Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304658 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #900 -: Февруари 15, 2016, 11:36:35 am »
Може ли подсказка къде точно разглеждахме цикъла Юпитер-Сатурн? Понякога темата се отклонява и му губя края кое къде е било казано :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #901 -: Февруари 15, 2016, 01:01:34 pm »
Ами никъде май  ::)

На първоначалното запитване на Satin:

Имате ли идеи защо Юпитер действа като малефик в картата ми, не е супер в натала, но не е и чак толкова зле  :017:

Някои по-големи събития
Смърт на дядо- квадрат на Юпитер към Слънце /тр. Сатурн по това време е в Козирог/
Баща ми изчезва от живота ми- квадрат на Юпитер към Слънце /тр. Сатурн върху Слънце/
Смърт на другия дядо- квадрат на Юпитер към Слънце /тр. Сатурн в Лъв/
Смърт на близка жена- тригон на Юпитер към Луна /тр. Сатурн върху Луна/
Смърт на баба- опозиция на Юпитер към Слънце  /тр. Сатурн в Стрелец, далеч е от аспект със Слънцето/
Невъзможна любов довела до депресия- започнала съвпад на Юпитер със Слънце /тр. Сатурн в опозиция със Слънце /

Има и още.....


Сатурн ясно, че е ми действа зле, ама защо и Юпитер... вярно че няма особени достойнства, но в радост по дом, държи Слънцето, вижда асц и У1, най-високо е в картата /ако изключим трассатурновите/, ама в знак на Сатурн /не ми се връзва само това да е проблема/, а носи загуби откъдето и да го погледне човек.

Аз предложих:

Satin, в твоя случай бих разгледала цикъла Юпитер-Сатурн - къде в натала ти започва и къде попадат мажорните аспекти, до колкото разбирам събития има, когато в аспектите между двете планети се включат и светилата.

И не мисля, че някой ме отрази  ::) Но пък на мен самата ми беше полезно - изрових си за цикъла и го разгледах при мен. На Satin й нямам данните и при нея нищо не съм гледала  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #902 -: Февруари 15, 2016, 01:22:14 pm »
А Алена отразих те  :) Обаче не ги разбирам тези цикли, намерих една тема, ама Стар писала после затрила  :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #903 -: Февруари 15, 2016, 01:27:55 pm »
Аз помня, че имаше доста коментари за този цикъл, може би и дати имаше, но, доколкото помня, не беше в обособена тема. Сега се наканих да погледна този цикъл към картата си, но исках да видя нещо насочващо.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #904 -: Февруари 15, 2016, 01:32:21 pm »
Satin, исках да кажа, че не стана дискусия след това по темата :)

Не ми перчи довечера да пусна данните за цикъла, ако за Делфин и теб представлява интерес - не е толкова сложно, както може би изглежда. Аз гледам при мен къде започва цикъла в натала - все едно гледам солар :) или транзит към даден момент. Например този цикъл при мен започва върху ЮЛВ - транзитни Юпитер и Сатурн са били в съвпад върху тази моя натална точка и отварят тема при мен. След това проследявам къде двете транзитни планети правят секстил, квадрат, тригон, опозиция и т.н. и какви събития съм имала.



Делфинче, аз не помня да съм следила тази дискусия - последно аспект между Сатурн и Юпитер е имало на 3 август 2015г. - може тогава да е обсъждано пак.  ::) Вкъщи в ЗЕТ са ми данните, довечера ще ги напиша, ако друг не го направи преди мен :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #905 -: Февруари 15, 2016, 01:38:54 pm »
Коментарите може да са били разпръснати по темите, имаше момент, когато често се споменаваше.
Алена, сложи данните, щом са ти налесно, ще съм ти благодарна  :58:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #906 -: Февруари 15, 2016, 01:40:36 pm »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #907 -: Февруари 15, 2016, 01:51:44 pm »
Коментарите може да са били разпръснати по темите, имаше момент, когато често се споменаваше.
Алена, сложи данните, щом са ти налесно, ще съм ти благодарна  :58:

