Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 303824 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #60 -: Октомври 17, 2013, 10:49:40 pm »
Emma,а какви са ти "очакванията" от Юпитер ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #61 -: Октомври 17, 2013, 11:49:15 pm »
Дотук от споделеното по тр.Юпитер наблюдавам доста благинки,затова попитах какво очакваш от Юпитер по принцип ,не сега в периода.При теб Юпитер е в Скорпион у дома си,диспозитор на Марс ,а Марс диспозитор на Юпитер,У11 -ти дом,квадрат Луна -очакванията ти от него са свързани с" гала вечеря на Лазурния бряг в компанията на холивудски знаменитости за сметка,за сметка на ...общината например". ;)
Ти спомена ,че Сатурн е този ,който те облагоденства и така трябва да го усещаш ,все пак  е в знак на екзалтация ,но той винаги следва Юпитер ,така че каквото си споделила  с другите (това първо) ,Сатурн с такова ще те възнагради.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #62 -: Октомври 25, 2013, 08:03:20 pm »
И забравих още едно въпросче... Ти на какво мнение си по въпроса  за ретроградните планети в падение и екзалтация? Имаш ли наблюдения от картите, които си разглеждала.

Здравей, Гаури. Продължавам да нямам собствено мнение по въпроса, изградено на база опит. Но търся из нета различни гледни точки. Като тази - http://www.vedicforum.com/articles-and-research/the-power-of-the-grahas/. Ретрограден дебилитиран Юпитер в 7-ми дом. Казусът е на момиче (индийка), омъжена с уреден от семейството брак. Следва развод и търсене на нов съпруг, което се оказва трудно. Според автора на анализа под картата това се дължи на положението на Юпитер.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #63 -: Октомври 25, 2013, 10:50:39 pm »
... ако наистина семейството й не може да предложи повторна зестра ( която си е обикновено доста) пък и дискредитирана  от 1 брак.. то не се знае дали има желаещ индиец и чужденците са опция

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #64 -: Февруари 07, 2014, 12:34:23 pm »
Юпитер спира на 10 * Рак на 02.03. в градуса на Новолунието в Риби,като съуправител на същото в компанията на още три стационарни планети Меркурий,Марс и Сатурн-не знам дали това има значение и какво ,но ми направи впечатление.

В частност за Юпитер в стационарно-директна фаза,при онези ,които аспектира планета/и в същия градус ,връщайки се назад 7 месеца,могат да проверят ,тогава какво е "замислено",но не й стигнала увереността да го направим ,сега вече е узряло и ще се освободи по делата и в сферата на засегнатите планети/домове/точки-нова авантюра,това все пак е Юпитер  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #65 -: Февруари 09, 2014, 12:46:10 pm »
Юпитер спира на 10 * Рак на 02.03. в градуса на Новолунието в Риби,като съуправител на същото в компанията на още три стационарни планети Меркурий,Марс и Сатурн-не знам дали това има значение и какво ,но ми направи впечатление.

В частност за Юпитер в стационарно-директна фаза,при онези ,които аспектира планета/и в същия градус ,връщайки се назад 7 месеца,могат да проверят ,тогава какво е "замислено",но не й стигнала увереността да го направим ,сега вече е узряло и ще се освободи по делата и в сферата на засегнатите планети/домове/точки-нова авантюра,това все пак е Юпитер  ;)

при мен ще стациото на Юпитер ще активира  с опозиция прогр. секстил Венера/Меркурий  Козирог към нат.Венера Скорпион,У2,9

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #66 -: Февруари 10, 2014, 09:38:38 am »
Тр.Юпитер тригон ИЦ ми се отрази много добре-и вкъщи,и в емоционално отношение.Транзитира  в 11дом,като разшири и приятелското ми обкръжение.

