Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304493 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1065 -: Септември 12, 2016, 10:20:14 pm »
Мисля, че транзитът му през Скорпион ще е по-интересен при теб.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1066 -: Септември 12, 2016, 10:33:13 pm »
Как да кажа...на греда не съм попадала, имала съм и имам малко и дълги връзки, без особени паузи
Венера ми е в квадратен знак, марс-секстил юпитер

Съветник си ти, съветник...:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1067 -: Септември 12, 2016, 11:03:19 pm »
Магика, ще избираш между възможността като перспектива да се установиш някъде трайно(  може и да е в нечий личен живот) или да продължиш да пътуваш ( дано да го правиш и сега). Като се разпадне опозицията ще трябва да вземаш решение,  тр. Сатурн  ще материализира онова, което си рискувала по 5-ти дом. Това не е лек аспект и недолюбващ от Юпитер, затова е добре да си наясно с "даването и вземането" и "правилното и грешното". Нетърпението  и желанието да сбъднеш нещо бързо, ще ти струва компромис  и/или конфликт във взаимоотношения. Дали, пък  няма и да откриеш нещо "заровено", "скрито", което да те обогати ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1068 -: Септември 13, 2016, 12:25:11 am »
Съветник си ти, съветник...:)

Хм, дори когато се развеждах, хората бяха шокирани, защото за много от тях бракът ми беше непоклатим. Така че не мога лесно да се сложа към "противния случай" от предишното ти твърдение
Както и да е-всеки с неговите си изследвания
Моето обяснение по въпроса е, че ъглов юпитер привлича добри възможности, но само ако е ъглов и с прецесия. Обаче това още не означава, че индивидът ще ги реализира. А според старата школа големият добротворец може да елиминира влияние на малефик. На последното силно се надявам

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1069 -: Септември 13, 2016, 08:22:51 am »
аз не мога да преценя точно юпитер как се отразява на връзките ми. по-скоро го усещам по домовете, които управлява и като управител по дефиниция на 9ти дом .
какво е прецесия?

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1070 -: Септември 13, 2016, 08:37:45 am »
Хм, дори когато се развеждах, хората бяха шокирани, защото за много от тях бракът ми беше непоклатим. Така че не мога лесно да се сложа към "противния случай" от предишното ти твърдение
Както и да е-всеки с неговите си изследвания
Моето обяснение по въпроса е, че ъглов юпитер привлича добри възможности, но само ако е ъглов и с прецесия. Обаче това още не означава, че индивидът ще ги реализира. А според старата школа големият добротворец може да елиминира влияние на малефик. На последното силно се надявам

Има хора, които, когато са в тежки аспекти се циментират, не правят нищо, нямат силата да променят нещата. Идва в период в който определени аспекти така ти действат, че казваш край на връзки, работа и т.н.  Хубавите аспекти не винаги значат щастливо семейство, добра работа и т.н.
имам доста примери за това как хора де разделят при такива аспекти или съответно  лични години или месеци в нумерологията и специалистите в тази област казват ама как така и защо сега? Не ти се дава...
:) Просто сега имам силата да го направя...

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1071 -: Септември 13, 2016, 08:47:20 am »
Ето загледах се в картата на един познат...
Има съвпад на Юпитер в Сатурн в 1 дом и много скоро съвпад с Аксцедента.
Ако има силата да промени работата си или връзката си, АКО НЕЩО НЕ Е ДОВОЛЕН ОТ ТОВА, нека действа. Всичките му натални планети за блъднати от 11 до 3 дом... сектили, полусектили....
Разбира се ако го домързи... след това идват само опозиции и ще се пита, защо тогава....
Най правилните решения се вземат в спокойна обстановка. Когато белите те сполетят стоиш мирен от страх...
« Последна редакция: Септември 13, 2016, 08:49:36 am от mateosf »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1072 -: Септември 13, 2016, 08:58:41 am »
Най правилните решения се вземат в спокойна обстановка. Когато белите те сполетят стоиш мирен от страх...