Разбира се :) Снощи, като гледах какво предстои след августовския квадрат - излиза секстил в края на тази година, но! Юпитер е пред ретроградие и се забавя, та въпросният секстил започва още през ноември, най-точен е  в края на годината и продължава и догодина. Много дълго се движат в синхрон :) Интересно ми беше да го наблюдавам :) И се надявам да има благинки от това, че дълго манифетират в секстил :) А пък на 25.12.2016г. правят един красив триъгълник с Венера, така му се израдвах от сега още   :29: :29: :29: Без малко да ми влезе в солара, ама не  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #908 -: Февруари 15, 2016, 02:21:38 pm »
На мен Юпитер три пъти ще ми тригонира Воделейското слънце - Декември 2016, Април и Август 2017:) Последните два пъти съм започвал нови работи при този Тригон -2005 и 2013. Юпитер ми е управител 10/7 , Слънце управител 3 в 9 ти дом. Не е било зле като цяло. Ако е имало напрежение то е идвало от Сатурн.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #909 -: Февруари 15, 2016, 02:48:50 pm »
Юпитер ми направи възврат-на себе си, де. Чаках да разпадне, за да съм сигурна в следата, която остави. Ами-нещо съм поразбрала, за да  ми стигат парите като никога, че и заемодател станах. Парите си няма да видя явн,о след 3 месеца чакане, не са малко, макар да е относително. Понякога се чувствам като Лили в другата тема.  Позицията му-У5 и е в 2дом в дева, с квадратури и съвпади от управителите на ъглите на картата. И СЛВ мина противофаза по 2 дом, нищо събитийно.
Май сатурн повече ми дава, утвърждава и запазва постигнатото, в сектата си е , а онзи хвалипръцко не е, сигурно и аз не съм, леко се разочаровах от хора, които излиза съм идеализирала.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #910 -: Февруари 15, 2016, 05:43:36 pm »
Енигма, не би трябвало все още Юпитер да ти е направил възврат, но е спрял между Слънце и Плутон, а тогава Меркурий е бил ретрограден. Не разбрах, точно какво се случва около финансите ти, ако е удобно пак да споделиш-извинявай. Тр. ретро Юпитер във 2-ри ,с твърди аспекти дава тенденция да се инвестира неблагоразумно, но и пък и винаги изниква възможност да се съберат парите отново.Понеже това е и дома на сигурността, а при теб той е под управлението на тронов Меркурий, но зависим от ретро Марс, желанията и стремежите ти да си финансово независима  спешно, някак не кореспондират с Венера/Сатурн в Телец в 10-ти, да изглеждаш стабилна и успяла в очите на другите с твое любимо занимание, нещо започнато или такова, свързано с дете, любим. Сатурн в периода е в знак и дом управляван от Юпитер и е минал през у МЦ- няма синхрон между участниците в това, на което се надяваш или си се надявала. Предстои лек аспект между Меркурий и Сатурн, виж тогава как ще се развият делата по твоя 2-ри дом и ако прецениш да споделиш тук.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #911 -: Февруари 15, 2016, 06:14:01 pm »
Ето цикъла Юпитер-Сатурн, който започва на 28 май 2000г и продължава 20г. Само чукнете на картинката  :)

Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #912 -: Февруари 15, 2016, 06:33:02 pm »
Казват, че Сатурн отнемал ненужното. А при мен с транзитите на Юпитер е така. Забелязах, че при транзит в аспект с важна радикална точка ми взема, изхвърля от живота ми хора и обстоятелства, които ми причиняват силен стрес, дискомфорт, злини или са с потенциал в бъдеще да се превърнат в източник на сериозни проблеми. Така че определено има и положително проявление, но го оценяваме доста по-късно, след дълъг размисъл и анализ на ситуацията, вече отминала.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #913 -: Февруари 15, 2016, 06:35:56 pm »
На мен Юпитер три пъти ще ми тригонира Воделейското слънце - Декември 2016, Април и Август 2017:) Последните два пъти съм започвал нови работи при този Тригон -2005 и 2013. Юпитер ми е управител 10/7 , Слънце управител 3 в 9 ти дом. Не е било зле като цяло. Ако е имало напрежение то е идвало от Сатурн.

Ами не е само това :) Разгледай хубаво :)

Писах ли или мислех да пиша, но по това време - Сатурн и Юпитер поддържат секстил за дълго време, понеже Юпитер е пред ретроградие и забавя хода си. Така, че Слънцето ти - освен тригон с Юпитер, има подкрепата и на Сатурн - секстил :) Ако Юпитер ти осигурява течение, по което да се носиш, то Сатурн ще те напъне със съзнателни усилия :)

Още по-хубавото е, че тогава започва новия цикъл Слънце-Сатурн - върху твоя Уран и в секстил със Слънцето ти. Разгледай си картата за 10 декември :) Ден-два преди това и Венера минава над натален Юпитер, Марс над Слънцето ... Ами огледай си периода :)

Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #914 -: Февруари 15, 2016, 06:38:42 pm »
Казват, че Сатурн отнемал ненужното. А при мен с транзитите на Юпитер е така. Забелязах, че при транзит в аспект с важна радикална точка ми взема, изхвърля от живота ми хора и обстоятелства, които ми причиняват силен стрес, дискомфорт, злини или са с потенциал в бъдеще да се превърнат в източник на сериозни проблеми. Така че определено има и положително проявление, но го оценяваме доста по-късно, след дълъг размисъл и анализ на ситуацията, вече отминала.

Освобождава те от бремето - нали така беше за Юпитер :) Да кажем - Сатурн ще мине, като ренде и ще окастри стърчащите излишъци по пръта, а Юпитер ще мине и ще ти разтовари раницата от гръбчето, която те товари и не си хвърковат и летлив с нея да подскачащ щастливо и свободно   ::)
Над силата е само умението да я владеем!