(пр.Юпитер тригон АЦ-преобладават запознаства със слънчеви риби и слънчеви стрелци)
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #67 -: Май 29, 2014, 09:57:58 am »
Подновявам темата.  :012: Юпитер в Лъв ще премине през моя 12 дом. Чудих се дали ще е толкова лошо да ми квадратира скорпионските Плутон, Слънце, Сатурн и накрая Меркурий в 3ти дом?! Върнах времето назад и видях, че нищо кой знае какво притеснително не се е случило, точно защото в радикса Юпитер ми е в Козирог, в 5ти дом, У4 (интерсептиран Стрелец), в секстил със Слънце в 3ти и квадрат с Луна в 8ми. Едновременно с квадратите, прави тригони и с Уран, Венера и Нептун в Стрелец, с Луна в Овен. Де факто нищо не е толкова лошо, колкото изглежда и действително при предното преминаване на Юпитер в Лъв, аз съм била последна година в гимназията, после бал, когато Юпитер е бил в квадрат със Слънце някъде , съм имала кандидатстудентски изпити и приемане във ВУЗ. Когато вече Юпитер е в Дева през АСЦ, аз се премествам в друг град, където уча и още съм тук. Тази година се надявам за почивка навън, живот и здраве, също така семейството ми да е добре и да се преместят в ново жилище, нов живот. За 'оттеглянето' от света и без това съм го направила вече (ретрограден прогресивен Меркурий , натално у1,2,10). :)
« Последна редакция: Май 29, 2014, 10:00:29 am от ini »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #68 -: Май 29, 2014, 10:42:19 am »
Ini,

Юпитер в 12 -ти дом се чувства достатъчно добре ,като втори управител на Риби ,при транзит можеш да разчиташ на благодетел в негово лице;квадратурата е добър аспект за Юпитер,така че може да ти даде увереност да предприемеш действия в съответните сфери.При теб Юпитер е в знак на падение ,което донякъде не оправдава очакванията по натал и при транзит;резултатите от неговите транзити ще са в сферите,засягащи 5-ти дом ,а кардиналните промени по 4-ти.Това е в общ вид. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #69 -: Май 29, 2014, 10:47:35 am »
Ini,

Юпитер в 12 -ти дом се чувства достатъчно добре ,като втори управител на Риби ,при транзит можеш да разчиташ на благодетел в негово лице;квадратурата е добър аспект за Юпитер,така че може да ти даде увереност да предприемеш действия в съответните сфери.При теб Юпитер е в знак на падение ,което донякъде не оправдава очакванията по натал и при транзит;резултатите от неговите транзити ще са в сферите,засягащи 5-ти дом ,а кардиналните промени по 4-ти.Това е в общ вид. :)
ДА! До колкото всичко зависи от положението по радикс, Юпитер не ми е много силна, затова мисля на фино, вътрешно ниво ще станат промени, които ще ми дадат вътрешната убеденост да направя крачка в засегнатите сфери, съответно и да има резултат по тях. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #70 -: Май 29, 2014, 10:59:20 am »
Зависи дотолкова ,че дали  имаш оптимистично ,реалистично или свръхнадменно ( мислиш се за Бог)  виждане/отношение за случващото се около теб и доколко умееш да "ловиш " късмета.Всеки един лек аспект на Юпитер е дар,но всеки твърд аспект  на същия ,е бонус. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #71 -: Май 29, 2014, 11:07:25 am »
Зависи дотолкова ,че дали  имаш оптимистично ,реалистично или свръхнадменно ( мислиш се за Бог)  виждане/отношение за случващото се около теб и доколко умееш да "ловиш " късмета.Всеки един лек аспект на Юпитер е дар,но всеки твърд аспект  на същия ,е бонус. :)
Да, разбира се! :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #72 -: Май 30, 2014, 12:23:55 pm »
Транзита на Юпитер през знака на Луната няма да го запомня с добро, но квадрата му с нат. Меркурий, а непосредствено след това и с Венера усещам като някакъв вододел, преломен момент. Идва време да променя нещо и в професията, и в личните отношения. Повече не желая да вървя по утъпкани пътища, да толерирам посредствеността и отношения, които не ме устройват и не ми носят удовлетворение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #73 -: Май 30, 2014, 01:43:35 pm »
Транзита на Юпитер през знака на Луната няма да го запомня с добро, но квадрата му с нат. Меркурий, а непосредствено след това и с Венера усещам като някакъв вододел, преломен момент. Идва време да променя нещо и в професията, и в личните отношения. Повече не желая да вървя по утъпкани пътища, да толерирам посредствеността и отношения, които не ме устройват и не ми носят удовлетворение.

Това дали не е Уран в Овен?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #74 -: Май 30, 2014, 01:57:15 pm »
Може и от Уран да е, макар че аспектът му със светилата вече се е разпаднал, а съвпадът с Меркурий и Венера предстои по-нататък.

Мдааа, Уран има ниска толерантност към посредствеността, това не е по Юпитер. Юпитер е душко-добродушко, от време на време го избива на снобизъм.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui