Автор Тема: Малък и сладък...меркурий  (Прочетена 20776 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Малък и сладък...меркурий
« -: Юли 01, 2013, 02:11:15 pm »
Бива ли такова нещо?
Готин човек, приветлив, усмихнат, и изведнъж-един отвлечен и неразбираем меркурий
Може и в моя да е проблемът, нали ретроградните планети в натала не могат съвсем да блеснат
Сигурно освен аспекти и дом/знак, при лошо поставен диспозитор си оказва влияние

А имам и пример с човек-много бърза математическа мисъл, остър език, сръчни ръце, съвпад уран, но в осми дом-в рак
Как мислите-разбират ли го

Колко сме умни или глупави и може ли дълго да заблуждаваме по въпроса?
И предимство ли е да си умен?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Малък и сладък...меркурий
« Отговор #1 -: Юли 01, 2013, 02:33:44 pm »
Какъв е отвлеченият Меркурий? В напрегнат аспект с Нептун/Уран или Луна?

Преподавател по математика, и то много добър, обяснява много разбираемо, достъпно - Луна и Уран в съвпад в Близнаци в тригон с водолейски Меркурий. Тригонът е част от голям трин, на третия връх на който стои Нептун във Везни. Много въздух и нептунова проницателност.

Предимство е да си умен, защото умният може да играе и глупав, ако сметне, че това може да му помогне. ;D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Малък и сладък...меркурий
« Отговор #2 -: Юли 01, 2013, 03:05:21 pm »
Противно на очакванията-меркурий във водолей
Даже не една такава карта

Странно, но при квадрат/опозиция нептун са някак по-разбираеми, отколкото при тригон и съвпад

Всички си мислим, че сме умни, докато някой не ни плесне един зад врата :)

Кой е умен-отличникът по математика, или хитрушата, дето върти мъжа си на малкия пръст

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Малък и сладък...меркурий
« Отговор #3 -: Юли 01, 2013, 03:15:51 pm »
Да си умен и хитър са две различни неща, според мен.
А колкото до мерене на ума, не мисля, че тестът за интелигентност е показателен. Има различни видове интелигентност. Някои казват, че ако имаш единия вид, по-скоро имаш и останалите, но не всички са съгласни с това мнение. Филмче на BBC Horizon по темата - Horizon: Battle of the Brains

Може би напрегнатият аспект кара индивида да работи повече върху себе си, за да бъде разбираем, докато плавният му дава някакво заблуждаващо вътрешно усещане, че всичко е наред just the way it is.

Меркурий във Водолей (според руската школа - знак на екзалтация) нали е под влиянието на Уран. Просто е по-различен от очакваното или нарочно се прави на такъв.
« Последна редакция: Юли 01, 2013, 03:18:44 pm от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Малък и сладък...меркурий
« Отговор #4 -: Юли 01, 2013, 03:20:15 pm »
Плавните дават спокойствието, понякога измамно - както казваш, че всичко е ок

При аспект на меркурий с уран възбудимостта е много голяма - хора нерваци във всяко отношение, ако пък се случат и водни знаци/домове - може и тежко да стане положението

Чудя се дали ако си роден за изобретател, но крушките вече светят, а телефонът звъни, може да се събудиш в психиатрията, без да разбереш кога се е случило

А относно интелигентността и разума/мисленето, луна можем да я замесим лесно

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Малък и сладък...меркурий
« Отговор #5 -: Юли 01, 2013, 04:20:06 pm »
ха, мирабела, виж как физикът се оказа най-умен - аз си знаех, че е готина професия :)

имаш ли някой EIQ тест под ръка :)


Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Малък и сладък...меркурий
« Отговор #6 -: Юли 01, 2013, 04:22:18 pm »
А колкото до мерене на ума, не мисля, че тестът за интелигентност е показателен. Има различни видове интелигентност.

И аз съм на това мнение.

Имам наблюдение, че колкото по-глупав е човек, толкова за по-умен се смята. А в нашата жалка държавичка се е напълнило с "умни" и "интелигентни" хора с големи претенции.


Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Малък и сладък...меркурий
« Отговор #7 -: Юли 01, 2013, 04:24:33 pm »
Защото математика развива мисленето. А кой по-добре може да използва математика от един физик? :D Аз харесвам астрономите много.

За индийците Луната е сигнификатор на ума. А рационалната част на начина ни на мислене би трябвало да се пада на Меркурий.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Малък и сладък...меркурий
« Отговор #8 -: Юли 01, 2013, 04:38:47 pm »
Защото математика развива мисленето. А кой по-добре може да използва математика от един физик? :D Аз харесвам астрономите много.

За индийците Луната е сигнификатор на ума. А рационалната част на начина ни на мислене би трябвало да се пада на Меркурий.

да - астрономите, но не знам дали ще ми стигне мозъкът за това :)
наистина много ми харесват креативните хора - ако някой си има фирма и назначава хора, може да прави входящи тестове, подобни на тези в гугъл, и на тези от видеото

например - за какво може да се използва кърпичка, отг.1 - да извадиш коркова тапа от празно шише
(подсказка - ако не е празно - изпразва се и се свежда до 1  :) )

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Малък и сладък...меркурий
« Отговор #9 -: Юли 01, 2013, 06:42:08 pm »
Не съм съгласна с тестовете за интелигентност ако и да са в моя полза. :) Ако човек порешава малко от тези тестове и вникне в "логиката" на създателите им, IQ-то му може да хвръкне. "Поумнял" ли е? Категорично- НЕ.

На мен си ми куца социалната интелигентност, а и с емоционалната имам леки проблеми.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Малък и сладък...меркурий
« Отговор #10 -: Юли 01, 2013, 06:46:50 pm »

На мен си ми куца социалната интелигентност, а и с емоционалната имам леки проблеми.

Как разбра това, особено за емоционалната?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Малък и сладък...меркурий
« Отговор #11 -: Юли 01, 2013, 06:51:29 pm »

На мен си ми куца социалната интелигентност, а и с емоционалната имам леки проблеми.

Как разбра това, особено за емоционалната?

Реакции. Е, напоследък, а и предвид възрастта ми, съм си взела поуки, но до ранните 20-сет, все някакви правди всеобщи дирех. :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Малък и сладък...меркурий
« Отговор #12 -: Юли 01, 2013, 06:55:07 pm »
Бива ли такова нещо?
Готин човек, приветлив, усмихнат, и изведнъж-един отвлечен и неразбираем меркурий
Може и в моя да е проблемът, нали ретроградните планети в натала не могат съвсем да блеснат
Сигурно освен аспекти и дом/знак, при лошо поставен диспозитор си оказва влияние

А имам и пример с човек-много бърза математическа мисъл, остър език, сръчни ръце, съвпад уран, но в осми дом-в рак
Как мислите-разбират ли го

Колко сме умни или глупави и може ли дълго да заблуждаваме по въпроса?
И предимство ли е да си умен?

Сложи "щипка" от Луната и тогава ще получиш рецепта за "умен" .

Предимство е да си умен мъж и е умно, предимно да си жена . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Малък и сладък...меркурий
« Отговор #13 -: Юли 01, 2013, 07:00:38 pm »
Емоционалната интелигентност е специфично за определяне нещо
Във видеото на мирабела беше изтествано така: можеш ли по скалата весел или изплашен да определиш физиономиите на нарисувани човечета

Да дам практически пример
Ти си мениджър в голяма фирма-какъв е начинът да накараш хората да работят добре?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Малък и сладък...меркурий
« Отговор #14 -: Юли 01, 2013, 09:25:15 pm »
Аз от следобед се опитвам да изгледам видеото от Мирабела и още не съм  :)

Моя умрял Меркурий в 12-ти доста тъпичък  :) Има тригон със Сатурн, но паметта ми е колкото на маймуна. Вероятно заради квадрата с Нептун, не мога да се изразявам разбираемо, нито устно, нито писмено.