Зависи от спецификата на хороскопа. Има хора, които най-добре се мобилизират и са най-ефективни, ако са поставени в критични условия. И аз съм така, тригони и секстили въобще не могат да ме размърдат, идват и си заминават.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1073 -: Септември 13, 2016, 12:02:12 pm »
така е.

на мен ще ми квадратира стелиума тази година, като започне с Уран(у10), с който е в опозиция по натал.
вече не ме свърта на едно място и като ми щукне, събирам си парцалките и накъдето ми видят очите. плакна очи по Любляна и упражнявам датски, ще видя накъде ще ме отвее. нищо не ме задържа тук.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1074 -: Септември 13, 2016, 01:02:02 pm »
Най-големите ми постижения са били през най-тежките години, особено през последните 7-8 /"черна полоса"/. Когато останах без нито един близък, без семейство, без постоянна работа и с нестабилни ограничени доходи, тогава се мобилизирах да действам. Дотогава все си намирах оправдания и не се стремях толкова активно да направя живота си по-смислен и по-добър.

Сега да видим юпитеровите транзити какво ще донесат, ще ми изръчка стелиума. Транзитът му през 10 дом премина почти незабелязано, не съм се изстреляла до някое по-високо стъпало в социалната и кариерна йерархия. Но зависи от личната визия за "високи постижения". При мен винаги има едно вътрешно недоволство и подценяване на личните постижения, все малко и недостатъчно ми се струва, винаги се стремя към още по-добър резултат. Докато има хора, и такива съм виждала, които и нещо съвсем незначително да направят, ще се перчат и изпълват с чувство на гордост, сякаш от това дребно нещо зависи съдбата на целия свят. Да правиш нещо незначително и да го представяш като голямо постижение, че и да демострираш, да му придаваш изкуствена значимост - не е за мен, но има и такива хора. Да се чувстваш по-важен, отколкото реално си.



 

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1075 -: Септември 13, 2016, 01:43:38 pm »
Докато има хора, и такива съм виждала, които и нещо съвсем незначително да направят, ще се перчат и изпълват с чувство на гордост, сякаш от това дребно нещо зависи съдбата на целия свят. Да правиш нещо незначително и да го представяш като голямо постижение, че и да демострираш, да му придаваш изкуствена значимост - не е за мен, но има и такива хора. Да се чувстваш по-важен, отколкото реално си.

Което според мен никак не е лошо - да оценяваш и малките неща, които си постигнал и да си доволен от себе си. Така сам си придаваш значимост (без демонстрирането разбира се) и се чувстваш уверен в себе си. Иначе все търсиш увереността отвън ::)

Както се казваше в един сериал, на една сервитьорка - скъпа, ако ти не носиш кафето никой няма да може да пие кафе :clap:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1076 -: Септември 13, 2016, 02:01:39 pm »
Друга ми беше мисълта - да си придаваш изкуствена значимост и да представяш работата, която вършиш, за по-важна, отговорна и експертна, отколкото реално е. Наблюдавали ли сте държавните служителки по разни гишета как важничат и изкуствено забавят процеса, симулирайки изключително трудоемка процедура? И не само в държавния сектор е така, но там е най-видимо, често се случва заради едни хвърчащи бумаги да сме зависими от такива хора. Абе, всеки с номерата си, на който докъдето му стига акъла.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1077 -: Септември 13, 2016, 03:21:58 pm »
...
Моето обяснение по въпроса е, че ъглов юпитер привлича добри възможности, но само ако е ъглов и с прецесия. ....

Tова ще рече по сидерал, нали? Тогава и планетите и домофикацията се измества, би трябвало, ако е ъглов без прецесия, да е ъглов и с прецесия или бъркам някъде?
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1078 -: Септември 13, 2016, 04:09:44 pm »
Tова ще рече по сидерал, нали? Тогава и планетите и домофикацията се измества, би трябвало, ако е ъглов без прецесия, да е ъглов и с прецесия или бъркам някъде?

Не е задължително. Моят е в 10ти дом по тропикал, по сидерал отива на куспидата на 11ти дом.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1079 -: Септември 13, 2016, 04:13:29 pm »
И в 11 дом си е доста добре, а при Алена минава във втори. В 6, 8 и 12 дом силата му е редуцирана.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui