Автор Тема: Прогресивни ли сме наистина  (Прочетена 19006 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Прогресивни ли сме наистина
« -: Юли 01, 2013, 03:27:17 pm »
Да кажем - при раждането меркурий е в 28* водолей

Няколко години по-късно става в риби, и там си стои задоволително дълго - е умни ли сме?

Взех го като пример, но можеше да е всяка друга от по-бързите

Прогресира ли картата и човекът в действителност?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #1 -: Юли 01, 2013, 05:03:41 pm »
Мисля си още неща

Дали точно така не става с добре и не добре сработените карти - например имаш в картата слънце в козирог, квадрат уран, минава по прогресии във водолей, но ти не ставаш отвеян и неразбран мечтател, а креативен и с много приятели, защото вече познаваш по някакъв начин водолейската лудост

Или - раждаш се с тригон слънце/юпитер и си ок - ведър, оптимистичен, енергичен
И при пр квадратура се появяват предизвикателства и съмнения - наистина ли си такъв, можеш ли пак да си ведър като ти се стоварва това и това на главата, искаш ли да ти да ти се разширява влиянието, можеш ли да търпиш чуждо да се разширява за твоя сметка
Пък ако се случи огънят да ти е слаб в картата, стъпалото няма да бъде прескочено и vice versa

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #2 -: Юли 02, 2013, 10:23:38 am »
ами по натал слънцето  стрелец  е в каре марс-уран и плуто на асц.дева , като прогресира слънцето в козирог ,каретата станаха тригони и кротнах и аз и съпруга,изгладихме ръбовете

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #3 -: Юли 02, 2013, 10:30:53 am »
ами по натал слънцето  стрелец  е в каре марс-уран и плуто на асц.дева , като прогресира слънцето в козирог ,каретата станаха тригони и кротнах и аз и съпруга,изгладихме ръбовете

А имаш ли в живота събития, които можеш да свържеш с наталните квадрати, ако са апликиращи?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #4 -: Юли 02, 2013, 10:38:08 am »
ами по натал слънцето  стрелец  е в каре марс-уран и плуто на асц.дева , като прогресира слънцето в козирог ,каретата станаха тригони и кротнах и аз и съпруга,изгладихме ръбовете

А имаш ли в живота събития, които можеш да свържеш с наталните квадрати, ако са апликиращи?
развода на родителите ми и честа смяна на местоживеене  и близко обкръжение,приятели,след това,слънцето е в 4,чак след разпад на прогр.карета се установихме на едно място за постоянно
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 10:39:44 am от strelicka »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #5 -: Юли 02, 2013, 10:41:45 am »
Това е нищо-добре се справяш  :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #6 -: Юли 02, 2013, 03:58:44 pm »
Стреличке, прогресираш ли си асц.с дир.градус=година? Забелязяла ли си влиянието му?
Последните години намирам у себе си силна склонност към поведение тип везни, а нямам рожденни влияния от този знак. Външният ми вид като облекло, вкус и естетика също като че ли вече е повлиян. По рождение съм с лъвски асцендент, но сега типичните му труфила и кичила ме дразнят и уморяват...

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #7 -: Юли 02, 2013, 07:21:56 pm »
Стреличке, прогресираш ли си асц.с дир.градус=година? Забелязяла ли си влиянието му?
Последните години намирам у себе си силна склонност към поведение тип везни, а нямам рожденни влияния от този знак. Външният ми вид като облекло, вкус и естетика също като че ли вече е повлиян. По рождение съм с лъвски асцендент, но сега типичните му труфила и кичила ме дразнят и уморяват...
А къде е Луната?
В рак като при теб, а прогресивната е в края на водолей в 7, да верно и от това има влияние... :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #8 -: Юли 02, 2013, 08:07:15 pm »
Стреличке, прогресираш ли си асц.с дир.градус=година? Забелязяла ли си влиянието му?
Последните години намирам у себе си силна склонност към поведение тип везни, а нямам рожденни влияния от този знак.
синдрома на синята каска ме тресе откак асц. ми е прогресирал във везни,то не колебание,то не чудо,не ,че и девата не такава,ама голяма мъка,ако трябва да избирам,
станало е малко след като се ожених и месеци преди да родя синът ми
ако ме изтраете до 2020 ще видите прогр.асц. в скорпи 8)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #9 -: Юли 24, 2013, 08:51:12 pm »
Ема, пр. Асц. в Овен може да те направи по-решителна, действена, динамична, самоуверена.
Пр. Луна във Везни е чудесна  ;) Има лекота в нея, емоциите са по плавни и спокойни. Може да започнеш да си купуваш повече обувки ;D Усещането за красота се засилва. Ще обръщаш повече внимание на външния си вид  :) Човек става по нежен и романтичен.

Някакви идеи как да позная преминаването на прогресивния асц. от един знак в друг-Телец/Близнаци. 2 гр. преди да смени знака пък нат. Сатурн ще съвпадне с пр. Дсц. Опитвам си хвана с точност часа на раждане, защото е ясно, че маминия не е много точен.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #10 -: Юли 24, 2013, 08:53:39 pm »
Тази година имам много интересна нептунова конфигурация - прогр. АС в точен съвпад с Нептун, прогр. МС в точен секстил с Нептун, в съчетание с дирекция на Нептун към нат. Венера (и съвпад Меркурий/Нептун в солара). Още чакам някой мъж да ме излъже.  ;D
« Последна редакция: Юли 24, 2013, 08:57:34 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #11 -: Юли 24, 2013, 08:58:18 pm »
Ти май имаше и слънчево затъмнение на Дсц, нали  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #12 -: Юли 24, 2013, 09:01:59 pm »
Ти май имаше и слънчево затъмнение на Дсц, нали  ;D

Да, но още не е проработило, при това в точен съвпад с ДС.

Докато слънчевото затъмнение на АС в края на миналата година проработи след броени седмици, но след него имаше и лунно в точен квадрат с ъглова планета.

Чакам си принца, да ме качи на нептунов облак.  ;D

Да добавя към всички гореспоменати нептунови акценти - транз. Нептун е в съвпад с нат. Марс.

« Последна редакция: Юли 24, 2013, 09:04:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #13 -: Юли 24, 2013, 09:12:48 pm »
То и при мен слънчевото не проработи, ама виж лунните си се изявиха подобаващо  ;D Следващото Лунно ми е върху Марс, може да се уредя с еднопосочна екскурзия ;D Ако от първият път не се получи следващата година ще има и едно, което ще му е в опозиция, последвано и от едно в съвпад с Asc  ;D

Гледай да си срещнала принца до тогава, за да ни поканиш на кралска сватба  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #14 -: Юли 24, 2013, 09:18:09 pm »
Гледай да си срещнала принца до тогава, за да ни поканиш на кралска сватба  ;D

Още не съм изпаднала в нептунов делириум и ми е интересно кога ще се случи  :D, половината солар мина вече.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui