен секстил със Сатурн У1, като стане директен отново ще извърши този аспект.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4329 -: Септември 30, 2015, 05:41:53 pm »
Но не знам, ще се съгласите сигурно че 1000 лв. за специалист в София.. са нищо пари...
А знаеш ли колко специалистки за тези пари сменят памперси в Мадрид, Атина и другаде?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4330 -: Септември 30, 2015, 05:44:22 pm »
Добре дошли в морската "столица": http://www.jobs.bg/f2939475  :043: :043: :043:

495 лв. бруто - заплата на офис мениджър в туристическа агенция. И нето да е, пак се чудя кой ще им работи за толкова пари.  :o
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Общи хорари
« Отговор #4331 -: Септември 30, 2015, 05:55:23 pm »
За всеки влак си има пътници.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4332 -: Септември 30, 2015, 06:43:07 pm »
Добре дошли в морската "столица"
Варна беше морска столица през соца, отдавна Бургас я измести по всички покаатели.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4333 -: Септември 30, 2015, 06:48:46 pm »
Напълни се с много неквалифицирана и евтина работна ръка, затова сме в това положение. Разбира се, има и ред други причини.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

iivvaa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
Re: Общи хорари
« Отговор #4334 -: Септември 30, 2015, 09:02:10 pm »
Това като обратна връзка по предишния въпрос ли да се приема, т.е. решила си вече да напускаш настоящата работа и да започваш на другото място? В предишната и настоящата карта излиза, че ще си останеш на настоящата работа или ще се върнеш на нея, в случай че предприемеш напускане, защото ретрограден Меркурий У6 при движението си назад ще извърши хармоничен секстил със Сатурн У1, като стане директен отново ще извърши този аспект.

Добре, как може да стане.. при положение, че съм решила да се махам.. направо не го проумявам.. ще видим какво ще стане.. ама сега почвам да се притеснявам