Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 297760 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #930 -: Юни 14, 2016, 01:19:54 pm »
Аз съм със Слънце Риби в аспект с Юпитер и транзита му през 12-ти дом е важен за мен. Преди 10 г, когато е бил там, сбъднах своя мечта, благодарение на благодетел. При мен к12 е в Скорпион и по това време Юпитер и Плутон са били в рецепция, както и  съществуващ тригон Юпитер-Уран, а аз имам съвпад между същите и трите планети при мен са поставени в 10-ти, затова и бях видима с мечтата си.   :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #931 -: Юни 14, 2016, 03:27:20 pm »
При мен Юпи каца на ДС за трети път, заради ретроградието и сега е заедно със СЛВ :) А слънцето е на ИС - нещо са се наговорили  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #932 -: Юни 14, 2016, 09:59:15 pm »
ох голяма Любов е според мен с Юни на Десцдента :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #933 -: Юни 14, 2016, 10:02:20 pm »
Ами дано :)  :) Сега новолунието ми е на К5  :29:
Над силата е само умението да я владеем!

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #934 -: Август 19, 2016, 03:26:55 pm »
Здравейте, още е рано, но ми е любопитно какво хубаво може да ми донесе този съвпад на транзитен Юпитер с асцендента, понеже Юпитер в натала е лошо аспектиран?  Ще поставя картите с транзитите, когато е директен и, когато е ретрограден:
« Последна редакция: Септември 04, 2016, 02:52:48 pm от Aquarius »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #935 -: Август 19, 2016, 04:05:26 pm »
Защо да е лошо аспектиран натално- виждам само семисекстил с Марс, че има.
Когато транзитния е директен на АСЦ ще е в тригон със Слънцето У11 в 4., като в същото време тр Сатурн е на К3 в секстил с него, Юпитер е У3, съУ6, Сатурн У4, У5, а Слънцето У11, делата по тези домове ще се равиват благоприятно, благодарение подкрепата на Сатурн, защото тр. Уран в същото време от ДСЦ е в опозиция на Юпитер и ще подтиква към прекъсване на партньорства.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #936 -: Август 19, 2016, 04:22:12 pm »
Защо да е лошо аспектиран натално- виждам само семисекстил с Марс, че има.
Когато транзитния е директен на АСЦ ще е в тригон със Слънцето У11 в 4., като в същото време тр Сатурн е на К3 в секстил с него, Юпитер е У3, съУ6, Сатурн У4, У5, а Слънцето У11, делата по тези домове ще се равиват благоприятно, благодарение подкрепата на Сатурн, защото тр. Уран в същото време от ДСЦ е в опозиция на Юпитер и ще подтиква към прекъсване на партньорства.
Квадратите и полуквадратите му към Нептун, Плутон, Хирон... не се ли броят?
Ами ще го има ли това прибавяне на килограми или има аспекти, които ще уталожат това?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #937 -: Август 20, 2016, 08:53:01 pm »
Откога юпитер в седми е кофти

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #938 -: Август 20, 2016, 08:59:38 pm »
Зависи дали наистина е в седми, моят за съжаление не е, освен останалте му "екстри"  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #939 -: Август 20, 2016, 09:06:55 pm »
Късметлии са тия, дето и по тропикал, и по сидерал им остава в ъглов дом или в тригонален спрямо изгряващия знак. С моя уж петодомен стелиум и ъглов Юпитер съм тотално прецакана като се отчете с прецесия.  :012:

Сега с транзитен Юпитер в знака на МС и през 10 дом - повече от година официално безработна, без социални контакти, в изолация от външния свят. А някой би казал, че Юпитер през МС трябва бележи кулминация в кариерата, нови възможности. През 2004 година имах такъв транзит и се случи нещо подобно - очи пълни, ръце празни. Бях тръгнала с голямата кошница /след лъжливи обещания/ и много бързо се приземих по з-ник. А миналата година в повече ми дойдоха активностите и свръхнатоварването, транзитът на Юпитер просто е възстановил баланса - имах нужда от отмора, да си презаредя батериите в по-спокойна и ненапрягаща обстановка, без негативизъм наоколо и без да опъвам каиша като "бурлаки на Волге".

Тази година отчитам и някои "дарове" по Юпитер, свързани с нови социални/професионални контакти, но за тях сама съм се постарала, действах упорито и целенасочено и накрая резултатът дойде. Определено не беше нещо получено даром и без усилия, но този път отчитам възвръщаемост.



« Последна редакция: Август 20, 2016, 09:16:36 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #940 -: Август 20, 2016, 09:16:34 pm »
За да се ожени човек за Синдбад мореплавателя -някой пътешественик Юпитер в седми ли трябва да има? Нептун в 7ми Попай Моряка?  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #941 -: Август 20, 2016, 09:18:00 pm »
Според античните и Сатурн е свързан с водата, странна логика... Но със сигурност и Луната допринася за повече промени, пътувания, смяна на местожителство.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #942 -: Август 20, 2016, 09:19:52 pm »
За да се ожени човек за Синдбад мореплавателя -някой пътешественик Юпитер в седми ли трябва да има? Нептун в 7ми Попай Моряка?  :012:

Ха, моят у7 в западната карта е в 9-ти, и познай дали маститите астроложки веднага не ми предсказват брак с чужденец

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #943 -: Август 20, 2016, 09:21:09 pm »
На мен ми предсказват "брак по любов или поради забременяване" - у7 в 5 дом  ;D

За типа съпруг - "добре охранен" - Юпитер в Телец  :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #944 -: Август 20, 2016, 09:29:40 pm »
Вижте Леонардо, юпитер в 6-ти не му пречи особено