Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 297852 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #45 -: Октомври 15, 2013, 10:58:58 am »
Не мисля, че е въпрос на гледна точка. Често акцент по юпитер в негативен план се манифестират съвсем реално чрез преяждане, чревоугодничество, прекаляване с различни неща (според радикса), съответно болести свързани с това - рано или късно

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #46 -: Октомври 15, 2013, 11:42:39 am »
Аз вярвам, че винаги има начин да намалиш, ако не-избегнеш негативното влияние в картата, именно като не се поддаваш на тъмната страна на планетата.
Например ако говорим за марс могат да се използват всякакви методи за намаляване и овладяване на гнева - медитации, разходки, спорт и тогава, дори при съвпади, опозиции и квадрати, ще можем да се възползваме от положителната му страна - повече енергия, хъс, устрем
За юпитер - колкото си по-щедър към другите, благороден, толкова по-малко самовлюбен ще си и вероятно ще имаш повече добри и издигнати приятели - нещо в тази посока

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #47 -: Октомври 15, 2013, 12:26:45 pm »
Много силно поставен Юпитер съм виждала в картите на безпринципни хора – много често в Риби и в 9ти или 10ти дом от Лагна, често и в аспект със светило, което наистина не ми се струва логично. Но в практиката се убедих, че Юпитер на винаги дава духовни аспирации, той си работи на първо място като статусна планета, в материята един силно и благоприятно поставен Юпитер дава повече подкрепа и възможности да се постигне успех, просперитет. В картите на хора с афинитет към материалното, към статуса съм забелязвала силен Юпитер в раши и същевременно дебилитиран (често в Козирог) в навамша. Не че екзалтирал Юпитер в навамша е някаква гаранция за духовен растеж и не дава задължително извисен човек. И при такива хора транзитите на Юпитер наистина носят успехи, но говорим за благоприятно стечение на обстоятелства в тяхна полза, не за по-висшата страна на тази планета и нейните проявления. Малцина хора стигат до духовната страна на Юпитер, т.е. в ролята му на гуру, учител.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #48 -: Октомври 15, 2013, 02:02:40 pm »
А вероятно за наградите и "заслугите" е от значение и как се намира Юпитер спрямо Сатурн и дали  знаково образуват десен или ляв аспект. И най-общо казано тези с десен аспект на Юпитер към Сатурн ще имат доминантен Юпитер т.е. ще имат по-силна вяра, оптимизъм, благоприятно стечение на обстоятелствата и обратното, ако Сатурн е доминантен - заслугите ще се награждават и ще идват след пречки и усилен труд.

много добър коментар! ето пак синхронност - планетата в десети дом от разглежданата доминира над нея, по-просто казано - десен квадрат  :dance:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #49 -: Октомври 15, 2013, 02:18:27 pm »
Всичко изброено до тук от вас е вярно за Юпитер и аз го споделям ,но въпроса относно гледната точка остава в сила.
Аз имам силен акцент на Юпитер в картата си и съответно темперамента ,същността ми е оцветена от същия,но някои хора (повечето )виждат  у мен негативните му прояви ,а по-малка част -позитивните.Ще се опитам  да го обясня с това как се вписва в натала ми Юпитер:
С АСЦ Стрелец съм и Марс в 1-ви дом в знака на АСЦ-не ми пука за действията ми,изказа,подхода ,Юпитер в 10-ти дом -важното е да съм "най-горе".Юпитер съвпад ЮЛВ,"идвам" с възгордяването ,преувеличаването опозиция Слънце на егото.Слънце в знак ,където Юпитер е съуправител ,а Юпитер е в знак на заточение на Слънцето,хм сега го "видях" това (не бях се замисляла върху този казус ::)) -лустро.Юпитер съвпад Уран У3 ,винаги съм получавала "факсове" в точния момент,за точната цел и да,разчитала съм предимно на късмета ,това е много яко ,пожелавам го на всички  :cheer: И ...шепа добринки ,Юпитер секстил Нептун и АСЦ -раздавам се цялата ей така ,докато ми спре тока ,разболявам се по-сериозно ,зареждам батериите и пак .Много често идват при мен познати и искат да ги прегърна ,просто да ме погледнат ,да ме чуят за да ги заредя и даже ми го казват .Но това ми излъчване не уравновесява негативното,хората не ми "прощават" това ,което "знам".

Дано съм помогнала с информация от първа ръка за Юпитер,за който се интересува. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #50 -: Октомври 15, 2013, 02:28:37 pm »
Рени, при теб има и рецепция по терми между юпитер и венера, което си е връзка м/у двата бенефика, така че наистина би трябвало да има доза "късмет", както пише по книгите - всяка връзка юпитер/венера е добре дошла

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #51 -: Октомври 15, 2013, 02:36:10 pm »
Papy,благодаря за информацията  :58:

Аз не навлизам в подробности ,даже доста от астрологичните термини не ги знам или не са ми понятни ,но благодарение на списващите тук във форума доста се пообразовах в тази посока,иначе никога не бих седнала да ги чета .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #52 -: Октомври 15, 2013, 02:53:50 pm »
Във връзка с това, което написах по-горе, Рени ти имаш доминантен Юпитер.

А ти имаш попадение точно в "десятката" ,Starinthe...затова ,че следвам вътрешния си компас. :08:

И аз като такъв го усещам ,Юпитер . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #53 -: Октомври 16, 2013, 11:00:56 am »
А защо не отчитаме дали транзитите на Юпитер ,в случая са в унисон с нашата ориентация в живота?!? Например ,ако тр.Юпитер се движи над хоризонта ,а ние сме прекалено заети с вътрешния си свят ,тогава може да усещане ,че транзитите съответстват на дейности,които трябва да бъдат извършени,а не които лично искаме да направим .Ето тук се получава разминаването в нашите очаквания.И има значение на каква възраст тр.Юпитер минава през важна точка планета ,защото това е обществена планета и се иска време ,човек да си взаимодейства със света ,да е успял да утвърди донякъде своите стремежи,да е сграбчил поне една-две възможности и тогава да очаква от " Късметлията" -дарове.Поддържането на вярата/увереността ,вдъхновението,оптимизма са "въдичката" за транзитите на Юпитер.И не е задължително точно ,когато тр.Юпитер активира по определен начин сфера,планета,точка в натала ни ,веднага да си "получим" подаръка ,нали същият е фактора бъдеще .

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #54 -: Октомври 17, 2013, 12:31:26 am »
Само да вметна, че според Румен Колев екзалтациите не са там, където си мислим :)
Ти клетва не си ли давала, какво се раздрънка. :021: ;D

Четох неотдавна в една книга на Рамана, че ретроградните планетои в знак на екзалтация се  държат като  планети в падение, а  ретроградните планети в  падение  са проявяват като екзалтирани...Вие  имате ли някакви наблюдения. При мене  не мисля, че е чак така..

А каква е обосновката на това твърдение, ако си спомняш? И аз не мога да се съглася засега, но нямам точно лична за сверка, пък екзалтациите на "новите" са спорни като цяло.

Satin, при теб къде/какъв е Юпитер?

п.п. давайте примери с карти за такива, които получили нещо от него без заслуги и със съответните уточнения, ако може
« Последна редакция: Октомври 17, 2013, 12:34:39 am от sunrain »
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #55 -: Октомври 17, 2013, 12:38:31 am »
Ти клетва не си ли давала, какво се раздрънка. :021: ;D

Когато го написах, още не бях  :banghead:
Сега вече нищо не мога да кажа  :sign0135:

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #56 -: Октомври 17, 2013, 01:33:47 am »
А вероятно за наградите и "заслугите" е от значение и как се намира Юпитер спрямо Сатурн и дали  знаково образуват десен или ляв аспект. И най-общо казано тези с десен аспект на Юпитер към Сатурн ще имат доминантен Юпитер т.е. ще имат по-силна вяра, оптимизъм, благоприятно стечение на обстоятелствата и обратното, ако Сатурн е доминантен - заслугите ще се награждават и ще идват след пречки и усилен труд.

много добър коментар! ето пак синхронност - планетата в десети дом от разглежданата доминира над нея, по-просто казано - десен квадрат  :dance:

От разглежданата, ама важно къде е тя, щото при дадения пример с Рени, доколкото се сещам двете са в опозиторни знаци, или не? И ако имаме десен аспект на Юпитер със Сатурн - доминира Сатурн. Но може и да не съм ви разбрала нещо.

No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #57 -: Октомври 17, 2013, 01:48:04 am »
Аз вярвам, че винаги има начин да намалиш, ако не-избегнеш негативното влияние в картата, именно като не се поддаваш на тъмната страна на планетата.
Например ако говорим за марс могат да се използват всякакви методи за намаляване и овладяване на гнева - медитации, разходки, спорт и тогава, дори при съвпади, опозиции и квадрати, ще можем да се възползваме от положителната му страна - повече енергия, хъс, устрем
За юпитер - колкото си по-щедър към другите, благороден, толкова по-малко самовлюбен ще си и вероятно ще имаш повече добри и издигнати приятели - нещо в тази посока

Аз пък не го считам за необходимо.

Продължавам да се чудя на желанието да се "кастрират" основните енергии, които си идват с планетите. Само и само да се достигне някакво ниво, понеже то било в контраст с известни първични прояви. Щото сме на тази земя само да се извисяваме и нямаме намерение да се държим като човеци. Струва ми се напълно неадекватно, изкуствено и дори нелепо.

Особено за Марс - ми той си иска своето и винаги има смисъл от него. И да пробягаш цялата градина, докато му трае транзитът, ако те очаква там наоколо един конфликт (примерно) и само го замиташ, еми няма как, ще трябва да се изправиш очи в очи и да го разрешиш.   
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #58 -: Октомври 17, 2013, 02:18:48 am »
Аз вярвам, че винаги има начин да намалиш, ако не-избегнеш негативното влияние в картата, именно като не се поддаваш на тъмната страна на планетата.
Например ако говорим за марс могат да се използват всякакви методи за намаляване и овладяване на гнева - медитации, разходки, спорт и тогава, дори при съвпади, опозиции и квадрати, ще можем да се възползваме от положителната му страна - повече енергия, хъс, устрем
За юпитер - колкото си по-щедър към другите, благороден, толкова по-малко самовлюбен ще си и вероятно ще имаш повече добри и издигнати приятели - нещо в тази посока

Аз пък не го считам за необходимо.

Продължавам да се чудя на желанието да се "кастрират" основните енергии, които си идват с планетите. Само и само да се достигне някакво ниво, понеже то било в контраст с известни първични прояви. Щото сме на тази земя само да се извисяваме и нямаме намерение да се държим като човеци. Струва ми се напълно неадекватно, изкуствено и дори нелепо.

Особено за Марс - ми той си иска своето и винаги има смисъл от него. И да пробягаш цялата градина, докато му трае транзитът, ако те очаква там наоколо един конфликт (примерно) и само го замиташ, еми няма как, ще трябва да се изправиш очи в очи и да го разрешиш.   

 :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #59 -: Октомври 17, 2013, 09:04:07 pm »
Да споделя, колко много ми дава Юпитер и в момента-тр.Юпитер квадратура Луна ,очаквам покана за календара на "MICHELIN",когато спре стационарно в градуса на Луната ми ,толкова добре си хапвам. :103: :))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“