Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038142 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #4410 -: Октомври 16, 2015, 07:07:05 pm »
Благодаря Ви момичета.Касае се за земеделска земя от която вземаме рента/ползва се от кооперация/,но до момента нямаме извадени никакви документи /заверени/за собственост!Тя има 20 дкр.,а ние имаме 10дкр.Тя си е изкарала всички необходими документи и напира-или да продаваме или да купим нейният дял!

Не може да ви принуди. Отидете и си разделете имота - хванете свидетели и го разделете. Това е най-доброто. Така всеки ще прави каквото желае.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4411 -: Октомври 16, 2015, 07:12:22 pm »
Трябвало е да си извадите документи. Но все някъде трябва да сте вписани като собственици. Като се стигне до делба, трябва да разполагате с документи. Нотариален акт за тази земя има ли, там кой е вписан като собственик? Ако имотът е наследствен, трябва да си извадите удостоверение за наследници. Най-добре е да се консултирате с адвокат, който се занимава с наследствено право. Никой не ви кара да го наемате веднага, просто отивате на консултация и си я заплащате според тарифата.

Цитат
Тя си е изкарала всички необходими документи и напира-или да продаваме или да купим нейният дял!

Може да има нужда от пари, проучете какви са й мотивите. Или блъфира, за да ви принуди да приемете нейните условия.

« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 07:16:42 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Общи хорари
« Отговор #4412 -: Октомври 16, 2015, 07:22:40 pm »
Жената е алчна и доста заможна,и хитра/не са и чисти парите и намеренията/,има и много връзки.
Трябва да намеря адвокат,няма друг начин...Така ще направя.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4413 -: Октомври 16, 2015, 07:25:50 pm »
Ясно... С алчен, подъл човек и при това връзкар е трудно да излезеш на глава.

Поразпитай познати, колеги, а може и началници - не е изключено някой от тях да ти препоръча добър адвокат. Но пак повтарям - търси такъв, който да има опит в този дял от правото, да е водил повече такива дела.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Общи хорари
« Отговор #4414 -: Октомври 16, 2015, 07:26:55 pm »
 :-*Благодаря за съветите.Ще търся.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4415 -: Октомври 16, 2015, 07:51:12 pm »
Жената е алчна и доста заможна,и хитра/не са и чисти парите и намеренията/,има и много връзки.
Трябва да намеря адвокат,няма друг начин...Така ще направя.
Колкото и да е алчна, няма как да ви вземе нивите, а и нищо не пречи да си продаде нейните декари, това е земеделска земя, не е едностаен апартамент, че да се делите в съда  :012:
« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 10:02:18 pm от akruks »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4416 -: Октомври 16, 2015, 08:02:59 pm »
И В. ли отдава нейния дял под наем на същата кооперация?

А не може ли имотът да се раздели на два отделни? Има ли такава процедура?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4417 -: Октомври 16, 2015, 08:09:26 pm »
А не може ли имотът да се раздели на два отделни? Има ли такава процедура?
Това не е жилищен имот и разбира се, че може всеки да си продаде наследените ниви- моята вуйна навремето си продаде една част от нейния дял на собственика на земеделската кооперация, остави си една част под аренда, а нейният брат не си продаде неговия дял земи- даваше ги всички под аренда. В крайна сметла след време продадоха всичките, че не им се ходеше по село да се разправят със земята.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Общи хорари
« Отговор #4418 -: Октомври 16, 2015, 09:18:37 pm »
Венера, никой не може да ти вземе имот. Явно земеделската земя не е разделена. И двете с жената сте наследници. На кой е този имот? Роднина, починал? Ако е починал, вадиш удостоверение за наследници от мястото, на което е живял този човек. В поземлената комисия, в която са вписани земите искаш документи, скици, правиш им данъчна оценка, отиваш при нотариус и се констултираш с него как да си разделиш имот с тази жена. Ако не желае доброволно, ще минете през съд.
Отдели си време и средства за целта.  ;)
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #4419 -: Октомври 16, 2015, 09:28:57 pm »
И В. ли отдава нейния дял под наем на същата кооперация?

А не може ли имотът да се раздели на два отделни? Има ли такава процедура?

може, но девойката явно не ми е прочела поста. Ние имахме такъв случай - даже съм ѝ написала как става. НО! Ако се бави, тази дама може да хване свидетели и така да я издокара, че да ѝ вземе и нейната част. Затова, по-бързо да отива и да си оправя собствеността - демек, акта.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Общи хорари
« Отговор #4420 -: Октомври 17, 2015, 08:40:10 am »
Ще намеря ли златната обица?

Намерих я в несесера, при другите бижута. (с повредена закопчалка е, а несесера беше в антрето - до мокро помещение ,има лекарства ,препарати,козметика,и детски рисунки.)  :58:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4421 -: Октомври 17, 2015, 06:00:40 pm »
Д. ли е взела портмонето ми?
Става на въпрос за портмоне с цип, без прегради, пълно със стотинки, предимно жълти, като сред тях има и монети от други държави, а тази Д. беше у нас миналата неделя, когато ѝ дадох два чифта почти нови ботуши, маркови маратонки, блуза си хареса- раздавах на малката дъщеря дрехите, които няма как да доизносим със сестра ѝ, че сме по-високи и с по-голям крак.
Портмонето стоеше на рафт над бюрото, което е част от секцията. Точно до него държа лупа, която дадох на Д. да ползва, за да си влезе в профила на Фейсбук, че не може да чете без очила, освен това седеше на бюрото ми през цялото това време. Не ми е до някакви си стотинки, но по едно време си мислех да я наема за няколко месеца да плаща сметките на майка и да ѝ пазарува, докато отсъствам, понеже тя и без това е без работа, живее с двете инвалидни пенсии на синовете си, които общо са 275лв. Сега ѝ давали пари, за това, че обгрижва двама болни, но миналата година ги бяха спрели по програма тези пари, за следващата година също не знае дали ще отпуснат и дали ще се класира да ги получава. Да доуточня, че друг не е влизал у нас, освен нея, след като дъщеря ми отпътува миналата събота.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4422 -: Октомври 17, 2015, 06:11:51 pm »
Д. ли е взела портмонето ми?
Възможно е. Меркурий, У7 в разходящ секстил със Сатурн У2, също така и Луната съУ7 е в разходящ съвпад със Сатурн, при това в твой 12 дом - определено крие нещо от теб.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #4423 -: Октомври 17, 2015, 06:16:53 pm »
А да не би ти да си го преместила някъде. Или малката ти щерка?

Не ми се вижда да е крива жената, а в седми дом има включен знак. И Парсът си е във втори. Негде по у вас си е вещта.


ПС. Ти и подозренията (думите) ти сте в осми дом и в падение. Тя и нейните думи са в девети дом и в триплицитет. Не изглежда да си права.
« Последна редакция: Октомври 17, 2015, 06:24:12 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4424 -: Октомври 17, 2015, 06:22:42 pm »
А да не би ти да си го преместила някъде. Или малката ти щерка?

Не ми се вижда да е крива жената, а в седми дом има включен знак. И Парсът си е във втори. Негде по у вас си е вещта.
малката ми щерка замина миналата събота, а Д беше на другия ден у нас- в неделя, аз я извиках да мери и каквото си хареса да взима, и маркова козметика ѝ дадох, че си имам достатъчно моя