Автор Тема: Прогресивни ли сме наистина  (Прочетена 19012 пъти)

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #15 -: Юли 25, 2013, 12:17:57 pm »
мда, прогресиите са  бавни, но  при мен  работят
1)  няма  такъв мързел, който ме е налегнал от около година  асц- съвпад  натален нептун
2) преди  8-9  години  прогресивният ми юпитер се обърна в ретро и  както   бях много амбициозна ми се изпари всяка  амбиция;
3) общо взето и поргресивната ми луна действа;

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #16 -: Юли 25, 2013, 02:06:27 pm »
мда, прогресиите са  бавни, но  при мен  работят
1)  няма  такъв мързел, който ме е налегнал от около година  асц- съвпад  натален нептун

Хм, при мен е наобратно (прогр. АС в съвпад с Нептун) – няма такъв гърч,  мързел не ме е обзел, но все по-силно усещам недостиг на сили и физическа енергия, много лесно започнах да се преуморявам и напрежението все повече ме дразни, особено когато се създава искуствено в работна среда. Изключително остро и изнервено започнах да реагирам към говорене на висок глас, надприказване в офиса, празни приказки, както и шум в градския транспорт. Сега, под влияние на Нептун, копнея за тишина, отмора, релакс и спокойствие, но няма и няма...


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #17 -: Юли 25, 2013, 04:00:55 pm »
:) по  същество преживяването е подобно-  желание за СПА, релакс,  изключване, музика и   само  нежности и красоти
просто аз по принцип съм активно движещ се елемент в пространството, а сега намирам това и ангажиментите си за ненужни и съм летаргично настроена.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #18 -: Юли 25, 2013, 04:40:59 pm »
В последните около 2 години - прогресивен АС в Риби в квадрат с натален Нептун. И аз предпочитам тишината и спокойствието. Особено от около преди година, когато прогресивна Луна влезе в 12-ти дом.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #19 -: Юли 25, 2013, 04:48:34 pm »
:) по  същество преживяването е подобно-  желание за СПА, релакс,  изключване, музика и   само  нежности и красоти


За Спа не смея и да си мечтая, но вече копнея за тишина и спокойствие.
Толкова много шум, напрежение и суета в този град ми идват в повече.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #20 -: Юли 25, 2013, 09:24:40 pm »
И аз погледнах сегашното положение на прогресивната карта - догодина по това време ще имам точен съвпад на прогресивно МЦ със слънце У2,3 и тригон на прогресивен АЦ със сатурн У7. А, дано да последва нещо добро в проф. сфера. Иначе много отчетливо си работят при мен прогресиите, особено на луната. Има отчетливи събития при смяна на знака на прогресивната луна. Преди почти 2 месеца влезе в рак, в момента е в точен съвпад с наталната. При самото сменяне на знака имаше някои кофликти с женската част  ;D Прогресивната ми луница в момента се е забила в 12-ти дом ,горката, как ми липсва 11-домната близнашка  :( Усещам как рачешките теми започват да ме влекат лека-полека: повече сигурност, стабилност и тн). При съвпад на прогресивната луна с МЦ в риби съм завършила средното си образование и са ме приели в университет. При съвпад с нат. мерк ( 2 месеца след съвпада с нат мц) заминавам в чужбина. Мерка ми е управител на 4-ти и 12-ти. При прогресивна луна в 9-ти: първият по-дълъг престой зад граница, интензивно изучаване на езици и тн. При тригон на прог. луна в овен с нат. уран У8,9: запалвам се по астрологията. Абе работят си прогресиите  :D, след 3 месеца  очаквам опозицията с нат. нептун У10, дано не се възвеса в много сънища и илюзии.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #21 -: Декември 22, 2013, 05:38:01 pm »
Да. ;)
При мен Меркурий по прогресия е преминал през 4 знака и от залюхан и не чуваш петлите, знак на  заточение и в екзалтация на ВЕнера ,но у дома си,сега е в знак на трон и в дом на ВЕнера .Пътувайки е "поздравил" всичките ми планети,оси с вести.Започвам да схващам,що е то обективност,логика,обмен на информация,сътрудничество.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #22 -: Декември 24, 2013, 09:43:11 am »
Някой да е срещал прогресивната луна в риби от първа ръка?
Нещо не я искам тази енергия. Достатъчно нептуново усещам от троновата му позиция към планетите ми в ъглите, бъркам, не дочувам, друго усещам...И слънцето ми ще стои в 12 дом май до пенсия. А риби ми е в 8 дом, там е и нодалната ос.
Не се оплаквам, въоръжавам се с разбиране и информация. :)
Рени, как се справяме с риби-влиянието? По "разтварянето" на егото съм поработила достатъчно, мисля, освен да взема да се вдъхновя още повече. :72:
« Последна редакция: Декември 24, 2013, 09:45:25 am от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #23 -: Декември 24, 2013, 10:02:17 am »
Някой да е срещал прогресивната луна в риби от първа ръка?
Нещо не я искам тази енергия. Достатъчно нептуново усещам от троновата му позиция към планетите ми в ъглите, бъркам, не дочувам, друго усещам...И слънцето ми ще стои в 12 дом май до пенсия. А риби ми е в 8 дом, там е и нодалната ос.
Не се оплаквам, въоръжавам се с разбиране и информация. :)
Рени, как се справяме с риби-влиянието? По "разтварянето" на егото съм поработила достатъчно, мисля, освен да взема да се вдъхновя още повече. :72:

Позволи си да се "изгубиш" ,или поне единият от двамата "Близнаци"  :86:
Настрой се на вълна "служене" ,но без да очакваш ответна съща реакция,позволявай си да мечтаеш,да копнееш ,да станеш инертна ,чувствай какво се случва ,около теб ,не търси логика в нещата,не се страхувай ,ако онова ,което "виждаш" не е същото ,което би трябвало да бъде ,просто го приемай ;промени малко цветовата гама в облеклото към преливащите се нюанси,не изразителни цветове,по-плавна походка; направи си ежедневието като в приказките .... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #24 -: Декември 24, 2013, 10:52:10 am »
Да, благодаря, Веско, Рени!
От езотерика, астрология винаги съм се интересувала.
Сега като ви чета, изведнъж прозрях от какво се опасявам. Да не загубя някакъв въображаем контрол, при това чудесно знам, че почти нищо не контролираме, освен самите себе си. Логиката в мен си "мисли", че ако разбира и подрежда нещата-битови, икономически въпроси, ще се справи с живота. Сега ще трябва да се опитам да се доверя на вътрешния си източник, забравяйки меркурий, да се опозная с нептун. Познавам го и него, но никога не мога да ги срещна, без да си пречат и да са взаимноизключващи се. Това вече е от двамата в мен. :41: Ако постигна единство, ще докладвам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #25 -: Декември 24, 2013, 12:21:45 pm »
Enigma,наталната Луна в кой знак ти е ,дом ,аспекти ,какво управлява,върха със знак Рак ,ИЦ-това е важно ,как се "разбира " с прогресивната .)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #26 -: Декември 24, 2013, 12:28:25 pm »
Enigma,наталната Луна в кой знак ти е ,дом ,аспекти ,какво управлява,върха със знак Рак ,ИЦ-това е важно ,как се "разбира " с прогресивната .)))
Тя се разбира, водна е, но аз се не разбирам. :85: Слънцето и луната са ми разлиниин, там е, нямат нищо, всеки завежда различни неща. Търся да ги нагодя и двамата да са подхранени.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #27 -: Декември 24, 2013, 12:38:19 pm »
Enigma,наталната Луна в кой знак ти е ,дом ,аспекти ,какво управлява,върха със знак Рак ,ИЦ-това е важно ,как се "разбира " с прогресивната .)))
Тя се разбира, водна е, но аз се не разбирам. :85: Слънцето и луната са ми разлиниин, там е, нямат нищо, всеки завежда различни неща. Търся да ги нагодя и двамата да са подхранени.

Щом Луната ти е  в Рак ,наслади се на един "ренесансов" период от 2 1/2 г изразен през призмата на Слънце в Близнаци или ....пиши,пътувай,ръкодействай,"помагай/лекувай " говорейки или чрез някакъв занаят.... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #28 -: Декември 24, 2013, 12:41:13 pm »
Да ,винаги има начин, няма да е барок/студен и квадратен/ а ренесанс, даваш ми идеи. :58:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #29 -: Декември 24, 2013, 01:05:06 pm »
Да ,винаги има начин, няма да е барок/студен и квадратен/ а ренесанс, даваш ми идеи. :58:

Това правят "Златните/Огнени Рибки "-дават идеи  :58:
Това ще правиш и ти в периода на пр.Луна в Риби -ще даваш ,онова ,което носиш в себе си ,без да ти го искат и без да ти го "плащат "  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“