Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304565 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #855 -: Февруари 12, 2016, 02:22:36 pm »
Според Лили е в терма на Сатурн, та е сатурнясъл от всякъде  :)

Лили, халдейски или Кардано? И сменяш дневно/нощно раждане?
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #856 -: Февруари 12, 2016, 02:31:12 pm »
Лили, халдейски или Кардано? И сменяш дневно/нощно раждане?

https://starsandstones.wordpress.com/2013/11/16/tables-of-essential-dignities-and-debilities/

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #857 -: Февруари 12, 2016, 02:56:44 pm »
дадена планета е в ужасно състояние в картата ни - и? какво правим после? посипваме си главата с пепел? И я обвиняваме, че е такава и затова всеки път, когато влезе в аспект ще очакваме нещастие .....
След тази информация би било добре да имаме и продължение - някакви насоки, как да боравим с планетата, как да сме подготвени, или може би да не тръгваме с голямата кошница ... знам ли - нещо, което да дава някакво развитие, някакво разрешение на ситуацията, и дали въобще това е нашата ситуация, или има нещо по-важно в картата ...

поне аз така възприемам нещата

Хепи, да взема пример от двама твои любимци, гурута на астропсихологическото лечение.

Номер едно - Джефри Уолф Грийн.

Цитат
Early family life was brutal. Jeffrey experienced severe psychological and physical abuse from his mother. He and his brother were sent for a time to an orphanage and were later returned to family. Always the "black sheep".
He became an alcoholic. One drunken evening, he reached a fatal turning point when he got into a car accident one and came to an intense altercation with the other driver. Arrested before a near violent ending, he was offered one of two sentences - go to jail or go to Vietnam.  He had already experienced a life of abuse, devastation and trauma, but it could be nothing in comparison to the violence and insanity of the war he was about to experience.  "Life made no sense to me; even the idea of God made no sense. I had a very close friend during the war. One day we were bombed and he was reading the Bible when this happened. He got a direct hit, and all that was left when I returned was pieces of flesh and a blood covered Bible. I too had the shared illusion that God is perfect, and did not understand how he allowed such a thing to happen, especially when someone was reading his book... At the age of eighteen this is completely senseless. And so I erased God from my life."
Drugs became his form of emotional survival

Да не прекалявам с цитатите, но любимата ми част е как е получил цялата парадигма на еволюционната астрология след като му я е съобщил насън гуруто и "spiritual master Swami Sri Yukteswar, Paramahansa Yogananda’s". В думите ми няма насмешка, да не скочи някой да ме убеждава, че има разни канали за комуникация с други светове.

Номер 2. Хауърд Саспортас
Няма планета, чието лечение, отиграване, отработване и прочее, да не е преподавал. Почива от СПИН. Последните години от живота си е в инвалидна количка. Да го отработиш, да го отработиш, колко да го отработиш.
« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 02:58:15 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #858 -: Февруари 12, 2016, 03:00:34 pm »
Когато се прави прогностика, е повече от препоръчително /бих казала задължително/ да се оцени силата и посоката на влияние на планетите в радикса, за да няма после чуденки и изненади. Или тъпи грешки, които струват скъпо.

Така, както се случи при мен миналата година с две прекрасни юпитерови дирекции, които сами по себе си са указание за хубава връзка, любов, бременност, брак и прочие хубавини. А не да ти спретнат имотна измама и да те оберат по законен начин. Особено когато си останал без работа и без постоянен доход.

Само да добавя - и Юпитер, и Сатурн са в отлично състояние в картата на ищеца. И печели делото по несправедлив и незаслужен начин. А етиката и моралът в случая не играят никаква роля, всичко беше въпрос на по-силен хороскоп.
« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 03:05:19 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #859 -: Февруари 12, 2016, 03:05:19 pm »
И пак дали можем да сме сигурни - давам пример с моята венера в овен в съвпад с ЮЛВ, при съвпад на прогресивно слънце с нея донесе две неща, едното много хубаво, другото ужасно. Имаше и дирекция на Юпитер към нея по същото време.

Е? :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #860 -: Февруари 12, 2016, 03:10:55 pm »
https://starsandstones.wordpress.com/2013/11/16/tables-of-essential-dignities-and-debilities/

Всъщност, от тук посочените, няма ни едни терми, които да отчитат 7 градус на Водолей като Сатурнов :-). Лили има други жокери някакви  :012:
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #861 -: Февруари 12, 2016, 03:14:05 pm »
Всъщност, от тук посочените, няма ни едни терми, които да отчитат 7 градус на Водолей като Сатурнов :-). Лили има други жокери някакви  :012:

Що седми, аз го броя 6-ти   :)

п.п. А много съм руса, не са ми правилни сметките ;D

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #862 -: Февруари 12, 2016, 03:16:21 pm »
Може пък аз да ти имам грешни данните, ма не е ли на 6,53 примерно?
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #863 -: Февруари 12, 2016, 03:20:41 pm »
Може пък аз да ти имам грешни данните, ма не е ли на 6,53 примерно?

Да да, примерно нещо такова е, права си, броях градусите не както трябва :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #864 -: Февруари 12, 2016, 03:24:21 pm »
На мен ми е интересен въпросът с терминаторите, защото като се закучат, сверявам по всичките известни ми системи и накрая избирам тези, които са използвали най-много "авторитети" от моя гледна точка. И обикновено избирам така наречените египетски, ползвани от Птолемей (непоследователно), Ал-Кабиси, Шонер, Дарио, Павел Александрийски, Ферие, Кампанела.
Халдейските са ми интересни, защото се сменят там дневно и нощно раждане, което ми се струва логично, както и на Валенс, защото включват Слънце и Луна, което пък е любопитно като подход. Но толкоз, не съм се задълбочавала.
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #865 -: Февруари 12, 2016, 03:38:45 pm »
Хепи, да взема пример от двама твои любимци, гурута на астропсихологическото лечение.

Номер едно - Джефри Уолф Грийн.

Да не прекалявам с цитатите, но любимата ми част е как е получил цялата парадигма на еволюционната астрология след като му я е съобщил насън гуруто и "spiritual master Swami Sri Yukteswar, Paramahansa Yogananda’s". В думите ми няма насмешка, да не скочи някой да ме убеждава, че има разни канали за комуникация с други светове.

Номер 2. Хауърд Саспортас
Няма планета, чието лечение, отиграване, отработване и прочее, да не е преподавал. Почива от СПИН. Последните години от живота си е в инвалидна количка. Да го отработиш, да го отработиш, колко да го отработиш.

Доколкото съм запозната с дейността на двамата - нито един от тях не е седнал да се оплаква от планетите си, а е търсил обяснение и начин да се справят. Особено първия. Не си цитирала достатъчно за него и човек може да остане с грешно впечатление. И, само да уточня - Джеф Грийн не е от астропсихологическите.

Но, както и да е. Само исках да си кажа това, което мисля.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #866 -: Февруари 12, 2016, 03:50:29 pm »
Хепи, в номерологичните си анализи често казваш (и срещаш в отклик бурни реакции) личното ти число е ..., периодът ти е ..., там работи, не стой, не се оплаквай, възможност за загуби, болежки, изпитания и т.н.

Изключително конкретни и почти детерминистични препоръки. Нещо, което много ценя в анализите ти.
Защо да не е така и в астрологията - shit happen to good people. Въпрос на периоди е, с доброто идва и лошото. Не е ли по-добре да си подготвен, че в този период, на Юпитер, може да не ти се изсипе с голямата кошница, а трябва да внимаваш да не се изхвърляш много?

Не отричам качествата на Грийн и Саспортас, пълна съм с техни книги, доставят ми наслада, намирам голяма част за прозорливи и красиви. А аз обичам красотата на езика и това ме увлича. Поантата ми е, че дори да познаваш силата и слабостите на картата си и да си измислил безброй начини за отработването ѝ, баба ти умира, детето ти изчезва, сблъскваш се със съпруг насилник, с рак, със СПИН.
И нямаш вина, че не си успял навреме да еволюираш духовно, да отработиш лошия Сатурн, за да го избегнеш. Просто и тези неща са част от пътя ти и чрез тях (вероятно) еволюираш духовно и напредваш.
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #867 -: Февруари 12, 2016, 04:07:43 pm »
Хепи, в номерологичните си анализи често казваш (и срещаш в отклик бурни реакции) личното ти число е ..., периодът ти е ..., там работи, не стой, не се оплаквай, възможност за загуби, болежки, изпитания и т.н.

Изключително конкретни и почти детерминистични препоръки. Нещо, което много ценя в анализите ти.
Защо да не е така и в астрологията - shit happen to good people. Въпрос на периоди е, с доброто идва и лошото. Не е ли по-добре да си подготвен, че в този период, на Юпитер, може да не ти се изсипе с голямата кошница, а трябва да внимаваш да не се изхвърляш много?

Не отричам качествата на Грийн и Саспортас, пълна съм с техни книги, доставят ми наслада, намирам голяма част за прозорливи и красиви. А аз обичам красотата на езика и това ме увлича. Поантата ми е, че дори да познаваш силата и слабостите на картата си и да си измислил безброй начини за отработването ѝ, баба ти умира, детето ти изчезва, сблъскваш се със съпруг насилник, с рак, със СПИН.
И нямаш вина, че не си успял навреме да еволюираш духовно, да отработиш лошия Сатурн, за да го избегнеш. Просто и тези неща са част от пътя ти и чрез тях (вероятно) еволюираш духовно и напредваш.

Диянка, съгласна съм, така е, но аз тук не виждам такова нещо - спираме само до там, че Юпитера на еди-кой си е лош и край .... да де, ама той този Юпитер в дадената карта има характеристики - изисквания към човека и ако ние не вървим по този път, естествено ще имаме страдания. Е, не че можеш да предотвратим нечия смърт или нещо друго по-така .... но усещанията, които се създават по това време са на база на тези дадености. По същия начин за Сатурн и всички други "злосторници."

Или малко по-кратичко - всяка една планета в картата ни си има дадени характеристики, и изисква от нас съответно поведение/настройка/действие и т.н. И когато то не се случва, енергията на тази планета започва "да насочва вниманието към себе си", демек, имаме проблеми. В такава посока са ми разсъжденията. Е, те са си мои и никого не задължавам с тях, но нали сме във форум ... :) - приказваме си, петъчно-следобедно

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #868 -: Февруари 12, 2016, 05:01:59 pm »
И, само да уточня - Джеф Грийн не е от астропсихологическите.

Е, добре де, както самите те се презентират с партньора му и съучредител на школата Стивън Форест "психологическа астрология в комплект с метафизика", за мен си е мнооого юнгианско, но това не го изтъквам като недостатък  :012:

За другото, какво - юпитер управлява 9-ти и донякъде 12-ти дом на Сатен, скиталчеството и неудовлетворението от чужбинския опит и паническите атаки може би се описват добре от този юпитер. Ще гледа да не става гуру, ще се пази от езотерични, псевдопсихологически и псевдофилософски/псевдоокултни учения, ще избягва да се събира с хора с неустойчива психика, обсесивни и пристрастени, щото са ѝ заразни. Ще пътешества само чрез Слънце (управител на триплицитета на 9-ти) - за удоволствие, любов, екскурзии и творчески проекти, а не по работа, а 12-ти ще си отработва с Венерини ексцесии - никакви самотности, изолации и страхове - глезунчене, любови, шоколад, бижута и флиртове. А като е в юпитерова профекция ще заобикаля отдалече психодиспансерите и ще пътува само третодомно. А, и в никакъв случай да не завъжда едри животни, защото са ѝ много противопоказни - само малки палета и дребна твар, нищо, което да е по-тежко от нея и по-високо от половината ѝ ръст, особено крави, коне и слонове. Да си прави кръвни тестове и да не препива с фалшив алкохол, за да не си порази дроба. Ей ти спретнат not to do лист, на прима виста.

Сатенче, извинявай  :-*
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #869 -: Февруари 12, 2016, 05:34:07 pm »
Периодът на юпитерова профекция, Сатен определя като една от най-хубавите й години.

http://astra.la/forum/index.php?topic=199.msg3562#msg3562

Незначителна спънка. Или ще я ректифицираме. Или ще го отдадем на соларните асценденти в скорпион и козирог и влиянието на приказния марс.
« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 05:43:21 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est