Автор Тема: Прогресивни ли сме наистина  (Прочетена 18995 пъти)

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #90 -: Юли 17, 2014, 02:28:33 pm »
И при мен периодът на прогресивна Луна в Овен беше жизнерадостен и изпълнен с приятни емоции. При прогресивна Луна в Риби загубих близки за мен хора и това си беше точно привършване на даден цикъл от живота, сбогуване с миналото и с минали стереотипи, изолация, тъга. При преминаването й в Овен, започна нов цикъл - все пак Овен е първият знак от зодиака. Станах по-борбена и безцеремонна, научих се да отстоявам позициите си.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #91 -: Юли 17, 2014, 02:30:04 pm »
Все пак тогава минаваше през 5 дом, това също има значение.

А по-зареден с конфликти и сътресения период при мен беше преминаването на прогр. Луна през Везни, един от най-неприятните през целия ми живот.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #92 -: Юли 17, 2014, 03:00:31 pm »
При мен тази прогресия носи от всичко - много напрежение, нерви, игра с 'огъня'(играя си голяма сума пари, но целта оправдава средствата), сега и мисли за лятна петодомна актовност  :012:. Освободих се от досадната си работа - имам още 6 дни до изтичане на предизвестието, което го прекарах в отпуска и болнични  :012: . откакто прогресията премина започна да преминава през тъй наречените лични домове, започнах да отдавам най-голямо значение на моите си желания и предпочитания, станах много безкомпромисен.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #93 -: Юли 17, 2014, 03:08:58 pm »
При мен тази прогресия носи от всичко - много напрежение, нерви, игра с 'огъня'(играя си голяма сума пари, но целта оправдава средствата), сега и мисли за лятна петодомна актовност  :012:. Освободих се от досадната си работа - имам още 6 дни до изтичане на предизвестието, което го прекарах в отпуска и болнични  :012: . откакто прогресията премина започна да преминава през тъй наречените лични домове, започнах да отдавам най-голямо значение на моите си желания и предпочитания, станах много безкомпромисен.
Работа ли напускаш? Ще ми кажеш ли при какви транзити ти се случва (подаваш молба)? Ако искаш може и в темата 'събития и транзити'.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #94 -: Юли 17, 2014, 03:24:36 pm »
Не мога да повярвам, че има хора, които харесват прогресивната луна в овен и много ти се радвам :) В общи линии хората не я обичат, защото носи много скандали, нерви, агресия, налагане на лично мнение. Но при рибите е друго, вие имате нужда от огън, жив оптимизъм и да доказвате себе си. Тази луна наистина може много да ти помогне най-вече да се научиш да обичаш себе си - самовлюбеният овен :) А килограмите никога не съм ги свързвала с прогресивните луни, но щом казвате. Даже в овен много се спортува, аз не се спирах тогава, мейл също сега спортува, много енергия дава тази луна, но най-вече на огнените зодии, при водните е по-друго. Виж как ти е поставен марс, за да разбереш как ще се чувстваш с тази луна.

Sunnily,ти си със Слънце Овен и как се чувстваш с тази Луна ,как реагираш,действаш и с Марс ,който също е самовлюбен?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #95 -: Юли 17, 2014, 07:07:52 pm »
Винаги при прогресии се гледа и управителят на прогресивната луна, когато е в овен, се гледа марс, ето пример с Лили - марс в риби - като цяло спокоен период, прогресивна луна във везни - венера в овен - по-труден период.
При мен марс е в скорпион в 8 дом и ми донесе много смърт, работа, свързана със смърт, преобърна ми много живота, мислите, изобщо всичко по 8 дом. Отделно имам твърде много огън, и слънце и луна са ми в овен и явно ми дойде в повечко. Телецът е друга работа, венера ми екзалтира в риби и затова се чувствам спокойна и в хармония със себе си.

Благодаря ,за споделеното,но попитах за рождената ти карта -там как се случва Луна в Овен ,като специфика?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #96 -: Юли 17, 2014, 10:14:15 pm »
Винаги при прогресии се гледа и управителят на прогресивната луна, когато е в овен, се гледа марс, ето пример с Лили - марс в риби - като цяло спокоен период, прогресивна луна във везни - венера в овен - по-труден период.
При мен марс е в скорпион в 8 дом и ми донесе много смърт, работа, свързана със смърт, преобърна ми много живота, мислите, изобщо всичко по 8 дом. Отделно имам твърде много огън, и слънце и луна са ми в овен и явно ми дойде в повечко. Телецът е друга работа, венера ми екзалтира в риби и затова се чувствам спокойна и в хармония със себе си.
Това много ценно, Съни! Много просто, но пък ефективно. Периодите на прогресивната Луна всъщност зависят от местоположението и аспектите на управителя - натален и прогресивен. При мен поне работи. Интересно е с този метод да проследя прогресиите на всичките планети и АЦ и да видя как се съчетават.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #97 -: Юли 17, 2014, 11:24:59 pm »
В първи дом мина, направи съвпад с натална луна, после слънце, едновременно квадрати с юпитер и тригон с уран.

Явно ,аз питам неразбираемо ?!?  :)

Ти си Овен с Луна в Овен,аз съм Риби с Луна в Овен -каква е разликата ?
Когато пр.Луна е в Овен ,пак каква е разликата ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #98 -: Август 07, 2014, 11:27:56 am »
Някой преживял ли е прогресивно Слънце да дойде над натален Сатурн? Как се проявява?

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #99 -: Август 07, 2014, 12:39:14 pm »
Някой преживял ли е прогресивно Слънце да дойде над натален Сатурн? Как се проявява?

осветляване и осъзнаване на делата, управлявани от Сатурн, с основно влияние върху дома, в който се случва.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #100 -: Август 07, 2014, 04:30:33 pm »
Някой преживял ли е прогресивно Слънце да дойде над натален Сатурн? Как се проявява?
При моя мъж го имаше този аспект преди 15г, беше му гаден период- бизнеса и семейството му рухнаха, стъпи си на краката едва когато пр Слънце избяга на 2гр от пр Сатурн,
но е от значение в кой дом се случва и кои домове управляват- при него Сатурн е У5, У6 в 6д, съвпад с ДСЦ

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #101 -: Август 08, 2014, 04:22:20 pm »
Някой преживял ли е прогресивно Слънце да дойде над натален Сатурн? Как се проявява?

Този аспект ще го имам след 7 години.
Наскоро имах пр.Новолуние,съвпад с Иц
Пр.Марс през ноември ще  квадратира нат.Сатурн У11, намиращ се в 4 дом. Тогава и  пр.Луна ще премина през нат Сатурн.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #102 -: Август 12, 2014, 08:37:33 pm »
Точно след месец пр.Слънце е 0* 0' 0'' в знак стрелец!

Може вече да се усеща, защото днес на лични ми писа съфорумка, че нещо е почнала да ми хлопа дъската, като на Мара, която е слънчев стрелец ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #103 -: Август 12, 2014, 09:14:35 pm »
Повече бих се притеснявала от Плутон и Уран към светилата, не от прогресивно Слънце в Стрелец.  ;D

Но на мен вече ми мина транзитът, още не съм изтрещяла.... е, само мъничко, не толкова видимо.  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресивни ли сме наистина
« Отговор #104 -: Август 12, 2014, 09:24:35 pm »
Не е нужно да си сл. Стрелец,за да ти хлопа,моята дограма е разхлопана по рождение,а от транзити+,най-много да почукам на небесната врата и да да се разскърцат задните панти. :012: