Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 301721 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #975 -: Септември 01, 2016, 07:00:01 pm »
Днес-утре си имам транзитен Юпитер, У6, върху ИЦ. Имам си пак преживявания заради работата.
нали е в хармонични аспекти с У1 и У7 или заради опозето със Сатурн ти влие зле?

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #976 -: Септември 02, 2016, 01:51:01 pm »
нали е в хармонични аспекти с У1 и У7 или заради опозето със Сатурн ти влие зле?

Ами то опозето нали уж вече мина - на 26гр беше. Тогава ми беше доста напрегнато пак. Сега, като сменя дома, предполагам, че ще има някакви изменения - опитвам се да направя някакъв компромис, за да съм по-спокойна, но да видим ...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #977 -: Септември 06, 2016, 10:57:27 pm »
Юпитер почти излиза от втори дом като трябва да отбележа, че пр ми луна е на 29 телец. Голямо ядене и харчене на пари. Чак се изненадвам на лакомията си :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #978 -: Септември 07, 2016, 10:05:58 am »
Юпитер в 11д в опозиция на нат. Слънце, чиито диспозитор е - няма особени проявления :) Всичко си е постарому, независимо от всички останали аспекти :)
Дори не се чувствам неизразена  :72: Юпитер е У3, съу5.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #979 -: Септември 07, 2016, 02:03:53 pm »
На прага сме на ингреса на Юпитер във Везни  :) Очаквате ли с облекчение - Юпи да напусне знака си на заточение  :012: Аз, като че ли да :)

Днес правих карта и докато я гледах имах проблясъци, че сме коментирали ингреса в мунданната тема, обаче нещо не намерих картата и направих една, която качвам :) При мен е в 7 дом - в партньорската тема има светлина в тунела, въпреки, че квадратира Слънцето ми  ;D Прекарахме няколко дни без децата и беше различно :)  :29: При ингреса - тр. Венера ще бъде в 7 дом, в съвпад с диспозитора си и в опозиция на нат.Юпитер. Вероятно промяната ще наложи да направя избор, свързан с пари. Имам предположения  :) Слънцето ще бъде на ДС, а Меркурий - ретрограден на Вертекс - може да срещна стари познати, да се завъртят идеи за общ бизнес  :012: Марс ще бъде високо в опозиция на наталния - дали ще се чувствам изцедена или ще имам хъс за действие - ще видим :)
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #980 -: Септември 07, 2016, 04:23:57 pm »
Алена, добре де, определено си по-навътре в астрологията от мен, та моля да ме светнеш :)))
Защо гледаш ингреса и му предаваш такова значение? Юпитер е във Везни 1г. Дотогава Венера ще се врътне из цялото колело... :017:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #981 -: Септември 07, 2016, 04:25:42 pm »
Вече усещам как ми затяга примката около врата, ще ми опозира стелиума... Но имам и голямо желание за промяна, нещата да се пораздвижат, да променя и битовите условия. Активизираха се и социалните контакти. Този път не идват да вземат, а са готови и да дават. Интересно, май съм си изплатила лошата карма.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #982 -: Септември 07, 2016, 04:39:17 pm »
И при мен се активизираха социалните контакти. Транзитен Юпитер в секстил с натално МС. В натала управлява 10-ти и 11-ти дом. Плюс това транзитна Венера в тригон с АС. Венера е у3.
« Последна редакция: Септември 07, 2016, 04:45:01 pm от Mirabella »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #983 -: Септември 07, 2016, 05:46:09 pm »
Алена, добре де, определено си по-навътре в астрологията от мен, та моля да ме светнеш :)))
Защо гледаш ингреса и му предаваш такова значение? Юпитер е във Везни 1г. Дотогава Венера ще се врътне из цялото колело... :017:

Винаги при смяна на знак на транзитна планета има събития, това си е основно правило на предиктивната астрология


При мен интересното е, че юпитер влиза в 3ти дом а пр луна в близнаци. Опозицията уран юпитер е по нодалната ми ос и аспектира точно и венера, която упр 3ти дом
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #984 -: Септември 07, 2016, 05:55:09 pm »
Добре - Юпитер ще преминe в 5-ти натален дом при мен(Везни)... Какво трябва да очаквам според теорията? Благодаря!

П.П.
Не,всъщност началото на 5-натален дом ми е част - краят на знака на Девата,но сега Юпитер ще сменя знак - ще мине във Везни,домът си е пак 5-ти,тоест интерсепция(надявам се се наричаше).
« Последна редакция: Септември 07, 2016, 05:57:58 pm от Ali_Lun »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #985 -: Септември 07, 2016, 06:08:43 pm »
Според теорията- деца :012: юпитер е естествен сигнификатор на децата, както и пети дом
Frankly, my dear, I don't give a damn.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #986 -: Септември 07, 2016, 06:28:11 pm »
От 5д ще тригонира Венера(у6), а след това МЦ и СЛВ.
2017 искам успехи - публични, творчески, материално измерими и носещи (ми) смисъл, защото свикнах с Плутоновите смърти, а Сатурнова стагнация мога да преподавам.
//гледам всички онлайн астролози и сайкики се надпреварват да предричат развиделяване при козирозите и искрено се надявам да се случи, защото го заслужаваме, а и вече е време.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #987 -: Септември 07, 2016, 06:57:30 pm »
От 5д ще тригонира Венера(у6), а след това МЦ и СЛВ.
2017 искам успехи - публични, творчески, материално измерими и носещи (ми) смисъл, защото свикнах с Плутоновите смърти, а Сатурнова стагнация мога да преподавам.
//гледам всички онлайн астролози и сайкики се надпреварват да предричат развиделяване при козирозите и искрено се надявам да се случи, защото го заслужаваме, а и вече е време.


ха, дано  :cheer:



Добре - Юпитер ще преминe в 5-ти натален дом при мен(Везни)... Какво трябва да очаквам според теорията? Благодаря!

П.П.
Не,всъщност началото на 5-натален дом ми е част - краят на знака на Девата,но сега Юпитер ще сменя знак - ще мине във Везни,домът си е пак 5-ти,тоест интерсепция(надявам се се наричаше).

Само това нищо не означава - зависи как ти е поставен в натала, какво управлява - ще пречупи наталните дадености през възможностите/енергията на петодомните теми - творчество, себеизразяване, развлечения, може и "тото" ... Но зависи от много други онстоятелства :)

Например при мен натален Юпитер е в ретроградна сянка, директен е, ама тъкмо е потеглил напред и това ми спъва темите, които управлява - 9, 10 дом, както и съупрвлява 1 дом. 9 дом ми е интерсептиран. дори за висшето обрзование - завърших с отличие, но в последния момент се отказах да кандидатствам по тема, за която се бях готвила 2 години. После още една година се мотах преди да реша какво искам, което беше пълен терор за родителтие ми - да не остана без образование .... Също относно спънатото и интерсеприрано - адски ми се приключенства, пътува, обаче съм вечно "спъната" по един или друг начин Затова си намирам приключенското - където мога (навсякъде около себе си) и с по-добре поставен Меркурий съм ОК с езиците и винаги съм ги ползвала в работата. нищо, че по прогресии се обърна, малко остава :)

Не ти познавам картата, за да направя някакво допускане за теб конкретно,а по принцип избягвам да генерализирам :)



Алена, добре де, определено си по-навътре в астрологията от мен, та моля да ме светнеш :)))
Защо гледаш ингреса и му предаваш такова значение? Юпитер е във Везни 1г. Дотогава Венера ще се врътне из цялото колело... :017:

Абе - навътре или надолу -  :85: относителна работа :) Съгласна съм с Айнщайн :)

Очаквам Юпитер да излезе от затвора и да облагодетелства Венерините теми, като Венера - упраавляваща Везни. Да има лекота, поради въздушния характер на знака .... И Венера сега е наоколо и тронова :) Очаквам хубавинки в общ план :)
« Последна редакция: Септември 07, 2016, 07:02:27 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #988 -: Септември 07, 2016, 07:06:51 pm »



Само това нищо не означава - зависи как ти е поставен в натала, какво управлява - ще пречупи наталните дадености през възможностите/енергията на петодомните теми - творчество, себеизразяване, развлечения, може и "тото" ... Но зависи от много други онстоятелства :)

Например при мен натален Юпитер е в ретроградна сянка, директен е, ама тъкмо е потеглил напред и това ми спъва темите, които управлява - 9, 10 дом, както и съупрвлява 1 дом. 9 дом ми е интерсептиран. дори за висшето обрзование - завърших с отличие, но в последния момент се отказах да кандидатствам по тема, за която се бях готвила 2 години. После още една година се мотах преди да реша какво искам, което беше пълен терор за родителтие ми - да не остана без образование .... Също относно спънатото и интерсеприрано - адски ми се приключенства, пътува, обаче съм вечно "спъната" по един или друг начин Затова си намирам приключенското - където мога (навсякъде около себе си) и с по-добре поставен Меркурий съм ОК с езиците и винаги съм ги ползвала в работата. нищо, че по прогресии се обърна, малко остава :)

Не ти познавам картата, за да направя някакво допускане за теб конкретно,а по принцип избягвам да генерализирам :)



Ето. :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #989 -: Септември 07, 2016, 09:19:28 pm »
При теб:

- Юпитер управлява ъгъл - тежи, както и е анаретен, заедно с лични планети:
- анаретна Венера - слизаща от трон и встъпваща в заточение
- анаретен Марс слизащ от трон към съвпад със СЛВ
- тронов Плутон, диспозитор на Слънцето ....

Изглежда си доста краен - всичко е черно или бяло - в стил "или-или", няма по средата, няма нюанси ::) Крайността не е само от анаретните планети, но и от това, че сменят достойнства, както и че Плутон управлява Слънцето и е тронов.

В този контекст, Юпитер и Венера при теб са започнали ниов цикъл в нейното царство, малко преди да се родиш и тя слиза под земята при Хадес. Все пак носи Юпитеровата склонност да преувеличава :)

Така, ти в натала си имаш заигравката Венера-Юпитер и би следвало сега да си усетил новият им цикъл и на Юпитер във Везни, когато и Венера е там - да му е уютно, "като у дома". Енергията да ти е близка.

Значим момент ще бъде преминаването на Венера през ДС, в царството на Юпитер, докато той е на нейна територия във Везни. Пои часа, който си предоставил това ще е в края на октомври :) Специфичното е, че там тогава започва нов цикъл Венера - Сатурн. А Сатурн при етб в натала прави първи крачки след ретроградие и е малко труден, муден, инат. От 10 дом ти квадратира Слънцето в 6 дом и управлява 9 дом. Би следвало да усещаш, че някой, нещо те спъва да растеш в кариерата, общ. изяви - даваш всичко то себе си, изпадаш в крайности, склонен си да преработваш, обаче това не те изстрелв до нужните висини, все едно правиш всичко катапултът да те изстреля, а краката ти са вързани с въжета. Може да има забавяне по отношение на академично образование, чужбина ...

В тази връзка - ако се влюбиш и искаш да се зажениш - може да срещнеш отпор - сега заради цикъла Венера-Сатурн на ДС. Обаче този цикъл е добре да се разгледа - ако продължи около 2 години - за това време пр. Слънце ще застане на ДС, пр.Венера от заточена, анаретна ще се слее с нат.Марс. Предстоя ти интересни времена.
Над силата е само умението да я владеем!